PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
I Zjazd Absolwentów 2014-02-04 14:15
I ZJAZD ABSOLWENTÓW II LO W OPOLU
65 LECIE SZKOŁY - WRZESIEŃ 2010



Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniach do święta 65-lecia "Dwójki", które odbyło się w dniach 17 i 18 września 2010 roku. Szczególnie chcielibyśmy osobom, które przyczyniły się do powstania i przeprowadzenia następujących elementów tych wyjątkowych dni:
  1. Monografia
    • Jolanta Gabryelska
    • Lidia Cipior, Czesław Chmielewski, Leszek Śliwiński, Henryk Kossowski, Władysław Szewczyk, Bolesław Żabski oraz Małgorzata Franek, Barbara Jankowska, Beata Piecuch, Małgorzata Podraza, Sonia Waindok, Grażyna Wąsowicz, Barbara Zając-Drozdek - popełniły wspomnienia
    • Lidia Cipior, Agata Smoleń, Jolanta Toll - zmobilizowały Absolwentów do popełnienia wspomnień
    • Jolanta Gabryelska, Barbara Jankowska, Beata Piecuch, Agata Smoleń - czytanie przed ostatnią korektą
  2. Prezentacje
    • Studniówki - Katarzyna Duczmal, Ewa Łucyszyn / Krzysztof Kotysz i Michał Smreczak z II E
    • Matury - Jolanta Toll / Łukasz Sikorski z III B
    • Okularnicy - Jolanta Toll / Łukasz Sikorski z III B
    • Kontakty międzynarodowe -Bożena Owczar, Marzena Szadzianiec, Sonia Waindok, Barbara Zając -Drozdek / Ivo Garstecki, Marek Janeczek i Robert Piechaczek z II H
    • Tu się poznali - Barbara Jankowska / Michał Bartecki z III E
    • Czas wolny - Jolanta Toll / Łukasz Sikorski z III B
    • Prace społeczne - Przemysław Jędrychowski
    • Sesje - Marcin Wietrzniok
  3. Zaproszenia
    • Grażyna Buńkowska - projekt
    • Aleksandra Uchnast
    • Maria Kozioł
    • Ola Ryndak z III B, Agata Zuber z II H
  4. Światło pamięci dla tych, którzy odeszli
    • Lidia Krysztof, Katarzyna Kotlińska, Marzena Zaremba
  5. Msza Św
    • O. Bogdan Długosz, O. Jacek Drabik, Absolwent ks. Marek Lis
  6. Akademia
    • Scenariusz - Jolanta Toll, Alicja Zaczek -Żmijewska / Weronika Żylińska i Grzegorz Wingert z III B
    • Scenografia - Jakub Wójcik z III H oraz p. Dominika Wójcik i p. Janusz Wójcik, Agata Zuber, Romualda Jeziorowska, Małgorzata Nowak z II H, Gabriel Bednarz, Julia Rosenberg, Róża Szerement z III H, Ewelina Andrecka, Natalia Bereta, Dariusz Kobyłka, Adam Kurek z II C, Maksymilian Uszyński z II F, Marcin Bulkiewicz i Patryk Sztyglic z II G,
    • Hol - Renata Kluska, Andrzej Kluska, Tomasz Kilinkiewicz / Karolina Galińska, Katarzyna Łągiewka, Dominika Kowalczyk, Marta Kwolik, Paulina Zielińska, Michał Kowal, Szymon Goliszewski, Marcin Ochman, Marcin Stec, Mikołaj Turowski, Robert Warzecha i Matthew Żak z II A
    • Widownia - Celina Tomaszewska / Katarzyna Augustynowicz, Magdalena Cichoń, Kamila Gasztych, Mariola Janiszewska, Monika Matusek, Aleksandra Piotrowska, Joanna Stokłosa, Jakub Demski i Paweł Wiśniewski z II A
    • Scena - Ewa Mehlich, Joanna Nazarkiewicz, Agata Smoleń, Jolanta Toll, Grażyna Wąsowicz
    • Chór - Dominika Richter i Anna Żmudź z III A, Agnieszka Ujma i Ewelina Laxy z III B, Michał Hadasik z III D, Olga Gajda, Marcela Jankowska, Monika Gabryjelska, Anna Wingert i Tomasz Parcej z II B, Karolina Pawlik, Bartłomiej Łuczaj z II C, Alicja Cieślewicz i Tomasz Fornal z II D, Mateusz Mizio z II G, Elżbieta Adamska, Dominika Breguła, Natalia Lewandowska, Paulina Niemczycka, Małgorzata Soppa, Nina Sawicka, Malwina Widz, Agata Zuber i Kamil Kawalec II H, Judyta Polaczek i Michał Broczkowski z II i, Karolina Hasik i Katarzyna Psuj z I B, Alicja Kędziora z I F, Justyna Bihun i Marta Grochowska z I G, Magdalena Adamowicz, Marta Cyprys -Polek, Daria Gordzielik i Szymon Strzelczyk z I H, Jakub Tracz z I i Katarzyna Niekrasz i Weronika Macha z I J
    • Polonez - Monika Wolna i Maciej Sacha, Urszula Midek i Patryk Hajzer, Małgorzata Górecka i Michał Rapacz , Marzena Mandrykowska i Miłosz Buśko z III A, Klaudia Koj (B) i Dominik Spałek (A), Anna Hadasik (IIB) i Rafał Metner (B), Katarzyna Labus i Łukasz Sikorski z (B), Marta Furmańska (D) i Paweł Gadżała (C), Joanna Sado (D) i Jakub Kowalcze (I), Agata Pytel i Michał Hadasik z III D, Paulina Mikuśkiewicz (H) i Tomasz Bielecki (E), Zofia Stawińska (K) i Artur Rybczyński (E), Paulina Kuchczyńska i Mikołaj Kolbusz z III H, Kerstin Piechotta i Michał Kieszczyński, Marta Kopec i Jacek Tomczak z III G, Paulina Stefanko (I) i Dariusz Kobyłka z II C
    • Scenki
      • w klasie - Ania Bekieszczuk, Natalia Bereta, Małgorzata Białek, Paulina Cieślińska, Łukasz Korzanowski, Adam Kurek, Aleksandra Leszyńska, Bartłomiej Łuczaj, Karolina Pawlik, Patrycja Wacławik, Weronika Walo, Justyna Wideł, Justyna Widera, Justyna Zdero z II C i Aleksandra Farasiewicz z II Doraz Patryk Lotowi, Paweł Senderski, Artur Kądziela z II F
      • po francusku - Absolwenci Sylwia Żyrek i Karol Otremba (klasa C - 2010)
      • matura - Ania Bekieszczuk, Natalia Bereta, Małgorzata Białek, Krzysztof Jezierski, Dariusz Kobyłka, Karolina Koszara, Michał Koszmider, Adam Kurek, Marta Najbar, Weronika Walo, Justyna Zdero, Agnieszka Zimoch z II C
      • czas wolny - Karolina Chabasińska i Julia Świstun II C oraz Magdalena Chrząstek, Paulina Melanidu, Natalia Suchanek, Michał Furkałowski z II F i Krzysztof Jezierski, Michał Koszmider z II C
    • Panienka z Konopnickiej i chłopak z Dwójki: Weronika Żylińska i Grzegorz Wingert z III B
    • Oprawa muzyczna
      • wokal - Absolwenci: Dalia Plewa (klasa B-2010), Anna Kaltbach (klasa H-2010), Andrea Rzyszka (klasa J-2010),Tomasz Fornal z II D
      • akompaniament - Absolwenci: Beniamin Jacek (klasa J-2010) na perkusji i Marek Leszkiewicz (klasa H-2010) na gitarze elektrycznej, Michał Hadasik (fortepian) z III D, Elżbieta Adamska (skrzypce), Dominika Breguła (fortepian) i Paulina Niemczycka (flet) z II H
    • Taniec - Absolwentka Natalia Szabelska (klasa B-2009) i Michał Wiśniewski z III G
    • Zaplecze techniczne - Michał Chmiel, Bartosz Olszanowski, Szymon Porada, Tomasz Woźniak z III E
    • Głos z offu - Bartosz Tarnopolski z III C
  7. Koncert
    • Ewa Michalska / Karolina Grund, Magdalena Gryszpińska, Magdalena Juda, Malwina Widz, Małgorzata Wojcieszak, Agata Zuber z II H
    • Prowadzenie - Magdalena Soppa i Ivo Garstecki z II H
    • Artyści - Paweł Wróbel (klasa J-2010), Ewa Danilewska (klasa J-2009), Przemysław Ławrowski (klasa F-2009), Andrea Rzyszka (klasa J-2010) i Sara Morawiec (klasa J - 2009), Grzegorz Grunwald (klasa F - 1987), Paweł, Marcin, ? i ? Karpeta
  8. Czar wspomnień
    • Sekretariat/plakietki - Beata Jaros, Bożena Owczar, Małgorzata Podraza, Barbara Zając -Drozdek / Joanna Baranowska, Sonia Pomykała, Małgorzata Stawik, Dominik Strzyż, Karol Wachtarczyk i Mikołaj Wieliczko z I E, Małgorzata Chudy, Katarzyna Cybulska, Karolina Dunikowska, Paulina Mudrecka, Aleksandra Trenczek, Patrycja Wang, Patrycja Wojciechowska, Tomasz Kupka, Szymon Labus, Bartosz Poskart i Paweł Tworek z I G, Katarzyna Citko, Martyna Haber, Karolina Hajzer, Anna Krzyształowicz, Alicja Kujawa, Agnieszka Radziszewska, Karolina Strona, Dominik Respondek, Jakub Tracz i Krzysztof Werner z Ii
    • Wystawy
      • Barbara Kaniuka, Ewa Mehlich - "Sport w "Dwójce"
      • Lidia Cipior - "Klub etnograficzny w Dwójce"
      • Elżbieta Siłka - "Klub Ośmiu w Dwójce"
      • Joanna Tokar, Magdalena Majchrowicz, Katarzyna Piskorska - Malarska - "Z dziejów Olimpiady Biologicznej"
      • Barbara Rajcic, Krystyna Rybarczyk prace Dobrochny Rajcic (klasa B-2001) i Małgorzaty Rybarczyk (klasa D-1992)
      • Agata Smoleń prace Alicji Masiukiewicz (klasa I-2007)
      • Jolanta Toll prace Anny Kuchty (klasa H-2008), Anny Małysiak (klasa C-2008), Marty Tomczak (klasa H-2006)
      • Celina Tomaszewska prace Ani Ziółkowskiej (klasa A-2000)
      • Joanna Tokar prace Aleksandry Kochan (klasa B - 1998) i Magdaleny Tokar (klasa K - 2007)
      • Beata Jaros, Małgorzta Podraza - "Comenius w Dwójce" /Monika Kocot, Michał Bernet, Dorota Samborska, Beata Schneider, Agnieszka Wieczorek, Monika Wystup, Joanna Zubik, Mateusz Przybyła, Roland Suchy i Igor Zarzycki z III G
      • Sonia Waindok, Karina Sawulska - "Dwujęzyczność w Dwójce" oraz Patrycja Domarus, Julia Kołodziej, Syntia Kowolik, Aneta Krywalska, Alicja Marguła, Sandra Michalczyk, Karina Szymaniec Agnieszka Widera z III J oraz Angelika Bulak, Klaudia Henek, Weronika Pańczyk i Justyna Urbatzka z II J
      • Grażyna Wąsowicz, Absolwentka Dorota Łoś - "Francuski w Dwójce"
      • Marzena Zaremba - "Królowa Opolszczyzny"
      • Katarzyna Zając / Lukasz Szwaiger z II C, Filip Bogdziun z II A, Tomasz Bielka z II H - "Dwojka wczoraj i dziś" - wystawa zdjęc w Ratuszu Opolskim
    • Sale
      • Dwójka na Kościuszki: Elżbieta Gołąbek, Barbara Rajcic, Grażyna Wąsowicz / Absolwentka Dorota Łoś (klasa C-2008), Karolina Lesiak, Anna Łakomska, Aleksandra Potaczało i Paulina Stefanko z III, Beata Malinowska, Barbara Wilk i Łukasz Kolanek z III K, Ewelina Grala, Klaudia Kurpies i Dominika Pfitzner z II G
      • Dwójka na Pułaskiego
        • 06 - "PO - tak kiedyś bywało...." Stanisław Hładki, Tomasz Rogoziewicz / Paweł Borkowski i Marcin Staśko z III K, Absolwenci Tomasz Majdański, Michał Podraza i Maciej Topolnicki oraz Maciej Polus z III i, Rafał Paliwoda z II F, Alicja Cieślewicz, Katarzyna Podraza z II D
        • 4 - "W starym kinie..." - Katarzyna Duczmal i Ewa Łucyszyn / Agnieszka Matuszczak, Paulina Klimontowska, Alicja Obarzanek i Paulina Panic z II B i Paulina Helińska, Natalia Mikulla, Anna Świerczyna, Katarzyna Trzcińska i Rafał Stężała z III C
        • 6 - "Zdjęcia z archiwum" - Grażyna Buńkowska / Karolina Hanturska, Miłosz Filipowicz i Jakub Kaźmierczak z I E
        • 7 - "Archiwalne zdjęcia klasowe" - Małgorzata Wilczek / Samira Rayad, Amanda Barysz, Aleksandra Cieśla, Ewelina Horodyłowska, Aleksandra Jaroń, Katarzyna Kunick, Aleksandra Malina, Agata Pytel, Katarzyna Rup, Joanna Sado, Dominika Seńkowska, Mateusz Babicki, Artur Bryś, Michał Chadasik, Paweł Grabarek, Jakub Gurbierz, Piotr Karoń, Radosław Kokowski, Błażej Wieczorek, Wojciech Żurek z III D
        • 14 - "Historyczne pomoce naukowe" - Celina Tomaszewska, Iwona Kozak, Jolanta Toll, Marcin Wietrzniok / Magdalena Barczik, Iwona Feliks, Jessika Grzesik, Maria Iwańska, Klaudia Kostyra Daria Kotlińska, Helena Rojek, Aleksandra Ryndak, Katarzyna Szczepańska, Dominika Wocław, Izabela Zapisek, Marek Główka i Łukasz Sikorski z III B
        • 15 - " Francuski w Dwójce" - Justyna Grzywa - Szczepanowska, Grażyna Wąsowicz, Dorota Łoś / Ewelina Andrecka i Paulina Cieślińska, Daniela Górska, Patrycja Wacławik, Agnieszka Zimoch i Łukasz Kapluk, Dariusz Kobyłka, Adam Kurek, Mateusz Sagan, Radosław Sikorski z II C, Aleksander Olszewski i Maksymilian Uszyński z II F, Aleksandra Pencko, Patrycja Rudner, Jakub Gnyszka, Marek Janeczek i Marcin Jasiński z II H, Katarzyna Goliszewska, Monika Chudala i Michał Kondratowicz z I C
        • 16 - "Nasi publikują i występują" - Renata Podolan, Krystyna Czernik, Małgorzata Andruszkiewicz / Kamila Musiała, Alicja Mrugała i Agnieszka Widera z III J, Justyna Bihun, Monika Konarska, Paulina Mudrecka, Marietta Suchanek, Marek Kot i Jakub Okrzesa
        • 17 - "Filmy promocyjne Dwójki" - Lucyna Rudnik / Daria Golob, Anna Karczmarczyk, Paulina Melanidu, Katarzyna Wołyńska, Miłosz Gawor, Bartosz Tomala, Dawid Wieczorek z II F; gazetka na słupie: Magdalena Dubaj i Maciej Żukiewicz z II E
        • 101 - "Wymiany międzynarodowe" - Bożena Owczar, Marzena Szadzianiec, Katarzyna Kotlińska, Andrzej Kluska / Ivo Garstecki, Marek Janeczek, Kamil Kawalec i Robert Piechaczek z II H
        • 106 - "Matematyka dawniej i dziś" - Barbara Guzik, Beata Piecuch, Maria Romanowska, Joanna Stach, Krzysztof Sobków / Joanna Gruszecka, Katarzyna Maj, Michał Smreczak, Patryk Hildebrand, Marek Mika z II E
        • 107 - "Z dziejów Olimpiady Geograficznej" i "Z dziejów Ochotniczego Hufca Pracy" - Krystyna Ozon / Sandra Nimpsz, Monika Wystup, Joanna Zubik, Dorota Tkocz, Łukasz Kania i Michał Kieszczyński z III G
        • 109 - "Chemia dawniej i dziś" - Krystyna Rybarczyk, Ewa Ferens - Mrocheń / Agnieszka Franczok i Aleksandra Staszewska z II i
        • 114 - "Kroniki szkolne" - Magdalena Wolna -Rumin, Joanna Burdzińska- Mika, Grażyna Buńkowska i klasa gimnazjalna - jesienne ikebany / Kamila Bartos, Magdalena Grotkiewicz, Kamila Grzesik, Hanna Kurzyca, Katarzyna Kurzyca, Katarzyna Mętel, Judyta Poloczek, Emilia Prochownik, Agnieszka Starosta, Karolina Strażnikiewicz, Marta Szczyrk, Iwona Węgrzyn, Michał Brosławski z II i
        • 129 - Występy artystyczne + scenografia - Barbara Guzik, Beata Piecuch, Irmina Gierczak / Patryk Bolumiński z II D - nagłośnienie, Agnieszka Kowalczyk z II D - organizacja i prowadzenie, Krzysztof Kowalski z II H - recytacja, Paweł Grabarek z III D - flet i obój
          Śpiew: Aneta Woźniak z III D, Aneta Bekieszczuk z II C, Karolina Augustyniak, Natalia Gardzieli, Natalia Żółtkiewicz z II D, Jessica Kotula z II J, Jakub Tracz z I i, Maria Tarsa z I J
          Taniec nowoczesny: Anna Tomczyk i Ewa Tomczyk z II i, Kerstin Piechotta z III G
          Flamenco: Ewelina Gwóźdź, Natalia Hańbicka, Patrycja Panufnik, Marta Sydor, Aleksandra Szłapak i Agnieszka Wanat z III H
          Dekoracje: Karolina Aleksandrowicz, Natalia Algier, Alicja Cieślewicz, Agnieszka Kowalczyk, Justyna Litwinowicz, Katarzyna Podraza, Dorota Potera i Katarzyna Wojciechowska z II D
        • 214 - "Fizyka dawniej i dziś" - Dorota Bacławska, Beata Kołodziej, Anna Mamok / Aneta Awerianow, Justyna Dratwa, Magdalena Górecka, Adriana Iszczuk, Katarzyna Polak, Michał Pawełczak i Andrzej Rozmus z I F, Aleksandra Farasiewicz z II D, Karolina Chabasińska i Julia Świstun z II C
    • Sport

      Turniej w piątek:
      Małgorzata Franek, Mariusz Pająk / Absolwentki - siatkarki: Ewa Dachnij, Sabina Gierejkiewicz, Maja Jurczak Agata Król, Izabela Pukacz, Justyna Sitarz, Małgorzata Skowrońska, Katarzyna Soboń, Agnieszka Sporin, Ludwika Szopa, Agnieszka Talaga, Agnieszka Zajączkowska
      Sędzia - Łukasz Sadowski
      Absolwenci - koszykarze:
      Rocznik 1986- Bogdan Jaszczyk, Piotr Mielniczuk, Wojciech Niemczyk, Mariusz Pająk, Mirosław Palej oraz Patryk Fogel i Adam Malik
      Rocznik 2000- Rafał Białowąs, Adam Czmiel, Paweł Franek, Marcin Jurasz, Tadeusz Kosiński i Aleksander Rawski
      Rocznik 2010- Taka Al. - Quadi, Bartosz Gruntkowski, Szymon Jaszczyk, Paweł Krysiak, Mariusz Molek, Łukasz Przybyłek, Łukasz Sadowski
      Uczniowie- Adam Banach, Tomasz Bielecki, Miłosz Buśko, Karsten Kotyś, Łukasz Olszanowski, Mateusz Miller i Adam Musiński
      Sędzia - Anna Kucharska

      I miejsce zdobyła drużyna seniorów rocznik 1986

      Turniej w sobotę:
      Patryk Fogel
      SMS "Dwójka" z Gwardią Wrocław i UKS Krzanowice
      Sędzia: Absolwent Michał Gruszczyński
  9. Bal - Barbara Jankowska
  10. Kawiarenki
    • W piątek w czytelni - Katarzyna Pawliszyn / Małgorzata Kaszczyszyn, Bogumiła Jędrysiak, Karolina Prus, Katarzyna Wojciechowska i Marek Bocian z klasy II D
    • W sobotę w świetlicy - Anna Hamryszak, Krystyna Ozon, Krystyna Rybarczyk / Marta Kopec, Małgorzata Kwiatkowska, Sylwia Libawska, Katarzyna Dochniak, Dorota Samborska, Karolina Ziaja z III G, Karolina Chabasińska, Agnieszka Dmitruczuk, Weronika Walo i Justyna Wideł z II C
      Ciasto:
      Szymon Goliszewski z II A, Agnieszka Matuszczak z II B, Agnieszka Zimoch z II C, Katarzyna Podraza z II D, Katarzyna Maj i Sandra Przepiórowska z II E, Marta z II F, z II G, Marta Smoła z II H, z II I, z II J
    • Namiot na szkolnym boisku - Joanna Fojtar / Karolina Bul, Małgorzata Czajka, Anna Dyga, Aleksandra Kaniuka, Beata Kuhn, Sandra Mrahs, Sandra Sitnik i Weronika Stiler z III H
  11. Zabezpieczenie medyczne - Stanisław Hładki / Absolwenci: Tomasz Majdański, Michał Podraza i Maciej Topolnicki oraz Maciej Polus z III i, Rafał Paliwoda z II F, Alicja Cieślewicz, Katarzyna Podraza z II D
  12. Uwiecznienie
    • Zdjęcia - Katarzyna Zając / Lukasz Szwaiger z II C, Sandra Przepiórkowska z II E, Tomasz Bielka z II H, Krzysztof Hołownia z III F
    • Film - Ivo Garstecki , Marek Janeczek, Marcin Jasiński i Robert Piechaczek z II H
    • Prezentacje - Krzysztof Żyta
    • Wywiady - Karolina Grund, Magdalena Gryszpińska, Magdalena Juda i Małgosia Wojcieszek z II H
  13. Pomoc wszelaka - p. Wojciech Kolasiński, p. Ryszard Dusza, p. Tomasz Krężelok
  14. Pomysłodawca i ostatnia instancja załatwienia rzeczy prawie niemożliwych - Aleksander Iszczuk


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZJAZDU:

Piątek, 17.09.2010 r.

930 - Msza Św. w kościele oo. Jezuitów.
1100 - 1330 - Akademia rocznicowa w Teatrze im. J. Kochanowskiego.
1330 - 1700 - Spotkania koleżeńskie, poczęstunek oraz zwiedzanie szkół i wystaw okolicznościowych.
"Stara dwójka" - ul. Kościuszki (obecnie wejście od ul. Reymonta):
  • Aula - wystawa kronik szkolnych (z lat 1945 - 1979) i poczęstunek
"Nowa dwójka" - ul. Pułaskiego (możliwość wejścia od ul. Waryńskiego):
  • Wystawa prac plastycznych absolwentów
  • Sala nr 06 - historyczne eksponaty z pracowni przysposobienia obronnego (tzw. PO)
  • Sala nr 2 - wystawa prac badawczych z biologii szkolnych olimpijczyków
  • Sala nr 4 - studniówki w IV i II LO
  • Sala nr 6 - zdjęcia z okresu 65-lecia
  • Sala nr 7 - zdjęcia klasowe z okresu 65-lecia
  • Sala nr 14 - wystawa starych podręczników z j. polskiego i historii oraz prezentacja nagrań ze szkolnych sesji literackich i historycznych
  • Sala nr 15 - j. francuski w historii II LO
  • Sala nr 16 - wystawa publikacji absolwentów szkoły
  • Sala nr 17 - prezentacja archiwalnego nagrania kabaretu
  • Sala nr 101 - prezentacja zdjęć, filmów i prac zrealizowanych podczas bogatej szkolnej współpracy międzynarodowej
  • Sala nr 106 - matematyka dawniej i dziś
  • Sala nr 107 - wystawa prac badawczych z geografii szkolnych olimpijczyków
  • Sala nr 109 - chemia wczoraj i dziś
  • Sala nr 114 - wystawa kronik szkolnych z lat 1980 - 2010-09-10
  • Sala nr 129 (świetlica) - występy szkolnych zespołów muzycznych
  • Sala nr 214 - fizyka wczoraj i dziś
  • Sala gimnastyczna rozgrywki sportowe - mecze absolwenci - uczniowie
  • Boiska szkolne - bankietowa hala namiotowa - spotkania, kawa, poczęstunek
1800 - Uroczysty koncert absolwentów w Filharmonii Opolskiej.

Sobota, 18.09.2010 r.

1000 - 1600 "Nowa dwójka" - ul. Pułaskiego (możliwość wejścia od ul. Waryńskiego):
  • Spotkania koleżeńskie oraz zwiedzanie szkoły (jak wyżej).
  • Sala gimnastyczna - Turniej piłki siatkowej - szkolna drużyna SMS LO2 podejmuje zespoły drugoligowe z Wrocławia, Krakowa.
1900 - Bal absolwentów (Willa Młynówka w Opolu, ul. Wojciech Korfantego 4 - dawne Kasyno Policyjne)

Serdecznie zapraszamy !!!



"Są miejsca, czasy i ludzie,
których się nie zapomina."

ABSOLWENCIE "DWÓJKI"!

W tej szkole spędziliśmy najpiękniejsze lata naszej młodości i edukacji.
Pozostały wspomnienia. Wspomnienia lat beztroski,
młodzieńczych szaleństw i buntów...
Skoro nie możemy zatrzymać czasu, pozwólmy więc
minionym chwilom powrócić we wspomnieniach.
Nadchodzi dogodny moment,
w roku 2010 mija bowiem 65 lat od powstania II LO.
Spotkajmy się zatem na I Zjeździe Absolwentów "Dwójki"!
Chcemy stworzyć okazję do refleksji i wzruszeń,
do odnowienia starych szkolnych przyjaźni...



Stowarzyszenie Absolwentów
i Przyjaciół II LO w Opolu



Konkurs skierowany do uczniów i Absolwentów "Dwójki"
na okładkę Monografii II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu

Oprawa twarda (oklejana tektura).
Format okładki (pole widoczne po zagięciu) - 17,1 cm (podstawa) x 24,0 cm (wysokość) big na pierwszej stronie okładki (z lewej strony), na czwartej stronie okładki (z prawej strony) - 0,5 cm, szerokość grzbietu - 2,2 cm.

Okładka musi zawierać:
a) na pierwszej stronie:
- logo szkoły
- tytuł: Monografia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Opolu
- elementy graficzne oddające charakter szkoły
b) na czwartej stronie zapis (12 punktów)
- ISBN 978-83-86762-47-7
c) na grzbiecie:
- tytuł książki i ewentualnie logo szkoły

Okładka w 4 kolorach
Projekt okładki ma być wykonany w ogólnie dostępnych programach (Corel-Draw!, Photoshop, Illustrator, In Design) lub w formacie PDF.
Termin zgłoszenia projektów do 4 czerwca 2010 r.
Projekty należy składać w formie elektronicznej pod adres e-mail: sekr(at)lo2.opole.pl.
Termin rozstrzygnięcia konkursu 10 czerwca 2010 r.
W konkursie przyznawana jest tylko pierwsza nagroda (przy czym Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo jej nieprzyznania).
Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie honorowany jest zawarciem umowy o przeniesienie praw autorskich na druk okładki (600 zł brutto).
Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Marii Konopnickiej, a zwycięzca konkursu powiadomiony drogą e-mailową.
Wydawca zastrzega sobie możliwość dokonania - w porozumieniu z autorem projektu - ewentualnych zmian związanych z wymogami procesu druku.



PROGRAM ZJAZDU

Piątek, 17.09.2010 r.

11.00-13.00 - Akademia rocznicowa w Teatrze im. J. Kochanowskiego.

13.00-16.00 - Spotkania koleżeńskie oraz zwiedzanie szkoły i wystaw okolicznościowych (będzie możliwość spotkania się nie tylko w obecnym budynku szkoły przy ulicy Pułaskiego, ale również w dawnej "dwójce" na ulicy Kościuszki).

18.00 - Koncert absolwentów w Filharmonii Opolskiej.


Sobota, 18.09.2010 r.

10.00-16.00 - Spotkania koleżeńskie oraz zwiedzanie szkoły.

19.00 - Wielki bal absolwentów (Willa Młynówka w Opolu, ul. Powolnego - dawne Kasyno Policyjne)



Z okazji 65-lecia szkoły będzie wydana monografia II LO z listą absolwentów (około 500 stron), którą będzie można nabyć. Cena monografii - 47 zł.

Koszt uczestnictwa wynosić będzie: 120 zł + bal 100 zł
Dla studentów przewidziany jest zniżka w wysokości 50% kosztów uczestnictwa czyli 60 zł + bal 100 zł

Wpłaty prosimy dokonywać do dnia 30 LIPCA 2010 r.
z dopiskiem ZJAZD na konto:

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Opolu

Nr konta: 75 2340 0009 0550 2460 0000 0030

lub:

Rada Rodziców przy
Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr II
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Marii Konopnickiej
45-048 Opole, ul. Pułaskiego 3

Nr konta: 65 8898 0003 2001 0000 4008 0001


Warunkiem uczestnictwa w zjeździe absolwentów "dwójki" jest wypełnienie i wysłanie karty zgłoszenia na adres sekretariat@lo2.opole.pl (kartę można również wysłać pocztą na adres szkoły lub dostarczyć do sekretariatu) oraz dokonanie wpłaty na jedno z powyższych kont w ustalonym terminie.



UWAGA KONKURSY!

Z okazji I Zjazdu Absolwentów II LO przewidzieliśmy następujące konkursy:

  • Konkurs - POKOLENIA - chcemy wyłonić rodzinę, w której na przestrzeni pokoleń było najwięcej absolwentów naszej szkoły. Wpisując się trzeba podać imię i nazwisko członka rodziny, stopień pokrewieństwa i rok ukończenia II LO.
    Poniższy wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną na adres szkoły. Formularz - Pokolenia.
  • Konkurs - ANEGDOTY - czyli zabawne przypadki, szkolne miłości, zdarzenia,
    o których nie sposób zapomnieć, anegdoty, charakterystyczne nauczycielskie powiedzonka, które również prosimy przesłać drogą mailową lub pocztową. Najzabawniejsze zostaną opublikowane na stronie szkoły lub w monografii liceum.
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.