PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Zdjęcia 2014-05-23 10:31
Listopad 2018 2018-11-14 12:34
14.11.2018 - W szkolnej świetlicy odbyła się sesja poświęcona wybitnym polskim matematykom XX wieku. Referaty przygotowali uczniowie p. Marii Romanowskiej i p. Ewy Garbaj-Kmieć. Spotkanie wpisało się w cykl obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości w naszej Szkole.

09.11.2018 - W sali Xaverianum odbył koncert „ Niepodległa. Dla każdego” zorganizowany w ramach IX Forum Patriotycznego i Obywatelskiego. W koncercie wystąpili gimnazjaliści z Dziesiątki i licealiści z Dwójki. Przedsięwzięcie przygotowali historycy p. Celina Tomaszewska, p. Iwona Kozak, p. Przemysław Jędrychowski, p. Marcin Wietrzniok. Za część artystyczna odpowiedzialna była nieoceniona p. Joanna Jabłońska.

08.11.2018
 • Uczniowie I F pod opieka p. Aleksandra Iszczuka obejrzeli spektakl muzyczny „Wolność kocham i rozumiem” przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu,
 • 20 uczniów z „Dwójki” wzięło udział w szkolnych eliminacjach XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,
 • 11 osób z „Dwójki” samodzielnie napisało prace badawcze otwierające drogę do dalszego udziału w XLVI Olimpiadzie Historycznej.
07.11.2018 - W szkolnej świetlicy odbył się etap wojewódzki VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści z Opolszczyzny.

06.11.2018 - Uczniowie klasy II A pod opieką p. Agaty Smoleń zapalili Światło Pamięci na mogiłach Profesorów z Dwójki oraz Uczniów, którzy odeszli spośród nas. Młodzieży towarzyszył p. Władysław Szewczyk – długoletni wicedyrektor naszej Szkoły.
Październik 2018 2018-11-04 11:36
30.10.2018
 • Uczniowie klasy I A pod opieka p. Joanny Nazarkiewicz obejrzeli film F. Bajona pt. „Kamerdyner”
 • Uczniowie klasy II A w ramach lekcji historia i społeczeństwo obejrzeli film „Kamerdyner” w reżyserii F. Bajona.
26.10.2018
 • Gra miejska z udziałem zespołów złożonych z uczniów klas drugich, przeprowadzona w ramach projektu „Kamienie milowe polskiej przedsiębiorczości” zorganizowana przez p. Iwonę Kozak we współpracy z p. Przemysławem Jędrychowskim
 • Dzień Języka Niemieckiego w PLO II i PG 10 zorganizowany przez panie germanistki z udziałem zaproszonych gości z PSP 33
 • VI Konkurs Języka Niemieckiego im. Martina Küblera zorganizowany przez p. Barbarę Zając-Drozdek
25.10.2018
 • Ekonomiczny classROOM - Konkurs ekonomiczny bazujący na innowacyjnej metodzie Escape Room zorganizowany przez p. Ewę Michalską
 • Uczniowie klasy III A pod opieka p. Marzeny Zaremby i uczniowie klasy III E pod opieka p. Agaty Smoleń obejrzeli film F. Bajona „Kamerdyner”
24.10.2018
 • W świetlicy, na długiej przerwie odbyło się spotkanie Wychowawców klas II i przedstawicieli tych klas poświęcone tegorocznemu Turniejowi Klas Drugich,
 • W sali 14, na długiej przerwie odbyło się spotkanie liderów grup biorących udział w konkursie „Kamienie milowe polskiej przedsiębiorczości”,
 • Ekonomiczny classROOM - Konkurs ekonomiczny bazujący na innowacyjnej metodzie Escape Room
23.10.2018
 • Ekonomiczny classROOM - Konkurs ekonomiczny bazujący na innowacyjnej metodzie Escape Room,
 • Konsultacje dla Rodziców,
 • Spotkanie Samorządu Uczniowskiego, Rodziców i Wychowawców w sprawie organizacji Studniówki
19.10.2018 - Uroczystość wręczenia nagród Prymus Opolszczyzny przez Marszałka Województwa Opolskiego, p. A. Bułę. Jedną z pięciu wyróżnionych na Opolszczyźnie tym tytułem w kategorii szkół średnich była nasza uczennica – Ola.

17.10.2018
 • [ » Dzień Hiszpański w ZSO Nr II. ] Licealiści z I J oraz ich młodsi koledzy z Dziesiątki z klasy 3c przygotowali pod opieką pań Anny Andrzejewskiej, Agnieszki Bączkowskiej, Laury Miera-Ruíz i Katarzyny Zając Dzień Hiszpański w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie klasy siódmej i ósmej z PSP 15,
 • Dziewiętnastu naszych licealistów z rąk Marszałka Województw Opolskiego odebrało Dyplomy Stypendystów z projektu „Wspieramy najlepszych”. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej.
12.10.2018
 • Dzień Patrona – Uroczystość przygotowana przez osiem dziewcząt z klasy II G i Macieja z klasy II A oraz panie Agnieszkę Buganik-Pszyńską i Ewę Łucyszyn-Pająk,
 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tomasz Drymluch z I A, Arkadiusz Sobieraj z I B, Aleksandra Jakóbczak z I C, Joanna Pieczykolan z I D, Maciej Sproski z I E , Malwina Stasiak z I F, Marta Kunka z I G, Hanna Szostak z I H, Michał Ćwikła z I i oraz Kacper Zelkowier z I J ślubowali w imieniu swoich klas.
11.10.2018
 • Pierwszaka w Dwójce. Na Sali gimnastycznej uczniowie z dziesięciu klas pierwszych zmierzyli się z 5 kolejnymi konkurencjami tegorocznego Turnieju Klas Pierwszych.
 • Uroczyste otwarcie boiska z udziałem p. Arkadiusz Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opola, p. Dariusza Nawareckiego, prodziekana Wydziału Kultury Fizycznej Politechniki Opolskiej oraz przedstawicieli Wydziału Oświaty- p. Jolanty Kapuścik i p. Mirosława Bulika
10.10.2018
 • Uczniowie z bloku II B/H/I w ramach zajęć z historii na poziomie rozszerzonym oraz uczniowie II C w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem opolskiej delegatury PKW, panią A. Budzyńska poświęconemu procedurom wyborczym,
 • Uczniowie I A pod opieką wychowawcy p. Joanny Nazarkiewicz uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia Tablicy pamiątkowej upamiętniającej siedzibę Konsulatu Czechosłowacji w przedwojennym Opolu,
 • Uczniowie II G w ramach historii i społeczeństwa oraz uczniowie I C w ramach wiedzy o społeczeństwie spotkali się z p. A. Budzyńską, pracownikiem opolskiej delegatury PKW, poświęconemu procesowi wyborczemu.
09.10.2018
 • Na szóstej godzinie lekcyjnej licealiści zasiedli do pisania dyktanda „Wojna to nie tylko męska sprawa” związanego z projektem VI Dyktando Niepodległościowe „ Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze warto” oraz ZSO Nr II.
 • Uczniowie III C, III D i III H uczestniczyli w spotkaniu z p. J. Maksymowicz-Szczepańską, pracownikiem opolskiej delegatury PKW, poświęconemu procesowi wyborczemu.
05.10.2018 - Uczniowie klas y I C, I H oraz I J uczestniczyli w spotkaniu rodziną rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Marco Patricellim, autorem książki o naszym wielkim rodaku. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie ze świadkiem historii”, tym razem zorganizowane we współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych.

01.10.2018 - Szkolny etap IX Wielkiego dyktanda Języka Niemieckiego, w którym uczestniczyło 18 licealistów z Dwójki
Wrzesień 2018 2018-10-04 10:22
28.09.2018 - 20 licealistów pod opieką p. Mariusza Pająka uczestniczyło w Mistrzostwach Opola w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Parku na Osiedlu Armii Krajowej.

27.09.2018 - Przedstawiciele Centrum Kształcenia Językowego „The Point” z Krakowa na lekcjach języków obcych w klasach pierwszych i drugich przedstawili ofertę kształcenia indywidualnego i możliwości uzyskania międzynarodowych certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje zgodne z CEFR.

26.09.2018
 • Uczniowie klasy III H uczący się języka polskiego z p. J. Toll, uczniowie klasy I B uczący się języka polskiego z p. M. Zarembą, uczniowie klasy I J uczący się języka polskiego z p. G. Świtek oraz uczniowie z bloku I B/J uczący się języka polskiego z p. H. Palińska obejrzeli w Teatrze Lalki i Aktora spektakl „ Zraniony jeleń” oraz uczestniczyli w spotkaniu z p. Bartoszem Suwińskim- pisarzem i krytykiem literackim,
 • Uczniowie klasy II B pod opieka p. Iwony Kozak i klasy II G pod opieka wychowawcy p. J. Burdzińskiej-Miki obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” zrealizowany na podstawie opowieści A. Fiedlera,
 • Uczniowie klasy III C i II C uczący się języka polskiego z p. E. Łucyszyn, uczniowie z bloku II B/I uczący się języka polskiego z p. J. Nazarkiewicz oraz uczniowie z bloku III B/G uczący się języka polskiego z p. E. Pudełko obejrzeli w Teatrze Lalki i Aktora spektakl „ Zraniony jeleń” oraz uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem i krytykiem literackim, panem Bartoszem Suwińskim
25.09.2018
 • Uczniowie klasy II A pod opieka p. Joanny Danielczok obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”
 • Uczniowie klasy III H pod opieką pań J. Toll i B. Rajcic wyjechali na wycieczkę przedmiotowa do Wrocławia. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła wystawę dzieł S. Dali i A. Worhola, Muzeum „Pana Tadeusza” oraz odbyła spacer po wrocławskiej starówce.
 • W szkolnej świetlicy od godziny 8:00 do 14:10 trenerzy Olimpiady „Zwolnieni z teorii” przedstawiali 20 minutowa prezentację promującą tę formę samodoskonalenia. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych: B,C, D,E, F, G oraz I, klas drugich: A, C i I oraz klas trzecich: D i E.
 • 14 licealistów reprezentowało Dwójkę na Mistrzostwach Opola w biegach przełajowych, które odbyły się w Parku przy Osiedlu Armii Krajowej
22.09.2018 - 30.09.2018 - 6 licealistów pod opieką p. Małgorzaty Podrazy i p. Aleksandra Iszczuka uczestniczyło w warsztatach „Energia przyszłości” w ramach projektu Erasmus +. Tym razem uczestnicy projektu spotkali się w rumuńskiej Suceavie.

21.09.2018
 • Uczniowie klasy II G pod opieka p. Grzegorza Filipowskiego uczestniczył w projekcie Caritas Diecezji Opolskiej „Kromka chleba dla sąsiada” mającej na celu propagowanie form dożywiania najuboższych.
 • Uczniowie klasy I H pod opieka p. Jolanty Toll uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które w naszym mieście odbyło się na Placu I. Daszyńskiego.
20.09.2018 - Uczniowie klasy III A pod opieka p. Agaty Smoleń obejrzeli film Denisa Delicia „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

18.09.2018 - Pierwsze w tym roku szkolnym posiedzenie Rady Rodziców.

17.09.2018 - Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz w obchodach Dnia Sybiraka.

06.09.2018 - Uczniowie klasy III E pod opieka p. Agaty Smoleń obejrzeli film Davida Blaira „303. Bitwa o Anglię”.

11.09.2018 - 14.09.2018 - Czterodniowy wyjazd integracyjny licealistów z dziesięciu klas pierwszych do Głuchołaz.

10.09.2018 - Uczniowie dziesięciu klas pierwszych pisali test „Matematyka na wejściu”.

05.09.2018 - Spotkania Rodziców z dyrekcja Szkoły i wychowawcami.

01.09.2018
 • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 na szkolnym dziedzińcu.
 • Zajęcia z wychowawcami w wyznaczonych salach.
 • Alarm przeciwpożarowy.
Sierpień 2018 2018-09-04 06:40
31.08.2018 - Uczniowie klas pierwszych spotkali się na Sali gimnastycznej z panem dyrektorem Aleksandrem Iszczukiem. Następnie mieli zajęcia z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Lipiec 2018 2018-07-23 15:03
16.07.2018 - Podanie do publicznej wiadomości list uczniów przyjętych do klas pierwszych PLO II.

11.07.2018 - 13.07.2018 - Prace komisji rekrutacyjnej. Uczniowie zakwalifikowani do Dwójki potwierdzali wolę kontynuowania nauki w naszym liceum, dostarczając oryginały wymaganych dokumentów.

11.07.2018
 • Podanie do publicznej wiadomości list uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych PLO II
 • Spotkanie Dyrekcji Szkoły z Rodzicami uczniów, którzy zdecydowali, że chcą kontynuować naukę w Dwójce. Uczniowie zakwalifikowani do PLO II mieli okazję spotkać się z wychowawcami oraz opiekunami merytorycznymi konkursów i olimpiad
05.07.2018 - 19.07.2018 - Troje gimnazjalistów z Dziesiątki oraz trzy licealistki z Dwójki w nagrodę za sukcesy w XXI Konkursie Języka Francuskiego wyjechały, pod opieką p. Barbary Knapiak, na wakacyjne spotkanie do Blois we Francji.
Czerwiec 2018 2018-07-23 14:58
17.06.2018 - 13.07.2018 - Pięciu licealistów z Dwójki i jedna gimnazjalistka z Dziesiątki pod opieka p. Elżbiety Sławińskiej uczestniczyło w międzynarodowym spotkaniu młodzieży w niemieckim Ingolstadt i słoweńskiej Murskiej Sobocie.

22.06.2018 - 26.06.2018 - Tegoroczni Absolwenci gimnazjów składali w Dwójce kopie dokumentów wymaganych w procesie rekrutacyjnym.

22.06.2018
 • Na szkolnym dziedzińcu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018.
 • Ostatni dzień składania przez Absolwentów Gimnazjów podań o przyjęcie do liceum. Podania o przyjęcie do Dwójki złożyło 365 kandydatów
20.06.2018
 • 23 naszych Licealistów odebrało z rąk pana prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego Dyplomy „Opolskiego Orła.
 • 3 licealistów i 11 gimnazjalistów pod opieka p. Beaty Kołodziej uczestniczyło w wykładzie „Wulkany w Układzie Słonecznym”, który miał miejsce na UO
19.06.2018 - Uczniowie klasy II D pod opieka pań Joanny Tokar i Beaty Sokół uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej w Nadleśnictwie Prószków. W programie znalazło się zwiedzanie parku nadleśnictwa i zajęcia na ścieżce edukacyjnej.

14.06.2018
 • Uczniowie II C pod opieka p. Barbary Kaniuki uczestniczyli w konferencji „Miasto Młodych”, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 • 14 uczniów I F oraz 6 z I D pod opieką pań Beaty Jaros i Marzeny Szadzianiec uczestniczyło w Konkursie „Mundial in English” zorganizowanym przez VI LO
12.06.2018 - 13.06.2018 - Uczniowie I D pod opieka pań Małgorzaty Franek i Barbary Rajcic uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zatoru. We wtorek uczniowie bawili się w Energylandii, a w środę zwiedzili Muzeum Sztuki Japońskiej, wystawą Amok w Galerii Sztuki Współczesnej, Katedrę na Wawelu i Kościół Mariacki oraz znaleźli czas na spacer po krakowskiej Starówce.

12.06.2018 - Uczniowie I G pod opieka pań Joanny Burdzińskiej-Miki i Aleksandry Taskin uczestniczyli w spływie kajakowym po Małej Panwi.

11.06.2018 - 15.06.2018 - Uczniowie klasy II E pod opieką p. Marii Romanowskiej i Pawła Szpetanowskiego uczestniczyli w obozie matematyczno-sportowym w Pobierowie.

08.06.2018 - Uczniowie II H pod opieką pań Jolanty Toll i Jolanty Guzik uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. W trakcie wyjazdu zwiedzili Muzeum Polin i Muzeum Pieniądza oraz Cmentarz na Powązkach. Popołudniu znaleźli czas na spacer po warszawskiej Starówce.

07.06.2018 - 14.06.2018 - Jedenastu pierwszoklasistów pod opieka pań Kariny Walecko i Niny Diehl uczestniczyło w wymianie międzynarodowej z uczniami z Max-Planck-Schule w Kilonii.

07.06.2018 - Uczniowie I H pod opieką p. Ewy Michalskiej zapoznali się z ofertą edukacyjną UO oraz poznali zasady działania Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i zwiedzili Studenckie Radio Sygnały

04.06.2018 - 05.06.2018 - Ośmiu drugoklasistów i 5 tegorocznych Absolwentów ze SKP 534 pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyło w wyjeździe do Krakowa i Wieliczki. W trakcie wycieczki zwiedzili Kopalnie Soli w Wieliczce oraz główne zabytki Krakowa, w tym Barbakan i Wawel.

04.06.2018
 • Międzynarodowy egzamin z języka francuskiego DELF”
 • Uczniowie I F pod opieką pań Agnieszki Bączkowskiej i Katarzyny Kotlińskiej uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W trakcie wyjazdu zwiedzili Ogród Zoologiczny i Afrykarium oraz Ogród Japoński. Popołudniu znaleźli czas na spacer po wrocławskiej Starówce.
Maj 2018 2018-06-05 08:34
30.05.2018 - Uczniowie klasy I H pod opieką pań Jolanty Toll i Magdaleny Wolnej-Rumin uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła Galerię Malarstwa w Sukiennicach, wystawę „Wyspiański” w Muzeum Narodowym oraz muzeum gromadzące pamiątki po W. Szymborskiej „Szufladę”. Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej w Teatrze im. J. Słowackiego i odbyli spacer szlakiem „Czterech stylów”

29.05.2018
 • Uczniowie I C w ramach języka angielskiego z p. A. Hamryszak uczestniczyli w wykładzie o Australii i nowej Zelandii, który przygotowali pracownicy WBP,
 • Uczniowie klasy I A pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w warsztatach z okazji Dnia Logistyki zorganizowanych na PO,
28.05.2018 - 30.05.2018 - W Szkole gościliśmy przyjaciół z Blois. W trakcie Ich pobytu zostały ogłoszone wyniki XXI Konkursu Języka Francuskiego współorganizowanego przez Towarzystwo Val de Loire –Pologne z Blois.

28.05.2018
 • Uczniowie klasy I „I” pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w turnieju gier strategicznych „Cashflow”, zorganizowanym w WSB,,
 • Uczniowie klasy I D w ramach projektu „Odkrywcy sekretów nauki” uczestniczyli w warsztatach z emisji głosu i zajęciach teatralnych, które odbyły się w RZPWE,
 • Uczniowie klasy I A pod opieką pań Doroty Bacławskiej i Ewy Ferens-Mrocheń uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. W trakcie wyjazdu młodzież uczestniczyła w warsztatach w „Ogrodzie Nauk” oraz odbyła spacer po Starym Mieście.
 • Uczniowie klasy I B pod opieka p. Lidii Krysztof i p. K. Malik uczestniczyli w konferencji poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu, która odbyła się w Centrum Dialogu Obywatelskiego.
 • Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w uroczystości Dnia Weterana, która miała miejsce pod opolskim Ratuszem.
22.05.2018 - 01.06.2018 - 15 licealistów pod opieką pań Małgorzaty Podrazy i Anny Kucharskiej uczestniczyło w międzynarodowej wymianie młodzieży „Młodzież w zmieniającej się Europie” w Heerlen w Holandii. W trakcie wyjazdu uczniowie zwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli i uniwersytet w Maastricht.

24.05.2018
 • Uczniowie klasy I H wraz z wychowawcą panem Adamem Malikiem obejrzeli w Teatrze im. J. Kochanowskiego spektakl „moralność pani Dulskiej”,,
 • Uczniowie klasy I A uczestniczyli w podsumowaniu zmagań Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które odbyło się w szkolnej świetlicy. Uhonorowani zostali Nasi Olimpijczycy, w tym Agata Książek z I A,
23.05.2018 - Jedna uczennica pisała maturę z Historii Muzyki. Tym samym w Dwójce zakończył się czas egzaminów maturalnych. Nasi maturzyści przystąpili do egzaminów z 19 różnych przedmiotów :)

22.05.2018 - 23.05.2018 - Czterech pierwszoklasistów pod opieką p. J. Siemieniuk uczestniczyło w wycieczce do Pragi, która była formą nagrody za zajęcie I miejsca w Konkursie wiedzy o Polsce i Czechach.

22.05.2018
 • Do matury z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym przystąpiło 3 tegorocznych Absolwentów,
 • Grupa II G w ramach języka angielskiego wysłuchała w MBP wykładu nt Australii i Nowej Zelandii
21.05.2018
 • Matura z języka hiszpańskiego. Rano do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpiło 9 osób, popołudniu do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpiło 2 tegorocznych Absolwentów,
 • Uczniowie klasy I C pod opieka p. Ewy Michalskiej poznali zasady działania Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i zapoznali się z ofertą edukacyjną UO
18.05.2018
 • Matura pisemna z języka francuskiego na poziomie podstawowym przystąpiło trzy osoby, a na poziomie rozszerzonym 9 tegorocznych Absolwentów,
 • 20 uczniów z klas matematycznych, pod opieka p. Joanny Danielczok uczestniczyło w ramach projektu „Odkrywcy sekretów nauki” w warsztatach z dziedziny informatyki i grafiki komputerowej na Politechnice Opolskiej
 • Uczniowie I G pod opieką p. Barbary Kaniuki uczestniczyli w Ratuszu w sesji poświęconej 40-leciu współpracy polsko-węgierskiej
17.05.2018
 • Matura pisemna z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, do której przystąpiła jedna uczennica,,
 • Uczniowie klasy I C i I F wraz z wychowawcami, paniami A. Kucharską i K. Kotlińską uczestniczyli w warsztatach i zajęciach integracyjnych w ramach projektu „Odkrywcy sekretów nauki” zorganizowanych w RZPWE,
 • Uczniowie klasy I E pod opieka p. Ewy Michalskiej zapoznali się z ofertą edukacyjną UO oraz zasadami działania Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
 • Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do klas dwujęzycznych przystąpili do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych. Część pisemna rozpoczęła się o godzinie 9:00, część ustna od godziny 11:00
16.05.2018
 • Matura z chemii, do której przystąpiło 66 tegorocznych Absolwentów,,
 • Popołudniu 27 osób rozwiązywało arkusz maturalny z historii
 • 36 licealistów z klas II przystąpiło do badania wyników z informatyki
15.05.2018
 • Matura pisemna z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym. Do matury na poziomie podstawowym przystąpiło 32 abiturientów, na poziomie rozszerzonym z arkuszami maturalnymi zmagało się 23, a na poziomie dwujęzycznym 6 tegorocznych maturzystów. Czworo z nich to laureaci Olimpiady Języka Niemieckiego. Gregor Przywara z klasy A, Piotr Król z klasy B, Katharina Häusler z klasy D i Denis Gburek z klasy E- oni mają już 100% z tego egzaminu,
 • 68 osób z klas II pisało badanie wyników nauczania z fizyki
14.05.2018
 • Rano 57 uczniów pisało maturę z fizyki,
 • Po południu 47 tegorocznych maturzystów rozwiązywało arkusz maturalny z geografii. Fabian Eszik z klasy E jako Finalista XLIV Olimpiady Geograficznej był z niej zwolniony,
 • 104 uczniów klas II pisało badanie wyników z biologii,
 • Uczniowie klasy I B pod opieka p. L. Rudnik uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Ekonomicznym UO,
 • Uczniowie klasy I „I” pod opieka p. E. Michalskiej uczestniczyli w warsztatach i wykładach „Fundusze Inwestycyjne bez tajemnic” na Wydziale Ekonomicznym UO w ramach XVI Opolskiego Festiwalu Nauk,
 • Uczniowie klasy I i II uczący się języka francuskiego z p. G. Wąsowicz uczestniczyli w warsztatach „Techniki i strategie tłumaczeń” i ćwiczeniach z translatoryki na UO w ramach XVI Opolskiego Festiwalu Nauk
 • Uczniowie klasy I uczący się języka hiszpańskiego z p. K. Krupą-Walkowiak uczestniczyli w wykładzie „Hiszpania jakiej nie znacie” na UO w ramach XVI Opolskiego Festiwalu Nauk
 • Uczniowie I B uczący się języka angielskiego z p. Karoliną Mali uczestniczyli w MBPw zajęciach poświęconych Australii i Nowej Zelandii
11.05.2018
 • Rano matura z Wiedzy o społeczeństwie, do której przystąpiło 27 uczniów. Krzysztof Uchnast z klasy A, jako ubiegłoroczny finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym był z niej zwolniony,
 • Po południu matura z informatyki, do której przystąpiło 15 uczniów,
 • 32 osoby z klas II przystąpiły do badania wyników nauczania z wiedzy o społeczeństwie
10.05.2018
 • Matura z biologii, do której przystąpiło 83 naszych uczniów,
 • Popołudniu 4 osoby rozwiązywało arkusz maturalny z historii sztuki
 • 59 licealistów z klas II przystąpiło do badania wyników z geografii
09.05.2018
 • Matura pisemna z matematyki na poziomie rozszerzonym, do której przystąpiło 140 tegorocznych maturzystów,
 • Popołudniu matura z filozofii, do której przystąpienie zadeklarowało 2 uczniów, jednak arkusz maturalny rozwiązywał jeden z nich, bo
 • Aleksandra Tuleja z klasy H – jako finalistka ubiegłorocznej Olimpiady Filozoficznej była z tego zwolniona,
 • 67 licealistów z klas drugich pisało badanie wyników z języka polskiego na poziomie rozszerzonym,
 • Uczniowie klasy I H pod opieka p. A. Malika i p. R. Podolan uczestniczyli w RZWPE w warsztatach teatralnych w ramach projektu unijnego
08.05.2018
 • Matura pisemna z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Do matury na poziomie podstawowym przystąpiło 209 abiturientów, na poziomie rozszerzonym z arkuszami maturalnymi zmagało się 190 tegorocznych maturzystów,
 • Badanie wyników z matematyki na poziomie rozszerzonym dla 175 licealistów z klas drugich
07.05.2018
 • Matura pisemna z matematyki na poziomie podstawowym,
 • Badanie wyników z biologii dla 100 licealistów z klas drugich
04.05.2018
 • Matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Do matury na poziomie podstawowym przystąpiło 251 abiturientów, na poziomie rozszerzonym z arkuszami maturalnymi zmagało się 84 tegorocznych maturzystów. Z obu egzaminów zwolniona była Aleksandra Tuleja z klasy H- Laureatka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
 • Badanie wyników z historii dla 30 licealistów z klas drugich
Kwiecień 2018 2018-05-04 09:58
26.04.2018 - W Auli Uniwersytetu Opolskiego tegoroczni Absolwenci odebrali z rąk pana dyrektora A. Iszczuka świadectwa ukończenia szkoły. Nad oprawa artystyczna czuwała p. J. Nazarkiewicz, pod której kierunkiem Absolwenci, licealiści i gimnazjaliści z Dziesiątki przygotowali swoje występy. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali uczniowie klasy I C pod kierunkiem pań B. Kaniuki i A. Kucharskiej oraz Samorząd Uczniowski.

25.04.2018
 • W Szarej Willi po raz jedenasty odbyła się gala „Tylko dla Orłów. Wyróżnieni zostali tegoroczni Maturzyści, którzy przez trzy lata nauki w Dwójce dali się poznać jako nieszczędzący czasu dla innych społecznicy, utalentowani artyści, sportowcy i olimpijczycy odnoszący sukcesy na szczeblu krajowym. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II H pod kierunkiem p. J. Toll i Samorząd Uczniowski,
 • Uczniowie klasy II G pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w warsztatach w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym.
24.04.2018 - Uczniowie klasy I C wraz z p. Lucyną Rudnik zapoznali się w NBP z systemem bankowym i rolą banku centralnego.

20.04.2018
 • Uczniowie klas I A, I D, I Epod opieką pań L. Rudnik, p. J. Jabłońskiej i K. Pwliszyn uczestniczyli w Festiwalu Gier zorganizowanym w Auli Błękitnej UO,
 • Uczniowie klasy I B w ramach Dnia Przedsiębiorczości mieli warsztaty w opolskich placówkach niemieckojęzycznych. Zapoznanie się z nimi ułatwiła p. Lucyna Rudnik.
19.04.2018
 • Uczniowie z bloku III B, G uczący się języka polskiego z p. Bartoszem Suwińskim uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem Grynbergiem, które odbyło się w MBP,
 • Uczniowie klas I A i I E pod opieka p. M. Klyszcz i p. M. Pająka uczestniczyli w warsztatach teatralnych w RZPWE,
 • Uczniowie I G pod opieka p. E. Michalskiej uczestniczyli w zajęciach Możliwości biologii molekularnej w fizjoterapii i sporcie” „Pierwsza pomoc w urazie supinacyjnym” oraz „Kinesiostaping w fizjoterapii” na Wydziale Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.
18.04.2018
 • Uczniowie klasy II D pod opieka p. Ewy Michalskiej w ramach Dnia Przedsiębiorczości mieli warsztaty w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym,,
 • Uczniowie klas I B, I C i I H uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Wrocławia. Przed południem młodzież z I B uczestniczyła w warsztatach na Uniwersytecie Wrocławskim, z I c zwiedzała Muzeum Architektoniczne, a z I H Muzeum Narodowe. Po południ wszyscy obejrzeli spektakl „Bar pod zdechły psem” w Teatrze Polskim. Opiekę nad licealistami sprawowały panie Lucyna Rudnik, Natalia Skrocka. Anna Kucharska, Monika Klyszcz, Barbara Kaniuka i pan Adam Malik ,
16.04.2018 - Uczniowie II E uczący się języka angielskiego z p. J. Burdzińską –Miką wysłuchali w WBP wykładu o Szkocji.

15.04.2018 - XI Koncert Charytatywny Dwójka Dzieciom –„Świat Bajek” przygotowany przez Gimnazjalistów z Dziesiątki, licealistów z Dwójki i naszych wiernych Absolwentów. Koncert i towarzysząca mu licytacja dzieł sztuki oraz kiermasz miał miejsce w Filharmonii Opolskiej. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Joanna Jabłońska. Dochód z koncertu przeznaczono na wsparcie domowego hospicjum dla dzieci w Opolu.

13.04.2018
 • Uczniowie I C, I H oraz gimnazjaliści z 3c uczestniczyli w VIII Forum Patriotycznym i Obywatelskim - ”Konstytucjonalizm w Polsce – historia i teraźniejszość”, które wpisuje się w szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami Forum byli p. Celina Tomaszewska i panowie Przemysław Jędrychowski i Marcin Wietrzniok,
 • Uczniowie dziewięciu klas I uczestniczyli w Uroczystości pod „Dębem pamięci” posadzonym w 2010 roku ku pamięci kapitana Libury zamordowanego wiosną 1940 roku przez NKWD. Za organizacje uroczystości odpowiadała p. Aleksandra Uchnast, wnuczka kapitana Libury,
 • Uczniowie II C i II A uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. W czasie wyjazdu młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, zabytki Starówki oraz odbyli spacer po Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Wieczorem uczniowie wysłuchali wykładu i koncertu w Filharmonii Narodowej. Opiekę sprawowali wychowawcy oraz panie A. Uchnast i E. Sławińska,
 • Uczniowie klasy I D w ramach zajęć z wiedzy o kulturze z p. Grażyną Świtek zwiedzili w GSW wystawę „Od lat 60-tych do współczesności” prezentującą zbiory Galerii.
05.04.2018
 • Uczniowie klasy III E wraz z wychowawca p. Agnieszka Buganik-Pszczyńską obejrzeli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego obejrzeli wyreżyserowany przez Pawła Passiniego spektakl Dziady i uczestniczyli w warsztatach przybliżających grę aktorską.
 • Uczniowie I G uczący się języka angielskiego z p. J. Burdzińską –Miką i K. Grzyb wysłuchali w WBP wykładu o życiu i twórczości Tolkiena.
04.04.2018 - Uczniowie klasy I F wraz z wychowawca p. Katarzyną Kotlińską uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Obcojęzycznej.
Marzec 2018 2018-04-06 12:17
27.03.2018 - Uczniowie z koła ekonomicznego, pasjonaci ekonomii i przedsiębiorczości wzięli udział w Webinarium prowadzonym przez pana Bartosza Majewskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pan Bartosz wygłosił wykład "Inspirujące strategie przedsiębiorstw".

26.03.2018 - Uczestnicy wymiany międzynarodowej z Kiel i nasi uczniowie pod opieka pań Kariny Walecko i Kariny Sawulskiej uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum KL Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu

25.03.2018 - Uczestnicy wymiany międzynarodowej z Kiel i nasi uczniowie pod opieka pań Niny Diehl i Soni Wacław uczestniczyli w wyjeździe do Wrocłaiwa

24.03.2018 - Uczestnicy międzynarodowej wymiany z Kiel wraz z naszymi licealistami pod opie3ka pań Niny Diehl i Barbary Zając Drozdek zwiedzali Kraków i Wieliczkę

23.03.2018
 • „Noc w Dwójce”- po środowych „Wagarach w Dwójce” na spotkanie z nauczycielami i dyrekcja zaproszeni zostali Rodzice, by w piątkowy wieczór móc zapoznać się ze specyfika szkoły i poznań nauczycieli, którzy już niedługo zostaną mentorami ich dzieci
 • Noc Filmowa w Dwójce przygotowana przez Samorząd Uczniowski
 • IX Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę zorganizowana przez oo. Jezuitów uczących w naszym liceum,
 • W drugim dniu wymiany uczniowie z Kiel uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w naszej szkole
 • W szkole odbyły się warsztaty i wykłady przygotowane przez nauczycieli Dwójki dla dyrektorów Opolszczyzny zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych
22.03.2018
 • Uczniowie klasy I H pod opieka p. Lucyny Rudnik mieli w Urzędzie Skarbowym zajęcia nt systemów podatkowych i prowadzenia działalności gospodarczej
 • Jedenastu uczniów z Kiel wraz z jedenastką naszych licealistów w drugim dniu wymiany pod opieka pań Danieli Ploch i Soni Wacław zwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach i główne zabytki Opola
21.03.2018
 • Tradycyjne już w naszej szkole Wagary w Dwójce. Tym razem odwiedzili nas nie tylko gimnazjaliści z całego województwa, ale także uczniowie klas VII kilku opolskich podstawówek
 • V Opolski Turniej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Opolska Grupa Ratownicza, Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz Szkolna Grupa Ratownicza SGR ZSO II pod opieka pana Tomasza Rogoziewicza
 • VI Konkursie Angielsko-Niemieckim „Poliglota” dla Gimnazjalistów Opolszczyzny o Puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu przygotowany przez panie Beatę Jaros i Bożenę Owczar,
 • VII Wojewódzki konkurs "W świecie finansów" zorganizowany przez ekonomistów z Dwójki pod opieka p. Ewy Michalskiej.
 • Uczniowie klas I pod opieką wychowawców obejrzeli film „Czwarta władza” i uczestniczyli w spotkaniu z politologiem i dziennikarzem,
 • Uczniowie klas II pod opieka wychowawców i wiodących nauczycieli przygotowali bogata ofertę promocyjna Szkoły- prezentowali poszczególne profile,
 • Uczniowie klas III mieli zajęcia z najważniejszych w danym profilu przedmiotów.
20.03.2018 - W szkole gościliśmy pana F. J. Sanabria, Ambasadora Hiszpanii oraz p. J. G. Moreno, Konsula Honorowego Hiszpanii z Wrocławia

19.03.2018 - Uczniowie klasy I H pod opieka p. Lucyny Rudnik mieli w Urzędzie Skarbowym zajęcia nt systemów podatkowych i prowadzenia działalności gospodarczej

16.03.2018 - W Dwójce odbyła się konferencja zorganizowana przez p. Jolantę Siemieniuk z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Janusz Łach. W trakcie konferencji nauczyciele geografii z Opolszczyzny i nasi maturzyści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników uniwersytetu Wrocławskiego: dr Hannę Staniów i dr Janusza Łacha oraz mgr. Filipa Duszyńskiego. Opolskiego Kuratora Oświaty reprezentowała pani Bernadetta Pietruszka.

16.03.2018 - W Dwójce odbyła się konferencja zorganizowana przez p. Jolantę Siemieniuk z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Janusz Łach. W trakcie konferencji nauczyciele geografii z Opolszczyzny i nasi maturzyści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników uniwersytetu Wrocławskiego: dr Hannę Staniów i dr Janusza Łacha oraz mgr. Filipa Duszyńskiego. Opolskiego Kuratora Oświaty reprezentowała pani Bernadetta Pietruszka.

15.03.2018
 • 204 tegorocznych Maturzystów wypełniło Ankietę podsumowującą ich pobyt w Dwójce,,
 • Uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą p. Sonią Waindok uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej zorganizowanym w Sądzie Rejonowym w Opolu.
 • Uczniowie I F w ramach języka polskiego zwiedzili w GSW z p. Grażyna Świtek wystawę „Od 58 do dziś”,
 • Uczniowie klasy II F wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Kruczek obejrzeli spektakl „Moralność pani Dulskiej”.
14.03.2018 - Uczniowie z bloku II B,G uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Marzeną Zarembą obejrzeli spektakl „Moralność pani Dulskiej”.

13.03.2018
 • Uczniowie klas II F i II G wraz z wychowawcami paniami Aleksandra Kruczek i Jolantą Guzik uczestniczyli w konferencji „Mózg-komputer zorganizowanej na Politechnice Opolskiej,
 • Uczniowie z bloku III F, H i II H uczący się biologii na poziomie rozszerzonym z p. T. Danielczok-Demską uczestniczyli na Politechnice Opolskiej w konferencji „Mózg-komputer”.
12.03.2018 - Szkolny etap konkursu AMOPA.

11.03.2018 - 17.03.2018 - Sześciu uczniów dwójki pod opieka p. Małgorzaty Podrazy i p. Aleksandra Iszczuka uczestniczyło w warsztatach w ramach projektu Erasmus+ w Tṻbingen.

10.03.2018 - Pięciu uczniów klasy I „I” pod opieka p. Jolanty Siemieniuk uczestniczyło w zajęciach w czsie dni otwartych SGH w Warszawie.

09.03.2018 - Uczniowie z klasy I C , I H, oraz grupa uczniów z II C i III C uczestniczyła w spotkaniu z prof. Franciszkiem Markiem zorganizowanym przez p. Piotra Zamelskiego w naszej Szkole z okazji rocznicy I Zjazdu Polaków w Niemczech, który miał miejsce 6 marca 1938 roku w Berlinie.

08.03.2018
 • W Szkole więcej niż zwykle uśmiechu, radości, wiosennych kwiatów – tak świętowano Dzień Kobiet :-),
 • 12 licealistów z Dwójki i 6 gimnazjalistów z 3b uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych w Centrum Pieniądza w NBP, TVP oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Lucyna Rudnik i Renata Podolan.
 • Uczniowie klasy I A pod opieka p. M. Podrazy uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim z okazji 50-tej rocznicy Marca’68
07.03.2018
 • Uczniowie z bloku II D,F,G wraz z p. Sonią Wacław uczestniczyli w Bibliotece Obcojęzycznej w lekcji poświęconej obyczajom wielkopostnym i wielkanocnym w krajach niemieckojęzycznych,
 • Uczniowie I G pod opieka p. Katarzyny Grzyb wysłuchali w WBP wykładu w języku angielskim poświęconego Irlandii.
06.03.2018 - Uczniowie klasy I B oraz uczniowie z bloku II C,E,H uczący się języka niemieckiego z p. Sonią Wacław obserwowali w Bibliotece im. J. Eichendorffa zmagania uczestników wojewódzkiego etapu międzynarodowego konkursu „Młodzi debatują”.

02.03.2018 - Uczniowie klas II D, I D oraz I G pod opieką pań Iwony Kozak i Małgorzaty Franek oraz pana Aleksandra Iszczuka wysłuchali w Miejskiej Bibliotece Publicznej wykładu „Wschodni Straceńcy- Żołnierze Wyklęci”.

01.03.2018
 • Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która miała miejsce w kościele oo. Franciszkanów,
 • Dzień Francuski w Szkole przygotowany przez panie romanistki i ich uczniów dla uczniów i nauczycieli PG 7 i PSP 14
 • Uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą p. Sonią Wacław uczestniczyli w MBP w wykładzie „Austria, kraj i mieszkańcy”
Luty 2018 2018-03-09 07:30
28.02.2018
 • Uczniowie klasy I F wraz z wychowawca , p. Katarzyną Kotlińska uczestniczyli w GSW w wykładzie” Co mogę spotkać w muzeum sztuki współczesnej w Polsce- nowy język sztuki”,
 • Uczniowie z bloku II A,C,E,H uczący się języka niemieckiego z p. Sonią Wacław zapoznali się w MBP ze zwyczajami wielkopostnymi i wielkanocnymi w krajach niemieckojęzycznych
27.02.2018 - 02.03.2018 - 46 licealistów pod opieką pań Barbary Kaniuki i Anny Kucharskiej oraz panów Adama Malika i Mariusza Pająka uczestniczyło w wyjeździe narciarskim do Białki Tatrzańskiej.

27.02.2018
 • Uczniowie klasy II C w ramach lekcji języka angielskiego pod opieka pań Anny Hamryszak i Lidii Krysztof wysłuchali w WBP wykładu nt twórczości W. Szekspira,
 • W Szkole odbyły się konsultacje dla Rodziców
 • Uczniowie klas pierwszych A,D, E, F uczestniczyli w konkursie „Matematyka bez granic”
21.02.2018 - Uczniowie z bloku II A,C wraz z p. Katarzyną Grzyb w ramach lekcji języka angielskiego uczestniczyli w prelekcji „I love London” zorganizowanej w MBP.

20.02.2018
 • Uczniowie klasy I B wraz z p. Sonią Wacław w ramach lekcji języka niemieckiego wysłuchali w Archiwum Państwowym wykładu „Reformacja na Śląsku”,
 • Uczniowie klasy I C wraz z p. Anną Hamryszak w ramach lekcji języka angielskiego wysłuchali w WBP wykładu poświęconego twórczości Agathy Christie,
 • Uczniowie II A wraz z p. Ewą Mehlich mieli zajęcia wychowania fizycznego na opolskim lodowisku
18.02.2018 - Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystości z okazji rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech.

16.02.2018 - Uczniowie klasy III E w ramach lekcji historia i społeczeństwo z p. Agatą Smoleń wysłuchali wykładu i zwiedzili wystawę „Tatusiu, kiedy wrócisz” w CMJW.

15.02.2018
 • Uczniowie II E w ramach historii i społeczeństwa z p. Agatą Smoleń obejrzeli w CMJW wystawę „Tatusiu, kiedy wrócisz” i wysłuchali wykładu o losach polskich jeńców wojennych w niemieckich i radzieckich obozach,,
 • Uczniowie z II c w ramach lekcji wychowania fizycznego z paniami Małgorzatą Franek i Barbarą Kaniuką doskonalili jazdę na łyżwach na Stawku Barlickiego
14.02.2018
 • Uczniowie z II C uczący się języka polskiego z p. Danutą Stankiewicz obejrzeli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego spektakl „Moralność Pani Dulskiej”,
 • Uczniowie klasy III A i III E uczestniczyli w spotkaniu z Absolwentem Dwójki, Studentem Politechniki Warszawskiej dotyczącym projektów badawczych i współpracy Uniwersytetu z amerykańskimi uczelniami.
13.02.2018
 • Uczniowie klasy II A w ramach lekcji historia i społeczeństwo z p. Agatą Smoleńobejrzeli w CMJW wystawę „Tatusiu, kiedy, wrócisz?”,
 • Uczniowie klasy I F pod opieka wychowawców p. Adama Cichonia obejrzeli film „Cudowny chłopak”.
12.02.2018 - Uczniowie klasy II D w ramach języka angielskiego pod opieka pań Katarzyny Kotlińskiej i Marzeny Szadzianiec obejrzeli film „Cudowny chłopak.

09.02.2018
 • Uczniowie klas II A, E, H w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wysłuchali w WBP wykładu Macieja Górskiego z Uniwersytetu Warszawskiego poświęconego Analizie współczesnych aktów terroru,
 • Dziewczęta z II B i II D pod opieka pań M. Franek i B. Rajcic doskonaliły jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego
08.02.2018 - Zajęcia wychowania fizycznego na kręgielni w Szarej Willi dla uczniów klas II E i II H pod opieką p. M. Franek, p. A. Cichonia i p. P. Fogla.

07.02.2018 - Uczniowie klasy I G w ramach lekcji języka angielskiego uczestniczyli pod opieka p. Katarzyny Grzyb i J. Burdzińskiej-Miki w lekcji o życiu i twórczości A. Christie zorganizowanej w MBP.

06.02.2018
 • Grupa uczniów z klasy II E w ramach lekcji z języka angielskiego z p. Joanną Burdzińską-Miką wysłuchali w WBP wykładu nt twórczości J. R. Tolkiena
 • Dziewczęta z klasy II G w ramach wychowania fizycznego z p. Małgorzatą Franek doskonaliły jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego
05.02.2018
 • Uczniowie klasy I C w ramach lekcji wychowawczej uczestniczyli w warsztatach „Wystąpienie publiczne” poprowadzonych przez pracowników WSB,
 • Uczniowie klasy II F w ramach lekcji wychowawczej uczestniczyli w warsztatach „Praca w grupie” poprowadzonych przez pracowników WSB,
 • Uczniowie klasy I G w ramach lekcji wychowawczej uczestniczyli w warsztatach „Kto komu mówi dzień dobry” poprowadzonych przez pracowników WSB,
 • Uczniowie klasy I D w ramach wychowania fizycznego z p. Małgorzatą Franek doskonalili jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego
01.02.2018 - Uczniowie II C i II H pod opieką pań Jolanty Toll, Anny Bęben i Renaty Podolan, p. J. Toll wysłuchali na Uniwersytecie Opolskim wykładu poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta.
Styczeń 2018 2018-01-26 11:42
12.01.2018 - Uczniowie I H w ramach lekcji języka angielskiego uczestniczyli w warsztatach „Jak się uczyć, żeby zapamiętać z wykorzystaniem wybranych mnemotechnik” zorganizowanych przez WBP.

11.01.2018
 • Chłopcy z klasy I E w ramach lekcji wychowania fizycznego z p. Małgorzatą Franek doskonalili jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego,
 • Uczniowie klasy III A i II C uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy,
10.01.2018
 • 23 licealistów rozwiązywało zadania Małej Olimpiady Matematycznej w etapie szkolnym,
 • 14 uczniów z „Dwójki” wzięło udział w szkolnych eliminacjach XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej,
 • 16 uczniów I C uczących się języka polskiego z p. Haliną Palińską obejrzało spektakl :Moralność Pani Dulskiej”,
09.01.2018 - Dziewczęta z I F w ramach lekcji wychowania fizycznego doskonaliły jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego.

08.01.2018 - 13.01.2018 - Dwóch uczniów klas trzecich brało udział w obozie programistycznym przed II etapem Olimpiady Informatycznej.

08.01.2018
 • Maturzyści z klas B, C, E, F i H oaz uczniowie II B i II E uczestniczyli w warsztatach „Autoprezentacja i wystąpienie publiczne” poprowadzonych pod kątem przygotowania do matury ustnej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej z Wrocławia. Spotkanie zorganizowała p. Ewa Michalska- szkolny doradca zawodowy,
 • Dziewczęta z III B i III E w ramach lekcji wychowania fizycznego doskonaliły jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego
03.01.2018
 • Uczniowie klasy I C w ramach wychowania fizycznego pod opieka p. Anny Kucharskiej doskonalili jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego,,
 • Uczniowie klasy I G w ramach lekcji języka angielskiego z paniami Katarzyną Grzyb i Joanną Burdzińską-Miką zrealizowali w WBP temat Święta w Wielkiej Brytanii
Grudzień 2017 2018-01-30 16:06
20.12.2017
 • Ekipa Martyny i Pawła ze starego Samorządu Uczniowskiego przekazała władzę Wilkom – nowemu Samorządowi Uczniowskiemu,
 • Wspólne życzenia świąteczne na dolnej sali gimnastycznej, na której zgromadzili się Licealiści, Gimnazjaliści, Nauczyciele i pracownicy Szkoły,
 • Klasowe spotkania wigilijne
18.12.2017
 • 21 uczniów z „Dwójki” rozwiązywało test szkolnych eliminacji XVI Olimpiady Wiedzy o Afryce
 • Uczniowie I E wraz z wychowawca p. Małgorzatą Andruszkiewicz w ramach integracji klasy mieli zajęcia warsztatowe w języku angielskim w opolskiej Grabówce
15.12.2017
 • Uczniowie III E w czasie lekcji historia i społeczeństwo z p. Agatą Smoleń zwiedzili w opolskim Urzędzie Wojewódzkim wystawę ‘Niesamowite kobiety Śląska Opolskiego” przygotowaną w ramach rządowego projektu „Niepodległa”,
 • Maturzyści z III D pod opieka p. Renaty Podolan i p. Marcina Wietrznioka wyjechali do Wrocławia na wycieczkę przedmiotowa. Młodzież zwiedziła wystawę czasowa w Muzeum Narodowym i wrocławską Starówkę (Jarmark Bożonarodzeniowy) a wieczorem obejrzała w Teatrze Muzycznym Capitol spektakl „Makbet”
 • Uczniowie klasy I A pod opieka pań Doroty Bacławskiej i Grażyny Świtek wyjechali do Wrocławia na wycieczkę integracyjną. Uczniowie przed południem obejrzeli w Teatrze Polskim spektakl „Opowieść wigilijna”, zwiedzili Starówkę (Jarmark Bożonarodzeniowy) i bawili się w Parku Trampolin,
 • Uczniowie klas I B. I G i II A pod opieką pań Marzeny Zaremby i Elżbiety Sławińskiej obejrzeli w GSW wystawę tegorocznej edycji World Press Photo,
 • Grupa uczniów I H w ramach lekcji języka angielskiego z p. Małgorzatą Wilczek uczestniczyła w WBP w warsztatach z wykorzystania mnemotechnik,
14.12.2017
 • Uczniowie klasy I F pod opieka pań Katarzyny Kotlińskiej i Marzeny Szadzianiec uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. W trakcie wyjazdu młodzież bawiła się w Parku Trampolin Jump World”, obejrzała wystawę „Zoepolis” w Galerii Sztuki Współczesnej i spacerowała po wrocławskiej Starówce (Jarmark Bożonarodzeniowy),
 • Uczniowie klasy III F pod opieka pań Ewy Garbaj-Kmieć i Teresy Danielczok-Demskiej uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła wystawy w Muzeum Narodowym, Muzeum Architektury i Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” oraz spacerowała po wrocławskiej Starówce (Jarmark Bożonarodzeniowy),
 • Uczniowie I E pod w ramach języka polskiego z p. Haliną Palińska zwiedzili wystawę tegorocznej edycji World Press Photo,
 • Uczniowie z bloku II B,G pod w ramach języka polskiego z p. Marzeną Zarembą zwiedzili wystawę tegorocznej edycji World Press Photo,
13.12.2017 - Uczniowie I B oraz 7 uczniów z II B pod opieką pań Soni Wacław i Beaty Kołodziej wyjechali na wycieczkę integracyjną do Wrocławia, w czasie której spędzili czas w parku trampolin i na Jarmarku Bożonarodzeniowym

12.12.2017
 • Uczniowie II D w ramach lekcji j. angielskiego z paniami Katarzyną Kotlińską i Marzeną Szadzianiec uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w WBP,
 • Uczniowie z I A i I B uczęszczający na lekcje religii z p. J. Jabłońską obejrzeli film Jona Gunna „Sprawa Chrystusa”,
 • Uczniowie I D i I F w czasie lekcji wychowania fizycznego obejrzeli film „Najlepszy” ukazujący sylwetkę znanego sportowca Jerzego Górskiego,
 • Odbyły się zawody szkolne XXXVIII Olimpiady Artystycznej. Z testem i opisem dzieła sztuki (sekcja plastyczna) zmierzyło się 2 uczniów,
 • Szkolne eliminacje VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarzadzania. Wzięło w nich udział 18 uczniów z „Dwójki”,
11.12.2017 - Uczennice z III B i III E w ramach lekcji wychowania fizycznego doskonaliły jazdę na łyżwach na lodowisku na Stawku Barlickiego.

08.12.2017
 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego,
 • Uczniowie II D pod opieka p. Małgorzaty Franek obejrzeli w Teatrze im. J. Kochanowskiego spektakl „Moralność pani Dulskiej”,
 • Uczniowie I F w ramach lekcji z języka angielskiego obejrzeli wraz z wychowawcą p. Katarzyną Kotlińską film „Morderstwo w Orient Expresie”,
 • Uczniowie klasy I D w ramach lekcji z kultury wraz z p. Grażyną Świtek obejrzeli zdjęcia tegorocznej edycji „:World Press Photo”,
 • Uczniowie z bloku III E,G,H w ramach lekcji języka angielskiego z p. Małgorzatą Wilczek uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w WBP
07.12.2017
 • W szkolnej świetlicy odbyła się Debata przed jutrzejszymi wyborami do SU,
 • Uczniowie I H pod opieka p. Anny Bęben uczestniczyli w warsztatach informacyjnych w MBP,
 • Uczniowie klasy I F w ramach lekcji języka angielskiego z paniami Katarzyną Kotlińską i Marzeną Szadzianiec w wykładzie o tradycjach świątecznych a krajach anglojęzycznych w WBP
 • W zawodach szkolnych II Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie wziął udział 1 uczeń PLO Nr II
 • Szkolne eliminacje XIII Olimpiady Przedsiębiorczości. Wzięło w nich udział 21 uczniów z „Dwójki”
06.12.2017
 • Grupa uczniów klasy III B przystąpiła do części ustnej międzynarodowego egzaminu DSD II,
 • Uczniowie klasy II F pod opieka p. Adama Malika obejrzeli wystawę tegorocznej edycji World Press Photo,
 • Uczniowie z bloku II D,F,G uczący się języka niemieckiego z p. Sonią Wacław uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników WBP „Święta w krajach niemieckojęzycznych”
05.12.2017
 • W szkolnym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego wziął udział 2 licealistów i 1 gimnazjalista
 • Uczniowie II C w ramach języka polskiego z p. Danuta Stankiewicz wysłuchali w MBP wykładu „Silne kobiety”,
 • Uczniowie III F pod opieka p. Adama Malika obejrzeli zdjęcia tegorocznej edycji World Press Photo,
 • Uczniowie II B pod opieką p. Danieli Ploch uczestniczyli w lekcji „500 lat Reformacji” poprowadzonej w Archiwum Państwowym,
 • Uczniowie II C w ramach lekcji języka angielskiego z paniami Anną Hamryszak i Lidią Krysztof uczestniczyli w kolejnej lekcji poświęconej twórczości Tolkiena poprowadzonej w WBP,
 • Uczniowie I A, I ‘I” oraz pasjonaci ekonomii uczestniczyli w warsztatach Modelowanie biznesowe” prowadzonych przez pracownika SGH
 • 04.12.2017 - 07.12.2017 - W holu Szkoły uczniowie z trzech partii (LO2UPDATE - Zuzi, NA Szczycie – Kuby. WZW – Magdy) starali się przekonać do swoich postulatów tegorocznych licealistów i gimnazjalistów.

  04.12.2017 - Uczniowie klasy II D w ramach lekcji z paniami K. Kotlińską i M. Szadzianiec obejrzeli film w wersji anglojęzycznej „Morderstwo w Orient Expresie”

  01.12.2017
  • Wycieczka przedmiotowa do Krakowa, w której uczestniczył 13 uczniów z III A, 11 z III B, 17 z III C, 2 z III F i I z III D pod opieką pań Joanny Nazarkiewicz i Kariny Sawulskiej oraz p. Piotra Zamelskiego. W czasie wyjazdu młodzież zwiedziła z lokalnym przewodnikiem zabytki na „Szlaku młodej Polski” i wysłuchała koncertu symfonicznego (utwory Berlioza, Bortkiewicza, Czajkowskiego) w Filharmonii im. K. Szymanowskiego,,
  • Uczniowie klasy I E w ramach lekcji języka angielskiego pod opieka p. Małgorzaty Andruszkiewicz wysłuchali w WBP wykładu nt. USA,
  Listopad 2017 2018-01-30 16:07
  30.11.2017
  • 11 osób z „Dwójki” napisało eseje o tematyce filozoficznej. Przed nimi dalsze zmagania w XXX Olimpiadzie Filozoficznej.
  • Listy zadań z etapu szkolnego LXIX Olimpiady Matematycznej rozwiązało 3 uczniów Dwójki
  29.11.2017
  • Uczniowie klasy II H wraz z wychowawcą p. Jolantą Toll przy wsparciu Oli z III E, Judyty i Madzi z III H, Piotra z III A, Mateusza z II A, Łukasza z II D, Tomka, Bartka, Łukasza i Pawła z II E, Jakuba z I F oraz gimnazjalistki Wiktorii z 3b, przygotowali i poprowadzili uroczystość dla Stypendystów Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w sali koncertowej PSM,
  • Uczniowie klasy I A w ramach lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych w MBP, pod opieką p. Anny Bęben,
  • Uczniowie klasy II C uczący się języka polskiego z na poziomie rozszerzonym z p. Danutą Stankiewicz obejrzeli tegoroczna edycje wystawy World Press Photo,
  • Zawody szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Z testem zmierzyło się 8 uczniów z „Dwójki”
  • 6 uczniów PLO Nr II rozwiązywało test w ramach eliminacji szkolnych Olimpiady Teologii Katolickiej
  28.11.2017
  • Odbyła się część pisemna międzynarodowego egzaminu DSD II,
  • Uczniowie klasy II A w ramach historii i społeczeństwa z p. Agatą Smoleń obejrzeli film W. Smarzowskiego „Róża”,
  • Uczniowie klasy III F w ramach lekcji języka polskiego z p. Grażyna Świtek uczestniczyli w projekcie „Klasyka czytania” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego,
  • Uczniowie klasy III G uczący się języka polskiego na poziomie podstawowym z p. Marzena Zarembą uczestniczyli w projekcie „Klasyka czytania” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego,
  • Uczniowie bloku III B,G uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Haliną Palińską uczestniczyli w projekcie „Klasyka czytania” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego,
  • W szkolnym etapie Olimpiady Solidarności „Dwie dekady” wzięła udział 1 uczennica z „Dwójki”
  • Zebranie dla Rodziców.
  27.11.2017
  • W szkolnej świetlicy dla chętnych maturzystów odbyło się spotkanie z pracownikami Biura ds. proobronnych MON w ramach programu „Zaprojektuj swoją przyszłość”,
  • Uczniowie klasy III H w ramach lekcji wychowania fizycznego obejrzeli wraz z wychowawca p. Ewą Mehlich film „Najlepszy”,
  • Uczniowie z bloku II C,E,H w ramach lekcji języka niemieckiego z p. Sonią Wacław uczestniczyli w WBP w warsztatach „Święta w krajach niemieckojęzycznych
  • Odbył się szkolny etap II Olimpiady „ Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do testu przystąpiło 7 licealistów
  23.11.2017 - Uczniowie II A w ramach fizyki z p. Beatą Kołodziej wysłuchali wykładu z astronomii „Pajęczyna wszechświata” w Instytucie Fizyki UO.

  22.11.2017
  • Uczniowie klasy społeczno-prawnej, I C wraz z p. Anną Bęben uczestniczyli w MBP w warsztatach informacyjnych w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa,
  • Uczniowie klasy I C i I H w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli wraz ze swymi Wychowawcami p. Anną Kucharską i p. Adamem Malikiem w warsztatach związanych z projekcja filmu „Najlepszy”,
  21.11.2017
  • Uczniowie klasy I B i 7 osób z II B uczestniczyło pod opieka p. Sonii Wacław w grze miejskiej „ Śladami kultury europejskiej w Opolu” zorganizowanej pod patronatem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce w auli Dwójki.
  • Odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Do testu przystąpiło 2 uczniów
  20.11.2017 - Uczniowie klasy III A, E, G uczestniczyli w warsztatach „Dlaczego warto studiować na Politechnice” prowadzonych przez pracownika Politechniki Opolskiej. Warsztaty zorganizowała p. Ewę Michalską.

  17.11.2017
  • Uczniowie klasy III B w ramach języka niemieckiego z p. Karina Sawulską obejrzeli w kinie Meduza film „Najlepszy ze światów” prezentowany z okazji Tygodnia Kina Niemieckiego,
  • Uczniowie III D w ramach lekcji języka angielskiego z p. Anną Hamryszak uczestniczyli w WBP prezentacji oAustralii i Nowej Zelandii,
  • Uczniowie I A pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w WSB zajęciach ”Trzy kroki do przedsiębiorczości z WSB – jak wygląda praca yotubera” zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
  • 14 osób z „Dwójki” samodzielnie napisało prace badawcze otwierające drogę do dalszego udziału w XXXIX Olimpiadzie Historycznej
  • 11 osób z PLO Nr II rozwiązywało test w ramach szkolnych eliminacji LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  16.11.2017
  • Uczniowie II H uczący się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z p. Małgorzatą Wilczek uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, w oddziale zbiorów obcojęzycznych WBP
  15.11.2017
  • Uczniowie klasy III B, II B i I B uczący się języka niemieckiego na poziomie dwujęzycznym w ramach Tygodnia Kina Niemieckiego obejrzeli film „Goodbye Berlin”,
  • Maturzyści z klas A, C, D, E, H uczący się języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym obejrzeli film „Goodbye Berlin”, prezentowany w kinie Meduza z okazji Tygodnia Kina Niemieckiego
  14.11.2017
  • W szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy i Wartościach w Sporcie wzięło udział 23 uczniów z „Dwójki”,
  • 2 licealistów rozwiązywało test w ramach szkolnego etapu XX edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie,
  • Wycieczka do Wrocławia uczniów klasy I G pod opieką pań Joanny BurdzińskieMiki i Magdaleny Wolnej-Rumin. W trakcie wyjazdu młodzież uczestniczyła w warsztatach w Hydropolis, w zajęciach sportowych w Parku Trampolin oraz zapoznała się z zabytkami wrocławskiej Starówki,
  • Uczniowie z bloku III B,G uczący się geografii z p. Małgorzatą Kaletą uczestniczyli w II Opolskim Dniu Informacji Geograficznej na UO,
  • Uczniowie z II C w ramach lekcji języka angielskiego pod opieka pań Anny Hamryszak i Lidii Krysztof wysłuchali w WBP wykładu o życiu i twórczości J. Tolkiena
  13.11.2017
  • Szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego, w którym uczestniczyło 44 licealistów
  • 2 osoby z „Dwójki” wysłało zadania z list w ramach LXIV Olimpiady Chemicznej. Komisja zakwalifikowała ich do etapu miejskiego,
  • Uczniowie klasy I E pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w warsztatach „Inżynieria dla biznesu” zorganizowanych w WSB w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,
  • Uczniowie z I B w ramach lekcji języka angielskiego wysłuchali w WBP wykładu „History of the USA”
  • Uczniowie klasy I H i II H uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Jolantą Toll uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetą A. Gleniem
  • Uczniowie z bloku II B,C,H uczący się języka polskiego z p. Ewą Łucyszyn uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poeta A. Gleniem
  11.11.2017 - Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystych obchodach 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  10.11.2017
  • Uczniowie I F wraz z wychowawca p. Katarzyną Kotlińską obejrzeli w Galerii Sztuki Współczesnej wystawę „Rocznik‘97”,
  • Uczniowie II H oraz 8 osób z III H pod opieka pań Jolanty Toll, Barbary Rajcic i Beaty Piecuch uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Wrocławia. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła wystawy stałe i czasowe w Hali Stulecia, zapoznała się z zabytkami Ostrowa Tumskiego i wrocławskiej Starówki oraz obejrzała w teatrze muzycznym Capitol spektakl „Makbet”,
  09.11.2017
  • Hania z I B, Jakub z I C i Patryk z I „I” reprezentowali Dwójkę na zorganizowanych w MDK przez Młodzieżową Radę Miasta warsztatach Open Space,,
  • Uczniowie II B w ramach języka niemieckiego wraz z p. Daniela Ploch uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, poświęconej gromadzeniu materiałów na wieczór poetycki w Centralnej Bibliotece im. J. Eichendorffa,
  • Odbył się szkolny etap Olimpiady Lingwistycznej, w którym uczestniczyło 22 licealistów i 3 gimnazjalistów
  • Uczniowie I B w ramach lekcji z języka niemieckiego wraz z p. Sonia Wacłwa zapoznali się z działalnością projektami Domu współpracy Polsko-Niemieckiej
  • 7 osób rozwiązywało test w ramach szkolnego etapu XXII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  08.11.2017
  • Szkolny etap Olimpiady Ekonomicznej, w którym uczestniczyło 43 licealistów,
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe maturzystów z III D, III F, III G i III H wraz z wychowawcami p. Marcinem Wietrzniokiem, p. Ewą Garbaj-Kmieć, p. Ewą Mehlich i p. Barbarą Guzik,
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe drugoklasistów z II B, II C i II D wraz z wychowawcami paniami Danielą Ploch, Celiną Tomaszewska i Joanną Tokar oraz z II E i II G wraz z zastępującymi wychowawców paniami Grażyną Świtek i Barbarą Król-Wiese,
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe pierwszoklasistów z I B, I E, I F, I H wraz z wychowawcami paniami Sonią Wacław, Małgorztą Andruszkiewicz i Katarzyną Kotlińska oraz p. Adamem Malikiem
  07.11.2017
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe maturzystów z III A, III C i III E wraz z wychowawcami panami Przemysławem Jędrychowskim i Piotrem Zamelskim oraz , p. Agnieszką Buganik-Pszczyńską
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe drugoklasistów z II A, II F i II H wraz z wychowawcami paniami Marzeną Zarembą, Aleksandrą Kruczek Jolantą Toll,
  • Pamiątkowe zdjęcia klasowe pierwszoklasistów z I A, I D, I G oraz I „I” wraz z wychowawcami paniami Dorotą Bacławską, Małgorzta Franek, Joanna Burdzińska-Miką i Jolantą Siemieniuk.
  • 3 uczniów „Dwójki” zmierzyło się z testem zawodów szkolnych XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego.
  06.11.2017
  • Odbył się etap szkolny Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym uczestniczyło 53 licealistów,
  • Uczniowie I B wraz z p. Sonią Wacław zapoznali się z działalnością i projektami realizowanym w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej
  • W zawodach szkolnych XLI Olimpiady Języka Niemieckiego wzięło udział 46 uczniów PLO Nr II
  03.11.2017
  • Uczniowie klasy III E wraz z wychowawca p. Agnieszka Buganik- Pszczyńską obejrzeli film „Twój Vincent”,
  • Uczniowie klas I A i I E wraz z nauczycielami religii p. Joanną Jabłońska i Witoldem Trawka obejrzeli film „Dwie korony”,
  • Szkołę odwiedziła jej absolwentka – Kasia Bitka pracująca w strukturach UE w Brukseli. Doradca zawodowy p. Ewa Michalska zorganizowała cykl spotkań dla naszych licealistów ze starszą koleżanką. Uczestniczyli w nich w ramach lekcji historia i społeczeństwo uczniowie klas II A, II B, II E, III C, w ramach lekcji wychowawczej uczniowie III H, w ramach przedsiębiorczości uczniowie I A i I „I” oraz maturzyści uczący się języka hiszpańskiego i francuskiego na poziomie rozszerzonym. Zorganizowano tez spotkanie dla grupy uczniów z III E – gdyż Kasia ukończyła klasę o takim właśnie profilu.
  02.11.2017 - Uczniowie II E wraz z p. A. Smoleń w ramach lekcji historia i społeczeństwo zapalili znicze na grobach żołnierzy radzieckich poległych w 1945 roku w Opolu, w walkach z III Rzeszą Niemiecka.

  Październik 2017 2018-01-10 13:55
  27.10.2017
  • II Dzień Języka Niemieckiego przygotowany przez naszych gimnazjalistów i licealistów dla młodszych kolegów i koleżanek z PSP 33.
  • Uczniowie klasy III D wraz z wychowawca p. Marcinem Wietrzniokiem obejrzeli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego „Moralność Pani Dulskiej”,
  • Licealiści z I C uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Ewa Łucyszyn, obejrzeli na deskach opolskiego teatru „Moralność Pani Dulskiej. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Joanna Danielczok,
  • Uczniowie klasy I A wraz z wychowawca p. Dorotą Bacławską obejrzeli film ‘Twój Vincent”
  • 6 uczniów z „Dwójki” podjęło zmagania o Diamentowy Indeks AGH w kategorii fizyka
  25.10.2017 - 27.10.2017 - Uczniowie klasy III H pod opieka pań Jolanty Toll i Barbary Rajcic wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Krakowa. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Dom Mehoffera, cmentarz na Salwatorze, Cricotekę i uczestniczyła w wieczornym spotkaniu z pisarzami z okazji Conrad Festival. Drugiego dnia zaplanowano zwiedzanie Kościoła na skałce, spacer i zwidzenie synagog na Kazimierzu, zwiedzenie wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej MOCAK oraz wieczorne spotkanie z autorami goszczącymi na Festiwalu Conradowskim. Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili Pawilon J. Czapskiego, Muzeum Armii Krajowej, Szufladę W. Szymborskiej oraz obejrzeli witraże Wyspiańskiego w Kościele OO. Franciszkanów. Jako że licealiści zakwaterowani byli w hostelu przy Rynku Głównym mieli okazje pospacerować po krakowskiej Starówce w piękne jesienne wieczory.

  25.10.2017
  • Uczniowie III E wraz z p. Agatą Smoleń uczestniczyli w inauguracji Programu „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” Młodzież uczestniczyła m. in w próbie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej, którą prowadził p. Przemysław Neuman,
  • Uczniowie klasy III C pod opieka p. Lidii Krysztof obejrzeli film „Twój Vincent”.
  24.10.2017
  • Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z p. Tomaszem Rogoziewiczem uczestniczył w ceremonii pogrzebowej śp. Ryszarda Kowalczyka – działacza antykomunistycznego podziemia,
  • Uczniowie klasy IIB w ramach lekcji historia i społeczeństwo z p. Iwoną Kozak obejrzeli film „Dwie korony”,
  • Uczniowie klasy III A wraz z p. Katarzyną Kotlińską obejrzało film Twój Vincent,
  • Uczniowie klasy II G w ramach lekcji historia i społeczeństwo obejrzeli film „Dwie korony”. Uczniowie byli pod opieka p. Joanny Danielczok,
  • Odbyły się konsultacje dla Rodziców naszych Licealistów
  23.10.2017
  • Czteroosobowa drużyna naszych pierwszoklasistów pod opieka p. Jolanty Siemieniuk uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach w Nowej Rudzie,
  • Uczniowie klasy III B wraz z wychowawca p. Karina Sawulską obejrzało film Twój Vincent,
  • Uczniowie z I A uczeni j. angielskiego przez p. Małgorzatę Podrazę uczestniczyło w warsztatach z projektu Erasmus na Politechnice Opolskiej,
  • Uczniowie klasy I A wraz z p. Ryszardem Lisoniem obejrzeli film „Lo. i stało się” oraz pod opieka p. Agaty Smoleń uczestniczyli w warsztatach nt zagrożeń w sieci zorganizowanych w kinie Meduza
  20.10.2017
  • Uczniowie klasy I „I” uczestniczyli w wycieczka przedmiotowej do Wrocławia pod opieką pań Jolanty Siemieniuk i Barbary Besztak-Tomiczak. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła wystawę „1000 lat Wrocławia” w Muzeum Historycznym oraz gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto uczniowie wysłuchali wykładu „Kuba – kraj dwóch światów” w instytucie Geografii UW i zwiedzili wrocławska Starówkę,
  • Uczniowie z bloku II D, F,G pod opieką p. A. Smoleń obejrzeli w kinie Meduza film „Lo i stało się . Zaduma nad światem w sieci” i uczestniczyli w warsztatach nt zagrożeń w sieci,
  • Uczniowie I E w ramach lekcji religii wraz z p. J. Jabłońską wyszli na modlitwę różańcową do kościoła oo. Jezuitów,
  • Klasa III D pod opieka wychowawcy p. Marcina Wietrznioka obejrzała film pt.Twój Vincent,
  • Młodzież z I C ucząca się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Ewą Łucyszyn obejrzała film pt. Twój Vincent,
  • Uczniowie z II D pod opieka p. Joanny Danielczok obejrzeli film pt. Twój Vincent,
  • Uczniowie klasy I G wraz z p. Elżbietą Sławińską obejrzeli film pt. Twój Vincent,
  • Uczniowie z bloku I B, I uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym z p. Joanną Nazarkiewicz obejrzeli film pt. Twój Vincent
  • Maturzyści z III G wraz z wychowawca p. Barbara Guzik obejrzeli film pt. Twój Vincent,
  • Uczniowie klasy I E pod opieka wychowawcy p. Małgorzaty Andruszkiewicz obejrzeli filmWyjście film pt. Twój Vincent.
  19.10.2017
  • Licealiści uczący się Historii Sztuki pod opieka pań Mari Bitki i Natalii Skrockiej wyjechali na wycieczkę przedmiotowa do Poznania. W jej trakcie zwiedzili poznańska Starówkę, wystawy malarstwa w Muzeum Narodowym i wystawę Frida w Centrum Kultury Zamek,
  • Uczniowie II H wraz z p. Jolanta Toll obejrzeli film „Twój Vincent”,
  • Uczniowie klasy I „I” w ramach zajęć z geografii z p. Jolantą Siemieniuk uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych nt Systemu Informacji Geograficznej zorganizowanych na UO
  • Wybrani uczniowie II H wraz z p. Jolanta Toll uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Zanussim promującym jego książkę „Strategia życia – czyli jak zjeść ciastko i je mieć” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej”
  18.10.2017
  • Uczniowie klasy II C pod opieką p. Danuty Stankiewicz obejrzeli film „Mój Vincent”,
  • Uczniowie klasy I F pod opieka p. Małgorzaty Kalety uczestniczyli w ramach OTK w wykładzie „Metody selekcji kandydatów do pracy. Jak przygotować się do kontaktu z przyszłym pracodawca”,
  • Uczniowie bloku II B,G uczący się języka polskiego pod kierunkiem p. Bartosza Suwińskiego uczestniczyli w warsztatach literackich poprowadzonych przez p. Macieja Jakubowiaka, literaturoznawcy i krytyka z Fundacji Szymborskiej.
  • Jedna uczennica z „Dwójki” podjęła zmagania o Diamentowy Indeks AGH w kategorii chemia.
  17.10.2017
  • Uczniowie klasy I H pod opieka p. Ewy Michalskiej w ramach OTK uczestniczyli w spotkaniu z tłumaczami, właścicielami biur podróży i wykładowcami zajmującymi się teorią i praktyką tłumaczeniową
  • Uczniowie z grupy III E, H uczący się języka angielskiego z p. Karoliną Malik uczestniczyli w lekcji poświęconej kulturze i historii USA przygotowanej przez pracowników WBP,
  • Uczniowie klas I D i I F odbyli lekcję wychowania fizycznego na bieżni w III LO pod opieka pań A. Kucharskiej i M. Franek oraz panów A. Cichonia i A. Malika
  • Spotkanie Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Wychowawców klas maturalnych w sprawie organizacji Studniówki
  16.10.2017
  • Tomasz Żelezik z III C w Warszawie odebrał z rąk pani Premier Stypendium Prezesa Rady Ministrów,
  • Uczniowie II G pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w prezentacji zawodu fizjoterapeuty i sylwetki Absolwenta Wydziału Fizjoterapii PMWSZ w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery,
  • Uczniowie II A i II F pod opieka pań Marzeny Zaremby i Elżbiety Sławińskiej obejrzeli film pt. Mój Vincent,
  • Uczniowie II G i I C uczący się języka polskiego na poziomie podstawowym z p. Haliną Palinską obejrzeli film pt. Mój Vincent.
  • Uczniowie klasy II D w ramach lekcji religii z p. J. Jabłońską odmawiali różaniec na Wyspie Bolko.
  13.10.2017
  • Dzień Patrona – uroczystość przygotowana przez uczniów II A i panią Marzenę Zarembę,
  • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych i ogłoszenie wyników tegorocznego Turnieju Klas Pierwszych
  • Listy zadań z etapu szkolnego LXVII Olimpiady Fizycznej rozwiązało 6 uczniów PLO Nr II
  12.10.2017
  • Dzień Pierwszaka, w którym uczestniczyli uczniowie z 9 klas pierwszych. Na dolnej sali gimnastycznej odbyły się trzy ostatnie konkurencje, wieńczące pięciotygodniowe zmagania w 11 konkurencjach tegorocznego Turnieju Klas Pierwszych,
  • Uczniowie uczestniczący w projekcie Erasmus pod opieka pań Katarzyny Pawliszyn i Małgorzaty Podrazy wyjechali do Wrocławia, gdzie zwiedzili Muzeum Wody Hydropolis i uczestniczyli w grze miejskiej.
  11.10.2017 - W ramach Erasmusa uczestnicy projektu zwiedzali Filplast w Głogówku pod opieką p. M. Podrazy.

  10.10.2017
  • Uczniowie z II G uczący się języka angielskiego pod kierunkiem p. Karoliny Malik uczestniczyli w zajęciach poświęconych historii i kulturze USA przeprowadzonych przez pracownika WBP,
  • Wyjazd uczniów uczestniczących w projekcie w ramach Erasmusa w warsztatach przygotowanych przez pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny
  09.10.2017
  • Wyjście uczniów III B oraz licealistów z klas drugich uczących się języka francuskiego na poziomie rozszerzonym na warsztaty tłumaczeniowe z języka francuskiego pod opieka pań Barbary Knapiak, Aleksandry Uchnast oraz Justyny Grzywy-Szczepanowskiej,
  • Wyjście uczniów II B do Biblioteki Austriackiej (WBP) na spotkanie autorskie z Danielem Wisserem w ramach cyklicznej inicjatywy „Austria czyta” pod opieka p. Elżbiety Sławińskiej,
  • Uczniowie biorący udział w projekcie w ramach Erasmusa i młodzież z Holandii uczestnicząca w uczniowskiej wymianie międzynarodowej zwiedzili elektrownię wodną w Turawie pod opieką pań M. Podrazy i A. Kucharskiej
  06.10.2017
  • Uczniowie klasy I E pod opieka p. E. Michalskiej uczestniczyli w spotkaniu z p. Aleksandrem Dobą i w prezentacji zawodów w ramach IV Przystanku Kariera w kinie Helios,
  • Uczniowie klasy I ‘ I pod opieka p. E. Michalskiej uczestniczyli w targach pracy w ramach IV Przystanku Kariera w namiocie panoramicznym na Placu Wolności.
  04.10.2017 - Odbył się szkolny etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do testu przystąpiło 2 uczniów.

  02.10.2017 - 05.10.2017 - Obóz programistyczny w Złotnikach Lubańskich organizowany przez Uniwersytet Wrocławski.

  02.10.2017
  • Wyjście integracyjne uczniów klasy II F z okazji Dnia Chłopaka na kręgielnie w Szarej Willi. Opiekę na młodzieżą sprawowały panie M. Wolna-Rumin i M. Zaremba,
  • Uczniowie z klasy I A pod opieką wychowawcy, p. Doroty Bacławskiej świętowali Dzień Chłopaka w Szarej Willi na kręgielni
  Wrzesień 2017 2017-10-03 16:12
  28.09.2017 - Uczniowie klasy I B pod opieka p. S. Wacław uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

  27.09.2017
  • Udział Pocztu sztandarowego Szkoły w uroczystości z okazji 78. Rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego zorganizowanej pod Pomnikiem Armii Krajowej na Osiedlu AK,
  • Uczniowie klasy I H pod opieka p. Renaty Podolan wysłuchali wykładów wygłoszonych w ramach konferencji naukowej „Tożsamość w (prze)budowie” zorganizowanej w Instytucie Filozofii UO,
  • Uczniowie klasy I C pod opieka p. Anny Kucharskiej i p. Aleksandra Iszczuka uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do W-wy. W trakcie wyjazdu młodzież uczestniczyła w wernisażu w Muzeum Jeńców Wojennych, zwiedziła Sejm oraz złożyła wizytę w Pałacu Prezydenckim,
  • Uczniowie klasy I H pod opieką wychowawcy, p. Adama Malika w wzięli udział w sesji zdjęciowej w opolskim Amfiteatrze.
  26.09.2017
  • Uczniowie klasy III H pod opieka p. Jolanty Toll uczestniczyli w konferencji naukowej „Tożsamość w (prze)budowie” zorganizowanej w Instytucie Filozofii UO.,
  • Posiedzenie Rady Rodziców
  25.09.2017 - Uczniowie klas I D, I( F i I G pod opieką pań Małgorzaty Franek i Joanny Burdzińskiej-Miki oraz pana Tomasza Rogoziewicza uczestniczyli w warsztatach przedmiotowych w Parku Nauki i Ewolucji człowieka w Krasiejowie. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”.

  22.09.2017 - Uczniowie II B pod opieka p. Małgorzaty Podrazy wysłuchali w Ratuszu wystąpień gości zaproszonych na Międzynarodową Konferencję poświęcona współpracy miast partnerskich

  21.09.2017 - Uczestnicy wymiany międzynarodowej w tym 2 uczniów z II C i 7 uczniów z II D pod opieka pań Anny Hamryszak i Małgorzaty Wilczek uczestniczyło w wycieczce do |Wrocławia. Młodzież uczestniczyła w grze miejskiej w małych grupach, wraz z przewodnikiem zwiedziła Starówkę oraz pracowała nad projektem „Przeszłość to dziś”.

  19.09.2017 - 26.09.2017 - 10 maturzystów uczących się języka hiszpańskiego pod opieka p. Anny Andrzejewskiej uczestniczyło w kursie językowym w Salamance.

  19.09.2017
  • Uczniowie klasy III G pod opieką p. Barbary Guzik i uczniowie klasy III A pod opieka p. Ewy Michalskiej uczestniczyli w Opolskim Salonie Maturzystów,
  • Uczestnicy wymiany międzynarodowej w tym 2 uczniów z II D i 9 uczniów z II C pod opieka pań Katarzyny Grzyb i Magdaleny Wolnej-Rumin uczestniczyło w wycieczce do |Krakowa. Młodzież uczestniczyła w grze miejskiej w małych grupach oraz pracowała nad projektem „Przeszłość to dziś”
  12.09.2017 - 15.09.2017 - Czterodniowy wyjazd integracyjny licealistów z dziewięciu klas pierwszych do Głuchołaz.

  05.09.2017 - Spotkania Rodziców uczniów PLO II z wychowawcami klas

  04.09.2017 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  01.09.2017 - Spotkanie uczniów dziewięciu klas pierwszych z dyrekcją Szkoły i wychowawcami
  Archiwum wydarzeń 2018-01-09 21:25
  Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.