Projekt UE 2014-10-24 11:28
Zapraszamy do udziału w projekcie "Program rozwojowy liceów ogólnokształcących Miasta Opola". W obecnym roku szkolnym uczestniczyć możesz w bezpłatnych zajęciach z zakresu:
  • Doradztwo oraz poradnictwo edukacyjno - zawodowe (30 uczniów). Zajęcia będą realizowane w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr I z podziałem na grupy (2 gr. po 15 os./gr - 9 godzin) i indywidualnie (konsultacje 20-30 min.). Dodatkowo uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach dotyczących zakładania własnej działalności gospodarczej w wymiarze 16 godz. na każdą grupę. Zajęcia odbędą się jednorazowo w sobotę i niedzielę. Przewidywana realizacja zadania - II semestr bieżącego roku szkolnego
  • Teatr (10 osób). Realizacja tych zajęć będzie miała miejsce w teatrze/szkole i prowadzona będzie przez zawodowych aktorów i reżyserów. Przewidywana realizacja zadania - II semestr bieżącego roku szkolnego
  • Komunikowanie się w języku ojczystym (10 uczestników). W ramach zajęć rozwijane będę kompetencje kluczowe: posługiwania się językiem ojczystym, umiejętności: społeczne, świadomości i ekspresji kulturalnej oraz prowadzone będą warsztaty z ekspozycji publicznej. Przewidywana realizacja zadania - II semestr bieżącego roku szkolnego
  • Myślenie matematyczne i umiejętność rozumowania w kategoriach nauk przyrodniczych – fizyka (30 osób w obszarze matematyki i 30 uczniów w obszarze fizyki). Realizatorami będą nauczyciele akademiccy i/lub nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Celem zajęć jest uzupełnienie wiedzy i rozwój umiejętności z przedmiotów ścisłych. Jedna z grup rozpocznie zajęcia jeszcze w obecnym roku kalendarzowym. Grupa druga rozpocznie zajęcia w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego. Osoby, które wybiorą zajęcia z zakresu matematyki lub fizyki, jako jedyne mogą wziąć udział również w zajęciach z „umiejętności uczenia się”.
  • Umiejętność uczenia się (2 grupy po 20 uczestników). W ramach zajęć uczniowie poznają techniki szybkiego czytania, zapamiętywania, organizowana procesu uczenia się. Jedna z grup rozpocznie zajęcia jeszcze w tym roku szkolnym.
  • Wsparcie i opieka pedagogiczno - psychologiczna (20 uczniów). Zajęcia te będą skoncentrowane na zagadnieniach z profilaktyki problemów psychologicznych i emocjonalnych wiążących się z presją wymagań rynku pracy, w tym wyboru ścieżki kształcenia, zawodu. Uczestnicy będą brali udział w zajęciach grupowych (10os./gr po 5 godzin) oraz konsultacjach indywidualnych (30 min. na osobę).
  • Ostateczny termin rekrutacji upływa 30 października 2014 r.
    Dokumenty wymagane przy zgłoszeniu (formularz zgłoszenia i ankieta), należy pobrać ze strony internetowej II LO i złożyć w sekretariacie szkoły.
Pliki do pobrania:
[ » Formularz zgłoszenia ] [ » Ankieta wstępna ]