PLO II najlepsze... 2014-02-04 13:59

Po raz kolejny jesteśmy najlepsi w województwie oraz zajmujemy bardzo wysoką lokatę w kraju (24 miejsce)! To cudowna nowina, dodająca skrzydeł oraz sił do dalszej pracy. Dlatego też składamy szczególne podziękowania naszym olimpijczykom, pracującym na ten sukces. Jednocześnie powinniśmy być dumni również z siebie, gdyż (jak to powiedział w wywiadzie dla NTO pan dyrektor Aleksander Iszczuk) przygotowanie do olimpiady najzdolniejszych uczniów to tylko niewielki wycinek pracy. O jej poziomie przede wszystkim decydują wyniki egzaminów maturalnych.

Radość z powodu tak dobrej pozycji w kraju wzrasta również, kiedy dowiadujemy się o kryteriach branych pod uwagę, a mianowicie stosunku liczby laureatów do ilości uczniów naszego liceum. II LO jest bardzo dużą szkołą, więc uzyskanie wysokiej lokaty wcale nie było takie łatwe.

Wraz z wiadomością o wysokim miejscu w rankingu wzrosło zainteresowanie mediów naszym liceum. Jest to również bardzo miłe zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, iż nasza praca nie poszła na marne i została doceniona. W wywiadach udzielanych prasie i telewizji wszyscy uczniowie byli zgodni, co do przekonania, iż dobrze wybrali szkołę i ich trudy zaowocują w przyszłości. Każdy sukces niesie za sobą wiele pozytywnych emocji. Nie można jednak za bardzo "zachłysnąć" się tym szczęściem i spocząć na laurach. Miejmy nadzieję, że nam to nie grozi i również w przyszłym roku delegacja naszej szkoły odbierze dyplom uznania za ciężką, całoroczną prace.

Tego właśnie sobie i wam życzę.
Ewk@

Nasz dyplom 2014-02-04 13:59
Nasz dyplom
Artykuły o naszej szkole 2014-02-04 13:59