PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów Dwójki w roku szkolnym 2015/16 2017-08-21 01:24
2015/2016 - Kolejny udany rok
14 Laureatów, 21 Finalistów w 18 Olimpiadach
na szczeblu centralnym
Dwa tytuły Laureata XI Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskali Michał Kulbacki III H i Radosław Rogowski II A. Panowie zajęli odpowiednio VIII i XIV miejsce w Polsce.
Michał Kulbacki zajmując VI miejsce w kraju i Radosław Rogowski zajmując VII miejsce w kraju zdobyli również tytuł Laureata IV Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej okazała się szczęśliwa dla pięciu naszych uczniów. Michał Kulbacki i Radosław Rogowski zdobyli swój trzeci w tym roku tytuł Laureata. Michał z X, a Radek z XVIII lokatą w Polsce. W tejże olimpiadzie tytułami Finalisty może się poszczycić aż trzech uczniów: Maciej Wojciechowski III H, Michał Potwora II C oraz Marcin Krukowski I A.
Marta Stein II B uzyskała tytuł Finalisty V Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Martę, dwóch Michałów, Radka, Macieja i Marcina cennymi radami i pomocą wspierała nieoceniona pani profesor Ewa Michalska – to w jej drużynie znaleźli się najbardziej utytułowani uczniowie Dwójki.

Tomasz Żelezik I C zajmując III miejsce w Polsce został Laureata XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawie. Jakub Bogucki II C uzyskał tytuł Finalisty tejże olimpiady zajmując 27 miejsce w kraju.
Tomasz Żelezik zdobył również tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Tomek na swój ogromny sukces odniesiony w pierwszej klasie pracował od gimnazjum.
Tomek i Jakub mogli zawsze liczyć na wsparcie, pomoc i cenne uwagi pana profesora Piotra Zamelskiego.

Wiktor Stefanowicz II A zdobył tytuł Laureata XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Wiktor uplasował się na VIII miejscu w Polsce.
Pani profesor Elżbieta Sławińska zachęcała i wzbogacała umiejętności Wiktora.

Aż siedmioro naszych uczniów uczestniczyło w zawodach centralnych XXXIX Olimpiadę Języka Niemieckiego. Paulina Świtała II B, Felix Frasek II A, Julia Hentschel II F i Anna Herud II A zostali Laureatami tejże Olimpiady, zajmując odpowiedni III, IV, VI i VIII miejsce w Polsce. Ponadto tytuł Finalisty XXXIX Olimpiady Języka Niemieckiego uzyskali Piotr Herud III E, Adrian Pogrzeba II A oraz Monika Pasoń II B
Cała siódemka, która postawiła wysoko poprzeczkę swoim następcom pracowała pod kierunkiem pań profesor Sonii Wacław, Danieli Ploch i Grit Gamlin.

Anna Herud II A zajęła VIII miejsce w kraju i uzyskały tytuł Laureata XIV Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce. Dla Ani był to drugi tytuł Laureata w tym roku szkolnym.
Ania przygotowywała się pod kierunkiem pana profesora Mariusza Denisiewicza

Dwa tytuły Finalisty XXLIII Olimpiady Filozoficznej uzyskały Agnieszka Kaczmarek i Agata Kubec. Obie uczyły się w klasie II H
Agnieszka i i Agata pracowały pod bacznym okiem pani profesor Jolanty Toll.

Finalistką XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została Elżbieta Grajewska III H.
Z Elą swoim czasem, wiedzą oraz doświadczeniem dzieliła się pani profesor Jolanta Toll.

Paulina Długosz III D to podwójna Finalistka. 25 kwietnia 2016 r. uzyskała tytuł Finalisty XLV Olimpiady Biologicznej, pracując pod kierunkiem pani profesor Joanny Tokar, a 5 czerwca została Finalistą XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W przygotowaniach do tej olimpiady Paulina mógła liczyć na pomoc pani profesor Katarzyny Duczmal.
Grzegorz Smak II D zdobył tytuł Finalisty XLV Olimpiady Biologicznej
Grzegorz przygotowywał się pod opieką pani profesor Joanny Tokar.

Filip Młynarczyk III G uzyskał tytuł Finalisty XLII Olimpiada Geograficznej.
Opiekunem merytorycznym Filipa była pani profesor Krystyna Ozon.

Natalia Wilk III B został Finalistką III Olimpiady Budowlanej.
Natalię wspierały pani profesor Ewa Michalska.

Jan Grzelak II A został Finalistą XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Janek przygotowywał się pod czujnym okiem pana profesora Krzysztofa Sobkowa.

Szymon Meyer uzyskał 100% punktów i został Laureatem Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii Matematyka. Krzysztof Waliczek został Finalistą tejże olimpiady.
Obaj panowie uczyli się w klasie III E.
Michał Żurakowski III A i Filip Kubacki I A zostali Finalistami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii Fizyka.
Matematycy pracowali pod kierunkiem pani profesor Marii Romanowskiej, a pracami Fizyków kierowali pani profesor Dorota Bacławska i pan profesor Grzegorz Korbaś
Olimpiady przedmiotowe 2017-08-21 01:24
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Natalia Balkowska III H
  • Nikola Gilman III H
  • Elżbieta Grajewska III H - - Finalistka zawodów centralnych
  • Anna Pietrucha III H
  • Agnieszka Stasikiewicz III H
  • Katarzyna Zielińska III H
  • Michał Jędrzejczak III H
  • Karolina Paluch II C
  • Zuzanna Serafin II D
  • Magdalena Kowalczyk II F
  • Natalia Błachowska II H
  • Zuzanna Kulpa II H
  • Marcelina Durska I D

Olimpiada Języka Angielskiego
  • Bartłomiej Jóźków III E
  • Michał Praszmo III E

Olimpiada Języka Francuskiego
  • Kinga Żmuda I D
  • Sylwia Kowcuń I H

Olimpiada Języka Hiszpańskiego
  • Weronika Denisiewicz II C

Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Anna Walecko III A
  • Rafał Świętek III A,
  • Charles Eisele III B
  • Julia Ledwoch III B
  • Marcel Socha III B
  • Monika Twardowski III B
  • Daniel Ullmann III B
  • Sahra Felix III C
  • Piotr Herud III E - - Finalista zawodów centralnych
  • Anna Herud II A - - Laureat VIII miejsce w Polsce
  • Felix Frasek II A - - Laureat III miejsce w Polsce
  • Adrian Pogrzeba II A - - Finalista zawodów centralnych
  • Monika Biok II B
  • Mateusz Kozub II B
  • Monika Pasoń II B - - Finalista zawodów centralnych
  • Paulina Świtała II B - - Laureat III miejsce w Polsce
  • Daria Koziol II C
  • Julia Hentschel II F - - Laureat VI miejsce w Polsce
  • Gregor Przywara I A
  • Piotr Król I B
  • Dawid Meyer I B
  • Tomasz Żelezik, I C
  • Katharina Häusler I D

Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Justyna Buchta III D
  • Katarzyna Hetmańczyk III D

Olimpiada Języka Rosyjskiego
Wiktor Stefanowicz II A Laureat VIII miejsce w Polsce

Olimpiada Artystyczna
  • Sandra Woszek III F
  • Michał Bryja II H

Olimpiada Biologiczna
  • Paulina Długosz III D - Finalista zawodów centralnych
  • Oliwia Rusin III D
  • Agnieszka Węgorkiewicz III S
  • Grzegorz Smak II D - Finalista zawodów centralnych
  • Paweł Czudaj I D

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Paulina Długosz III D – Finalistka zawodów centralnych
  • Aleksandra Maćków I D
  • Paweł Czudaj I D

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Anastazja Świstuń II G
  • Michał Koziol II H

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
  • Aleksandra Maćków I D

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Adrianna Czech III A
  • Michał Kulbacki III H - - Laureat X miejsce w Polsce
  • Mateusz Marek III H
  • Maciej Wojciechowski III H - - Finalista zawodów centralnych
  • Anna Bartuskowa II A
  • Radosław Rogowski II A - - Laureat XVIII miejsce w Polsce
  • Bartosz Zawieja II A
  • Michał Potwora II C - - Finalista zawodów centralnych
  • Łukasz Szczurowski II E
  • Marcin Krukowski I A - - Finalista zawodów centralnych
  • Jakub Wilczek I A

Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Adrianna Czech III A
  • Łukasz Szczepańczyk III A
  • Jakub Zaremba III A
  • Tomasz Bogdan III E
  • Michał Kulbacki III H - - Laureat VIII miejsce w Polsce
  • Mateusz Marek III H
  • Maciej Wojciechowski III H
  • Anna Bartuskowa II A
  • Piotr Bednarski II A
  • Michał Pałyga II A
  • Radosław Rogowski II A - - Laureat XIV miejsce w Polsce
  • Bartosz Zawieja II A
  • Łukasz Szczurowski II E,
  • Marcin Krukowski I A
  • Piotr Rudek I A
  • Nina Zabawczuk I D

Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  • Marta Stein II B - - Finalistka zawodów centralnych
  • Emilia Artymowicz I C

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Adrianna Czech,
  • Łukasz Szczepańczyk,
  • Jakub Zaremba III A,
  • Michał Kulbacki III H - Laureat VI miejsce w Polsce
  • Mateusz Marek,
  • Maciej Wojciechowski III H,
  • Mateusz Kozub II B
  • Anna Bartuskova,
  • Piotr Bednarski,
  • Marianna Chmiel II A
  • Przemysław Kawka,
  • Michał Pałyga II A
  • Radosław Rogowski, - Laureat VII miejsce w Polsce
  • Karolina Trzciańska,
  • Olaf Werner II A
  • Bartosz Zawieja II A,
  • Jakub Bogucki II C,
  • Katarzyna Żymańczyk II D
  • Agnieszka Kowara,
  • Julia Osipiak,
  • Bartłomiej Szjca II E,
  • Łukasz Szczurowski II E,
  • Hubert Blabuś, Jakub
  • Kluczniok, Piotr Pakosz II G
  • Adam Jendruś,
  • Justyna Sakwińska II H
  • Dominika Dycewicz,
  • Marcin Gabren,
  • Michał Grądowy I A
  • Marcin Krukowski,
  • Eliza Kukowka,
  • Piotr Rudek I A
  • Krzysztof Uchnast,
  • Jakub Wilczek I A,
  • Dominika Chmielewska,
  • Natalia Kurc,
  • Johen Lippok I B
  • Anna Muszkiet,
  • Nadine Schindzielors,
  • Paulina Polwoda I B
  • Fabian Mannsfeld,
  • Michał Winiarski I C
  • Adrianna Zwierzewicz,
  • Tomasz Żelezik I C
  • Aleksandra Maćków,
  • Mateusz Wyrąbek,
  • Nina Zabawczuk I D
  • Fabian Eszik,
  • Bartosz Lipnicki,
  • Karolina Pasternak I E
  • Krzysztof Szarota,
  • Rafał Zimek I E
  • Piotr Leśniak,
  • Krzysztof Sendal,
  • Agata Zdrzalik I F
  • Agata Goreczka I H,
  • Piotr Walasik I G

Olimpiada Filozoficzna
  • Magdalena Oliwa III H
  • Dawid Pyttel III H
  • Zofia Sipel III H
  • Michalina Skrzypek III H
  • Aleksandra Kaczmarek II H - Finalista zawodów centralnych
  • Aleksandra Krzyształowicz II H
  • Agata Kubec II H - Finalista zawodów centralnych
  • Aleksandra Orłowska II H
  • Mariusz Rusiński II D
  • Sylwia Kowcuń I H
  • Julia Nowicka I H
  • Aleksandra Tuleja I H

Olimpiada Fizyczna
  • Marek Knosala III A
  • Rafał Świętek III A cz. doświadczalna
  • Iga Hamryszak III E
  • Piotr Bogdoł III F
  • Filip Kubacki I A cz. doświadczlna

Olimpiada Geograficzna
  • Weronika Detyna III G
  • Filip Młynarczyk III G - Finalista zawodów centralnych
  • Karol Zakrzewski III G
  • Anna Herud II A
  • Oliwia Niestrój II G

Olimpiada Historyczna
  • Edyta Naworska III A
  • Michał Kania III C
  • Marcelina Durska I D IV miejsce w województwie
  • Tomasz Żelezik I C V miejsce w województwie

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Anna Pietrucha III H
  • Ignacy Kwiecień III S

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
  • Justyna Sakwińska II H
  • Dawid Połoszczański II G
  • Tomasz Żelezik I C - Finalista zawodów centralnych
  • Jakub Bogucki II C

Olimpiada Wiedzy o Prawie
  • Dawid Pyttel III H
  • Jakub Bogucki II C - Finalista zawodów centralnych
  • Aleksandra Orłowska II H
  • Tomasz Żelezik I C - Laureat III miejsce w Polsce

Olimpiada Wiedzy o UE
  • Karolina Konieczna II C
  • Adam Jendruś II H

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
  • Michał Kulbacki III H

Olimpiada „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”
  • Jakub Bogucki II C

Misyjna Olimpiada Wiedzy o Afryce
  • Anna Herud II A - Laureat VIII miejsce w Polsce
  • Dorota Bem II E
  • Fabian Eszik I E

Olimpiada Informatyczna
  • Michał Praszmo III E,
  • Krzysztof Waliczek III E

Olimpiada Matematyczna
  • Szymon Meyer III E
  • Olaf Werner II A

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
  • Jan Brzeżański III E
  • Bartłomiej Jóźków III E
  • Michał Praszmo III E
  • Jan Grzelak II A - Finalista zawodów centralnych
  • Michał Grondowy I A

Olimpiada Medialna
  • Sonia Palt I B
  • Walentyna Romanowicz I B
  • Nadine Schindzielors I B
  • Julia Stefaniszyn I B
  • Piotr Król I B
  • Karolina Rybakowska II H

Olimpiada Budowlana (Wrocław)
  • Natalia Wilk III B - Finalistka zawodów centralnych

Olimpiada Logistyczna (Wrocław)
  • Natalia Wilk III B
  • Michał Pałyga II A

VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna (Poznań)
  • Natalia Wilk III B
  • Michał Pałyga II A

VII Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
    Fizyka:
    • Mateusz Żurawski III A - Finalista
    • Filip Kubacki I A - Finalista
    • Michał Kubacki I A

  • Matematyka :
  • Jan Brzeżański III E
  • Szymon Meyer III E - Laureat 100%pkt.
  • Michał Praszmo III E
  • Krzysztof Waliczek III E - Finalista

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie
  • Łukasz Szczepańczyk III A
  • Stefania Kowalczuk III S
  • Marek Skrzypczyk II C
  • Fabian Eszik I E
  • Marcin Przybyła I G
Konkursy międzynarodowe 2017-08-21 01:24
Międzynarodowy Konkurs „Młodzi debatują” w Rydze
  • Julia Ledwoch III B Laureat
Konkursy ogólnopolskie 2017-08-21 01:24
Opolski Konkurs Wiedzy o Chinach UJ
  • Piotr Herud III E – I miejsce w kraju

X Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. J. Kaczmarskiego w W-wie
  • Kinga Richter II C – Laureat w kategorii plastycznej
  • Karolina Gwozdek i Marzena Wójcik II C – Laureatki w kategorii poezja

XV Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej we Wrocławiu
  • Aleksandra Solecka II C – wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam Język”
    w kategorii język angielski:
  • Tobiasz Wróbel III E – XVI miejsce w kraju
  • w kategorii język niemiecki
  • Paulina Świtała II B – II miejsce w kraju

III Ogólnopolski konkurs na opowiadanie w języku angielskim „Write on
  • Wojciech Ludewicz III D

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” w Warszawie
  • Michał Połoszczański II G – Finalista zawodów centralnych

Ogólnopolski konkurs „Myśl ekonomiczna współczesnych noblistów” w Łodzi
  • Michał Kulbacki III H

Ogólnopolski konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w Warszawie
  • VI miejsce drużyna: Łukasz Szczepańczyk III A, Mateusz Marek III H, Marta Stein II B

Otwarte Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym
  • IV miejsce drużyna: Michał Praszmo, Krzysztof Waliczek i Tobiasz Wróbel III E
Konkursy wojewódzkie 2017-08-21 01:24
„Igrzyska Ekonomiczne” na Uniwersytecie Opolskim
  • III miejsce drużyna: Marcin Krukowski i Jakub Wilczek IA

Biznes Challange
  • III miejsce w regonie drużyna: Michał Kulbacki, Mateusz Marek, Maciej Wojciechowski III H i Radosław Rogowski II A

Wojewódzki konkurs „Licencja na biznes”
  • I miejsce drużyna: Michał Kulbacki, Mateusz Marek, Maciej Wojciechowski III H

Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG PTF
  • I miejsce drużyna: Marek Knosala, Rafał Świętek III A, Piotr Herud, Marek Wocka III E
  • Klaudia Balcer, Kamil Pallusek, Józef Piechaczek II A, Paweł Sosna II E, Filip Kubacki I A

Konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy
  • Patryk Dudek II E – I miejsce

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Piotr Herud III E – V miejsce

Diecezjalny konkurs artystyczny „Czekamy na Światowe Dni Młodzieży”
  • Sonia Palt I B - wyróżnienie

Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego w Walcach 16 XI 2015
    Laureaci:
  • Piotr Herud z III E – I miejsce
  • Paulina Świtała z II B - II miejsce.
  • Gregor Przywara z IA – III miejsce

Mała Olimpiada Matematyczna:
  • rywalizacja indywidualna: Olaf Werner II A Laureat
  • rywalizacja zespołowa II miejsce Anna Gudełajtis III A, Jan Brzeżański, Piotr Herud i Szymon Meyer III E oraz Klaudia Balcer i Olaf Werner II A.

Konkursu Wiedzy o Francji – etap wojewódzki Nysa kwiecień 2016
  • Katarzyna Kochanek II C, Kacper Kaciłowicz I A, Kaja Świerczewska I B, Marcelina Durska I D Sylwia Kowcuń I H.

Konkursy rejonowe 2017-08-21 01:24
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PC
  • II miejsce drużyna w składzie: Michalina Bryś (c) II F, Agnieszka Szlachetko, Joanna Wojdyła, Joanna Wojtaszek i Katarzyna Żymańczyk II D
Konkursy miejskie 2017-08-21 01:24
Turniej wiedzy Prawda o AIDS – przekaż ją dalej”
  • Tytuł „Lidera promocji zdrowia’ i I miejsce drużyna w składzie: Joanna Kułak III F, Kinga Żmuda, Tomasz Kijowski I D
Archiwum osiągnięć 1970-01-01 01:00
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.