PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów Dwójki w roku szkolnym 2013/14 1970-01-01 01:00
Olimpiady przedmiotowe - zawody centralne 2014-08-08 14:27
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych!


Dwa tytuły Laureata IX Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskali Małgorzata Urbanowicz z klasy II G i Łukasz Trojan z klasy II C.
Małgosia z klasy II G zajmując I miejsce w kraju zdobyła również tytuł Laureata II Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania. Laureatem z VIII lokatą został Marcin Słowik z klasy III E. W tejże olimpiadzie tytułami Finalisty może się poszczycić aż siedmiu uczniów: Sandra Zdzuj z klasy III A, Oskar Cebula i Dawid Olszok z klasy III E, Wiktoria Cebula i Adrianna Czech z klasy I A oraz Michał Kulbacki i Maciej Wojciechowski z klasy I H.
Cztery tytuły Finalisty XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Małgorzaty Urbanowicz i Dominiki Krupy z klasy II G, Marcina Słowika z klasy III E i Łukasza Trojana z klasy II C.
Katarzyna Marcinków z klasy II A i Adrianna Czech z klasy I A uzyskały tytuł Finalisty II Olimpiady Wiedzy o Bankach
Gosię, Sandrę, Dominikę, Kasię, Adriannę i Wiktorię oraz Marcina, Łukasz, Oskara, Dawida, Michała i Macieja cennymi radami i pomocą wspierała nieoceniona pani profesor Ewa Michalska.

Pięcioro uczniów z „Dwójki” uczestniczyło w zawodach centralnych XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jej Laureatami zostali Karolina Kaleta z klasy II C oraz Mateusz Rosicki z klasy III H. Tytuł Finalisty tejże olimpiady wywalczyły: Iga Małysiak z klasy III C, Emilia Jeziorowska z klasy III H oraz Julia Bisowska z klasy II C
Z Karoliną, Emilką, Igą, Julią oraz Mateuszem swoim czasem, wiedzą oraz doświadczeniem dzieliły się panie profesor Jolanta Toll, Joanna Nazarkiewicz i Halina Palińska.

Angelika Czarnecka z klasy III C zajęła V miejsce w kraju i uzyskała tytuł Laureata Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie „Gwiezdny Krąg”.
Angelika została też Laureatem XVI Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz Finalistą IV Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.
Finalistką XVI Olimpiady Wiedzy o Prawie została także Karolina Kaleta z klasy II C.
Angelika i Karolina mogły zawsze liczyć na wsparcie, pomoc i cenne uwagi pani profesor Julity Kiełbasy i pana profesora Piotra Zamelskiego.

Dwa tytuły Finalisty XL Olimpiady Historycznej uzyskały Adelajde di Maggio i Katarzyna Targosz z klasy III H.
Ade i Kasia pracowały pod bacznym okiem pani profesor Julity Kiełbasy oraz panów profesorów Marcina Wietrznioka i Przemysława Jędrychowskiego

II miejsce w kraju i tytuł laureata XXXVII Olimpiada Języka Niemieckiego zdobyła Marta Gomolla z klasy II B.
Patrycja Glomb z klasy III A została Laureatką tej olimpiady, plasując się na XIV miejscu w kraju.
Marta i Patrycja pracowały pod kierunkiem pań profesor Grit Gamlin, Danieli Ploch, Renaty Kluski oraz Iwony Kozak.

Łukasz Umiński z klasy III A uzyskał tytuł Finalisty XXXII Olimpiada Języka Łacińskiego.
Łukasza wspierały pani profesor Anna Ledwolorz i pani profesor Agata Smoleń

Karolina Kaleta z klasy II C zajmując VIII miejsce w kraju została laureatem XXVI Olimpiady Filozoficznej
Karolina przygotowywała się pod czujnym okiem pani profesor Jolanty Toll

Martyna Mikoda z klasy III E zdobyła tytuł Finalisty Olimpiady Informatycznej.
Pan profesor Ryszard Lisoń zachęcał i wzbogacał umiejętności Martyny.

Agnieszka Maćków z klasy III F oraz Michał Różyczka z klasy III B uzyskali tytuł Finalisty XII Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce
Agnieszka i Michał przygotowywali się pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Kalety

Katarzyna Dembińska z klasy III D to podwójna finalistka. W kwietni 2014 r. uzyskała tytuł Finalistki XLIII Olimpiady Biologicznej, a w czerwcu na zawodach centralnych XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej uzyskała również tytuł Finalisty.
Kasia przygotowywała się pod opieką pań profesor Joanny Tokar i pani profesor Katarzyny Duczmal.

Dominika Jakuszewska z klasy III C został Laureatem Olimpiady o Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i uzyskała Indeks tejże uczelni.
Dominika pracowała pod opieką pani profesor Celiny Tomaszewskiej

Agnieszka Przybyłowska z klasy II E zajęła II miejsce i została Laureatem Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.
Opiekunem merytorycznym Agnieszki był pan profesor Mariusz Denisiewicz.
Konkursy międzynarodowe 2014-08-08 14:27
Symulacja debaty Parlamentu Europejskiego w Dijon (maj 2014)
  • Martyna Magiera – I A
  • Katarzyna Matysiewicz – I C
  • Patrycja Bugaj – I G
XVII Konkurs Języka Francuskiego współorganizowany przez Towarzystwo Val de Loire –Pologne z Blois
Laureaci: nagrodą 2- tygodniowy wyjazd do Francji w lipcu 2014 r.
  • Anna Nowak III C
  • Karolina Łyczko II G
Konkursy ogólnopolskie 2014-08-08 14:27
VI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej (Charaktery)
  • Szymon Banach – III D
  • Ewa Tokarska – II G
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie – Gdańsk 2014
  • Emilia Surma – II H
  • Tomasz Kozubski – II H
Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam Język” w kategorii język angielski:
  • Igor Wolf II C
Międzynarodowy Konkurs „Młodzi debatują”
  • Marta Gomola – II B - III miejsce
III Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Przedsiębiorczości Wśród 22 uczestników (z całej Polski) zakwalifikowanych do II etapu- aż 4 to uczniowie „Dwójki”
  • Małgorzata Urbanowicz – II G – zakwalifikowana do ścisłego finału
  • Marcin Słowik – III E
  • Oskar Cebula – III E
  • Michał Kulbacki – I H – zakwalifikowany do ścisłego finału
IV Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych
  • II miejsce drużyna ejakelita w składzie Aleksandra Grzęda, Martyna Mikoda i Aleksander Materek z III E
  • III miejsce drużyna Sokoły w składzie Zbigniew Bocianowski, Michał Szymański i Patryk Więcek z II A
  • V miejsce drużyna THE IT CRIWD w składzie Michał Praszmo, Krzysztof Waliczek i Tobiasz Wróbel z I E
Konkursy wojewódzkie 2014-08-08 14:27
III Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Przedsiębiorczości
Wśród 58 uczestników (z całej Polski) zakwalifikowanych do II etapu- aż 10 to uczniowie „Dwójki”
  • Małgorzata Urbanowicz – II G
  • Łukasz Trojan – II C
  • Marcin Słowik – III E
  • Maciej Wojciechowski – I H
  • Tomasz Bogdan - I E
  • Dominik Dąbrowski – I A
  • Oskar Cebula – III E
  • Jakub Zaremba – I F
  • Dawid Olszok – III E
  • Michał Kulbacki – I H
Gra terenowa
  • I miejsce Jan Brzeżański, Piotr Herud, Michał Praszmo – klasa I E
  • II miejsce Iga Hamryszak, Weronika Niewiora, Szymon Meyer – klasa I E
  • III miejsce Anna Gudełajtis, Anna Mieszczak, Edyta Naworska – klasa I A
„Igrzyska Ekonomiczne” na Uniwersytecie Opolskim
  • Małgorzata Urbanowicz II G, Marcin Słowik III E. Łukasz Trojan II C
  • Wiktoria Cebula, Dominik Dąbrowski, Łukasz Szczepańczyk I A
  • Michał Kulbacki, Mateusz Marek, Maciej Wojciechowski I H
„Gra Giełdowa” konkurs Wydziału Ekonomicznego UO
  • Daniel Galus I E – I miejsce
  • Tomasz Bogdan – II miejsce
Konkurs na makietę „osiedla przyszłości” zorganizowany przez Kolo Naukowe Gospodarki Przestrzennej UO
Wyróżnienie zespół w składzie: Ewa Tokarska, Wojtek Kamiński, Marek Martynowicz i Damian Pietrasz z klasy II G

Wojewódzki Konkurs „Mój pomysł na biznes turystyczny” (WSB i RIT)
III miejsce drużyna w składzie: Marta Gawron I D, Aleksandra Wróbel I E

XV Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG PTF-
II miejsce zajęła drużyna w składzie: Tomasz Wacławek III A, Michał Krause III E, Patryk Wacławczyk III G i Michał Szymański II A

Wirtualna Akademia Astronomii (Uniwersytet Opolski)
Filip Kucharski II F - I miejsce w części badawczej i fotograficznej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Łukasz Paliwoda I D
  • Bartłomiej Jóźków I E
  • Michał Kukielka I G
Konkurs Interpunkcyjny Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Opolskiego
  • Marta Gomolla II B - 1 miejsce,
  • Izabela Przywara II B -2 miejsce,
  • Christine Skrzypiec II B -3 miejsce
Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam Język” po etapie szkolnym półfinał regionalny:
w kategorii język angielski:
  • Igor Wolf – II C – I miejsce w województwie
  • Dominika Marcjasz – II E
  • Adrianna Wyszomirska – I C
w kategorii język hiszpański: Olga Murańska III F
w kategorii język niemiecki:
  • Patrycja Grund – III A
  • Anna Walecko – I A
  • Dominika Żwak – I B
  • Marcel Socha – I B – V miejsce
IV Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego w Walcach
Laureaci:
  • Patrycja Gromb – III A
  • Marta Gomolla – II B
  • Izabela Przywara – II B
  • Christine Skrzypiec – II B
I Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez Politechnikę Opolską- Was wissen Sie uber Deutschland?
  • I miejsce - Dominik Bensch II B
  • II miejsce - Maximilian Plura II B
  • V miejsce - Christine Skrzypiec II B
  • VI miejsce - Piotr Burczyk II F
XLIV Mała Olimpiada Matematyczna:
rywalizacja indywidualna:
  • Szymon Meyer I E – Laureat
  • Martyna Mikoda III E - Laureat
rywalizacja zespołowa: I miejsce drużyna w składzie: Martyna Mikoda z klasy III E i Łukasz Umiński z klasy III A, Magdalena Stroka z klasy II E i Michał Szymański z klasy II A oraz Anna Gudełajtis z klasy I A i Szymon Meyer z klasy I E

XXV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Matematyka bez granic” –
  • Uczniowie klasy I E – V miejsce
  • Uczniowie klasy I A – VI miejsce w regionie dolnośląsko - opolskim
II Turniej Matematyczny Pogranicza Śląsko – Opolskiego
  • Szymon Mejer I E – II miejsce
  • Mirosłwa Hamryszak II E – II miejsce
  • Patryk Więcek II A – IV miejsce
  • Rafał Świętek I A – IV miejsce
XXII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia ( ZR PCK) Katarzyna Dembińska

XXII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
II miejsce drużyna w składzie: Karolina Misiorowska, Agata Pilarska – II C, Aleksandra Mazur i Filip Kucharski – II F oraz Natalia Gołyga – I G

VI Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej Superstar (Krapkowice) Julia Ledwoch I B – I miejsce
Konkursy rejonowe 2014-08-08 14:27
XVII Opolski Turniej Informatyczny
  • Michał Praszmo I E
XXII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
drużyna w składzie: Karolina Misiorowska, Agata Pilarska – II C, Aleksandra Mazur i Filip Kucharski – II F oraz Natalia Gołyga – I G

Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję: Christie Skrzypiec II B - wyróżnienie
Konkursy miejskie 2014-08-08 14:27
Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję:
  • Christie Skrzypiec II B
  • Anna Walecko I A
  • Justyna Leśkiewicz I C
Zawody międzyszkolne miasta Opola w strzelaniu z broni pneumatycznej Szkolna Liga Strzelecka (LOK)
Rywalizacja indywidualna w kategorii chłopców: Jędrzej Dygas I E

VII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Weronika Żelowska – I E – I miejsce

Konkurs literacki „pomagając innym, pomagam sobie” zorganizowany w ramach projektu „Opole bez przemocy” Patrycja Janiszewska – I H – II miejsce

Mistrzostwa Opola w szachach szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce drużyna w składzie:
Marcin Klimek – II A, Bartosz Ochenduszko – II H, Anna Gudełajtis – I A, Adam Kropilnicki – I E, Krzysztof Waliczek I E
Konkursy szkolne 2014-08-08 14:27
IV Szkolny Konkurs Biblijny :
  • Klaudia Gawlita III G – I miejsce
  • Mateusz Rosicki III H – II miejsce
  • Sandra Skotniczna III G – III miejsce
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
  • Anna Pietrucha I H – I miejsce
  • Magdalena Detyna I H – II miejsce
  • Wiktoria Gajda I E – III miejsce
II Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego im. T.K. Kublera
  • Patrycja Glomb – III A – zwycięzca
  • Marta Gomolla – II B – wyróżnienie
  • Piotr Herud – I E – wyróżnienie
Szkolny konkurs wiedzy o USA i W Brytanii
  • Małgorzata Urbanowicz II G – I miejsce
  • Mateusz Krzyśko III A – II miejsce
  • Karolina Kaleta i Igor Wolf II C – III miejsce
  • Wyróżnienia: Julia Bisowska i Izabela Zwadło II C, Adrianna Czech i Anna Pietrucha I A, Ola Korzeniowska I D
Trzyetapowy szkolny konkurs gramatyczno-leksykalnego.
  • Bartłomiej Jóźków I E – I miejsce
  • Małgorzata Urbanowicz II G – II miejsce
  • III miejsce: Dominika Bubnicka III H, Dominika Marcjasz II E, Natalia Skorupa I F
Szkolny Konkurs na opowiadanie w języku angielskim
  • I miejsce: Agnieszka Maćków III F
  • II miejsce: Justyna Leśkiewicz I C
  • III miejsce: Marta Czerwińska II D
  • Wyróżnienie: Anna Mieszczak I A, Izabela Zwadło II C
I Dyktando w Języku Francuskim dla Licealistów (29 I 2014)
  • Aleksandra Jarosz II C – tytuł Mistrza Ortografii Języka Francuskiego
  • Wyróżnienia: Aleksandra Zasańska – I D, Małgorzat Urbanowicz – II G, Piotr Czajkowski – III G
Szkolny Turniej Przedsiębiorczości:
I miejsce zespół w składzie:
Maja Supernak, Michalina Pławiak, Michał Kulbacki, Mateusz Marek, Tycjan Niecieja i Maciej Wojciechowski – I H

I Mistrzostwa Szkoły w koszykówce mieszanej
  • II miejsce drużyna w składzie: Anna Niemczyk, Natalia Wieszała, Wojciech Chimowicz, Tomasz Janicki, Kacper Moryń i Jakub Stadniczuk – II A
  • III miejsce drużyna w składzie: Malwina Polok, Magdalena Rzechołka, Paulina SzymańskaPiotr Dzido, Michał Pławszewski i Patryk Mruczyński
Archiwum osiągnięć 1970-01-01 01:00
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.