PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów Dwójki w roku szkolnym 2012/13 1970-01-01 01:00
Olimpiady przedmiotowe - zawody centralne 2014-08-08 12:44
Wiele Olimpiad już rozstrzygnięto!
Znamy wyniki zawodów centralnych!
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych!


Czterech uczniów z Dwójki uczestniczyło w zawodach centralnych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tytuł finalisty tejże olimpiady wywalczyli: Dominika Kokot z klasy III C, Julia Tabisz z klasy III H, Emilia Szewczyk III I oraz Bartosz Zieliński z klasy II H.
Z Dominiką, Julką, Emilką i Bartkiem swoim czasem, wiedzą oraz doświadczeniem dzieliły się panie profesor Jolanta Toll, Ewa Łucyszyn i Halina Palińska.

VIII miejsce w kraju i tytuł laureata XXXIX Olimpiady Historycznej uzyskał Paweł Tabora z klasy III H.
IV miejsce w kraju i tytuł laureata XXI Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka uzyskał Paweł Juściński z klasy III H.
Przemysław Juściński i Paweł Kołek z klasy III H zostali finalistami tejże olimpiady.
Angelika Czarnecka z klasy II C była uczestnikiem zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej.
Agnieszka Maćków z klasy II F reprezentowała nas na czerwcowych zawodach centralnych Olimpiady „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” - Agnieszka została Laureatką.
Agnieszka, Angelika, trzech Pawłów i Przemek mogli zawsze liczyć na pomoc, wsparcie i cenne uwagi pań profesor Julity Kiełbasy i Celiny Tomaszewskiej oraz panów profesorów Przemysława Jędrychowskiego, Marcina Wietrznioka i Piotra Zamelskiego.

II miejsce w kraju i tytuł laureata XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego zdobyła Bianca Dudek z klasy II D.
Marta Gomolla z klasy I B została laureatką tej olimpiady, plasując się na V miejscu w kraju. Tytuł Finalisty tejże olimpiady uzyskała Patrycja Glomb z klasy II A.
Bianca, Marta i Patrycja pracowały pod kierunkiem pań profesor Sonii Wacław, Danieli Ploch, Renaty Kluski, Iwony Kozak oraz Absolwentki i zwyciężczyni tej olimpiady w roku 2008 Agnieszki Roziewskiej.

Alexander Dulak z klasy II A uzyskał tytuł finalisty XXXVII Olimpiady Języka Angielskiego.
Alexa wspierali pani profesor Małgorzata Wilczek i pan profesor Andrzej Kluska.

Mateusz Rosicki z klasy II H zajmując XII miejsce w kraju został laureatem Olimpiady Filozoficznej.
Mateusz przygotowywał się pod czujnym okiem pani profesor Jolanty Toll.

Joanna Sieradzka z klasy II H zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Artystycznej.
Asie wspierała pani profesor Grażyna Buńkowska.
Patryk Wacławczyk z klasy II G została laureatem XXXIX Olimpiady Geograficznej.
Agnieszka Maćków z klasy II F uzyskała tytuł finalisty XI Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce.
Patryk pracował pod bacznym okiem pani profesor Krystyny Ozon, a Agnieszka przygotowywała się pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Kalety.

II Olimpiada Medialna:
  • Karolina Kaleta I C Laureat I miejsce
  • Aleksandra Kolba I C Finalista 14 miejsce

II miejsce w kraju i tytuł laureata VIII Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskała Małgorzata Urbanowicz z klasy I G. Oskar Cebula z klasy II E i Łukasz Trojan z klasy I A zostali finalistami tejże olimpiady.
Daria Gromotka z klasy III H zajmując II miejsce w kraju zdobyła tytuł laureatki III Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Michał Baciński z klasy III E został finalistą XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Marcin Słowik z klasy II E uzyskał tytuł finalisty I Olimpiady Wiedzy o Bankach.
Gosię, Darię, Michała, Oskara, Łukasza i Marcina cennymi radami i pomocą wspierała nieoceniona pani profesor Ewa Michalska.

Natalia Czok z klasy III D uzyskała tytuł finalistki XLII Olimpiady Biologicznej.
Justyna Król z klasy III F reprezentowała nas w czerwcu na zawodach centralnych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - została Finalistką.
Natalia i Justyna przygotowywały się pod opieką pań profesor Joanny Tokar i pani profesor Katarzyny Duczmal.

Łukasz Umiński z klasy II A jest finalistą XI Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej.
Justyna Kręcichwost z klasy III A została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno – Matematycznej.
Pan profesor Krzysztof Sobków zachęcał i wzbogacał zdolności Justyny i Łukasza.

Patryk Czaja z klasy III A został laureatem VI Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii: Fizyka.
Karol Wachtarczyk z klasy III E został Laureatem VI Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii: Matematyka.
Patryk i Karol pracowali pod opieką pań profesor Doroty Bacławskiej i Marii Romanowskiej oraz pana profesora Grzegorza Korbasia.
Konkursy ogólnopolskie 2014-08-08 12:44
Dyktando 2012 – wersja internetowa
  • Mateusz Umiński II A – 13 miejsce w Polsce na 10 tyś uczestników

IX Ogólnopolski Konkurs na Esej „Maciej Świetlicki poezja naszego czasu”
  • Katarzyna Rosińska II A - wyróżnienie

Konkurs Literacki na opowiadanie fantastyczne
  • Piotr Ledwig I D – I miejsce

Ogólnopolski konkurs filmowy „Nakręć się na zdrowie”:
  • II miejsce w kategorii reportaż zdobyła drużyna w składzie: Magdalena Łakomy, Bianca Piechotta, Kasia Podstolak, Kasia Rosińska, Martyna Szlachciuk, Aneta Wilczyńska, Kamil Bronek, Alex Dulak, Mariusz Matczak i Rafał Ziewiecki z klasy II A

I Konkurs na Miniaturę Filmową w Poznaniu:
  • Wyróżnienie Karolina Kaleta I C za tekst "Z nurtem"

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski LOK wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej
  • Małgorzata Uchnast – I I – III miejsce indywidualnie w kategorii poezja
  • IV miejsce w kategorii pieśń zespół w składzie: Ola Kaleta IB, Sara Bieniek I I, Gosia Uchnast I I, Maria Tarsa III J – akompaniament.

Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam Język”
w kategorii język hiszpański
  • Anna Bawołek III H uczestnik superfinału w Bydgoszczy – III miejsce

w kategorii język niemiecki:
  • Anna Sowada III J uczestnik superfinału w Bydgoszczy – V miejsce

III Ogólnopolskie Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego „Das Deutsch diktat”:
  • Marta Gomolla I B – I miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Astrolabium”
  • Filip Kucharski I F – III miejsce w kraju

V Otwarte Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym
  • Łukasz Kowalczyk i Tomasz Pryjda – III E – III m w Polsce

III Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych:
  • I miejsce - Łukasz Czaja, Mateusz Jasiński, Jakub Michałowski - II E
  • II miejsce - Martyna Mikoda, Dawid Olszok, Marcin Słowik – II E


Ogólnopolski Konkurs Potyczki Algorytmiczne
  • 27 miejsce w kraju drużyna w składzie Martyna Mikoda, Dawid Olszok i Marcin Słowik z klasy II E

VII Ogólnopolski Konkurs na sztukę teatralną lub scenariusz filmowy organizowany przez Ośrodek Kultury Arsus w w-wi:
  • Karolina Kaleta – I C nagroda za sztukę teatralną „Powtórka”

Konkurs „Kurs na zysk” Finał regionalny w Katowicach:
  • Łukasz Trojan I A I miejsce
  • Sandra Zdzuj II A IV miejsce
Konkursy wojewódzkie 2014-08-08 12:44
Gra terenowa „Ekonomiczne Gry Uliczne” II miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie: Sona Pomykala, Michał Baciński i Patryk Suchodolski z III E oraz Jakub Lisowski z II G.
Konkurs „Kurs na zysk” finał w Katowicach 15 czerwca:
  • Sandra Zdzuj II A
  • Tomasz Wacławek II A
  • Łukasz Trojan I A

Konkurs „Kurs na zysk” półfinał:
  • Sandra Zdzuj II A - II miejsce
  • Tomasz Wacławek II A - III miejsce
  • Dawid Olszok II E
  • Olga Murańska II F
  • Wojciech Palko I A
  • Łukasz Trojan I A - I miejsce
  • Barbara Kemska I E

Ogólnopolski Konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości” I miejsce w Częstochowie
  • I miejsce drużyna: Marcin Słowik i Dawid Olszok II E oraz Łukasz Trojan I A (finał 27.04. w Łodzi).

Półfinał konkursu Ja TITAN:
Zakwalifikowała się drużyna w składzie Marcin Michalski i Filip Praczuk z klasy III D oraz Mateusz Nowicki z klasy II C.
II edycja Konkursu „Opolskie – tutaj zostaję” Laureaci:
  • Marta Świeczka I C
  • Michał Litwiniec I C
  • Patryk Wacławczyk II G

XV Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG PTF
  • I miejsce zespół w składzie: Karol Wachtarczyk III E, Patryk Czaja, Grzegorz Sendal, Mateusz Świerczyński i Mateusz Adamski z III A
  • Karol Wachtarczyk III E – I miejsce indywidualnie
  • Patryk Czaja III A – II miejsce indywidualnie

XIX Opolski Turniej Chemiczny
  • Michał Iwanicki III D – II miejsce
  • Adam Algier I D – III miejsce
  • Sławomir Gacka I D – V miejsce

Wojewódzki konkurs Literacki „Narkotyki – teraźniejszość bez przyszłości”
  • Julia Bisowska I C – I miejsce

Diecezjalny Konkurs Religijny „Ślady Boga wokół nas”
  • Małgorzata Uchnast I I -I miejsce w kategorii – praca plastyczna „Życie równa się nieskończoność
  • Agnieszka Borucka, Ewa Sydor i Patryk Więcek I A I miejsce w kategorii film ”Wzruszenia”,

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Austrii
  • Marta Gomolla I B
  • Patryk Wacławczyk II G

Konkurs Interpunkcyjny Uniwersytetu Opolskiego (inst germanistyki)
  • Marta Gomolla I B – I miejsce

Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego (NKJO): w kategorii język niemiecki
  • Patrycja Glomb II A – II miejsce

Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam Język” po etapie szkolnym półfinał regionalny: w kategorii język angielski:
  • Mateusz Umiński II A
  • Marta Gomolla I B
  • Małgorzta Urbanowicz I G
  • Jakub Tracz III I – II miejsce
w kategorii język hiszpański:
  • Agata Filipowicz III A
  • Anna Bawołek III H – I miejsce we Wrocławiu, jedzie na superfinał do Bydgoszczy
  • Weronika Jaworowska III F
w kategorii język niemiecki:
  • Anna Sowada III J - I miejsce w województwie, jedzie na superfinał
  • Patrycja Glomb II A - III miejsce
  • Michał Milicz II E

Radosław Sokalski z klasy I D zdobył wyróżnienie na etapie wojewódzkim Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję”.

Mateusz Grzelak z klasy III G zajął II miejsce w zorganizowanym przez Uniwersytet Opolski Konkursie E-bankowość 2013. Sandra Zdzuj z klasy II A wywalczyła III miejsce.

Uniwersytecki Konkurs „Ekonomiczna mapa Opola” zdominowany przez uczniów „Dwójki”.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Piotr Grochowski, Paweł Jagodziński i Wojciech Stawiński z klasy I A.
II miejsce przypadło drużynie w składzie: Katarzyna Marcinków, Zbigniew Bocianowski, Damian Fronia i Dominik Trzmielewski z klasy I A.
Na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Aleksandra Denysiuk, Sandra Zdzuj i Monika Ziaja z klasy II A.

III Ogólnopolskie Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat”: - etap wojewódzki: Laureatki:
  • Marta Gomolla I B – II miejsce (zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego)
  • Izabela Przywara I B – IV miejsce
  • Bianca Dudek II D – V miejsce

XXXI Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej
  • Aleksandra Jarosz I C – wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim

Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję:
  • Nicola Lustig III F
  • Radosław Sokalski I D – II miejsce

XLIV Mała Olimpiada Matematyczna:
rywalizacja indywidualna:
  • Martyna Mikoda II E – Laureat
  • Łukasz Umiński II A - Laureat
rywalizacja zespołowa:
  • II miejsce drużyna w składzie: Asia Baranowska III E, Martyna Mikoda II E, Łukasz Umiński II A, Michał Szymański I A

XXIV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Matematyka bez granic”
  • uczniowie klasy I A– III miejsce
  • uczniowie klasy I E– V miejsce

Opolski Konkurs Matematyczny w ramach XI Opolskiego Festiwalu Nauki. Drużyna z naszego liceum zajęła II miejsce. Indywidualnie: I miejsce Martyna Mikoda - II E oraz Michał Szymański – I A.
V Otwarte Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym
  • Łukasz Kowalczyk i Tomasz Pryjda – III E – I m w województwie

XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia (ZR PCK)
  • Agnieszka Maćków II F - IV miejsce w województwie

Wojewódzkie Mistrzostwa LOK w strzelectwie sportowym amatorów rywalizacja indywidualna dziewcząt:
  • Adrianna Iszczuk III F – I miejsce

II Turniej Wiedzy PCK „Prawda o AIDS- przekaż ją dalej”
    Piotr Burczyk I F Filip Kucharczyk I F Natalia Musialska I I
Konkursy rejonowe 2014-08-08 12:44
Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję:
  • Nicola Lustig III F – III miejsce
  • Weronika Koronczok I D- wyróżnienie
  • Radosław Sokalski I D – II miejsce
  • Daria Skóra I H – wyróżnienie

XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
II miejsce drużyna w składzie: Karolina Misiorowska I C- kapitan, Agata Pilarska I C, Ola Mazur i Filip Kucharski I F, Justyna Pustelnik II E
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.