PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów Dwójki w roku szkolnym 2011/12 1970-01-01 01:00
Olimpiady przedmiotowe - zawody centralne 2014-08-08 12:44
Paweł Juściński z klasy II H (II lokata w kraju) i Iwo Garstecki z klasy III H (III lokata w kraju) zostali laureatami XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tytuł finalisty tejże olimpiady wywalczyli: Karolina Kuklińska z klasy III I, Agnieszka Słowik z klasy II F oraz Przemysław Juściński z klasy II H
Z Karoliną, Agnieszką, Iwem, Pawłem i Przemkiem swoim czasem, wiedzą oraz doświadczeniem dzieliły się panie profesor Jolanta Toll, Ewa Łucyszyn, Joanna Nazarkiewicz i Grażyna Buńkowska

VI miejsce w kraju i tytuł laureata XXXV Olimpiady Języka Niemieckiego zdobyła Bianca Dudek z klasy I D.
Martina Brysch z klasy III J została laureatką tej olimpiady, plasując się na XI miejscu w kraju
Bianca i Martina pracowały pod kierunkiem pani profesor Sonii Wacław i nieodżałowanego pana profesora Martina Küblera.

I miejsce w kraju i tytuł laureata VII Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie "Gwiezdny Krąg" uzyskała Małgorzata Soppa z klasy III H. Małgosia została też finalistką XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalistką XIV Olimpiady Wiedzy o Prawie
Paulina Cieślińska z klasy III C była uczestniczką zawodów centralnych LIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Małgosia i Paulina mogły zawsze liczyć na pomoc, wsparcie i cenne uwagi pani profesor Julity Kiełbasy oraz panów profesorów Przemysława Jędrychowskiego, Marcina Wietrznioka i Piotra Zamelskiego

Paweł Kotyś i Piotr Pezdek z klasy III G zostali finalistami XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Paweł Kotyś z klasy III G został również finalistą VII Olimpiady Przedsiębiorczości
Pawła i Piotra cennymi radami i pomocą wspierała nieoceniona pani profesor Ewa Michalska

Weronika Jaworska z klasy II F i Agnieszka Maćków z klasy I F uzyskały tytuł finalisty X Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce
Weronika i Agnieszka przygotowywały się pod czujnym okiem pani profesor Małgorzaty Kalety i pana profesora Mariusza Denisiewicza

Karolina Prus z klasy III D uzyskała tytuł finalistki XLI Olimpiady Biologicznej
Piotr Okoń z klasy III D został finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Karolina i Piotr przygotowywali się pod opieką pań profesor Aleksandry Kruczek i Katarzyny Piskorskiej

Marek Mika z klasy III E został laureatem V Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dwóch kategoriach: Fizyka i Matematyka
Aleksandra Grzelak z klasy III E została Laureatką V Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii: Matematyka
Ola i Marek pracowali pod opieką pań profesor Doroty Bacławskiej, Anny Mamok i Marii Romanowskiej

Gratulujemy wyróżnionym Olimpijczykom i nauczycielom, którzy sprawowali nad nimi merytoryczną opiekę! Jesteśmy z Was dumni!!!
Konkursy międzynarodowe 2014-08-08 12:44
Euroquizz- międzynarodowy konkurs wiedzy o UE
  • Drużyna z klasy II H - I miejsce w województwie i główna nagroda- czerwcowy wyjazd do Belgii ( Dominika Dudek, Nikola Janczak, Karolina Jochym, Daria Joszko, Julia Tabisz, Marta Woszczak, Paweł Jusciński, Przemek Juścinski, Paweł Kołek, Paweł Szlachetko)
  • Drużyna z klasy II C - III miejsce w województwie (Monika Chudala, Anna Łagodzińska, Beata KrzakSylwia Mańkowska, Magdalena Palmer, Monika Sadowska, Agnieszka Słowik, Sandra Wocka, Rafał Ćwik, Michał Linkowski)

Konkurs na wypracowanie w j. francuskim AMOPA w Dijon
  • Natalia Rega III C - wyróżnienie w kategorii klasy maturalne niefrankofońskie

XV Konkurs Języka Francuskiego współorganizowany przez Towarzystwo Val de Loire -Pologne z Blois
  • Laureaci: Marta Delinowska z klasy II C, Katarzyna Niemczyk i Magdalena Walczak z klasy II F oraz Dominika Jakuszewska z klasy I C
  • Praca Marty Tarsy z klasy I I C została wyróżniona w tymże konkursie.


Międzynarodowy konkurs filmowy zorganizowany przez Instytut Goethego i Ambasadę Francji "Zbliżone wizje, krzyżujące się spojrzenia" - I nagrodę zdobyła drużyna w składzie: Krzysztof Kotysz, Adam Musiński i Michał Smreczak z III E oraz Robert Piechaczek z III H. Nagrodą jest 8 dniowy wyjazd Warszawa - Berlin - Paryż.

Do konkursów międzynarodowych swoją wiedzę i umiejętności uczniowie szlifowali pod kierunkiem pani profesor Celiny Tomaszewskiej i pana profesora Andrzeja Kluski, pani profesor Grażyny Wąsowicz i pani profesor Katarzyny Zając oraz pań profesor: Justyny Grzywy-Szczepanowskiej i Aleksandry Uchnast.
Konkursy ogólnopolskie 2014-08-08 12:44
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie - Gdańsk 2012
  • Magdalena Komorowska, Robert Piechaczek z III H
  • Agata Filipowicz, Marta Mochniak z II A

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Jagiellońskim
  • Karolina Kulińska -laureat (indeks UJ)

Ogólnopolski konkurs "Pokaż nam Język" -
W kategorii język angielski:
  • Magdalena Dziużyńska II B- III miejsce w kraju w superfinale- 13.04.Gdańsk

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej
  • Katarzyna Matuszek III E - reprezentowała województwo opolskie

Ogólnopolski Konkurs Menadżerski "Young Manager" drużyna w składzie:
Paweł Kotyś, Piotr Pezdek, Mateusz Mizio i Maciej Pacholak z klasy III G- I miejsce w kraju
Ponadto Piotr Pezdek uzyskał I miejsce w rywalizacji indywidualnej


Konkurs fizyczny "Lwiątko":
  • Marek Mika III E - uzyskał tytuł KAON
  • Michał Stroka III E - uzyskał tytuł TAON

II Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych
IV miejsce: Aleksandra Grzelak i Marek Mika III E oraz Daria Kowol III F

Konkurs "Z czym kojarzy ci się Internet" - kategoria poezja
Kamila Jantos II A - I miejsce

Konkurs "Przez ocean czasu…" zorganizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny - finał 18 kwietnia
  • Ewa Trzebuniak II A

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej " Od Aten do Londynu"
  • Piotr Pezdek III G - VI miejsce

XX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - etap ogólokrajowy
VIII miejsce drużyna w składzie: Oskar Waszkiewicz II A - kapitan
Natalia Zasina II A, Kamila Kossakowska, Ola Niemczyk, Kasia Niemczyk II F

Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży "Matematyka innego wymiaru"
Karolina Łagoda II E - laureatka VII miejsce w kraju(wyjazd na warsztaty matematyczne do Zakopanego)
Joanna Baranowska II E - laureatka XI miejsce w kraju(wyjazd na warsztaty matematyczne do Zakopanego)

Do zawodów centralnych konkursów ogólnopolskich młodzież przygotowywała się pod opieką pani profesor Jolanty Toll i pani profesor Joanny Nazarkiewicz, pani profesor Marzeny Szadzianiec, pani profesor Ewy Michalskiej, pani profesor Barbary Jankowskiej i pani profesor Anny Mamok, pana profesora Krzysztofa Żyty, pani profesor Krystyny Ozon, pana profesora Mariusza Pająka, pana profesora Tomasza Rogoziewicza oraz pani profesor Marii Romanowskiej.

Sukcesy ogólnopolskie to również powód do dumy! Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom, którzy czuwali nad ich przygotowaniem!
Konkursy wojewódzkie 2014-08-08 12:44
Ogólnopolski Konkurs Menadżerski "Young Manager" do zawodów centralnych zakwalifikowała się drużyna w składzie:
Paweł Kotyś, Piotr Pezdek, Mateusz Mizio i Maciej Pacholak z klasy III G- I miejsce w województwie

22 października 2011 r. drużyna w składzie: Katarzyna Matuszek, Adam Musiński i Michał Smreczak z III E oraz Michał Baciński z II E wygrała gre terenową "Ekonomiczne Gry Uliczne". Zdobywcy I miejsca pokonali 18 kilometrowy dystans i rozwiązali zadania z wiedzy ekonomicznej w najszybszym czasie i z najlepszym wynikiem.

Iwo Garstecki z III H zdobył III nagrodę w Konkursie Fotograficznym "Światłoczuły na pracę" zorganizowanym w ramach III Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Uroczystość wręczenia nagród - 21 X 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim.

Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
  • Drużyna w składzie: Natalia Czykieta II G, Mateusz Mizio III G, Jakub Lisowski I G - II miejsce we Wrocławiu (Mazury)
  • Grzegorz Fedorowicz, Patryk Kozłowski, Dawid Pawluś II A- IV miejsce we Wrocławiu

II edycja Konkursu "Opolskie - tutaj zostaję"
  • Laureat: Patryk Wacławczyk I G

Gra miejska "Tropiciele Funduszy Europejskich - konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
  • I miejsce drużyna w składzie: Joanna Kotwica, Justyna Król, Ola Martynowicz i Zosia Olechnowicz z klasy II F

XLV Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG PTF
  • I miejsce zespół w składzie: Ola Grzelak, Marek Mika z III E oraz Łukasz Olszanowski z III D
  • III miejsce indywidualnie - Marek Mika III E
  • IV miejsce indywidualnie - Ola Grzelak III E
    Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich "EuroOmnibus" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego"
    • Karolina Krysta I C - I miejsce
    • Angelika Czarnecka I C - II miejsce
    • Roberta Stefanko I C - III miejsce

    XVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: uczestnicy etapu wojewódzkiego
    • Maria Gaj I F
    • Olga Murańska I F
    • Daria Joszko II H

    Diecezjalny Konkurs Plastyczny "Dobro kredką i pędzlem malowane"
    • Marta Hetmańska -I G - wyróżnienie

    Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Austrii
    Michał Różyczka I B - I miejsce
    Mateusz Nowicki I C

    Konkurs recytatorski w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję"
    • Justyna Gruchot II G


    Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego (NKJO):
    W kategorii język angielski:
    • Aleksandra Farasiewicz III D
    • Alex Dulak I A

    W kategorii język niemiecki
    • II miejsce Nikola Mocha III G
    • III miejsce Anna Sowada II J

    "Pokaż nam Język"
    W kategorii język angielski
    • Magdalena Dziużyńska II B - I miejsce w województwie
    • Mateusz Krzyśko I A - V miejsce

    W kategorii język francuski:
    • Natalia Rega III C - III miejsce we Wrocławi
    • Agnieszka Sidorska III C - V miejsce we Wrocławiu

    W kategorii język niemiecki:
    • Patrycja Glomb I A - III miejsce


    II Wojewódzkie Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego:
    Laureatki: Martina Brysch z III J oraz Bianca Piechotta z I A

    XLIV Mała Olimpiada Matematyczna:
    Drużyna w składzie Aleksandra Grzelak, Marek Mika, Michał Smreczak i Michał Stroka z III E, Karolina Łagoda z II E oraz
    Martyna Mikoda z I E - otrzymała wyróżnienie indywidualne

    Algorytmion (Politechnika Śląska)
    • Mateusz Adamski II A

    XX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - etap wojewódzki
    I miejsce drużyna w składzie: Oskar Waszkiewicz II A - kapitan
    Agnieszka Radziszewska II I, Kamila Kossakowska, Ola Niemczyk, Kasia Niemczyk II F
Konkursy rejonowe 2014-08-08 12:44
XX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - etap rejonowy I miejsce drużyna w składzie: Oskar Waszkiewicz II A - kapitan Natalia Zasina II A, Kamila Kossakowska, Ola Niemczyk, Kasia Niemczyk II F Konkurs recytatorski w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję"
  • Nikola Lustig IIF
  • Justyna Gruchot II G
  • Stefania Jaxy I B
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.