PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2010/11 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44

Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011:



Podsumowanie:

Konkursy międzynarodowe


Międzynarodowy projekt edukacyjny: (polsko - ukraiński)
Julia Świstun i Karolina Chabasińska z II C

Euroquizz- międzynarodowy konkurs wiedzy o UE
II miejsce w województwie drużyna w składzie: Dominika Dudek, Nikola Janczak, Karolina Jochym, Daria Joszko, Paweł Juściński, Przemek Juściński, Paweł Kołek, Paweł Szlachetko, Julia Tabisz i Marta Waszczak z I H

VIII Burgundzki Konkurs Stypendialny
Weronika Kudyba I A - laureatka etapu wojewódzkiego

Konkurs na wypracowanie w j. francuskim AMOPA w Dijon
Wysłano 4 prace do etapu finałowego:
Natalia Rega i Natalia Sikorska z II C,
Anna Świerczyna z III C i Marcin Polus z III i
Marcin Polus zdobył I miejsce w kategorii klasy maturalne

XIV Konkurs Języka Francuskiego współorganizowany przez Towarzystwo Val de Loire -Pologne z Blois
Laureaci:
Agnieszka Sidorska z II C
Magdalena Komorowska z II H,
Aleksandra Potaczało z III i


Konkursy Ogólnopolskie


Ogólnopolski Konkurs "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian" zorganizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Laureaci:
Katarzyna Maj, Krzysztof Kotysz, Michał Smreczak z II E oraz Robert Piechaczek z II H

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie - Gdańsk 2011
I miejsce w województwie: Iwona Budzeń i Marta Mochniak z I A
II miejsce w województwie Natalia Opacka i Andżelika Próchnicka z II C

XV Ogólnopolski Konkurs na Pracę Literacką organizowany przez Centrum Edukacyjno-Metodyczne w Katowicach
Tytuł laureata - Julia Rosenberg z III H

Ogólnopolski konkurs "Pokaż nam Język"
w kategorii język francuski:
Anna Świerczyna z III C I miejsce w województwie. Zakwalifikowała się do superfinału.
w kategorii język niemiecki:
Thomas Pinkawa III J

Ogólnopolski Konkurs: Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
I miejsce w województwie i IV w kraju zespół: Jakub Bartosiewicz - III A, Mateusz Przybyła i Michał Wiśniewski - III G

Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
I miejsce w regionie (dolnośląskie i opolskie) - Drużyna w składzie: Mateusz Przybyła III G, Karsten Kotyś i Piotr Pezdek II G w finale - III miejsce

XLIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska marynarka wojenna, a historia wybrzeża polskiego" - zawody LOK
27-29 maja w Jastarni Drużyna z naszej szkoły uplasowała się na V miejscu w kraju

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik"
Trzecioklasiści - Romek Stasiński III E wynik I w województwie, II w kraju
Drugoklasiści - Marek Mika II E wynik I w województwie, VIII w kraju
Pierwszoklasiści - Karolina Łagoda I E wynik III w województwie

Konkurs fizyczny "Lwiątko"
Marek Mika II E - wyróżnienie (VIII miejsce)

Gdańsk, 2-3 kwietnia 2011- eliminacje ogólnopolskie: "Odysei Umysłu 2011" - drużyna w składzie: Denis Gad, Arek Grela, Patryk Hildebrand, Michał Smreczak, Zbigniew Walentynowicz i Maciej Żukiewicz z II E

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych
Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Marek Mika, Michał Stroka, Aleksandra Grzelak
natomiast piąte miejsce przypadło w udziale drużynie w składzie: Michał Smreczak, Adam Musiński, Krzysztof Kotysz.


Konkursy Wojewódzkie


Wojewódzki konkurs "Syriusz zakłada firmę" zorganizowany przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki:
I miejsce drużyna w składzie Ewelina Henek, Stefanie Kraczkowski, Weronika Pańczyk, Angelika Bulak, Paulina Zych i Justyna Urbatzka z klasy II J (opiekun p. Sonia Waindok).
Wyróżnienie dla drużyny w składzie: Krzysztof Jastrzębski z III F, Katarzyna Matuszek z II E, Denis Buchta, Karsten Kotyś, Mateusz Mizio i Piotr Pezdek z II G (opiekun p. Ewa Michalska).

Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
I miejsce - Drużyna w składzie: Mateusz Przybyła III G, Karsten Kotyś i Piotr Pezdek II G

"Opolskie - tutaj zostaję"
Laureat: Piotr Pezdek - II G - III miejsce w województwie
Finaliści: Agata Filipowicz i Kacper Wójcik z I A
Wojciech Fedczuk i Adam Panczocha z I B
Michał Iwanicki i Marek Świtała z I D

XLIV Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG PTF
Jacek Olchowa III E - I miejsce indywidualnie
I miejsce zespół w składzie: Jacek Olchowa, Michał Tomański, Tomasz Walecki - III E, Paweł Gruca - III A, Łukasz Olszanowski - II D oraz Marek Mika - II E

Ogólnopolski Konkurs "Fuzja jądrowa"
I miejsce w województwie Marek Mika - II E
II miejsce Łukasz Olszanowski - II D
IV miejsce Aleksandra Grzelak - II E

XVII Opolski Turniej Chemiczny
Mateusz Babicki - III D laureat 6 miejsce w województwie
Łukasz Woźny - III G laureat 11 miejsce w województwie

Wojewódzki konkurs na projekt edukacyjny "Póki nie jest za późno"
Nagroda za projekt "Przebudzenie" dla Roberta Piechaczka z II H

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kresach
Wyróżnienie dla Agnieszki Słowik, Rafała Ćwika i Michała Linkowskiego z klasy I C

Konkurs literacki "Bardziej być" w kategorii opowiadanie
Adam Banach - II B

XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (etap wojewódzki)
Roland Suchy III G
Tomasz Walecki III E

Diecezjalny Konkurs Plastyczny "Prawda, Dobro, Piękno"
Wyróżnienie dla Róży Szeremet z III H

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Chinach
Krzysztof Jastrzębski III F - 3 miejsce

Konkurs recytatorski w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję"
Paulina Morawiec II B III miejsce w województwie

"Pokaż nam Język" - (po etapie szkolnym)
W kategorii język angielski:
Dominika Pezdek z II i
Magdalena Dziurzyńska z I B
W kategorii język francuski:
Natalia Rega z II C
Anna Świerczyna z III C I miejsce w województwie.
W kategorii język niemiecki:
Thomas Pinkawa III J
Karina Szymaniec z III J

NKJO W kategorii język niemiecki:
Dominik Spałek III A - I miejsce
Anna Dyga III H - II miejsce
Martina Brysch II J - III miejsce
W kategorii język angielski:
Aleksandra Farasiewicz II D - II miejsce
Małgorzata Nowak II H - V miejsce

XLII Mała Olimpiada Matematyczna
I miejsce drużyna w składzie: Karolina Łagoda I E, Marek Mika i Michał Stroka II E oraz Romek Stasiński III E
Laureaci indywidualni: Marek Mika i Michał Stroka II E oraz Romek Stasiński III E

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez granic" - uczniowie klasy I E zajęli II miejsce w regionie dolnośląsko-opolskim

XV Konkurs Matematyczny im. Dr Tadeusza Knesza
Karolina Łagoda i Karol Wachtarczyk z klasy I E - I miejsce

"Szkolna Liga Strzelecka"
I miejsce drużynowo: Natalia Bendkowska II i, Alicja Chrabąszcz III A, Anna Łakomska III i oraz Maria Siano II F
II miejsce: Krzysztof Jastrzębski III F, Mikołaj Turowski II A, Agata Filipowicz I A oraz Marcin Stec II A

XIX Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia (ZR PCK)
Daria Grund III K
Karolina Prus II D

Wojewódzkie zawody marynistyczne:
Kasia Podraza II D - I miejsce (do zawodów centralnych)
Mateusz Mizio II G - II miejsce
Bartosz Poskard I G - IV miejsce

XV Opolski Turniej Informatyczny
Marek Mika II E - I miejsce
Łukasz Kowalczyk I E - IV miejsce


Konkursy rejonowe


Rejonowe zawody strzeleckie (MOS)
Magdalena Skrzetuska, Mikołaj Turowski II A, Krzysztof Jastrzębski III F, Adriana Iszczuk oraz Michał Pawełczak I F i Marta Świerczyńska - I miejsce w mieście

Konkurs recytatorski w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję"
Paulina Morawiec II B (do rejonu)
Justyna Gruchot I G (do rejonu)
Nicola Lustig I F (do gminy)


Konkursy miejskie


Konkurs Fotograficzny "Miłość w obiektywie" - MDK
Katarzyna Matuszek - II E
Oliwier Siekierka - I E


Konkursy szkolne


Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych o Nagrodę Dyrektora Szkoły
Anna Dyga III H - I
Piotr Kowalczy II D - II
Krzysztof Kowalski III H - III

Szkolny Konkurs angielsko -niemiecki o Nagrodę Dyrektora Szkoły
I miejsce Kamil Niesłony IIi
Wyróżnienia: Anna Dyga III H i Thomas Pinkawa III J

Dziękujemy uczniom i profesorom za włożoną pracę i serdecznie gratulujemy!




Olimpiady przedmiotowe - zawody centralne

I miejsce w kraju i tytuł laureata XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka uzyskał Szymon Żywicki z klasy III H.
Alicja Siemianowska z klasy III C i Krzysztof Kowalski z klasy III H zostali finalistami tejże olimpiady.

Bartosz Kubal z klasy III C był uczestnikiem zawodów centralnych LII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Alicja, Bartek, Krzysiek i Szymon mogli zawsze liczyć na pomoc, wsparcie i cenne uwagi pani profesor Julity Kiełbasy oraz panów profesorów Przemysława Jędrychowskiego, Marcina Wietrznioka i Piotra Zamelskiego

II miejsce w kraju i tytuł laureata XXXIV Olimpiady Języka Niemieckiego zdobył Damian Walecko z klasy II D. Karina Szymaniec z klasy III J została finalistką tej olimpiady. Karinę i Damiana niezmordowanie przygotowywał pan Martin Kubler.

V miejsce w kraju i tytuł laureatki IX Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce wywalczyła Alicja Siemianowska z klasy III C.
Aleksandra Cieśla z klasy III D została finalistką XXI Olimpiady Teologii Katolickiej.
Ala i Ola przygotowywały się do swoich olimpiad pod kierunkiem pana profesora Mariusza Denisiewicza

Roman Stasiński z klasy III E został laureatem LXII Olimpiady Matematycznej. Romek przygotowywał się pod okiem pani profesor Marii Romanowskiej

Piotr Pezdek z klasy IIg zdobył 30 miejsce w kraju w Olimpiadzie Matematyczno - Logicznej.

Piotr Okoń z klasy II D został finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Mateusz Przybyła z klasy III G uzyskał tytuł laureata VI Olimpiady Przedsiębiorczości.
Sonia Stroka i Łukasz Jabłoński z klasy III E zostali finalistami XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Aleksandra Jaroń z klasy III D została finalistką III Olimpiady Wiedzy o Finansach - "Banki w Akcji".
Klaudia Henek z klasy II J zajmując V miejsce w kraju zdobyła tytuł laureatki I Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Sonię, Olę, Klaudię, Mateusz i Łukasz cennymi radami i pomocą wspierała pani nieoceniona profesor Ewa Michalska

Karolina Prus z klasy II D uzyskała tytuł finalistki XL Olimpiady Biologicznej.
Daria Grund z klasy III K została finalistką XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Piotr Okoń z klasy II D będzie nas reprezentował na czerwcowych zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Karolina, Daria i Piotr przygotowywali się pod opieką pań profesor Katarzyny Duczmal, Aleksandry Kruczek i Katarzyny Piskorskiej

Martyna Jańczyk z klasy III G została finalistką XXXVII Olimpiady Geograficznej. Martyna pracowała pod bacznym okiem pani profesor Krystyny Ozon.

Krzysztof Kowalski z klasy III H został laureatem, a Grzegorz Wingert z klasy III B i Ivo Garstecki z klasy II H finalistami Olimpiady Filozoficznej. Krzysiek, Grzesiek i Ivo przygotowywali się pod czujnym okiem pani profesor Jolanty Toll, i pana profesora Marcina Szymańskiego

Karolina Adamowicz z klasy III C i Adam Banach z klasy II B zostali finalistami XLI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Z Karoliną i Adamem swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem dzieliła się pani profesor Ewa Łucyszyn

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich opiekunom. Jesteśmy z Was dumni!!!


Galeria zdjęć.





Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.