PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2009/10 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44


W roku szkolnym 2009/2010:



W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie "Dwójki" jak co roku odnieśli ogromne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, różnego rodzaju konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim jak również międzynarodowym.

Osiągnięcia w olimpiadach na szczeblu centralnym:


XVII Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Szymon Żywicki - IIh, Laureat 5 miejsce w kraju
LXI Olimpiada Matematyczna
  • Roman Stasiński - IIe, Laureat
VIII Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
  • Roman Stasiński - II E Laureat, 4 miejsce
XXXIII Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Katarzyna Bobińska - III J Laureat, 5 miejsce
  • Michael Kotlorz - III J Laureat, 7 miejsce
  • Emilia Roziewska - III D Laureat, 14 miejsce
  • Daniela Dreszer - III J Finalista
XXII Olimpiada Filozoficzna
  • Grzegorz Wingert - II B Finalista
  • Krzysztof Kowalski - II H Finalista
  • Gabriel Bednarz - II H Finalista
LI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Łukasz Piłasiewicz - III G Finalista
XX Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Aleksandra Cieśla - II D Finalista
XXXVI Olimpiada Historyczna
  • Igor Smoliński - III I Finalista
VIII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Szczecin)
  • Aleksandra Woźniak - III H Finalistka
XXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Mateusz Przybyła - II G Finalista
  • Kacper Pokusa - III B Finalista
XXXIV Olimpiada Artystyczna
  • Weronika Żylińska - IIb Finalistka
XVII Olimpiada Informatyczna
  • Michał Richter - IIIf Finalista
XL Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Anna Małek - IIIh
VIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki
  • Alicja Siemianowska IIc, Finalistka
XXXIX Olimpiada Biologiczna
  • Aleksandra Stelmach, Finalistka
XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Jasmin Kubotsch IIk, Finalistka
Galeria zdjęć.


Osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich:

Wielki Konkurs Olimpijski "90 lat na Olimpijskim Szlaku"
  • Piotr Pezdek Ig, I miejsce w województwie, VII w kraju
IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (Poznań XI 2009)
  • Małgorzata Soppa Ih, I miejsce w kategorii recytacji
Ogólnopolski Konkurs: Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
I miejsce w kraju drużyna uczniów z klasy IIe w składzie:
  • Bolek Kaszewski,
  • Piotr Lechowicz,
  • Tomasz Wozniak
Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny
Drużyna uczniów klasy Ih zdobyła VII miejsce w kraju, w składzie:
  • Agata Zuber
  • Robert Piechaczek
  • Marek Janeczek
  • Paulina Niemczycka
  • Iwo Garstecki
  • Małgorzata Soppa
III Ogólnopolski Konkurs Języka Francuskiego "Jeu de l'oie la Francophone"
  • Małgorzata Lenartowicz, IIc, laureatka
XXVIII Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej
  • Aldona Nieczesna, IIIc, finalistka
  • Aleksandra Frasiewicz, Id, finalistka
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Bankach "Banki na rynku pieniężno - kapitałowym"
  • Łukasz Jabłoński, IIe, II miejsce w kraju
Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
III miejsce w kraju drużyna uczniów z klasy IIIc w składzie:
  • Aneta Bocian,
  • Jolanta Linek,
  • Magdalena Twardowska
Ogólnopolskie zawody LOK "Polska marynarka wojenna, a historia wybrzeża polskiego"
  • Katarzyna Podraza, Ig, I miejsce w województwie
Ogólnopolski Konkurs Krótkiego Metrażu w języku francuskim
I miejsce w kraju drużyna w składzie:
  • Aldona Niewczesna (Absolwent z klasy C),
  • Grzegorz Nowak (Absolwent z klasy C),
  • Tomasz Majdański (Absolwent z klasy C),
  • Karol Szymański, IIi,
  • Marcin Polus, IIi
Ogólnopolski Konkurs MAT2010:
  • Marek Mika, Ie, I miejsce w kraju,
  • Michał Smreczak, Ie, II miejsce w województwie, V w kraju,
  • Michał Stroka, Ie, III w województwie, VIII w kraju,
  • Wojciech Kuzyszyn, II E, I miejsce w województwie, VIII w kraju
Konkurs fizyczny "Lwiątko":
  • Mateusz Bihun, IIIe, tytuł taon,
  • Roman Stasiński, IIe, tytuł kaon,
  • Tomasz Tarasiuk, Id, tytuł taon,
  • Marek Mika, I E, wyróżniający wynik
Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej w Przedborzu:
  • Julia Świstun, Ic, II miejsce
  • Weronika Walo, Ic, wyróżnienie
Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK w strzelectwie sportowym
  • Max Uszyński, If, II miejsce
Grand Prix PZSS w strzelectwie sportowym
  • Max Uszyński, If, I miejsce


Osiągnięcia w konkursach międzynarodowych:

XII Edycja Oxford Educational International Test Matematyka Plus
  • Katarzyna Jantos, IIIe, uzyskała 100% punktów
Konkurs na esej w języku niemieckim "Moje życie w UE za 10 lat"
zwyciężyła drużyna w składzie:
  • Martina Brysch, Ij,
  • Karina Szymaniec, IIj,
  • Monika Wieszała, IIj,
  • Michael Pinkawa, IIj,
  • Tomas Pinkawa, IIj,
  • Anna Dyga, IIh,
  • Jasmin Kubotsch, IIk
Międzynarodowy Konkurs Niemieckojęzyczny "Jugend debattiert"
  • Karina Szymaniec, IIj, III miejsce w kraju,
  • Monika Wieszła, IIj, IV miejsce w kraju
XIII Konkurs Języka Francuskiego, zorganizowanego we współpracy z Association de Loire Pologne z Blois:
  • Paulina Stefanko, IIi,
  • Aneta Bocian, IIIc,
  • Anna świerczyna, IIc,
  • Magdalena Hyla, Ic
  • Justyna Zdero, Ic
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2010"
  • Romek Stasiński, IIe, laureat
  • Michał Smreczak, Ie, wynik bardzo dobry
  • Tomasz Korzyniec, IIIe, wynik bardzo dobry
  • Daniel Ochota, IIIe, wynik bardzo dobry
Ponadto wyróżnienia uzyskali:
  • Marek Mika, Ie,
  • Paweł Kainka, IIe,
  • Michał Tomański, IIe,
  • Bolesław Kaszowski, IIe,
  • Jacek Olchawa, IIe,
  • Mateusz Jacheć, IIe,
  • Piotr Lechowicz, IIe,
  • Paweł Nowakowski, IIIe,
  • Michał Walentynowicz, IIIe,
  • Mateusz Bihun, IIIe
XXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - "Matematyka bez granic" 2010
dla regionu dolnośląsko-opolskiego
  • Uczniowie klasy 1e matematyczno-informatycznej zajęli I miejsce


Osiągnięcia w konkursach wojewódzkich:

Podchody Ekonomiczne" - konkurs wojewódzki zorganizowany przez NPB O/Opole i WSB w Opolu
  • II miejsce drużyna w składzie:
    • Marcin Jaros, IIIb,
    • Jakub Bartosiewicz, IIa,
    • Mateusz Przybyła, IIg,
    • Jacek Tomczak,IIg
  • III miejsce drużyna w składzie:
    • Sonia Stroka, IIe,
    • Bartosz Bogucki, IIIe,
    • Damian Gruszkowski, IIIe,
    • Michał Piskozub, III E
Konkurs "Laptop na bank"
  • I miejsce drużynowo
  • Indywidualnie:
    • Mateusz Przybyła, IIg, I miejsce,
    • Sonia Stroka, IIe, II miejsce
    • Łukasz Jabłoński, IIe, III miejsce
  • Finaliści:
    • Katarzyna Matuszek, Ie,
    • Aleksandra Jaroń, IId
XLIII Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar Zarządu Głównego Towarzystwa Fizycznego
Drużyna PLO II zdobyła I miejsce, w składzie:
  • Mateusz Bihun
  • Piotr Bońkowski
  • Żaneta Saj
  • Bartłomiej Boczar
  • Piotr Jabłoński
  • Arkadiusz Fornal
  • Jacek Olchawa
Mistrzostwa Wojewódzkie w strzelaniu z broni pneumatycznej (LOK)
  • Kasia Łakomska, IIi, I miejsce
"Pokaż nam Język" - Finał regionalny
  • w kategorii język francuski:
    • Karolina Adamowicz, IIc, II miejsce
  • w kategorii język niemiecki:
    • Thomas Pinkawa, IIj, II miejsce,
    • Michael Kotlorz, IIIj, III miejsce
NKJO w kategorii język niemiecki:
  • Amanda Mykita, IId, I miejsce,
  • Michael Kotlorz, IIIj, II miejsce,
  • Anna Dyga, IIh, III miejsce,
  • Daniela Dreszer, IIIj, IV miejsce
Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
  • I miejsce drużyna w składzie:
    • Aneta Bocian, IIIc,
    • Jolanta Linek, IIIc,
    • Magdalena Twardowska, IIIc
  • II miejsce drużyba w składzie:
    • Aleksandra Jaroń, IId,
    • Dominika Sieńkowska, IId,
    • Mateusz Babicki, IId
  • III miejsce drużyna w składzie:
    • Sylwia Bernhard, IIf,
    • Barbara Labich, IIf,
    • Krzysztof Jastrzębski, IIf
XLII Mała Olimpiada Matematyczna:
  • I miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie:
    • Paweł Dziopak, IIIe,
    • Romek Stasiński, IIe,
    • Wojtek Kuzyszyn, IIe,
    • Michał Smreczak, Ie
  • Indywidualnie tytuł laureata zdobyli:
    • Michał Smreczak w kategorii klas I
    • Romek Stasiński w kategorii klas II
    • Paweł Dziopak w kategorii klas III
XVI Krapkowicki Konkurs Matematyczny im Tadeusza Knysza
  • Michał Tomański, IIe, I miejsce,
  • Bartek Olszanowski, IIe, I miejsce,
  • Marek Mika, Ie, II miejsce,
  • Michał Smreczak, Ie, II miejsce
Ogólnopolskie zawody LOK "Polska marynarka wojenna, a historia wybrzeża polskiego"
  • II miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie:
    • Rafał Slabik, IIa,
    • Tomasz Bielka, Ih
Wojewódzkie Zawody Drużyn Ratowniczych
  • III miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie:
    • Tomasz Majdański, IIIc,
    • Marcin Polus, IIi,
    • Kasia Podraza, Ig,
    • Ola Cieśla, Id,
    • Rafał Paliwoda, If
Konkurs na Esej "Jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby nie ludobójstwo w Katyniu"
  • Krzysztof Kowalski, IIh, zwycięzca
Rejonowa Olimpiada wiedzy o ruchu czerwonokrzyskim
  • II miejsce drużyna w składzie:
    • Ola Cieśla, IId,
    • Rafał Wierzbicki, IId,
    • Błażej Wieczorek, IId,
    • Mikołaj Turowski, Ia,
    • Krzysztof Hołownia, IIf
Rejonowe zawody strzeleckie (MOS)
  • Dominika Sieńkowska, IId, II miejsce,
  • Aleksandra Jaroń, IId, IV miejsce
II Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym
  • II miejsce drużyna w składzie:
    • Mariusz Draszczuk, IIIf,
    • Łukasz Waś, IIIf,
    • Michał Richter, IIIf
Konkurs Wiedzy o Chinach
  • Krzysztof Jastrzębski, IIf, I miejsce
  • Przemysław Kołodziejczyk, IIIg, wyróżnienie,
  • Natalia Hańbicka, IIh, wyróżnienie,
  • Krzysztof Kowlaski, IIh, wyróżnienie
Konkurs o tytuł Superbohatera zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu
  • Hieronim Kołomycki został laureatem


Osiągnięcia w konkursach szkolnych:

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych o Nagrodę Dyrektora Szkoły:
  • Michael Kotlorz, IIIj, I miejsce,
  • Melania Gabriel, IIIh, wyróżnienie,
  • Dominik Spałek, IIa, wyróżnienie
Szkolny Konkurs angielsko - niemiecki o Nagrodę Dyrektora Szkoły:
  • Michael Kotlorz, IIIj, I miejsce,
  • Natalia Walecko, IIIb, wyróżnienie,
  • Alicja Kiwus, IIId, wyróżnienie
Szkolny konkurs "Praca dla Ciebie":
  • Maja Wiśniewska, Ib, I miejsce,
  • Małgorzata Soppa, Ih, I miejsce,
  • Iwona Węgrzyn, Ii, II miejsce,
  • Dominika Pezdek, Ii, wyróżnienie,
  • Krzysztof Jastrzębski, IIf, wyróżnienie,
  • Urszula Midek, IIa, wyróżnienie,
  • Barbara Tybura, Ih, wyróznienie
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.