PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2008/09 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44

Osiągnięcia w roku szkolnym 2008/2009:



W roku szkolnym 2008/2009 uczniowie "Dwójki" jak co roku mieli ogromne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, różnego rodzaju konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim jak również międzynarodowym.

Osiągnięcia w olimpiadach na szczeblu centralnym:

  1. OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
  2. Finalistami zostali uczniowie pani profesor Jolanty Toll:
    • Joanna Tybura z klasy IIIh
    • Paweł Podolski z klasy IIIh
    oraz pani profesor Ewy Łucyszyn:
    • Adriana Chmura z klasy IIb
    • Anna Jezierska z klasy IIb
  3. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
  4. Pod opieką pana profesora Martina Küblera następujący uczniowie zdobyli tytuły laureatów:
    • Dawid Żwak z klasy IIIj - I miejsce w kraju
    • Michael Kotlorz z klasy IIj - III miejsce
    • Katarzyna Bobińska z klasy IIj - XI miejsce
    • Sonia Wiercimok z klasy IId - XII miejsce
    • Amanda Mykita z klasy Id - XIV miejsce.
  5. OLIMPIADA BIOLOGICZNA
  6. Pod okiem pani profesor Joanny Tokar do olimpiady przygotowywali się i uzyskali tytuł finalistów:
    • Paweł Stasiak z klasy IIId
    • Artur Majer z klasy IIId
  7. OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU
  8. Pod opieką pani profesor Katarzyny Lech Mateusz Bihun z klasy IIe zdobył tytuł finalisty.
  9. OLIMPIADA CHEMICZNA
  10. Łukasz Toma z klasy IIId został finalistą. Do olimpiady przygotowywała Łukasza pani profesor Krystyna Rybarczyk.
  11. OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ
  12. Uczniowie pani profesor Ewy Michalskiej osiągnęli następujące sukcesy:
    • Damian Klimek z klasy IIIh tytuł laureata
    • Piotr Mstowski z klasy IIe tytuł finalisty.
  13. OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZO¦CI
  14. Damian Klimek z klasy IIIh - finalista (opiekunką był również pani profesor Ewa Michalska).
  15. OLIMPIADA FILOZOFICZNA
  16. Wychowankowie pani profesor Jolanty Toll zostali finalistami:
    • Arek Biliński z klasy IIIh
    • Krzysztof Kowalski z klasy Ih
  17. OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
  18. Joanna Krzeczek z klasy IIIg pod opieka pani profesor Krystyny Ozon uzyskała tytuł finalistki.
  19. OLIMPIADA HISTORYCZNA
  20. Paweł Podolski z klasy IIIh został finalistą. Do olimpiady przygotowywali Pawła profesorowie - Przemysław Jędrychowski i Marcin Wietrzniok.
  21. OLIMPIADA "Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r."
  22. Piotr Maluszczak z klasy I b pod okiem pana profesora Marcina Wietrznioka uzyskał tytuł finalisty.
  23. OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
  24. Uczniowie pani profesor Julity Kiełbasy i pana profesora Przemysława Jędrychowskiego uzyskali tytuły:
    • Jarosław ¦wierczyna z klasy IIIc - laureata
    • Natalia Woś z klasy IIIc - uczestnika.
  25. OLIMPIADA INFORMATYCZNA
  26. Wychowanek pana profesora Ryszarda Lisonia - Marcin Niestrój z klasy IIIe zdobył tytuł finalisty.
  27. OLIMPIADA MATEMATYCZNA
  28. Paweł Garncarek z klasy IIIe pod opieką pani profesor Marii Romanowskiej został finalistą.
  29. OLIMPIADA MISYJNA WIEDZY O AFRYCE
  30. Alicja Siemianowska z klasy Ic uzyskała tytuł finalistki. Do olimpiady prowadzili Alicję pani profesor Małgorzata Kaleta i pan profesor Mariusz Denisiewicz.
  31. OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ
  32. Iwona Fox z klasy IIh pod opieką pani profesor Joanny Jabłońskiej została finalistką.
Galeria zdjęć olimpijczyków.
Opolskie Orły

Osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich:

  1. Damian Klimek i Paweł Podolski z klasy IIIh oraz Mateusz Przybyła z klasy Ig zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"Opiekunką zwycięskiej drużyny była pani profesor Ewa Michalska.
  2. Radosław Starba, Maciej Grzybek i Paweł Garncarek - uczniowie klasy IIIe zajęli I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Zarządzanie firmą" JA TYTAN 2009. Opiekunką chłopców była również pani prof. Ewa Michalska.
  3. Adam Glabas z klasy IIIa zajął IV miejsce w VII Konkursie Informatycznym w Tomaszowie Mazowieckim. Do konkursu Adama przygotowywał pan profesor Krzysztof Żyta.
  4. Tomasz Machalewski z klasy IIf zajął V miejsce w centralnych zawodach informatyczno - strzeleckich.
  5. Roman Stasiak z klasy Ie zajął IV miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym MATMIX.pl. Opiekunką Romana była pani profesor Maria Romanowska.
  6. Drużyny w składzie: Juliana Kołodziej, Melania Gabriel i Katarzyna Paleta oraz Oliwer Kubus, Mateusz Janik i Łukasz Zawieja zostały wyróżnione w finale ogólnopolskiego konkursu "Biznes - Twój plan"
  7. W Zawodach Drużyn Ratowniczych drużyna w składzie: Joanna Kuźniar, Maciej Topolnicki i Łukasz Nowak z klasy IIIk, Michał Podraza z klasy IIIf oraz Mateusz Przybyła z klasy Ig zajęła I miejsce w województwie i IV miejsce w kraju.
  8. Aldona Nieczesna z klasy IIc i Marcin Polus z klasy Ii zostali wyróżnieni na etapie regionalnym w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej.
  9. Oliwer Kubus z klasy IIh został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literacko - plastycznym poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta.
  10. Podczas XXX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej w Przedborzu zespół w składzie:
    • Magdalena Droń z klasy IIa,
    • Patrycja Jadeszko z klasy IIe,
    • Martyna Kanoza z klasy IIa,
    • Lucyna Skrzypczyk z klasy IIa
    • Grzegorz Wingert z klasy Ib
    w kategorii poezja śpiewana zajął I miejsce.
    W kategorii recytacja szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zdobyła Magdalena Droń, natomiast Patrycja Jadeszko otrzymała wyróżnienie.
Galeria zdjęć.

Osiągnięcia w konkursach międzynarodowych:

  1. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Logicus - Genicus"
    • Paweł Garncarek z klasy IIIe zajął III miejsce
    • Kamil Wiecha z klasy IIIe zajął IV miejsce.
  2. W X edycji międzynarodowego konkursu matematycznego "Oxford - Matematyka Plus" Paweł Garncarek i Marcin Niestrój uzyskali 100% punktów.
  3. Grażyna Bajor, Paulina Czichos i Marta Szczepanowska z klasy IIIc, Karolina Gałażewska z klasy Ii oraz Joanna Ciepluch i Alicja Siemianowska z klasy Ic zakwalifikowały się do międzynarodowego konkursu "Licealiści w kinie". Warsztaty odbędą się w Louhans w Burgundii. Marta Szczepanowska zajęła I miejsce.
  4. Aldona Nieczesna zdobyła Pierwszą Nagrodę w międzynarodowym konkursie na wypracowanie w języku francuskim zorganizowanym przez AMOPA w Paryżu
  5. W XI Konkursie Języka Francuskiego zorganizowanym przy współpracy Association Val de Loire Polonte z Blois uczennice:
    • Aldona Nieczesna z klasy IIc zajęła I miejsce,
    • Katarzyna Pelc z klasy IIIc uplasowała się na II miejscu,
    • Jolanta Linek z klasy IIc zdobyła III miejsce.

Osiągnięcia w konkursach wojewódzkich:

  1. Dominik Spałek z klasy Ia został laureatem Lokalnego Festiwalu Reporterskiego "Reporterska ciekawość świata"
  2. Mateusz Bihun z klasy IIe został finalistą rejonowych zawodów konkursu "Zdrowy styl życia i historia PCK"
  3. W Wojewódzkim Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego - NKJO w kategorii języka niemieckiego:
    • Michael Kotlorz z klasy IIj zajął I miejsce
    • Justyna Wiercimok z klasy IIIj zajęła III miejsce.
  4. W konkursie NBP "Laptop na bank" finalistami zostali: Damian Klimek z klasy IIIh, Janusz Skrzypek z klasy IIIa, Piotr Mika z klasy IIIe oraz Patryk Broj z klasy IIf.
  5. W finale XIV Opolskiego Konkursu Informatycznego "Na Program Uczniowski"
    • po raz trzeci wygrał Adam Glabas z klasy IIIa
    • II miejsce zajął Piotr Jabłoński z klasy IIa
    • III miejsce zdobył Paweł Molfa z klasy IIa
  6. Drużyna uczniów klasy IIIe w składzie:
    • Marcin Niestrój
    • Maciej Mucha
    • Maciej Grzybek
    zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich w Pierwszych Otwartych Mistrzostwach Opola w Programowaniu Zespołowym.
  7. Martyna Grzyb z klasy IIIh zajęła I miejsce, a Karolina Knosala z klasy IIh III miejsce w wojewódzkim konkursie na projekt reklamy "Cementownia Odra przyjazna mieszkańcom miasta Opola". Marcin Zelek z klasy II zdobył wyróżnienie.
  8. Michał Chrabąszcz z klasy IIa został wyróżniony w międzyszkolnym konkursie "Kalendarz 2009 - Moje miasto, moja okolica"
  9. Mateusz Bihun z klasy IIe został finalista konkursu "Wiedzy o Astronautyce" zorganizowanym przez Ambasadę USA w Warszawie i fundację wspomagania wsi.
  10. Karolina Matuszek z klasy IIIa zajęła II miejsce w konkursie dla licealistów województwa opolskiego i śląskiego "Jak wyobrażam sobie odpowiedzialną firmę"
  11. W konkursie matematycznym "Alfik" Paweł Garncarek uzyskał 100% punktów.
  12. W konkursie "Biznes - Twój plan" Julianna Kołodziej i Mateusz Janik z klasy IIh zajęli I miejsce.
  13. W XIII Konkursie Poetyckim im. J. Lompy wyróżnienia otrzymały:
    • Anna Biernacka za wiersz "Lepszy los",
    • Magdalena Janus za wiersz "Rozgwieżdżone niebo..."
  14. Trzy drużyny w składzie:
    • z klasy Ic: Anna ¦wierczyna, Katarzyna Trzcińska, Paulina Hecinska, Natalia Mikulla, Zuzanna Jędrzejewska, Wanda Sipel, Małgorzata Lenartowicz, Weronika Górska, Karolina Adamowicz, Alicja Siemianowska
    • z klasy 1h: Weronika Stiller, Anna Dyga, Julia Rosenberg, Aneta Gala, Sandra Mrhas, Beata Kuhn, Ewelina Gwóźdź, Krzysztof kowalski, Mikołaj Kolbusz, Szymon Żywicki
    • z klasy 1h: Paulina Kuchczyńska, Małgorzata Czajka, Patrycja Panfunik, Paulina Mikuśkiewicz, Agnieszka Wanat, Marta Sydor, Mateusz Lelek, Jakub Majchrak, Patryk Wierny
    zajęli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej i Regionach Partnerskich EUROQUIZZ
  15. W finale wojewódzkiego konkursu "10 lat euro" zorganizowanego przez WSB i NBP:
    • Damian Klimek z klasy IIIh zajął I miejsce,
    • Mateusz Przybyła z klasy Ig zajął II miejsce,
    • Katarzyna Paleta z klasy IIh - III miejsce.
  16. W zespołowym konkursie "Matematyka bez granic" w okręgu dolnośląsko - opolskim I miejsce zajęła klasa Ie, zaś IV - klasa Ia.
  17. W wojewódzkim finale ogólnopolskiego konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości":
    • I miejsce zajęła drużyna w składzie: Paweł Podolski, Damian Klimek z klasy IIIh oraz Mateusz Przybyła z klasy Ig,
    • II miejsce zajęła drużyna w składzie: Aneta Bocian, Jolanta oraz Magdalena Twardowska z klasy IIIc,
    • III miejsce drużyna w składzie: Sabina Waluś z klasy IIIb, Beata Ignac z klasy IIIj oraz Patryk Broj z klasy IIf.
  18. W półfinale ogólnopolskiego konkursu "Zarządzanie firmą" JA TYTAN 2009
    • I miejsce zajęła drużyna w składzie: Paweł Garncarek, Maciej Grzybek i Radosław Starba z klasy IIIe,
    • V miejsce zajęła drużyna w składzie: Joanna Brożek, Barbara Sokołowska i Szymon Fujak z klasy IIIe.
  19. Paulina Werner z klasy IIIk zajęła I miejsce w XV Opolskim Turnieju Chemicznym.
  20. W XLI Małej Olimpiadzie Matematycznej drużyna w składzie: Paweł Dziopak, Tomasz Korzeniec, Wojciech Kuzyszyn i Roman Stasiak zdobyła II miejsce. Ponadto praca Tomka Korzeńca została wyróżniona.
  21. W konkursie "Pokaż nam język" zorganizowanym przez WSB
    • w kategorii język francuski - I miejsce zajęła Aleksandra Głąb z klasy IIIc, natomiast wyróżnienie zdobyła Karolina Bujnicka z klasy IIIi,
    • w kategorii język niemiecki - wyróżniono uczennice z klasy IIj: Natalię Schudy oraz Sonie Mikę.
  22. Aleksandra Woźniak z klasy IIh zdobyła III miejsce w wojewódzkim konkursie "Austria - kraj i jego mieszkańcy"
  23. Jasmin Kubotsch z klasy Ik zajęła I miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję".
  24. Drużyna w składzie: Paweł Garncarek i Nazar Mazurz z klasy IIIe zajęli I miejsce w zawodach miejskich - Lidze Strzeleckiej.
  25. Piotr Rezwiakow z klasy IIa zajął I miejsce w wojewódzkich zawodach marynistycznych.
  26. W projekcie Jugend debatiert I miejsce zajęła Barbara Matonóg z klasy IIj, natomiast II miejsce - Monika Wieszała z klasy Ij.
  27. Drużyna w składzie: Patryk Broy z klasy IIf, Jakub Bartosiewicz z klasy Ia oraz absolwenci "dwójki" Mateusz Grabelus i Paweł Pokorczak zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie I Podchody Ekonomiczne zorganizowanym przez WSP w Opolu.
  28. Gabriel Moskal z klasy IId zajął III miejsce w zawodach "Historia ruchu czerwonokrzyskiego z elementami pierwszej pomocy".
  29. Drużyna w składzie: Żaneta Saj, Mateusz Chmiel, Bartłomiej Kozdraś z klasy IIe i Magdalena Droń z klasy IIa zajęła IV miejsce w wojewódzkim konkursie "Polacy w misjach pokojowych".
  30. II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Drużyn Ratowniczych zajęła drużyna w składzie:
    • Tomasz Majdański z klasy 2c
    • Anna Tarczyńska z klasy 2d
    • Gabriela Moskal z klasy 2d
    • Marcin Palus - z klasy 1i
    • Zofia Stefańska - z klasy 1k

Osiągnięcia w konkursach szkolnych:

  1. Bartosz Majchrowicz z klasy 2b zdobył I miejsce w szkolnym konkursie na baner "dwójki", który możemy podziwiać na naszej stronie.
  2. W konkursie "Literatura anglojęzyczna":
    • I miejsce zdobyła Paulina Botor z klasy IIk
    • II miejsce - Paulina Botor z klasy IIj
    • III miejsce - Paulina Suchańska z klasy IIf
  3. W Konkursie Językowym o Puchar Dyrektora PLOII:
    • I miejsce zdobyła Justyna Rysztyło z klasy IIj
    • I wyróżnienie uzyskała Agnieszka Kałus z klasy IIId
    • II wyróżnienie otrzymała Amanda Mykita z klasy Id
  4. W konkursie "Wielka Brytania i Stany Zjednoczone":
    • I miejsce zdobył Michał Czeszejko-Sochacki z klasy Ia
    • II miejsce - Przemysław Kołodziejczyk z klasy IIg
    • III miejsce - Monika Wodzińska z klasy IIIi
  5. W szkolnym konkursie "Enigmes en Francais"
    • I miejsce - Aleksandra Głąb i Kamil Pamuła z klasy IIIc
    • II miejsce - Justyna Gulka, Sonia Rozkosz, Natalia Woś z klasy IIIc
    • III miejsce - Karolina Adamowicz, Weronika Skiera i Alicja Siemianowska z klasy Ic
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.