PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2007/08 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44

Osiągnięcia uczniów "dwójki"
W roku szkolnym 2007/2008:W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie "Dwójki" i ich opiekunowie bardzo solidnie pracowali i odnosili sukcesy w wielu dziedzinach. Laury przypadły nam w zmaganiach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, a nawet międzynarodowy.

Poniżej prezentujemy listę tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do utrzymania wysokiej pozycji naszej szkoły.

Osiągnięcia w olimpiadach na szczeblu centralnym:

 1. Jak zwykle sukcesy odnieśli uczestnicy Olimpiady Języka Niemieckiego, którzy wrócili z następującymi tytułami:
  Laureaci
  • Agnieszka Roziewska , kl. III j (II miejsce w kraju)
  • Piotr Hudala, kl. III j
  • Gabriel Kowolik, kl. III b
   Finaliści
  • Koleta Dudek, kl. III j
  • Krystyna Mross, kl. III j
  Ten doskonały wynik jest zasługą p. prof. Martina Küblera, opiekuna grupy i poszczególnych nauczycieli uczących p. prof. Bożeny Owczar, p. prof. Danieli Ploch, p. prof. Adelheidy Kriegelstein).
 2. Wiktor Beker z klasy IIId zajmując IV miejsce w kraju, został laureatem Olimpiady Chemicznej. Jego przygotowaniem zajmowali się p. prof. Krystyna Rybarczyk oraz p. prof. Tomasz Kilinkiewicz.
 3. Ogromy sukces odniósł Radosław Wądołowski z klasy IIIe, prowadzony przez p. prof. Marię Romanowską, który został wyróżnionym finalistą Olimpiady Matematycznej.
 4. Na nie mniejsze gratulacje zasłużyły finalistki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego: Marta Cygan z kl. IIIa (opiekun p. prof. Halina Palińska) oraz Marta Szczepanowska z kl. IIc (opiekun p. prof. Ewa Łucyszyn)
 5. Ogromy sukces odniosły Ewelina Kluczny, Agata Ostaszewska, Magdalena Bednarz (z klasy IIIh), które zostały finalistami Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Ich przygotowaniem zajmowali się: p. prof. Celina Tomaszewska, p. prof. Przemysław Jędrychowski, i p. prof. Piotr Zamelski.
 6. Patryk Drofiszyn został finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i ¦wiecie Współczesnym. Swoją pomocą w przygotowaniu Patryka służyli p. prof. Przemysław Jędrychowski oraz p. prof. Celina Tomaszewska.
 7. Na gratulacje zasłużyli także Marta Fuhrmann (IIIe) oraz Damian Klimek (IIh), którzy zostali finalistami Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Przygotowaniem uczniów zajmowała się p. prof. Ewa Michalska.
 8. Na szczególną uwagę zasługuje sukces Iwony Fox, która pod kierunkiem p. prof. Joanny Jabłońskiej- Sobek została finalistką (15 miejsce w kraju) Olimpiady Teologii Katolickiej)
 9. Uczestnikiem na szczeblu centralnym był uczeń klasy IIIc Paweł Siwek, którego do Olimpiady Filozoficznej przygotowywała p.prof. Jolanta Toll.
 10. Niewiele do najwyższych laurów (uczestnik szczebla centralnego) zabrakło także Wojciechowi Rokoszowi z klasy IIIe, który startował w Olimpiadzie Lingwistycznej.

Osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich:

 1. Patrycja Kowalska z klasy IIIc zdobyła pierwszą nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Ośrodek Karta "Mała ojczyzna w pamięci i świadectwach".
 2. Katarzyna Bitka z klasy IIIe zajęła III miejsce w kraju w Superfinale Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "Pokaż nam język" - kategoria j. angielski Przygotowaniem Kasi zajmowała się p .prof. Joanna Fojtar oraz p. prof. Katarzyna Grzyb.
 3. Chlubę szkole przyniosła również Sandra Miętus z klasy IIIj, która w Superfinale Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "Pokaż nam język" - kategoria j. niemiecki zajęła V miejsce w kraju. Do jej wyniku przyczynili się p. prof. Martin Kübler oraz p. prof. Daniela Ploch.
 4. Anna Biernacka - uczennica klasy Ic zdobyła I nagrodę w dziedzinie prozy XIII edycji konkursu literackiego "Małe Krajobrazy Słowa". Praca Ani została wyróżniona spośród 220 nadesłanych utworów. Opiekę nad talentem Ani sprawuje p. prof. Halina Palińska.
 5. Laury zbierali także uczniowie licznych konkursów matematycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczestnicy XL Małej Olimpiady Matematycznej, w której Dominika Rogozińska z klasy IIIe została wyróżniona (I miejsce) , Paweł Dziepak z Ie zajął VI miejsce wśród pierwszoklasistów, Kamil Wiecha (IIe) V miejsce wśród drugoklasistów, Karol Klimas z IIIe VI miejsce wśród trzecioklasistów. Przygotowaniem utalentowanych uczniów zajmował się p. prof. Romanowska.
 6. W Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematycznym MATMIX.pl Radosław Wądołowski (IIIe)oraz Paweł Garncarek z klasy IIe zostali wyróżnieni w finale. Do konkursu prowadziła ich p. prof. Maria Romanowska.
 7. Matematycy zmagali się również w ogólnopolskim konkursie Kwadratura Koła. W kategorii klas trzecich Radosław Wądołowski (IIIe) otrzymał wyróżnienie (I miejsce), Karol Klimas (IIIe) zajął II miejsce, Dominika Rogozińska (IIIe) uplasowała się na IV pozycji. W kategorii klas drugich wyróżniony został Piotr Mika (IIe), Paweł Garncarek (IIe) zajął II, a Barbara Sokołowska (IIe) trzecie miejsce. W kategorii klas pierwszych II miejsce zajął Paweł Dziepak z klasy Ie, III miejsce Tomasz Korzeniec (Ie), a IV pozycję wywalczyła Katarzyna Jantos. Opiekę nad uczestnikami sprawowała p. prof. Maria Romanowska.
 8. Matematycy, przygotowywani i dopingowani przez p. prof. Marię Romanowską, próbowali również swoich sił w konkursie matematycznego Alfik, w którym:
  1. w kategorii klas trzecich (wszyscy z IIIe): Radosław Wądołowski zajął I miejsce w województwie i VI miejsce w kraju; Dominika Rogozińska wywalczyła III miejsce, a Jakub Derda V miejsce.
  2. W kategorii klas drugich laury zdobyli: Paweł Garncarek i Kamil Wiecha (obaj z IIe) znaleźli się na I miejscu w województwie i XIV miejscu w kraju.
  3. W kategorii klas pierwszych Mateusz Bihun zajął III miejsce, Katarzyna Maślankiewicz i Dominik Porada VII miejsce. Wszyscy są uczniami klasy Ie.
 9. W Otwartych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Zadań z Geometrii Elementarnej Paweł Garncarek (IIe) uczeń p. prof. Marii Romanowskiej zajął VI miejsce w kraju.
 10. W Ogólnopolskim Konkursie Menadżerskim "1 z 10" w ramach projektu "Young menager" organizowanym przez Cemus Club SGH II miejsce zajęła drużyna z klasy IIh w składzie: Anna Mykicka, Damian Klimek, Paweł Podolski, Piotr Sobek. Ta sama drużyna zdobyła wyróżnienie (VIII miejsce w kraju) w studium przypadku. Pomoc w przygotowaniu oferowała p. prof. Ewa Michalska.
 11. Joanna Kuźniar, Łukasz Nowak, Maciej Topolnicki z IIk oraz Wojciech Klimek z IId i Michał Podraza z IIe to bardzo mocna drużyna która zdobyła V miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Drużyn Ratowniczych. Przygotowaniem ratowników zajmował się p. prof. Stanisław Hładki.
 12. Paweł Garncarek z klasy IIe zajął I miejsce w Opolu w Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej. Opiekę nad nim sprawował p. prof. Stanisław Hładki.
 13. I miejsce drużynowo w Zawodach Strzeleckich i tyuł "Przodującego Koła LOK" w Opolu otrzymała drużyna w skaldzie: Maciej Grabiak, Paweł Garncarek, Nazar Mazur, Maciej Pietraszek z klasy IIe. Drużynę prowadzi p. prof. Stanisław Hładki.
 14. Monika Wodzińska z klasy IIi zdobyła nagrodę specjalną w Konkursie recytatorskim organizowanym przez Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Przedborzu. Pomocy merytorycznej udzielał p. prof. Andrzej Pałosz.
 15. Po korytarzach nasze szkoły chodzą (czasami tańczą) również wicemistrzowie Polski w Krajowych Mistrzostwach IDO w Tańcach Par. Ten zaszczytny tytuł wytańczyli Katarzyna Bitka z Wojciechem Rokoszem, Łukasz Kuś oraz Karolina Czech, Piotr Szwach i Małgorzata Wojtala z klasy IIIE.
 16. Nie mniejsze sukcesy odnosiliśmy w spocie. Tomasz Majdański z klasy Ic zajął III miejsce w Kumie w kategorii junior młodszy do 75 kilogramów na V Mistrzostwach Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sportach Halowych Dolny ¦ląsk 2008.

Osiągnięcia w konkursach wojewódzkich:

 1. Adam Glabas z klasy IIa po raz drugi z rzędu zajął I miejsce w finale wojewódzkim XIII Opolskiego Konkursu Informatycznego "Na Program Uczniowski". W przygotowaniach pomagał Adamowi p. prof. Krzysztof Żyta. W tym samym konkursie do finału zakwalifikowali się również uczniowie pani prof. Katarzyny Zając z klasy Ia i zdobyli: V miejsce - Piotr Jabłoński oraz VI - Paweł Molfa
 2. Katarzyna Bitka z klasy IIIE zajęła 1 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Języka Angielskiego. W przygotowaniach wspomagała Kasię p. prof. Joanna Fojtar oraz p. prof. Katarzyna Grzyb.
 3. Dawid Żwak z klasy IIj zajął I miejsce w wojewódzkim Turnieju Języka Niemieckiego (NKJO). Do zmagań przygotowywała Dawida p. prof. Sona Waindok.
 4. Laury zdobywali również uczniowie lubiący chemię. Paweł Krysiak uczeń klasy IIIk prowadzony przez p. prof. Beatę Sokół zajął III miejsce w Opolskim Turnieju Chemicznym, w tym samym turnieju na IV miejscu uplasował się Łukasz Toma uczeń p. prof. Krystyny Rybarczyk z klasy IId. Patrycja Gajda (IIIk) zajęła VI miejsce, a Sandra Kotala VII. Dziewczyny są uczennicami p. prof. Beaty Sokół, chodzą do klasy IIIk.
 5. Jarosław ¦wierczyna (IIc) prowadzony przez p. prof. Justynę Grzywę-Szczepanowską zajął II miejsce w etapie regionalnym Konkursu Językowego "Pokaż nam język" - kategoria j. francuski.
 6. Żaneta Saj z klasy Ie przygotowywana przez p. prof. Annę Mamok zajęła I miejsce w Regionalnym Turnieju Fizycznym.
 7. Chlubę szkole przynieśli również chłopcy z klasy IIIe: Karol Klimas, Łukasz Kuciel, Wojciech Rokosz, którzy w XXI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej zdobyli tytuł laureata zawodów okręgowych. Do zmagań przygotowywała chłopców p prof. Ewa Michalska.
 8. Niemałe sukcesy odnieśli również uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości", którzy drużynowo wywalczyli: II miejsce w województwie: Aneta Bocian Ic, Jolanta Linek Ic, Joanna Tybura 2h. Trzecie miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie: Mateusz Janik - Ih, Oliwer Kubus - Ih, Łukasz Zawieja - Ih. Przygotowaniem drużyn zajmował się p. prof. Ewa Michalska.
 9. W konkursie "Opolskie - mój dom" organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Nową Trybunę Opolską wyróżnienie dostała Agnieszka Kałus z klasy IId, Agnieszka Przelor z klasy IIc oraz Dominik Kurek z klasy Ih. Do konkursu chętnych prowadziła p. prof. Lucyna Rudnik.
 10. W Wojewódzkich Zawodach Marynistycznych Dominika Kobierzyńska z klasy IIId i Piotr Rezwiakow z Ia stanęli na najwyższym podium przeznaczonym dla drużyn. Powód do dumy miał miedzy innymi p. prof. Stanisław Hładki, który wspierał zespół. Ponadto Piotr Rezwiakow zdobył I miejsce w zmaganiach indywidualnych.
 11. Mateusz Bihun - uczeń klasy Ie w konkursie Wiedzy o Ruchu Czerwonokrzyskim zajął II miejsce. Do zmagań przygotowywał Mateusza p. prof. Stanisław Hładki.
 12. W XI konkursie "Austria i jej mieszkańcy" Justyna Piłko z klasy IIf zajęła I miejsce, a Aleksandra Woźniak z Ih II miejsce. Przygotowaniem zajmowała się p . prof. Małgorzata Kaleta.
 13. Zespół redakcyjny w skaldzie: Anna Biernacka (klasa Ic), Magdalena Warzecha (IIb), Paulina Szumlak (Ih),oraz Monika Sałatyńska, Kajetan Łątka, Paweł Hałupka z klasy IId pod opieką p. prof. Rudnik otrzymał wyróżnienie za najlepszy debiut w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną.
 14. Magdalena Droń z klasy Ia otrzymała nagrodę za udział w konkursie wojewódzkim " Żołnierze polscy w misjach pokojowych ONZ". Do konkursu uczennicę przygotowywał p. prof. Stanisław Hładki.
 15. Sukces osiągnęła również drużyna dziewcząt startująca w szkolnej lidze strzeleckiej. Anna Miśniczkiewicz (IIIf), Ewa Mikołajczak (IIIe), Angelika Górnikowska (IIk) oraz Paulina Werner (IIk) wywalczyły I miejsce. Instrukcji dotyczących strzelania udzielał p. prof. Stanisław Hładki.

Osiągnięcia w konkursach międzynarodowych:

 1. W międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur Europejski 2008" Radosław Wądołowski z klasy IIIe oraz Paweł Garncarek z IIe wywalczyli pierwsze miejsca w swojej kategorii. Przygotowaniem chłopców zajmowała się p. prof. Maria Romanowska.
 2. Pierwsze laury zebrała także klasa Ia, która reprezentowała Opolszczyznę w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic". Zespół wspierany przez p. prof. Henryka Wnuka zajął III miejsce w okręgu dolnośląskim.
 3. Paweł Garncarek (IIIe, uczeń p. prof. Marii Romanowskiej) - wielokrotnie wymieniany w tej liście - zakwalifikował się do finału XXII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych "Paryż wita mistrzów".
 4. Łukasz Kuźnik (IIIc) - uczeń p. prof. Aleksandry Uchanst oraz Łukasz Ciapała (IIIi) - prowadzony przez p. prof. Grażynę Wąsowicz zdobyli wyróżnienie w konkursie literackim na wypracowanie w języku francuskim "AMOPA".
 5. Karolina Kubów (IIC) Sabina Kochman (IIc), Paulina Suchińska (Ii), Radosław Mazurek (IIi), Aleksandra Kuźmicka (IIIi) zdobyli wyróżnienie w XI Konkursie Języka Francuskiego organizowanym przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej z Blias/ Val de Loire Polotne.
 6. Sonia Mika - uczestniczyła w ogólnopolskim etapie w Międzynarodowym Konkursie "Jugend debattiren International". Do zmagań przygotowywała Sonię p. prof. Adelheida Kriegelstein.
 7. W konkursie fizycznym "Lwiątko 2008" Wiktor Beker z klasy IIId zajął 19 miejsce na 2107 startujących w kategorii klas trzecich, Paweł Garncarek z klasy IIe zajął 16. pozycję na 4672 startujących uczniów z klas drugich, Piotr Bońkowski z Ie był 61. na 5285 startujących w kategorii klas pierwszych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dobra passa szkoły będzie trwała nadal!

opracowała Agnieszka Buganik

WsteczStrona główna
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.