PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2006/07 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44

Osiągnięcia w roku szkolnym 2006/2007:

Jak zwykle sukcesy odnieśli uczestnicy Olimpiady Języka Niemieckiego, szczególnie:

 • Laureaci

  • Gabriela Kleiner, kl. III j (już po raz drugi)

  • Henryk Kupczyk, kl. III j (wcześniej finalista)

  • Agnieszka Roziewska, kl. II j

  • Gabriel Kowolik, kl. II b

 • Finaliści

  • Monika Klich, kl. III j

  • Natalia Cichos, kl. III j

Ten doskonały wynik jest zasługą p. prof. Martina Küblera, opiekuna grupy i poszczególnych nauczycieli uczących (p. prof. Bożena Owczar, p. prof. Barbara Zając-Drozdek, p. prof. Daniela Ploch, p. prof. Heidi Kriegelstein).

Nie mniejsze sukcesy uczniowie naszej szkoły odnoszą w olimpiadach związanych z wiedzą z historii. Monika Szczepańska z klasy III h została finalistką Olimpiady Historycznej. Kamil Sidzina, również z klasy III h został finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Przygotowaniem uczniów zajęła się p. prof. Celina Tomaszewska, p. prof. Julita Kiełbasa i p. prof. Piotr Zamelski. Rafał Miśta z klasy III e został laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Na gratulacje zasłużył także Rafał Wrona z klasy III e, który został laureatem Olimpiady Ekonomicznej, i Mariusz Baciński z klasy III f - jej finalista. Przygotowaniem uczniów zajęli się p. prof. Ewa Michalska, p. prof. Rudnik i dr Stanisław Karleszko.

Szczególnym powodem do dumy jest Maria Szcześniak z klasy III i pierwszy raz w historii szkoły została finalistką Olimpiady Artystycznej. Przygotowywała ją p. prof. Jolanta Toll.

Joanna Schulwitz z klasy II b pod opieką p. prof. Jolanty Toll i Anna Kuchta z klasy II h pod opieką p. prof. Alicji Zaczek zostały finalistkami Olimpiady Filozoficznej.

Barbara Kanpiak z klasy III i została finalistką Olimpiady Języka Francuskiego. Przygotowywała ją p. prof. Aleksandra Uchnast.

Marta Cygan z klasy II a pod opieką p. prof. Haliny Palińskiej została finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Na uznanie zasługuje także Rafał Miśta z klasy III e - finalista Olimpiady Geograficznej, przygotowany przez p. prof. Krystynę Ozon.

Radosław Wądołowski z klasy II e, prowadzony przez p. prof. Marię Romanowską został finalistą wyróżnionym Olimpiady Matematycznej, a Mariusz Baciński z klasy III f pod opieką p. prof. Beaty Piecuch i dr R. Sochackiego finalistą tejże olimpiady.

Sara Kot z klasy III a została finalistką Olimpiady Teologicznej. Przygotowała ją p. prof. Joanna Jabłońska-Sobek.

Adam Glabas zdobył I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie na Program Uczniowski organizowanym przez WODiP.

Czasem zabrakło zaledwie kilku punktów, aby zostać finalistą. Uczestnikiem etapu centralnego olimpiady był Konrad Pawiński z klasy II c (Olimpiada Wiedzy o Parlamentaryzmie) przygotowywany przez p. prof. Agatę Smoleń.

Naszą szkołę godnie reprezentowali także uczestnicy eliminacji okręgowych różnych olimpiad, czyli: Magdalena Bednarz, Katarzyna Bitka, Kamila Feliks, Basia Knapiak, Iwona Kolloch, Sara Kot, Michał Ługowski, Dominika Obierzyńska, Agata Ostaszewska, Wojciech Piątek, Agnieszka Poznańska, Piotr Praszmo, Ilona Rodzeń, Adriana Rokita, Marek Rój, Marcin Skóra, Tomasz Stachlberger, Maria Szcześniak, Maciej Wienke, Marek Wocka i Dawid Żwak.

Również w konkursach ogólnopolskich nasi uczniowie pokazali się z najlepszej strony:

 • Artur Niemczyk zajął pierwsze miejsce w Konkursie Ogólnopolskim "Pokaż nam język"

 • Michał Ługowski z klasy III b zajął pierwsze miejsce w Konkursie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych

 • Piotr Gołofit i Marek Roj (oboje z klasy II e) zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce indywidualne w XI Ogólnopolskim Turnieju Informatycznym.

 • Wiktor Beker (klasa II d), Marcin Skóra (klasa III a), Łukasz Kornek (klasa III e), Marek Dereniowski (klasa III e) zajęli zespołowo pierwsze miejsce w XL Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym. Wiktor Beker również indywidualnie zajął pierwsze miejsce.

 • Kamil Wiecha i Paweł Garncarek z klasy I e zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce wśród klas pierwszych w Małej Olimpiadzie Matematycznej. Radosław Wądołowski z klasy II e zajął czwarte miejsce wśród klas drugich a Łukasz Koronek z klasy III e zajął II miejsce wśród klas trzecich.

 • W konkursie "Matematyka Bez Granic" drugie miejsce w regionie (woj. Dolnośląskie i opolskie) zajęła klasa I e, p. prof. Marii Romanowskiej.

 • Paweł Podolski z klasy I h i Marcin Szurpicki z klasy II i uczestniczyli na szczeblu okręgowym w ogólnopolskim konkursie "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1768 - 1864 od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego".

 • Patryk Drofiszyn z klasy II h w lokalnym konkursie Wiedzy o Parlamencie Europejskim organizowanym przez Biuro Poselskie europosła S. Jałowieckiego zajął pierwsze miejsce, dystansując rywali. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli.

Uczniowie "dwójki" odnosili też sukcesy w wielu ciekawych i często niecodziennych dziedzinach.

 • Kinga Halamoda, Dominika Przybylska, Marek Roj i Rafał Wrona (wszyscy z klasy III e) zajęli pierwsze miejsce w województwie opolskim w konkursie na "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" Buisness Centre Club

 • Krzysztof Lobermajer z klasy II e startował w eliminacjach okręgowych Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pod hasłem "Turystyka w Świętokrzyskim" i zajął drugie miejsce w grupie Szkół Licealnych

 • Łukasz Kornek zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Finale II edycji Konkursu Matematycznego MATMIX.pl

 • Patryk Drofiszyn, z klasy II h zdobył pierwsze miejsce w lokalnym konkursie wiedzy o Parlamencie Europejskim zorganizowanym przez Biuro Poselskie europosła S. Jałowieckiego. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli.

 • Uczniowie klasy I h, wspierani przez p. prof. Joannę Fojtar, zajęli drugie miejsce w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej EUROQUIZ

 • Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w XLVI zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

 • Nasze liceum zajęło ponadto drugie miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej, pierwsze miejsce w XV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, oraz drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Morskiej pt. "Polska Marynarka Wojenna a historia Wybrzeża Polskiego" w grupie szkół ponadgimnazjalnych

 • Sara Morawiec z klasy I j zajęła I miejsce w eliminacjach rejonowych w XIII Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję".

 • Katarzyna Frihauf, prowadzona przez p. prof. Celinę Tomaszewską, z klasy II h została laureatką Finału I Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Śląskie Zamki i Pałace".

 • Klasa I e pod opieką p. prof. Marii Romanowskiej zajęła drugie miejsce w rejonie dolnośląsko-opolskim w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

MATEMATYKA BEZ GRANIC.

 • Rafał Wrona z klasy III e zajął I miejsce w województwie opolskim w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, a Wojciech Rokosz z klasy II e i Mariusz Baciński z klasy III f zdobyli wyróżnienia w tejże olimpiadzie. Opiekowała się nimi p. prof. Lucyna Rudnik.

 • Paweł Siwek z klasy II c i Joanna Wodzińska z klasy I i zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w Konkursie Recytatorskim "Poezje Marii Konopnickiej". Ela Marczyk z klasy III i zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Opiekunem był p. prof. Andrzej Pałosz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dobra passa szkoły będzie trwała nadal!

Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.