Osiągnięcia licealistów PLO II w roku szkolnym 2005/06 1970-01-01 01:00
Osiągnięcia 2014-08-08 12:44

Osiągnięcia w roku szkolnym 2005/2006:

Największymi sukcesami mogą pochwalić się uczestnicy Olimpiady Języka Niemieckiego, w tym:

• Laureaci

• Krystyna Kleiner, kl. III j

• Gabriela Kleiner, kl. II j

• Judyta Mocha, kl. II h

• Finaliści

• Artur Niemczyk, kl. II j

• Henryk Kopczyk, kl. II j

• Koleta Dudek, kl. I j

• Żaneta Lisek, kl. III j

• Beata Lisowska, kl. III j

Ten znakomity wynik jest zasługą p. prof. Martina Küblera, opiekuna grupy.

Nie mniejszy sukces odniósł Daniel Felder, uczeń klasy III g przygotowywany przez p. prof. Krystynę Ozon. Daniel jest również trzykrotnym finalistą Olimpiady Geograficznej, do której również przygotowywała go p. Ozon. Pani prof. Ozon może być również dumna z Rafała Miśty z kl. II e, finalisty Olimpiady Geograficznej.

Gratulacje należą się również Annie Pożoga, uczennicy klasy III b, która pod opieką p. prof. Ewy Michalskiej została laureatką Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości, oraz Katarzynie Hładec z kl. III c, finalistce tejże olimpiady.

Kolejnym naszym powodem do dumy jest Łukasz Garncarek z klasy III e. Uczeń ten pod przewodnictwem p. prof. Marii Romanowskiej został finalistą Olimpiady Matematycznej już po raz trzeci.

Finalistą Olimpiady Informatycznej został Tomasz Śniatowski, również z klasy III e. Jego opiekunem był p. prof. Ryszard Lisoń.

Nasi uczniowie osiągnęli także znakomite wyniki w XIX Olimpiadzie Ekonomicznej. Rafał Wrona, uczeń klasy II e, został laureatem zdobywając X miejsce. Z kolei Daniel Felder oraz Maciej Potwora, uczeń kl. III h, zostali finalistami. Uczniów przygotowywali dr Stanisław Karleszko oraz p. prof. Ewa Michalska.

W Olimpiadzie o Prawach Człowieka laureatką została Olga Sachanbińska z kl. III g, a finalistą Bartosz Maślankiewicz, uczeń kl. III h. Przygotowywał ich m.in. Piotr Zamelski.

Finalistami Olimpiady Filozoficznej zostały Monika Szczepańska z kl. II h oraz Magdalena Solka z kl. II i. Przygotowaniem uczniów zajmowali się p. prof. Marcin Szymański, p. prof. Stefania Skowrońska i p. prof. Jolanta Toll.

Finalistą Olimpiady Chemicznej został Wiktor Becker, uczeń kl. I d. Opiekunami finalisty są p. prof. Krystyna Rybarczyk i p. prof. Krzysztof Eismont.

Ilona Rodzeń z kl. II h została finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a jej przygotowaniem zajmowała się p. prof. Stefania Skowrońśka.

Finalistką Olimpiady Biologicznej została Katarzyna Kuczma, uczennica kl. II d. Jej opiekunem była p. prof. Joanna Tokar.

Sara Kot z kl. II a zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy Religijnej. Przygotowywał ją p. Mariusz Denisiewicz.

Osiągnięcia w konkursach rangi krajowej

• Rafał Miśta i Maciej Wienke, jako laureaci konkursu "Skandynawia - daleka czy bliska" pojadą w nagrodę na wycieczkę do Danii. Chłopcy uczęszczają do klasy II e.

• Oxford Matematyczny - w tym konkursie wystartowało aż 92 nasych uczniów. 11 z nich uzyskało wynik nie mniejszy, niż 90%:

• Wojciech Rokosz - 92 pkt.

• Radosław Wądołowski - 100 pkt.

• Piotr Szwach - 92 pkt.

• Karol Klimas - 96 pkt.

• Łukasz Kornek - 96 pkt.

• Paweł Metelski - 92 pkt.

• Krzysztof Wojciechowski - 92 pkt.

• Ivo Smolis - 92 pkt.

• Marcin Skóra - 96 pkt.

• Łukasz Garncarek - 96 pkt.

• Piotr Tutak - 92 pkt.

• Edyta Kozielska - 92 pkt.

• Elżbieta Marczyk zdobyła I miejsce w konkursie "XXVII Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej".

• Beata Tileczek zdobyła 6. miejsce w w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski.

• Rafał Wrona i Paweł Fedejko zdobyli odpowiednio I i II miejsce w Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowanym przez Prywatną Wyższą Szkołę Businessu i Administracji w Warszawie.

• Daniel Felder został uznany przez Towarzystwo im. Karola Goduli w Rudzie Śląśkiej za Śląski Talent w kategorii nauki.

Osiągnięcia w konkursach rangi wojewódzkiej

• Mała Olimpiada Matematyczna - nasi uczniowie: Łukasz Garncarek z kl. III e i Łukasz Kornek z kl. II e zdobyli drużynowo I miejsce w tym konkursie. Indywidualnie również odnieśli zwycięstwo - obaj zdobyli I miejsca w swoich kategoriach.

• Kangur Matematyczny przyniósł nam wiele powodów do dumy. Spośród 89 uczniów naszego liceum, którzy wzięli udział w konkursie, aż 21 zostanie nagrodzonych. Oto najlepsi z nich:

• Klasy pierwsze:

• Radosław Wądołowski, I miejsce, nagroda - wycieczka do Wiednia

• Karol Klimas, II miejsce, nagroda - odtwarzacz MP3

• Jakub Derda, III miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Dominika Rogozińska, III miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Klasy drugie:

• Łukasz Kornek, I miejsce, nagroda - wycieczka na Węgry

• Paweł Metelski, III miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Marcin Skóra, V miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Michał Gumieniak, VI miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Rafał Wrona, IX miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Mateusz Dereniowski, X miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Klasy trzecie:

• Łukasz Garncarek, I miejsce, nagroda - wycieczka do Wiednia

• Mateusz Drewienkowski, II miejsce, nagroda - odtwarzacz MP3

• Tomasz Śniatowski, III miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Piotr Tutak, IV miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Edyta Kozielska, VI miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Mateusz Szlosek, VI miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Tomasz Kaczorowski, VII miejsce, nagroda - zestaw piśmienny

• Łukasz Krzykowski i Łukasz Garncarek zostali laureatami, a Marek Roj finalistą X Wojewódzkiego Turnieju Informatycznego organizowanego przez WODIiP.

• Uczniowie naszego liceum zdobyli II miejsce w zawodach rejonowych "Polska leży nad Bałtykiem".

• Nasi uczniowie brali udział w warsztatach "Zastosowania matematyki" organizowanych przez Naukowe Koło Matematyków przy Uniwersytecie Opolskim. Zdobyliśmy aż 31 punktów za aktywność, co również jest powodem do dumy;)

Wszystkim naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy!