Język niemiecki 2014-02-04 13:58
W języku serca 2014-02-04 13:58
Uczennica klasy II Daria Skóra zajęła II miejsce w kategorii proza w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "W języku serca".
[ » Galeria ]
Serdecznie gratulujemy.
Superstar 2013 2014-02-04 13:58
Julia Ledwoch, uczennica klasy IB zajęła I miejsce w VI Konkursie Piosenki Niemieckiej "Superstar 2013", który odbył się 24.11.2013 w Krapkowickim Domu Kultury.
Organizatorami konkursy byli: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, Krapkowicki Dom Kultury. Konkurs realizowany był dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.
Serdecznie gratulujemy!
Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013 2014-02-04 13:58
  1. Olimpiady
    XXXVI Olimpiada Języka Niemieckiego- Bianca Dudek- kl. IID-II miejsce, Marta Gomolla -kl. IB- V miejsce, Patrycja Glomb-kl. IIA- Finalista (PLO )
  2. Konkursy Ogólnopolskie
    • III Ogólnopolskie Dyktando z Języka Niemieckiego- Marta Gomolla- kl. IB- I miejsce (PLO)
    • Superfinał Konkursu Pokaż nam Język- Anna Sowada- kl.IIIJ -V miejsce (PLO) dodac artykul z NTO
    • Jugend debattiert-Julia Piechaczek-kl. IIi- 3 miejsce w finale międzyszkolnym (PLO)
    • XI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów-Julia Ledwoch-kl. 3a PG-II miejsce, Sahra Felix-3a- Laureat, Paulina Rożek-3a-Laureat, Patryk Wieczorek-2a- Laureat (PG)
    • XXI Konkurs Piosenki Niemieckiej- Julia Ledwoch-3a- Grand Prix w kategorii solistów (PG)
    • XI Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej- Łukasz Umiński-kl. IIA- Finalista (PLO)
  3. Konkursy Wojewódzkie
    • Wojewódzki Turniej Języków Angielskiego i Niemieckiego- Patrycja Glomb-kl. IIA-II miejsce w województwie (PLO)
    • III Wojewódzkie Wielkie Dyktando z Języka Niemieckiego- Gregor Przywara-kl. 1a- III miejsce, Felix Frasek-kl. 2a-V miejsce, Paulina Rożek-V miejsce (PG )
    • Wojewódzki Konkurs Recytatorski-Młodzi recytują poezję-Radosław Sokalski-kl. ID- (PLO) -wyróżnienie, Maria Herok-kl. 2a (PG)- wyróżnienie
    • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjów-( 7 Laureatów ) (PG) Felix Frasek-kl. 2a- I miejsce, Julia Hentschel- 2a, Mateusz Kozub-2a, Anja Deja-3a, Sahra Felix-3a, Julia Ledwoch-3a, Gregor Przywara-1a
  4. Konkursy wewnątrzszkolne
    • I Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego im. T.M. Küblera- Anna Sowada-kl. IIIJ –I miejsce, Bianca Dudek-kl. IID (PLO)
    • I Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w PG 10:
      - Kategoria Soliści: Julia Ledwoch-3a-I miejsce, Marta Regulska-2a-II miejsce, Weronika Denisiewicz-2a-III miejsce
      -Kategoria duety: Marta Karpińska-3a i Patrycja Skóbel-3a-I miejsce
      - Kategoria : grupa- Adam Kalus, Fabian Komor, Janusz Wrzosek-2a-I miejsce, Marcelina Durska, Katarzyna Kamińska, Sylwia Kowcuń, Małgorzata Maciąg, Patrycja Tomków, Kacper Kaciłowicz-1b-II miejsce
  5. Konkursy międzyszkolne (PG)
    • I Konkurs Angielsko-Niemiecki dla Gimnazjalistów Opolszczyzny o Puchar Dyrektora ZSO NR II:
      - Viktoria Spałek z PG Zawadzkie- I miejsce,
      - Paulina Rożek z PG 10 Opole- wyróżnienie
      - Julia Geisler z PG 9 Opole—wyróżnienie
    • Dyktando Interpunkcyjne ( Germanistyka UO )- Marta Gomolla-IB ( PLO )- I miejsce, Gregor Przywara- 1a (PG)- II miejsce, Tomasz Żelezik-1a (PG)- III miejsce (PLO, PG)
XXXVI Olimpiada Języka Niemieckiego 2014-02-04 13:58
Finał XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu 05.04.2013-07.04.2013.
Bianca Dudek II miejsce
Marta Gomolla V miejsce