PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Podsumowanie II etapu Fotoigrzysk - Reportaż - Codzienność w szkole 2021-01-19 07:48

JUBILEUSZOWE SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE
Cieszę się ogromnie, ze mimo pandemii i domowej szkoły podjęliście się trudnego zadania - fotoreportażu szkolnej (domowej???) codzienności ucznia "Dwójki". Nie zawiodłam się na Waszej wrażliwości, trafnym spostrzeżeniom i kreatywnym ujęciom. Dużo zdjęć w czarno-bieli, jak najbardziej adekwatnych kolorach do reportażu! Prosty kadr, zwrócenie uwagi na szczegóły świata zamkniętego wokół biurka, laptopa i ciekawa zabawa ze światłem lampki biurkowej to zdjęcia naszej nowej uczestniczki konkursu - Heleny Szałowskiej, która zdobywa I miejsce ex aequo z Jakubem Brożkiem, którego świat szkolny z precyzyjnie wyznaczanym przez zegar kręci się wokół komputera i książek w "murach" domowej szkoły. Oboje otrzymują po 10 punktów. Na II miejscu uplasowały się dwa reportaże, jakże różne - Oli Grzeszczuk, najbardziej podobała nam się geometria na zdjęciu, raz uporządkowana, wręcz matematyczna, a za chwilę artystyczny nieład lub romantycznie ułożone książki, reprezentacja nastrojów czy burzy różnych myśli podczas nauki? I drugi reportaż Weroniki Podzielny, która przedstawia siebie w tych dziwnych czasach, ale jak pięknie! Brawo za "ciepły" nastrój na zdjęciach. Obie uczennice otrzymują po 8 punktów. III miejsce i 6 punktów przyznaliśmy Kamilowi Czerniec za ładna makrofotografię. .

A oto pełna punktacja za II etap konkursu:

<
lp imię i nazwisko punkty
1 Helena Szałowska 10
2 Jakub Brożek 10
3 Ola Grzeszczuk 8
4 Weronika Podzielny 8
5 Kamil Czerniec 6
6 Krystyna Garus 4
7 Kinga Szaforz 4
8 Jakub Pieczyk 2
9 Julia Jelito 1
10 Szymon Gołas 1
Podsumowanie punktów po II etapach konkursu:

lp imię i nazwisko punkty
1 Weronika Podzielny 14
2 Krystyna Garus 14
3 Kamil Czerniec 13
4 Jakub Brożek 11
5 Helena Szałowska 10
6 Kinga Szaforz 10
7 Ola Grzeszczuk 9
8 Jakub Pieczyk 9
9 Hanna Kulas 8
10 Nicole Sobek 4
11 Julia Jelito 2
12 Szymon Gołas 2
13 Mikołaj Nazarkiewicz 2
14 Anna Spałek 2
15 Katarzyna Atlas 2
16 Zuzia Dombek 2
17 Maciek Gajewski 2
18 Agnieszka Patrzałek 1


[ » GALERIA ]

Następny etap konkursu to "Dwójka wczoraj i dziś", chodzi o budynek "nowej Dwójki" przy ulicy Pulaskiego i "starej Dwójki" przy ulicy Kościuszki. Na zdjęcia czekam do 10 lutego 2021 r. Zachęcam wszytskich uczniów do podjęcia wyzwania fotografcznego, do konkursu można dołączyć w każdym momencie jego trwania. POWODZENIA i dużo radości z fotografowania!
Podsumowanie I etapu Fotoigrzysk - PORTRET DWÓJKOWICZA 2020-11-20 07:24

JUBILEUSZOWE SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE
Dziękuję wszystkim uczestnikom za nadesłanie zdjęć i cieszę się, że pomimo trudnej sytuacji udało Wam się przedstawić portret Dwójkowicza w "domowej szkole". Wykazaliście się nie lada pomysłowością i kreatywnością i faktycznie zaprezentowaliście "Dwójkowicza" pełnego pasji, poczucia humoru i zdobywcy wiedzy. Niektórym towarzyszyli domownicy podczas sesji zdjęciowych, rodzeństwo, a nawet czworonożni przyjaciele. Bardzo to sympatyczne. Bohaterami zdjęć byliście Wy sami lub Wasze rodzeństwo, przyjaciele, ale wszyscy otwarci i dumni z tego, że jesteście uczniami naszego liceum, na zdjęciu pojawił się nawet Przewodniczący Szkoły!
Jury obradowało i przyznawało oceny niezależnie od siebie. Po podsumowaniu wszystkich punktów wyniki są następujące:
Pierwsze miejsce zdobyła Krysia Garus z klasy 1A - mimo, że Krysi pozowała młodsza siostra (przyszła „dwójkowiczka”), to udało jej się pokazać naturę ucznia LO2, który pochłania wiedzę z radością. Ładny kadr, pięknie oświetlona bohaterka zdjęcia, wszystkie detale przemyślane (aczkolwiek wyszło bardzo naturalnie) i te różowe okulary … Teraz każdemu by się przydały. Krysia zdobywa 10 punktów. Na drugim miejscu uplasowało się zdjęcie Hanny Kulas również z klasy 1A, która przedstawiła siebie zaczytaną w lustrze – ciekawa zabawa lustrzanego autoportretu z logo naszej szkoły. Zdjęcie wykonane bardzo starannie. Hania otrzymuje 8 punktów. Minimalną różnicą punktów na trzecim miejscu znalazły się dwa zdjęcia ex aeuqo – ciekawe logo naszej szkoły, które sfotografował Kamil Czerniec z 1A oraz muzyczny autoportret Jakuba Pieczyka z 1A – bardzo plastyczne ujęcie, piękne kolory. Chłopcy zatem otrzymują po 7 punktów. Równie minimalną różnicą punktów w ocenie jury na czwartym miejscu mamy kolejne dwie prace ex aeuqo. Są to: śliczny w jesiennych barwach autoportret „dwójkowiczki” Weroniki Podzielny 1A oraz „zaksiążkowanego” dwójkowicza na fotografii Kingi Szaforz z klasy 2F4. Autorki zdjęć zdobywają po 6 punkty. Na wyróżnienie zasługuje także zdjęcie Nicole Sobek z klasy 2F4, która z pomocą siostry zbudowały własna szkołę z …książek i pilnie studiują wiedzę…. Nicole otrzymuje 4 punkty.

A oto punktacja po I etapie konkursu:

lp imię i nazwisko punkty
1 Krystyna Garus 10
2 Hanna Kulas 8
3 Kamil Czerniec 7
4 Jakub Pieczyk 7
5 Weronika Podzielny 6
6 Kinga Szaforz 6
7 Nicole Sobek 4
8 Mikołaj Nazarkiewicz 2
9 Anna Spałek 2
10 Katarzyna Atlas 2
11 Zuzia Dombek 2
12 Maciek Gajewski 2
13 Jakub Brożek 1
14 Szymon Gołas 1
15 Agnieszka Patrzałek 1
16 Julia Jelito 1
17 Ola Grzeszczuk 1


[ » GALERIA ]

Następny etap konkursu to reportaż (4-6 zdjęć) pt. "Codzinność w szkole", na zdjęcia czekam do 10 grudnia . Liczę na Waszą wyobraźnię i kreatywność, mimo szkoły "domowej".
Zachęcam wszytskich uczniów do podjęcia wyzwania fotografcznego, do konkursu można dołączyć w każdym momencie jego trwania. POWODZENIA i duzo radości z fotografowania!
Jubileuszowe Fotoigrzyska 2020/21 2020-10-11 19:05

JUBILEUSZOWE SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE
Ogłaszamy kolejną, XI edycję, Szkolnych Igrzysk Fotograficznych, tym razem będą to jubileuszowe igrzyska związane z obchodami 75 lecia naszego Liceum.
Do wzięcia udziału w nich zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii. Konkurs trwa 8 miesięcy, od października 2020r. do maja 2021r. Ogłoszonych jest 5 tematów, które należy wykonać w określonym czasie. W tym roku tematy prac fotograficznych są ściśle związane z "DWÓJKĄ". Prace na konkurs we wszystkich dostępnych tematach można przynosić (przysyłać) do dnia, w którym upływa termin oddawania prac na dany temat.
Terminy dostarczenia zdjęć w poszczególnych tematach są następujące:
  • Portret Dwójkowicza - do 10 listopada 2020 r.
  • Codzienność w szkole - reportaż (4-6 zdjęć) - do 10 grudnia 2020 r.
  • Dwójka wczoraj i dziś (budynek)- do 10 lutego 2021 r.
  • Absolwent Dwójki - do 10 kwietnia 2021 r.
  • Jest takie miejsce w szkole - do 10 maja 2021 r.
Zdjęcia do konkursu należy dostarczać w wersji elektronicznej do pani Katarzyny Zając (sala117), osobiście lub przesłać mailem na adres: kasia.zajac@poczta.fm w terminach wymienionych powyżej zapoznawszy się wcześniej z [ » regulaminem konkursu ]. Po zakończeniu każdego tematu najlepsze prace będą publikowane na stronie liceum oraz prezentowane w szkole, natomiast dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.
Katarzyna Zając
Archiwum 2020-10-11 13:38
[ » Deklaracja dostępności strony internetowej ]       Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.