Las asignaturas en español 2018-09-21 15:33
Concurso Internacional de Fotomontaje 2019 2019-04-12 07:11

Emilia Farasiewicz z klasy I J zdobyła II miejsce w etapie krajowym X edycji Międzynarodowego Konkursu Fotomontażu 2019 za pracę pt. [ » La difisión de Lorca en el mundo ] .

¡No te cortes! 2018-12-04 15:10

Uczennice klasy 1J - Marta Sawicka, Blanka Śmieja oraz uczennica klasy 1C Aleksandra Jakóbczak zostały finalistkami II ogólnopolskiego konkursu na film krótkometrażowy po hiszpańsku " ¡No te cortes!" oraganizowanego przez Biuro ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie i pod patronatem Liceum Filmowego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej w Warszawie. Gala finałowa konkursu odbędzie się 14 grudnia 2018 r. w Kinie Elektronik w Warszawie. Dziewczeta nakręciły film pt. "Imágenes altos". [ » Plakat do filmu ]. Film będzie dostępny na stronie zaraz po jego premierze w Kinie Elektronik. Opiekunem uczennic była pani profesor Katarzyna Zając.

Konkurs Giner de los Rios 2018-12-04 11:05

Uczniowie klasy 1J odnieśli ogromny sukces w ogólnopolskim konkursie na pracę pisemną w języku hiszpańskim "Giner de los Rios", organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Laureatami konkursu w najwyższej kategorii - uczniów klas dwujęzycznych szkół ponadgimnazjalnych - zostali: Opiekunami uczniów były panie profesor: Anna Andrzejewska oraz Laura Miera Ruíz.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie sie 12 grudnia w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Ponadto Karolina w nagrodę pojedzie na tygodniowy kurs języka hiszpańskiego do Salamanki.

Día de la Hispanidad 2018-10-24 07:06

W tym roku "El Día de la Hispanidad" obchodziły wspólnie klasy dwujęzyczne w Opolu, czyli uczniowie klasy 1J PLOII, 3c PG10 oraz uczniowie klas VIIb i VIIIc PSP15 pod opieką pań nauczycielek: Anny Andrzejewskiej, Agnieszki Bączkowskiej, Laury Miera-Ruíz, Marii Sadłoń i Katarzyny Zając. Gospodarzem spotkania była klasa 1J, która przygotowała między innymi układ taneczny do La Gozadera - Gente De Zona. Klasa 3c zaśpiewała ulubioną piosenkę pt. "Perdoname" oczywiście ze wspaniałą choreografią taneczną, natomiast uczniowie PSP15 zaprosili nas do teatru w niesamowitą podróż po Hiszpanii i po niektórych krajach hiszpańskojęzycznych. Ponadto klasa siódma zaśpiewała kolejny nasz ulubiony szlagier Alvaro Solera pt. "Sofia". Były również występy solistek, zaśpiewały: Julia Smulska utwór z filmu „Coco” pt. „La Bikina”, Sonia Rup piosenkę A. Solera pt. Volar oraz w roli Shakiry wystąpiła Julia Röhrichi zaśpiewała przebój „Waka Waka”.
Honorowym gościem spotkania była iberystka, blogerka, vlogerka i tancerka z Wrocławia, pani Kaja Sadowska, która dla naszych uczniów przygotowała bardzo energetyczne warsztaty taneczne. Podczas wywiadu z panią Kają okazało się, że jest pasjonatką języków obcych, oprócz znajomości hiszpańskiego biegle posługuje się językiem angielskim, włoskim, francuskim, a także chińskim i koreańskim.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w interesujacych warsztatach językowych z panią Laurą Miera Ruíz, nauczycielem natywnym, oraz z panią Anną Andrzejewską, nauczycielką literatury i języka hiszpańskiego.
[ » Galeria zdjęć ]
[ » Pani Kaja o nas napisala na fb SO KAJKA ]