PLO II - Logo szko艂yPLO II - Logo szko艂y 2
 
Die Deutschen und... 2019-09-09 11:19
Na mi臋dzynarodowym konkursie "Die Deutschen und ihre 枚stlichen Nachbarn - wir in Europa", organizowanym przez Bawarskie Ministerstwo Kultury i Nauki, Wiktoria 艢wierc, uczennica klasy IA zaj臋艂a 2. miejsce. Rozstrzygni臋cie konkursu odby艂o si臋 w dniach 23-25.07.2019 r. w Bambergu.
Serdecznie gratulujemy wakacyjnego sukcesu!
Rekrutacja uzupe艂niaj膮ca 2019-09-09 11:19
30 sierpnia o godzinie 12.00 zostan膮 wywieszone listy kandydat贸w przyj臋tych i nieprzyj臋tych w wyniku uzupe艂niaj膮cego post臋powania rekrutacyjnego.
Zaj臋cia z etyki b臋d膮 odbywa艂y si臋 po zebraniu 2 wrze艣nia listy os贸b zainteresowanych.
Bezpiecznych wakacji! I do zobaczenia we wrze艣niu!
Podr臋czniku w roku szkolnym 2019/20 2019-09-09 11:19
Lista podr臋cznik贸w w PLO II na rok szkolny 2019/20.
[ » [Lista podr臋cznik贸w - liceum 3-letnie] ]
[ » [Lista podr臋cznik贸w - liceum 4-letnie] ]
100% matury! 2019-09-09 11:19
Serdecznie gratulujemy tegorocznym Maturzystom!
A偶 119 Waszych egzamin贸w pisemnych zosta艂o ocenionych na 100 %!
Sekretariat 2019-09-09 11:19
Uwaga!
W dniach: od 29.07.2019 r. do 09.08.2019 r. sekretariat b臋dzie nieczynny!
Rekrutacja 2019 2019-09-09 11:19
W tym roku szkolnym do naszego liceum zakwalifikowa艂o si臋 85 laureat贸w wojew贸dzkich konkurs贸w przedmiotowych, czyli w procesie rekrutacyjnym otrzymali maksymaln膮 liczb臋 punkt贸w, tj. 200.
Do grona spo艂eczno艣ci uczniowskiej do艂膮cz膮 najlepsi uczniowie z Opolszczyzny - 艣redni pr贸g punktowy w szkole wynosi prawie 160 pkt.
Gratulujemy i serdecznie witamy w naszych progach!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Rekrutacja 2019 2019-09-09 11:19
Uczniowie zakwalifikowani do naszej szko艂y od 11 lipca od godziny 9:00 do 15 lipca do godz. 12:00 mog膮 przynosi膰 potwierdzenie woli ucz臋szczania do niej - tj. orygina艂 艣wiadectwa uko艅czenia szko艂y i za艣wiadczenia OKE. Prosimy tak偶e o przyniesienie 2 zdj臋膰 (opisanych: imieniem i nazwiskiem, dat膮 urodzenia, klas膮 - np. 1A-3 (trzyletnie liceum 鈥 absolwenci gimnazjum) lub 1A-4 (czteroletnie liceum 鈥 absolwenci szk贸艂 podstawowych). Dokumenty w dniach 11 i 12 lipca przyjmowane b臋d膮 do godziny 16:00.
Uwaga kandydaci do Dw贸jki! 2019-09-09 11:19
Spotkanie z rodzicami uczni贸w (absolwent贸w gimnazjum) zakwalifikowanych do PLO II odb臋dzie si臋 11 lipca 2019 roku o godzinie 15.30 na sali gimnastycznej

Spotkanie z rodzicami uczni贸w (absolwent贸w szk贸艂 podstawowych) zakwalifikowanych do PLO II odb臋dzie si臋 11 lipca 2019 roku o godzinie 16.30 na sali gimnastycznej


Uczniowie zakwalifikowani do naszej szko艂y od 11 lipca do 15 lipca przynosz膮 do komisji rekrutacyjnej orygina艂 艣wiadectwa uko艅czenia szko艂y i za艣wiadczenia OKE, 2 zdj臋cia, kt贸re musz膮 by膰 opisane: imi臋 i nazwisko, data urodzenia, klasa, np. 1A-3 (trzyletnie liceum 鈥 absolwenci gimnazjum lub 1A-4 (czteroletnie liceum 鈥 absolwenci szk贸艂 podstawowych)
Stypendium fundacji Efekt Motyla 2019-09-09 11:19
Fundacja Efekt Motyla informuje o naborze do stypendium Fundacji Efekt Motyla w roku szkolnym 2019/20. Program stypendialny jest prowadzony przez Fundacj臋 od 2008r.
Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczni贸w z teren贸w wiejskich z ca艂ej Polski, zdolnych i zmotywowanych do nauki, kt贸rych trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.
Celem stypendium jest wspomaganie edukacji m艂odych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsi臋biorczo艣ci. Stypendia w wysoko艣ci 300 z艂 na miesi膮c przyznawane s膮 przez kolejne 10 miesi臋cy roku szkolnego. Dodatkowo dla Stypendyst贸w organizowany jest tak偶e wyjazd motywacyjny do Warszawy w pa藕dzierniku 2019r. po艂膮czony z warsztatami rozwojowymi.

Warunki formalne do z艂o偶enia wniosku:
- zamieszkanie na terenie wiejskim;
- status ucznia VII-VIII klasy szko艂y podstawowej / gimnazjum/liceum i technikum w roku szkolnym 2018/19;
- wysoka 艣rednia ocen oraz wyr贸偶niaj膮ce si臋 osi膮gni臋cia ucznia;
- trudna sytuacja materialna w rodzinie;
- z艂o偶enie poprawnie wype艂nionego wniosku i skanu 艣wiadectwa szkolnego za rok szkolny 2018/19 w terminie 1-15 lipca 2019r.
[ » [Informacja o stypendium] ]
[ » [Wniosek o przyznanie stypendium] ]
Rozdanie za艣wiadcze艅 o wynikach egzaminu maturalnego 2019-09-09 11:19
Uwaga maturzy艣ci!
Rozdanie za艣wiadcze艅 o wynikach egzaminu maturalnego, ob臋dzie si臋 w dniu 04.07 (czwartek) na g贸rnej sali gimnastycznej w godzinach 10:00 - 11:00.
W przypadku nieobecno艣ci, za艣wiadczenia mo偶na b臋dzie odbiera膰 w sekretariacie w dniach 4 i 5 lipca w godzinach 13:00-14:00.
Kr贸tkie podsumowanie roku szkolnego 2019-09-09 11:19
Za nami kolejny rok szkolny. Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e w ostatnim roku funkcjonowania gimnazj贸w nasi uczniowie zdobyli 16 na 30 tytu艂贸w Opolskiego or艂a.
Liceali艣ci natomiast z 40 przynanych nagr贸d, zdobyli ich a偶 17.
Nasi liceali艣ci zdobyli tak偶e 2 z 4 Nagr贸d Edukacyjnych Prezydenta Miasta Opola. S膮 to Agata Ksi膮偶ek z klasy 2A oraz Piotr Grzelak z klasy 3E.
Z niecierpliwo艣ci膮 czekamy na wyniki matur pisemnych. Znamy ju偶 wyniki 94 naszych gimnazjalist贸w, kt贸rzy pisali sw贸j egzamin. Sto dwadzie艣cia egzamin贸w z j臋zyk贸w (poziom podstawowy i poziom rozszerzony) zosta艂o ocenionych na 100%! 艢rednia szko艂y z j臋zyk贸w wynios艂a blisko 100%.
Wszystkim uczniom, dla kt贸rych rok szkolny 2018/2019 jest ju偶 rokiem minionym serdecznie gratulujemy!
Rekrutacja 2019-09-09 11:19
Uwaga gimnazjali艣ci i absolwenci szk贸艂 podstawowych.
PRZECZYTAJ JU呕 TERAZ!!!
Je艣li zostaniesz przyj臋ty do naszego liceum, to w czasie sk艂adania orygina艂贸w dokument贸w, b臋dziesz musia艂 podj膮膰 decyzj臋, dotycz膮c膮 wyboru przedmiot贸w nauczanych na r贸偶nych poziomach w naszej szkole.
Tu dowiesz si臋 wi臋cej:
[ » Absolwenci gimnazj贸w ]
[ » Absolwenci szk贸艂 podstawowych ]
Rekrutacja 2019-09-09 11:19
Dokumenty (kopie 艣wiadectw i za艣wiadcze艅 o wynikach egzamin贸w gimnazjalnych/贸smoklasisty) przyjmowane b臋d膮 od 21.06. codziennie w dni pracy szko艂y do 25.06 w godzinach od 9:00 do 16:00.
Dokumenty gimnazjalist贸w przyjmowane b臋d膮 w salach 114 i 116.
Dokumenty absolwent贸w szk贸艂 podstawowych przyjmowane b臋d膮 w salach 5, 6 i 7.
Stypendia motywacyjne 2019-09-09 11:19
Uczniowie klas I-III liceum maj膮cy w drugim semestrze 艣redni膮 przekraczaj膮c膮 5,1 oraz klas trzecich gimnazjum maj膮cy 艣redni膮 ocen w drugim semestrze przekraczaj膮c膮 5,3 proszeni s膮 o zg艂oszenie si臋 do ksi臋gowo艣ci w celu wype艂nienia o艣wiadczenia odno艣nie stypendium motywacyjnego.
NTO - Twoja kariera 2019-09-09 11:19
Zapraszamy do zapoznania si臋 z drugim numerem wk艂adki NTO - "Twoja kariera".
[ » Strona 1 ]   [ » Strona 2 ]   [ » Strona 3 ]
Zako艅czenie roku szkolnego 2019-09-09 11:19
Zako艅czenie roku szkolnego - 19.06.2019.
Godz. 8:00 - Msza 艢wi臋ta u oo. Jezuit贸w.
Godz. 9:00 - zako艅czenie rolu szkolnego dla licealist贸w.
Godz. 16:00 - uroczyste zako艅czenie roku szkolnego dla gimnazjalist贸w (Xaverianum, ul. Czplaka).
Skr贸cone zaj臋cia 2019-09-09 11:19
W zwi膮zku z upa艂ami, lekcje do ko艅ca roku szkolnego b臋d膮 odbywa艂y si臋 w nast臋puj膮cych godzinach:
1. lekcja - 8.00 鈥 8.30
2. lekcja - 8.35 鈥 9.05
3. lekcja - 9.10 鈥 9.40
4. lekcja - 9.45 鈥 10.15
5. lekcja - 10.20 鈥 10.50
6. lekcja - 10.55 鈥 11.25
7. lekcja - 11.30 鈥 12.00
8. lekcja - 12.15 鈥 12.45
9. lekcja - 12.50 鈥 13.20
10. lekcja 鈥 13.25 鈥 13.55
"M艂odzie偶 recytuje poezj臋" 2019-09-09 11:19
Karolina Fronia zdoby艂a w 25 konkursie "M艂odzie偶 recytuje poezj臋" drugie miejsce w kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnych.
Konkurs organizowany przez Towarzystwo Spo艂eczno Kulturalne Niemc贸w odby艂 si臋 11.06.2019 r. na scenie teatru im. J. Kochanowskiego.
Gratulujemy!
Energetyka j膮drowa XXI wieku 2019-09-09 11:19
Uczniowie naszej szko艂y Paulina Golasz z klasy 1A, Sebastian Kresan i Martyna Wilczy艅ska z 1D zaj臋li trzy pierwsze miejsca w konkursie "Energetyka j膮drowa XXI wieku", kt贸ry odby艂 si臋 5. czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto Alicja Fryc z klasy 1A otrzyma艂a wyr贸偶nienie.
Gratulujemy!
Programistyczni NOMADzi 2019-09-09 11:19
Dru偶yna z klasy 2A w sk艂adzie Miko艂aj Jaszcza i Jakub Sahs zoby艂a III miejsce w Niezale偶nych Og贸lnopolskich Mistrzostwach w Analizie Danych. By艂a to ju偶 IX edycja Mistrzostw organizowanych przez ko艂o naukowe GAUSS Politechniki Wroc艂awskiej.
Serdeczne gratulacje!
Sukcesy sportowe 2019-09-09 11:19
21 maja 2019 roku odby艂y si臋 Mistrzostwa Opola w lekkiej atletyce - nasz膮 szko艂臋 reprezentowali: Klaudia Kronburg 1I w biegu na 200m - Im, w skoku w dal - Im; Jakub Nalepa 1A - w biegu na 3000m - Im; Ewa Grochalska 1F - w 3-skoku - IIm, Dominika Nies艂ony 2I w biegu na 1500m - IIIm, Tomasz Walecko 1B w biegu na 3000m - Vm.
Natomiast 31 maja odby艂y si臋 Mistrzostwa Wojew贸dztwa w lekkiej atletyce gdzie Klaudia Kronburg 1I zdoby艂a z艂oty medal w skoku w dal oraz w biegu na 200m, Tomasz Wester 1A zdoby艂 srebrny medal w biegu na 110m p/p艂, a Dominika Nies艂ony 2I w biegu na 1500m wywalczy艂a VI m.
1 czerwca Jakub Nalepa 1A wywalczy艂 z艂oty medal na Mistrzostwach Polski AZS.
Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom!
Og贸lnopolskie Mistrzostwa Szk贸艂 w Szachach 2019-09-09 11:19
W dniach 2-5 czerwca w Pokrzywnej odby艂y si臋 Og贸lnopolskie Mistrzostwa Szk贸艂 w Szachach Dru偶ynowo (Licealiada). Dru偶yna szkolna w sk艂adzie: Julia Trusz, Jan Pu艂torak, Tomek G贸reczny i Alosza Karalchuk uplasowa艂a si臋 na wysokim sz贸stym miejscu, a Tomek dodatkowo zdoby艂 drugie miejsce w kraju na drugiej szachownicy. Poziom tegorocznych zawod贸w by艂 bardzo wysoki, dlatego zawodnikom nale偶膮 si臋 podzi臋kowania za ambitn膮 walk臋 i szczeg贸lne gratulacje.
Stypendium szkolne 2019-09-09 11:19
Przedstawiamy Pa艅stwu procedur臋 dotycz膮c膮 realizacji wniosk贸w na stypendium szkolne w okresie 艣wiadczeniowym 2019/2020. [ » Procedury ]
Rekrutacja 2019-09-09 11:19
Drodzy Kandydaci. Od 13 maja mo偶na logowa膰 si臋 do systemu rekrutacyjnego.
Dla uczni贸w gimnazj贸w - [ » opolskie-pogim.edu.com.pl ]
Dla uczni贸w szk贸艂 podstawowych - [ » opolskie-posp.edu.com.pl ]
Przypominamy, 偶e do klas dwuj臋zycznych (F) do 20.05 dodatkowo nale偶y wype艂ni膰 wniosek o przyj臋cie do klasy dwuj臋zycznej (dla gimnazjalist贸w: [ » [wniosek] ], dla uczni贸w szk贸艂 podstawowych: [ » [wniosek] ]) oraz wzi膮膰 udzia艂 w sprawdzianie kompetencji j臋zykowych w dniu 23 maja br.
Wi臋cej informacji na [ » www.lo2.opole.pl/rekrutacja ])
Siatk贸wka pla偶owa 2019-09-09 11:19
W rozegranych 30 maja 2019 r. Mistrzostwach Opola w siatk贸wce pla偶owej ch艂opc贸w, reprezentacja naszej Szko艂y w sk艂adzie: Tadeusz Wencel i Krzysztof Szpryngiel z klasy II i zdoby艂a srebrne medale.
Serdecznie gratulujemy!!!!
Gala XIV Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:19
W dniu 28 maja 2019 r. o godz. 12.00 w Pa艂acu Prezydenckim odby艂a si臋 Gala XIV edycji Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci. Zapraszamy do obejrzenia wyst膮pienia jej zwyci臋偶czyni - Agaty Ksi膮偶ek z klasy II A i p. Ewy Michalskiej, kt贸ra by艂a jej opiekunem.
[ » Kana艂 Youtube - Prezydent.pl ]
Serdecznie gratulujemy!
AMOPA 2019-09-09 11:19
Julia Odelga z klasy II D zaj臋艂a II miejsce w mi臋dzynarodowym konkursie organizowanym przez AMOPA Paris w kategorii "La Jeune Po茅sie" - klasy drugie, licea zagraniczne - (na wiersz w j臋zyku francuskim) za utw贸r pt. "Ruse".
Gor膮ce gratulacje!
CISCO CCNA 2019-09-09 11:19
Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e jako Akademia CISCO uzyskali艣my uprawnienia do prowadzenia kurs贸w CCNA Routing and Switching: Wprowadzenie do Sieci oraz CCNA Routing and Switching: Podstawy routingu i prze艂膮czania.
Zapisz si臋 na zaj臋cia ju偶 dzi艣!
K. 呕yta
Spotkania z rodzicami 2019-09-09 11:19
Spotkania z rodzicami klas pierwszych i drugich odb臋d膮 si臋 we wtorek, 28 maja 2019r od godz. 17:00
Piknik wSPAnia艂ych Mam 2019-09-09 11:19
Z dum膮 pragniemy poinformowa膰, 偶e uczniowie naszej szko艂y odpowiadaj膮 za koncert i realizacj臋 warsztat贸w dla niepe艂nosprawnych dzieci podczas "pikniku wSPAnia艂ych mam", kt贸ry odb臋dzie si臋 25.05.2019 w D.A. Resurrexit. Wiemy, 偶e opieka nad dzieckiem niepe艂nosprawnym wymaga mn贸stwa energii i wyrzecze艅, dlatego cieszymy si臋, 偶e dzi臋ki naszemu wsparciu mamy b臋d膮 mog艂y chocia偶 na chwil臋 oderwa膰 si臋 od problem贸w dnia codziennego.
Rekrutacja 2019 2019-09-09 11:19
Uwaga Rodzice!
W dniu 22.05 w godzinach 9:30-11:30 sekretariat b臋dzie nieczynny. Bardzo prosimy o przynoszenie wniosk贸w po 11:30.
Dzi臋kujemy za wyrozumia艂o艣膰.
Rekrutacja 2019 2019-09-09 11:19
Drodzy Rodzice uczni贸w klas gimnazjalnych i klas 贸smych!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotycz膮ce systemu rekrutacji dla uczni贸w klas trzecich gimnazjum oraz klas 贸smych szko艂y podstawowej, kt贸re odb臋dzie si臋 21.05.2019r. w Zespole Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu przy ul. Pu艂askiego 3.
Poka偶emy jak w praktyce wype艂ni膰 wniosek i na co zwr贸ci膰 szczeg贸ln膮 uwag臋, 偶eby dosta膰 si臋 do wybranej szko艂y.
Godziny spotka艅:
  • szko艂y podstawowe godz. 16:00
  • gimnazja godz. 16:30
Serdecznie zapraszamy!
Olimpiada J臋zyka Angielskiego 2019-09-09 11:19
W dniach 15-16.04 br. w Poznaniu odby艂 si臋 fina艂 Olimpiady J臋zyka Angielskiego. Zuzanna Ciszewska z klasy 1H uzyska艂a tytu艂 finalisty.
Serdecznie gratulujemy!
Mi臋dzyszkolny Konkurs J臋zyka 艁aci艅skiego 2019-09-09 11:19
Daria Kluba i Sara Kochanek z kl. Id s膮 finalistkami VIII Mi臋dzyszkolnego Konkursu J臋zyka 艁aci艅skiego, kt贸ry odby艂 si臋 29 kwietnia w Kielcach. Daria zaj臋艂a VI, a Sara XII miejsce.
Uczennicom gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w.
Matura z informatyki 2019-09-09 11:19
Uczniowie pisz膮cy matur臋 z informatyki, proszeni s膮 o stawienie si臋 w pi膮tek, 10.05 o godzinie 12:00 w przydzielonych salach w celu wylosowania i sprawdzenia stanowisk.
K. 呕yta
Rekrutacja 2019-09-09 11:19
Przypominamy, 偶e przyjmowanie wniosk贸w do tych szk贸艂, w kt贸rych przeprowadzone b臋dzie dodatkowe post臋powanie kwalifikacyjne (klasa dwuj臋zyczna) rozpoczyna si臋 13 maja.
Do zobaczenia w Dw贸jce ;-)
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i... 2019-09-09 11:19
W dniach 27-28.04 w Warszawie odby艂 si臋 fina艂 Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮. Julia Bia艂ow膮s z 2I zaj臋艂a IV miejsce i uzyska艂a tytu艂 finalisty.
Serdecznie gratulujemy!
Igrzyska Ekonomiczne 2019-09-09 11:19
W dniu 11.04, dru偶yna w sk艂adzie: Dawid Bogon z 3A i Rafa艂 Wyszy艅ski z klasy 2A zaj臋艂a III miejsce w wojew贸dzkim konkursie "Igrzyska Ekonomiczne".
Gor膮co gratulujemy!
M艂odzi debatuj膮 2019-09-09 11:19
Karolina Fronia i Wiktoria Gr枚lich z II B zakwalifikowa艂y si臋 do og贸lnopolskiego Fina艂u mi臋dzynarodowego konkursu 鈥濵艂odzi debatuj膮鈥.
Fina艂 odb臋dzie si臋 w Warszawie w dniach 24-25 kwietnia 2019 r.
Gor膮co gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!
Olimpiada Wiedzy o Biznesie 2019-09-09 11:19
16 kwietnia 2019 r. w 艁odzi Ewelina 艁epek z I B zaj臋艂a II miejsce w Finale i zosta艂a Laureatk膮 Olimpiady Wiedzy o Biznesie i
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Ma艂a Olimpiada Matematyczna 2019-09-09 11:19
Dru偶yna z Dw贸jki w sk艂adzie: Micha艂 Grzelak, Oskar Werner z III A, Mateusz 艢migielski z III E, Miko艂aj Jaszcza z II A i Monika 艁ysiak z I A zaj臋艂a II miejsce w Finale Ma艂ej Olimpiady Matematycznej. Monika uzyska艂a wyr贸偶nienie w rywalizacji indywidualnej.
Gor膮ce gratulacje!
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH 2019-09-09 11:19
Antoni Misztal, Dawid Bogon i Micha艂 Grzelak z III A oraz Maksymilian Rogu艂a i Mateusz 艢migielski z III E zostali Laureatami XII edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Antoni uzyska艂 wynik 100%. Wyniki og艂oszono 16 kwietnia 2019 r.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 2019-09-09 11:19
13 kwietnia Dru偶yna SGR w sk艂adzie: Julia Lech z II F, Alicja Rabiej z II G, Marta Kunka z I G, Blanka 艢mieja z I J oraz Arkadiusz Sobieraj z I B zaj臋艂a II miejsce w rejonie w XXVII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzy偶.
Gor膮ce gratulacje!
Olimpiada Filozoficzna 2019-09-09 11:19
13 kwietnia 2019 r. w Warszawie Filip Brawata i Kamil Ju艣kiewicz z III H zostali Finalistkami XXXI Olimpiady Filozoficznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Zarz膮dzania i Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:19
12 kwietnia 2019 r. w Cz臋stochowie Agata Ksi膮偶ek z II A zaj臋艂a VII miejsce a Piotr Grzelak z klasy III E XIV miejsce w Polsce i zostali Laureatami VII Olimpiady Zarz膮dzania i Przedsi臋biorczo艣ci.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Znajomo艣ci Afryki 2019-09-09 11:19
10 kwietnia 2019 r. w Warszawie Julia Matuszek i Julia Mazurek z III C zosta艂y Finalistkami XVII Olimpiady Znajomo艣ci Afryki.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:19
11 kwietnia 2019 r. w Warszawie Agata Ksi膮偶ek z klasy II A zajmuj膮c pierwsze miejsce w kraju zosta艂a Laureatk膮 XIV Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Informacje 2019-09-09 11:19
Drodzy Uczniowie!
W zwi膮zku z zawieszeniem strajku zapraszam na spotkanie na dziedzi艅cu szko艂y 29 kwietnia2019r. o godzinie 8.00.
Po spotkaniu zaj臋cia b臋d膮 odbywa艂y si臋 wg planu lekcji.
Agnieszka Buganik-Pszczy艅ska
Dyrektor

Po偶egnanie klas maturalnych odb臋dzie si臋 we wtorek 30 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 na dziedzi艅cu szko艂y. Zapraszam spo艂eczno艣膰 szkoln膮!
Agnieszka Buganik-Pszczy艅ska
Dyrektor
Informacja dla maturzyst贸w 2019-09-09 11:19
Drodzy uczniowie klas maturalnych, Szanowni Rodzice!
Nadal strajkujemy, ale maj膮c na wzgl臋dzie dobro i przysz艂o艣膰 naszych uczni贸w informujemy, 偶e my - nauczyciele PLO II - podj臋li艣my decyzj臋 o dokonaniu klasyfikacji uczni贸w w dn. 24.04.2019 o godz. 1500.
STRAJK 2019-09-09 11:19
Drodzy Rodzice i Uczniowie!

8 kwietnia 2019 roku Nauczyciele naszej szko艂y solidarnie przyst膮pili do strajku.
Akcja potrwa do odwo艂ania.
Mi臋dzynarodowy Konkurs Fotomonta偶u 2019 2019-09-09 11:19
Emilia Farasiewicz z klasy I J zdoby艂a II miejsce w etapie krajowym X edycji Mi臋dzynarodowego Konkursu Fotomonta偶u 2019 za prac臋 pt. "La difisi贸n de Lorca en el mundo".
Gor膮ce gratulacje!
Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮 2019-09-09 11:19
Julia Bia艂ow膮s z II i zakwalifikowa艂a si臋 do zawod贸w centralnych IX Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮 . Zawody centralne odb臋d膮 si臋 w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Olimpiada Literatury i J臋zyka Polskiego 2019-09-09 11:19
6 kwietnia 2019 r. w Warszawie Julia Mi膮偶ek i Kamila Wachal z III H oraz Zofia Strzy偶 z II H zosta艂y Finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i J臋zyka Polskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada J臋zyka Francuskiego 2019-09-09 11:19
6 kwietnia 2019 r. w 艁odzi Anna Wac艂awczyk z III A zaj臋艂a I miejsce w Polsce i zosta艂a Laureatk膮 XLII Olimpiady J臋zyka Francuskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Ekonomiczna 2019-09-09 11:19
7 kwietnia 2019 r. w Warszawie Piotr Grzelak z III E zaj膮艂 X miejsce, a Agata Ksi膮偶ek z klasy II A XVIII miejsce w Polsce i zostali Laureatami XXXII Olimpiady Ekonomicznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Historyczna 2019-09-09 11:19
8 kwietnia 2019 r. w Gda艅sku Pawe艂 Nowak z III C zosta艂 Finalist膮 XLVI Olimpiady Historycznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Warto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych" 2019-09-09 11:19
9 kwietnia 2019 r. w Warszawie Aleksandra Graniczkowska z II i zosta艂a Finalistk膮 III edycji Olimpiady "Warto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych".
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!
Srebrny medal dla SGR z Dw贸jki 2019-09-09 11:19
6 kwietnia 2019 r. dru偶yna Szkolnej Grupy Ratowniczej zaj臋艂a II miejsce w wojew贸dztwie w IV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespo艂u Szk贸艂 Medycznych w Brzegu. Dru偶yna wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Julia Lech z II F (kapitan), Alicja Rabiej z II G, Hanna Szostak z I H oraz Blanka 艢mieja z I J.
Gor膮ce gratulacje!
Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci i Zarz膮dzania 2019-09-09 11:19
Piotr Grzelak z III E i Agata Ksi膮偶ek z II A zakwalifikowali si臋 do etapu centralnego VII edycji Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci i Zarz膮dzania, kt贸ry odb臋dzie si臋 12 kwietnia 2019 r. na Politechnice Cz臋stochowskiej.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Life Plan 2019-09-09 11:19
Rozpocz臋艂a si臋 kolejna edycja programu Life Plan organizowana przez Fundacj臋 Marka Kami艅skiego. Ruszy艂 konkurs, w kt贸rym wy艂onina zostanie grupa uczestnik贸w do programu stypendialnego Life Plan 2019.
Life Plan to 8-miesi臋czny program rozwojowo-motywacyjny oparty o metod臋 Biegun autorstwa Marka Kami艅skiego. Life Plan przeznaczony jest dla ambitnych nastolatk贸w w wieku 14 鈥 17 lat, kt贸rzy w czasie jego trwania poznaj膮 metod臋 Biegun i naucz膮 si臋 korzysta膰 z narz臋dzi pomagaj膮cych im si臋 realizowa膰. Celem programu jest budowanie w dzieciach poczucia w艂asnej warto艣ci, co przyczyni si臋 do realnego osi膮gania swoich cel贸w.
Wszelkie dokumenty potrzebne do zg艂oszenia kandydata w konkursie znajduj膮 si臋 na stronie [ » marekkaminski.com ]
[ » Plakat konkursowy ]
Og贸lnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej 2019-09-09 11:19
30 marca 2019 r. w Warszawie El偶bieta Kucharska z III H zosta艂a finalistk膮 XI Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez redakcj臋 magazynu psychologicznego " Charaktery鈥.
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:19
31 marca 2019 r. w Poznaniu Wiktoria Ernst z II B zaj臋艂a III miejsce, a Olivia Kopyra z I B zaj臋艂a VII miejsce w Polsce i zosta艂y Laureatkami XLII Olimpiady J臋zyka Niemieckiego. 艁ukasz Mazur z III G, Karolina Poliwoda z II A, Karolina Fronia i Wiktoria Gr枚hlich z II B , Anna Grabowski z II 鈥濱鈥 oraz gimnazjalistka z Dziesi膮tki - Julia Nowicka uzyskali tytu艂 Finalisty.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
鈥濶ajlepsze zaj臋cia z przedsi臋biorczo艣ci鈥 2019-09-09 11:19
29 marca 2019 r. we Wroc艂awiu dru偶yna w sk艂adzie: Paulina Golasz, Natalia Grobarek, Daria Ciesio艂kiewicz z I A zaj臋艂a III miejsce w regionie 艣l膮sko-opolsko-ma艂opolskim w og贸lnopolskim konkursie 鈥濶ajlepsze zaj臋cia z przedsi臋biorczo艣ci鈥 W nagrod臋 dziewcz臋ta pojad膮 na wycieczk臋 do Srasburga.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w
Konkurs na najlepszy artyku艂 2019-09-09 11:19
Wiktoria Kulig z II i zdoby艂a I miejsce w konkursie na najlepszy artyku艂 do znanego niemieckiego czasopisma "Begegnung". W artykule opisa艂a swoj膮 prac臋 z dzie膰mi w ramach wolontariatu w klubie p艂ywackim "Shark". Jej humorystyczna praca zyska艂a popularno艣膰 i uznanie jury, kt贸re przyzna艂o jej pierwsze miejsce. Konkurs odby艂 si臋 pod patronatem Centralnego Wydzia艂u Szkolnictwa Zagranicznego (ZfA).
Gratulujemy!
Konkurs o Indeks Politechniki Warszawskiej 2019-09-09 11:19
Miko艂aj Jaszcza z II A uzyska艂 100 % punkt贸w w zawodach okr臋gowych Konkursu Matematycznego o Indeks Politechniki Warszawskiej i zakwalifikowa艂 si臋 do Fina艂u, kt贸ry odb臋dzie si臋 13 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
Gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!
Egzamin DELF 2019-09-09 11:19
CENTRUM MI臉DZYNARODOWYCH EGZAMIN脫W Z J臉ZYKA FRANCUSKIEGO
DELF JUNIOR A1, A2, B1
przy Zespole Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu, ul. Pu艂askiego 3
serdecznie zaprasza na kolejn膮 sesj臋 w czerwcu 2019r.
Uczestnicy: uczniowie szk贸艂 podstawowych, gimnazj贸w i lice贸w wojew贸dztwa opolskiego.
Termin zg艂oszenia: od 18.03. do 30.04. 2019 r.

Nale偶y poda膰 imi臋 i nazwisko ucznia, dat臋 i miejsce urodzenia, adres zamieszkania wraz z kodem, adres meilowy, nr pesel, narodowo艣膰, telefon kontaktowy, informacje o zdawanych wcze艣niej egzaminach DELF (jaki poziom) oraz aktualnie wybranym.
Termin egzaminu pisemnego: 01. 06. 2019r. (sobota), g.9.00 w ZSO Nr II w Opolu
Termin egzaminu ustnego: mi臋dzy 01. 06. a 08.06.2019r. (do ustalenia przez koordynatora, w zale偶no艣ci od ilo艣ci uczestnik贸w)
Koszt egzaminu:
   z 15% zni偶k膮                     z  30% zni偶k膮

 DELF A1  155 z艂 (inne szko艂y)      (125 z艂  ZSO Nr II)
 DELF A2  205 z艂 (inne szko艂y)      (170 z艂  ZSO Nr II)
 DELF B1  265 z艂 (inne szko艂y)      (215 z艂  ZSO Nr II)
Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest uiszczenie op艂aty na konto:
70 1940 1210 0103 5412 0010 0100 ( Instytut Francuski, Warszawa, ul. Widok 12; z dopiskiem: egzamin DELF A1,A2 lub B1 czerwiec 2019, imi臋 i nazwisko zdaj膮cego, Opole); ostateczna data wp艂aty: 06.05.br.
Dyplom wydaje CIEP (Centre International d`Etudes P茅dagogiques) z S猫vres pod Pary偶em i ma on charakter mi臋dzynarodowy oraz bezterminow膮 wa偶no艣膰.
Szczeg贸艂owych informacji udziela p. Gra偶yna W膮sowicz, koordynator d/s DELF JUNIOR (kontakt: tel.: 696 752 850 lub sekretariat@lo2.opole.pl ; tel.: 77 454 22 86; z dopiskiem DELF) oraz nauczyciele j臋zyka francuskiego.
Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzy偶u 2019-09-09 11:19
27 marca 2019 r. Natalia Pawelec z I D zaj臋艂a II miejsce w etapie rejonowym XIV Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzy偶u, kt贸ry mia艂 miejsce w siedzibie OSP w Opolu-Grudzicach.
Gratulujemy!
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej 2019-09-09 11:19
Antoni Misztal z III A zakwalifikowa艂 si臋 do zawod贸w centralnych XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Zawody centralne odb臋d膮 si臋 13 kwietnia 2019 r. we Wroc艂awiu.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
La Jeune Po茅sie 2019-09-09 11:19
14 marca 2019 r. odby艂 si臋 etap szkolny Mi臋dzynarodowego Konkursu z J臋zyka Francuskiego w kategorii: Poezja (La Jeune Po茅sie). Do Pary偶a wys艂ano wiersze: Julii Odelgi - 鈥濺use鈥 z II D oraz Jakuba 艁ab臋dzkiego - 鈥濴e gris鈥 i Hanny 艢miechowskiej - 鈥濴a pluie鈥 z 3 b z Dziesi膮tki.
Gratulujemy wysokiego poziomu znajomo艣ci j臋zyka francuskiego!
Serdecznie gratulujemy !!!
Turniej Fizyczny 2019-09-09 11:19
16 marca 2019 r. w Instytucie Fizyki UO Micha艂 Grzelak z III E zaj膮艂 I miejsce a Mateusz Bednarski i Piotr Ksi膮偶ek z III A zdobyli V miejsce w wojew贸dztwie i zostali Laureatami Turnieju Fizycznego w rywalizacji indywidualnej.
W rywalizacji dru偶ynowej w Finale Turnieju Dru偶yna z Dw贸jki bezapelacyjnie zwyci臋偶y艂a i zdoby艂a, po raz kolejny Puchar Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Serdecznie gratulujemy !!!
Wypracowanie w J臋zyku Francuskim 2019-09-09 11:19
14 marca 2019 r. odby艂 si臋 etap szkolny Mi臋dzynarodowego Konkursu z J臋zyka Francuskiego w kategorii: Wypracowanie w J臋zyku Francuskim, organizowanego przez Stowarzyszenie AMOPA z siedzib膮 w Pary偶u. Do konkursu przyst膮pili uczniowie z PLO II i PG 10. Do fina艂u zakwalifikowano prace Natalii Kurdzieko i Anny Szyndler z IB, Dagmary Franus z IIC, Angeliki Kowalskiej z IID oraz Urszuli 艁otarewicz z III F oraz prace gimnazjalist贸w z 3 b: Dominiki Dolnej, Natalii Gardiasz, Julii 艢wieczki, Aleksandra Ku艣nierza oraz Micha艂a Kaniuki.
Serdecznie gratulujemy!
Spotkania z rodzicami i konsultacje dla rodzic贸w 2019-09-09 11:19
Spotkania z rodzicami uczni贸w klas trzecich 鈥 we wtorek, 26 marca 2019r godz. po 17:00
Konsultacje dla Rodzic贸w uczni贸w klas pierwszych i drugich 鈥 we wtorek, 26 marca 2019r od godz. 17:00
[ » Lista sal ]
Uwaga! Pani dyrektor zaprasza
rodzic贸w uczni贸w klas trzecich liceum i gimnazjum na spotkanie w dniu dzisiejszym,
26.03.2019 r. ( wtorek)
na godzin臋 17.00 do 艣wietlicy ( s.132 .I pi臋tro).
Olimpiada Filozoficzna 2019-09-09 11:19
Filip Brawata i Kamil Ju艣kiewicz z III H zakwalifikowali si臋 do zawod贸w centralnych XXXI Olimpiady Filozoficznej. Zawody centralnych odb臋d膮 si臋 w dniach 13 kwietnia 2018 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Opolski Turniej Chemiczny 2019-09-09 11:19
2 marca 2019 r. 艁ukasz Mazur z III G zaj臋艂a III miejsce i znalaz艂 si臋 w gronie Zwyci臋zc贸w XXV Opolskiego Turnieju Chemicznego. Robert Margu艂a zdoby艂 V miejsce, a Karol Demel VII miejsce - tym samym obaj uczniowie klasy III D uzyskali tytu艂 Laureata tego偶 turnieju.
Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!
Sukces na bank 2019-09-09 11:19
Dru偶yna w sk艂adzie: Agata Ksi膮偶ek i Adam Zieli艅ski z II A, Aleksandra Graniczkowska i Julia Bia艂ow膮s z 2i oraz Piotr Grzelak III E zakwalifikowa艂a si臋 do kolejnego etapu teleturnieju Sukces na bank. Za ca艂ej Polski do II etapu zakwalifikowano tylko 32 dru偶yny. Ju偶 wkr贸tce w naszej szkole zago艣ci ekipa telewizyjna, kt贸ra stworzy felieton o uczestnikach teleturnieju. Poszczeg贸lne etapy rywalizacji zostan膮 uwiecznione i wyemitowane na antenie Telewizji Polskiej (7 odcink贸w teleturnieju).
Gor膮ce gratulacje!
"W 艣wiecie finans贸w" 2019-09-09 11:19
W VIII edycji wojew贸dzkiego konkursu "W 艣wiecie finans贸w" organizowanego w Dw贸jce : I miejsce zdoby艂 Wojciech Burda, II miejsce uzyska艂 Marek Kossakowski 鈥 obaj z PG 9. Na III miejscu uplasowa艂 si臋 Kamil Stankiewicz z 3 a.
Serdecznie gratulujemy!
Wagary w dw贸jce 2019-09-09 11:18
Wszystkich zainteresowanych dalsz膮 nauk膮 w opolskiej 鈥濪w贸jce鈥 serdecznie zapraszamy na spotkania w murach naszej Szko艂y. Zaproszenie kierujemy zar贸wno do gimnazjalist贸w, jak i uczni贸w szk贸艂 podstawowych.
21 marca 2019r. (czwartek) tradycyjnie zapraszamy uczni贸w na 鈥濿agary w Dw贸jce鈥. Tego dnia macie mo偶liwo艣膰 spotkania ze starszymi kole偶ankami i kolegami- Licealistami z Dw贸jki. B臋dzie to r贸wnie偶 niepowtarzalna okazja bezpo艣redniego poznania wielu Nauczycieli, uczestniczenia w kr贸tkich, prowadzonych przez nich zaj臋ciach. Ponadto w szkolnej 艣wietlicy b臋dziecie mie膰 mo偶liwo艣膰 porozmawiania z Dyrekcj膮 Szko艂y o specyfice poszczeg贸lnych profili klas pierwszych oraz o zasadach rekrutacji do Szko艂y.
To sprawdzony spos贸b by pozna膰 swoj膮 przysz艂膮 Szko艂臋.
Konkurs Angielsko-Niemiecki 鈥 POLIGLOTA 2019-09-09 11:19
W dniu 21 marca 2019 odby艂 si臋 etap ustny VII Konkursu Angielsko-Niemieckiego dla si贸dmo- i 贸smoklasist贸w oraz gimnazjalist贸w Opolszczyzny 鈥 POLIGLOTA o Puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu. I miejsce zdoby艂 Marek Janicki z Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 w Ole艣nie.
Du偶e Wyr贸偶nienia uzyskali: Kerstin Golla ze SP w Solarni, Magdalena Tomiczak, Zofia Winnik, Jakub Kozarski, Paulina Wotzka, Alicja Wiktor, Emilia Paluch z 3a z Dziesi膮tki oraz Michael Stein z PG w G艂og贸wku i Dominik Famu艂a 鈥搝 PSP Nr 1 w Ole艣nie.
Ma艂e Wyr贸偶nienia otrzymali: Jakub Paliwoda z ZS Nr 2 w Ole艣nie, Dominik Buhl z ZSP w D臋bskiej Ku藕ni, 艁ukasz Stanula i Fabian Filusz z PG w G艂og贸wku, 艁ukasz Segieth ze SP w Je艂owej, Paulina Bonk ze SP Kielczy, Aleksandra Cielanga z PSP w Walcach, Kamil Stankiewicz z Dziesi膮tki i Maciej Jankowski z ZS Nr 2 w Ole艣nie.
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs 鈥濷 z艂oty indeks Politechniki 艢l膮skiej鈥 - chemia 2019-09-09 11:19
Miko艂aj Tarapacz z III D 9 marca 2019 r. w Gliwicach uzyska艂 tytu艂 Laureata I stopnia w og贸lnopolskim konkursie 鈥濷 z艂oty indeks Politechniki 艢l膮skiej鈥 w dziedzinie chemia. 艁ukasz Bialic z III D uzyska艂 tytu艂 Laureata II stopnia.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Olimpiada Znajomo艣ci Afryki 2019-09-09 11:19
Julia Matuszek i Julia Mazurek z III C zakwalifikowa艂y si臋 do zawod贸w centralnych XVII Olimpiady Znajomo艣ci Afryki.
Zawody centralne odb臋d膮 si臋 10 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
鈥濧ustria 鈥 kraj i mieszka艅cy鈥 2019-09-09 11:19
Wiktoria Ernst i Wiktoria Gr枚hlich z II B zakwalifikowa艂y si臋 do Fina艂y og贸lnopolskiego konkursu 鈥濧ustria 鈥 kraj i mieszka艅cy鈥, kt贸ry odb臋dzie si臋 4 kwietnia 2019 r. w Opolu.
Gor膮ce gratulacje!
Najlepsze Zaj臋cia z Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:19
Dru偶yna Paulina Golasz, Natalia Grobarek, Daria Ciesio艂kiewicz z I A zakwalifikowa艂a si臋 do fina艂u regionalnego konkursu Najlepsze Zaj臋cia z Przedsi臋biorczo艣ci.
Etap regionalny odb臋dzie si臋 29 marca 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wroc艂awiu.
Serdecznie gratulujemy!
Warto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych 2019-09-09 11:19
15 marca 2019 r. zesp贸艂 w sk艂adzie: Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z Iii oraz Rafa艂 Wyszy艅ski II A zdoby艂 I miejsce na Opolszczy藕nie w Olimpiadzie "Warto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych".
Gratulujemy!
Olimpiada Literatury i J臋zyka Polskiego 2019-09-09 11:19
Julia Mi膮偶ek i Kamila Wachal z III H oraz Zofia Strzy偶 z II H zakwalifikowa艂y si臋 do zawod贸w centralnych XLIX Olimpiady Literatury i J臋zyka Polskiego. Zawody centralne odb臋d膮 si臋 w dniach 3 鈥 6 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach 2019-09-09 11:19
Ewelina 艁epek z I B zakwalifikowa艂a si臋 do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. 21 marca 2019 r. we藕mie udzia艂 w warsztatach przygotowuj膮cych do Fina艂u olimpiady, kt贸re odb臋d膮 si臋 w Spo艂ecznej Akademii Nauk w 艁odzi.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!
Konkurs J臋zyka 艁aci艅skiego 2019-09-09 11:19
Daria Kluba i Sara Kochanek z I D oraz Sara Helscher z I G zakwalifikowa艂y si臋 do VIII edycji og贸lnopolskiego Mi臋dzyszkolnego Konkursu J臋zyka 艁aci艅skiego, kt贸rego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Filologiczne.
Gor膮ce gratulacje!
Igrzyska Ekonomiczne 2019-09-09 11:19
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e wszystkie cztery dru偶yny z Dw贸jki zakwalifikowa艂y si臋 do Fina艂u Igrzysk Ekonomicznych. S膮 to: Grupa 1 鈥 Karolina Modrzejewska z III A i Piotr Grzelak z III E, Grupa 2 鈥 Aleksandra Graniczkowska z II 鈥濱鈥 i Rafa艂 Wyszy艅ski z II A, Grupa 3 鈥揂nia Jurkowska + Agata Ksi膮偶ek z II A i Anna Jurkowska z II C oraz Grupa 4 鈥 Dawid Bogon i Jakub Szpytko z III A. Fina艂 odb臋dzie si臋 11 kwietnia 2019 r. w SCK Uniwersytetu Opolskiego.
Gratulujemy!
Program Stypendialny Horyzonty 2019-09-09 11:19
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewi膮ty organizuje rekrutacj臋 do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na nauk臋 w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z ca艂ej Polski, kt贸rzy chc膮 zdobywa膰 wiedz臋 i do艣wiadczenia w du偶ym mie艣cie i kt贸rzy chc膮 uczy膰 si臋, jednocze艣nie dbaj膮c o rozw贸j osobisty i zaanga偶owanie obywatelskie.
[ » Wi臋cej informacji ]
[ » www.efc.edu.pl ]).
Tenis sto艂owy 2019-09-09 11:19
11 marca 2019 r. odby艂y si臋 Mistrzostwa Wojew贸dztwa - Licealiada w tenisie sto艂owym indywidualnym. Nasza reprezentantka Julia W贸jcik z III F zosta艂a Mistrzyni膮 Opolszczyzny i zdoby艂a z艂oty medal. Medal br膮zowy wywalczy艂 Patryk J臋drzejak tak偶e z III F. Pozostali uczestnicy Fina艂u zaj臋li odpowiednio: Natalia Pawelec z I D- V miejsce, Sylwia Pawelec z I G 鈥 VII miejsce i Piotr Gumuli艅ski III F-Xmiejsce.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!!
Turniej Fizyczny 2019-09-09 11:19
W艣r贸d 20 os贸b zakwalifikowanych do p贸艂fina艂u Turnieju Fizycznego o Puchar Polskiego Towarzystwa Fizycznego znalaz艂o si臋 7 licealist贸w z Dw贸jki. S膮 to: Mateusz Bednarski, Micha艂 Grzelak i Piotr Ksi膮偶ek z III A, Karol Celi艅ski i Miko艂aj Jaszcza z II A, Tomasz Marx z II E oraz Micha艂 Klemens z I A. Zawody odb臋d膮 si臋 16 marca 2019 r. w Instytucie Fizyki UO.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!
Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:19
Jakub Szpytko z III A, Piotr Grzelak z III E, Agata Ksi膮偶ek z II A, Szymon Szendzielorz z II E oraz Aleksandra Graniczkowska II i zakwalifikowali si臋 do zawod贸w centralnych XIV Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci. Zawody centralne odb臋d膮 si臋 4 kwietnia 2019 r. w SGH w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Konkurs Wiedzy o USA & GB 2019-09-09 11:19
Do drugiego etapu szkolnego konkursu Wiedzy o USA & GB, kt贸ry odb臋dzie si臋 27 marca w sali 222 o godzinie 8:00 zakwalifikowali si臋: Marcin Nowak z III A, Jakub Duchnowski z III H oraz Mateusz Cebula i Mateusz Hurnik z II E. Organizatorzy przypominaj膮 o przygotowaniu prezentacji trwaj膮cej do 15 min. na dowolnie wybrany przez siebie temat.
Gratulujemy!
"M艂odzi recytuj膮 poezj臋" 2019-09-09 11:19
Z przyjemno艣ci膮 informujemy, 偶e do eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego w j臋zyku niemieckim 鈥濵艂odzi recytuj膮 poezj臋鈥 zakwalifikowa艂y si臋 Wiktoria Ernst, Karolina Fronia i Wiktoria Groehlich z II B oraz ich m艂odsza kole偶anka z Dziesi膮tki 鈥 El偶bieta Kmiecik z 3a.
Etap rejonowy odb臋dzie si臋 4 kwietnia 2019 r .
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Rosyjskiego 2019-09-09 11:19
Aliaksei Karalchuk z II E zaj膮艂 V miejsce, a Yeva Horbulia z I D zaj臋艂a VIII miejsce w zawodach okr臋gowych XLII Olimpiady J臋zyka Rosyjskiego, kt贸re odby艂y si臋 w Sosnowcu w dniach 2 鈥 3 marca 2019 r.
Serdecznie gratulujemy!
High School Business Challenge 2019-09-09 11:18
Dru偶yna z Dw贸jki 鈥濱nflacyjne dziki鈥 2 marca 2019 r. we Wroc艂awiu zaj臋艂a II miejsce w regionie w og贸lnopolskim konkursie High School Business Challenge.
Serdecznie gratulujemy!
"Poznaj swoje prawa w pracy" 2019-09-09 11:18
Aleksandra Graniczkowska z II i zaj臋艂a II miejsce w wojew贸dztwie w og贸lnopolskim konkursie 鈥濸oznaj swoje prawa w pracy鈥. Ola w kwietniu b臋dzie reprezentowa艂a Opolszczyzn臋 w Finale konkursu, kt贸ry odb臋dzie si臋 w Warszawie.
Gor膮co gratulujemy!
Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH - matematyka 2019-09-09 11:18
Dawid Bogon, Micha艂 Grzelak i Antoni Misztal z III A oraz Maksymilian Rogu艂a i Mateusz 艢migielski z III E zakwalifikowali si臋 do Fina艂u XII Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH w kategorii matematyka . Zawody centralnych odb臋d膮 si臋 24 marca 2019 r. w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Projekt: 鈥濨udowanie kariery zawodowej licealist贸w i uczni贸w szk贸艂 zawodowych w Opolu鈥 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w do udzia艂y w projekcie pt. 鈥濨udowanie kariery zawodowej licealist贸w i uczni贸w szk贸艂 zawodowych w Opolu鈥, kt贸rego g艂贸wnym celem jest podniesienie jako艣ci kszta艂cenia zawodowego w艣r贸d uczni贸w 5 szk贸艂 zawodowych oraz uczni贸w 7 opolskich lice贸w og贸lnokszta艂c膮cych w mie艣cie Opolu.
[ » Podstrona projektu ] - wi臋cej informacji.
Rekrutacja do projektu (sta偶e i kursy zawodowe) trwa od 18 lutego do 26 lutego do godziny 14.00. Uczniowie, kt贸rzy s膮 zainteresowani udzia艂em w projekcie, wype艂niaj膮 formularz zg艂oszeniowy oraz ankiet臋 preferencji (do pobrania ze strony projektu lub w pok.110), a nast臋pnie do 26 lutego sk艂adaj膮 dokumenty w pokoju 110 (u innowatora p. Ewy Michalskiej).
Wi臋cej informacji mo偶na uzyska膰 u innowatora, p. Ewy Michalskiej, gab.110, e-mail: michalska@staszic.opole.pl
Dzie艅 Francuski w Dw贸jce i Dziesi膮tce 2019-09-09 11:18
Liceali艣ci z I B oraz gimnazjali艣ci z 3b pod opiek膮 pa艅 romanistek przygotowali zaj臋cia dla m艂odszych kole偶anek i koleg贸w z PSP 14 oraz PG 1 i PG 5. W szkolnej 艣wietlicy uczniowie 3 b wystawili 鈥濵a艂ego ksi臋cia鈥. W艣r贸d zaproszonych go艣ci by艂a pani dyrektor Biblioteki Obcoj臋zycznej, kt贸ra przedstawi艂a mo偶liwo艣ci r贸偶norodnych zaj臋膰 dla zainteresowanych nauk膮 j臋zyka francuskiego; studiuj膮cy ekonomi臋 Joseph, kt贸ry przedstawi艂 prezentacj臋 swojego rodzinnego kraju 鈥 Maroka oraz wolontariuszka z Francji- Nad猫ge, kt贸ra w prezentacji przybli偶y艂a swoje pasje 鈥撆沺iew i kuchnie francusk膮. Spotkanie poprowadzi艂y Magda i Natalia z I B, kunsztownie pos艂uguj膮ce si臋 j臋zykiem francuskim.
Olimpiada Solidarno艣ci 2019-09-09 11:18
Melisa Adler z II H zakwalifikowa艂a si臋 do zawod贸w okr臋gowych LXIV Olimpiady Solidarno艣ci.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 14 marca 2019 r. w opolskim Urz臋dzie Marsza艂kowskim.
Gratulujemy!
Wojew贸dzkie Igrzyska M艂odzie偶y Szkolnej 2019-09-09 11:18
22 lutego 2019 r. w Prudniku reprezentacja koszykarzy z Dw贸jki po raz kolejny zdoby艂a medal w Finale Wojew贸dzkich Igrzysk M艂odzie偶y Szkolnej. Tym razem by艂 to medal srebrny. Reprezentacja naszej szko艂y wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Jan Kowalczyk z III F, Mateusz Brzoza z III G, Miko艂aj Krukowski z II G, Szymon Angowski, Jan Chmiel, Rafa艂 Jurajda, Mateusz Marczak, Karol Rutkowski i Tomasz Stasiak II i oraz Maciej Sproski z I F. Trenerem Srebrnych Koszykarzy jest pan Mariusz Paj膮k.
Serdecznie gratulujemy!
Konsultacje dla rodzic贸w 2019-09-09 11:18
Konsultacje dla Rodzic贸w uczni贸w klas licealnych 鈥 we wtorek, 26 lutego 2019r od godz. 17:00

[ » Lista sal ]
Festiwal Piosenki Obcoj臋zycznej 2019-09-09 11:18
21 lutego 2019 r. Julia Mazur z II E zaj臋艂a II miejsce w XIII Festiwalu Piosenki Obcoj臋zycznej 鈥炁歱iewajmy razem鈥 organizowanym przez Zesp贸艂 Szk贸艂 z Oddzia艂ami Integracyjnymi i MODN.
Gor膮ce gratulacje!
Konkurs "O Z艂oty Indeks Politechniki 艢l膮skiej" 2019-09-09 11:18
艁ukasz Bialic i Miko艂aj Tarapacz z III D zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych Konkursu 鈥濷 Z艂oty Indeks Politechniki 艢l膮skiej. Zawody odb臋d膮 si臋 25 lutego 2019 r. w Gliwicach.
Gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Francuskiego 2019-09-09 11:18
Anna Wac艂awcdzyk z III a zakwalifikowa艂a si臋 do zawod贸w centralnych XLII Olimpiady J臋zyka Francuskiego. Zawody centralne odb臋d膮 si臋 w dniach 4-6 kwietnia 2019 w 艁odzi.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzy偶u 2019-09-09 11:18
Serdecznie zapraszamy do udzia艂u w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzy偶u, kt贸ry odb臋dzie si臋 22 lutego (czwartek) na lekcji drugiej w sali 214. Wszelkie informacje u Pani Katarzyny Pawliszyn i Katarzyny Duczmal.
Og贸lnopolski Konkurs J臋zyka W艂oskiego 2019-09-09 11:18
Aleksandra Wilk z III H i Dominika Paluch z II D znalaz艂y si臋 w gronie 100 os贸b najlepiej znaj膮cych j臋zyk w艂oski w Polsce i zakwalifikowa艂y si臋 do II etapu Og贸lnopolskiego Konkursu J臋zyka W艂oskiego, kt贸ry odb臋dzie si臋 22 marca 2019 r. na Uniwersytecie 艁贸dzkim.
Serdeczne gratulacje!
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
艁ukasz Mazur z III G, Karolina Poliwoda z II A, Wiktoria Ernst, Karolina Fronia i Wiktoria Gr枚hlich z II B, Anna Grabowski z II 鈥濱鈥, Olivia Kopyra z I B oraz gimnazjalistka Julia Nowicka z 3a zakwalifikowali si臋 do zawod贸w centralnych XLII Olimpiady J臋zyka Niemieckiego. Zawody centralnych odb臋d膮 si臋 w dniach 29 鈥 31 marca 2019 r. w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Konkurs j臋zyka w艂oskiego "Bel Paese" 2019-09-09 11:18
Aleksandra Wilk z III H i Dominika Paluch z II D zakwalifikowa艂y si臋 do II etapu og贸lnopolskiego konkursu j臋zyka w艂oskiego "Bel Paese", kt贸ry odb臋dzie si臋 15 marca we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Angielskiego 2019-09-09 11:18
Zuzanna Ciszewska z I H zakwalifikowa艂a si臋 do zawod贸w centralnych XLIII Olimpiady J臋zyka Angielskiego. Zawody centralne odb臋d膮 si臋 w dniach 15-16 kwietnia 2019 r. w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Znam histori臋, kultur臋 i 偶ycie codzienne naszych s膮siad贸w 鈥 Czech贸w 2019-09-09 11:18
Maciej Fabia艅czyk z II A zwyci臋偶y艂 w konkursie 鈥瀂nam histori臋, kultur臋 i 偶ycie codzienne naszych s膮siad贸w 鈥 Czech贸w鈥. Maciej zdoby艂 I miejsce w kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Urz膮d Marsza艂kowski Wojew贸dztwa Opolskiego, Kuratorium O艣wiaty w Opolu, Uniwersytet Opolski, Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe.
Gor膮ce gratulacje!
Zaj臋cia prawnicze 2019-09-09 11:18
We wtorek, 19 lutego 2019 r. w godz. 10:35-12:10, w ramach blok贸w j. niemieckiego dla klas trzecich odb臋d膮 si臋 zaj臋cia prawnicze (dotycz膮 podstaw prawa cywilnego 鈥 zagadnienia zdolno艣ci prawnej oraz zdolno艣ci do czynno艣ci prawnych pokazywanych na praktycznych kazusach). Liceali艣ci b臋d膮 mogli tak偶e zapozna膰 si臋 z ofert膮 Polsko-Niemieckich Studi贸w Prawniczych organizowanych przez Uniwersytet Viadrina wsp贸lnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Olimpiada Geograficzna 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e Wiktoria 艢wierc zakwalifikowa艂a si臋 do cz臋艣ci ustnej zawod贸w okr臋gowych XLV Olimpiady Geograficznej. Wiktoria jako jedyna dziewczyna w okr臋gu dolno艣l膮skim 10 lutego 2019 r.uczestniczy艂a w cz臋艣ci ustnej zawod贸w.
Serdecznie gratulujemy!!!
M艂odzie偶 recytuje poezj臋 w j臋zyku niemieckim 2019-09-09 11:18
Olivia Kopyra I B, Kacper Niewiadomski z I G oraz Wiktoria Ernst, Wiktoria Groehlich i Karolina Fronia z II B b臋d膮 reprezentowa膰 nasze liceum w miejskich eliminacjach konkursu 鈥濵艂odzie偶 recytuje poezj臋 w j臋zyku niemieckim鈥. Konkurs organizowany przez M艂odzie偶owy Dom Kultury w Opolu wsp贸lnie Wydzia艂em O艣wiaty Urz臋du Miasta Opola odb臋dzie si臋 25 lutego 2019 r.
Gratulujemy!
Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci i Zarzadzania 2019-09-09 11:18
Karolina Modrzejewska, Dawid Bogon i Jakub Szpytko z III A, Wiktoria Cebula i Marcel Lorenc z III C, Piotr Grzelak III E, Agata Ksi膮偶ek, Mateusz 艁apot, Aleksander Siwiaszczyk i Rafa艂 Wyszy艅ski z II A, Anna Jurkowska z II C oraz Julia Bia艂ow膮s, Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z II i zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych VII Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci i Zarzadzania, kt贸re odb臋d膮 si臋 15 marca 2019 r.
Gratulujemy!
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮 2019-09-09 11:18
Julia Bia艂ow膮s i Aleksandra Graniczkowska z II i zakwalifikowa艂y si臋 do zawod贸w okr臋gowych IX Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 3.02 鈥 15.03. 2019 r.
Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2019-09-09 11:18
Agata Ksi膮偶ek z II A i Piotr Grzelak z III E zakwalifikowali si臋 do zawod贸w centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Zawody centralne odb臋d膮 si臋 w dniach 6-7 kwietnia 2019 w Serocku pod Warszaw膮.
Serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!!!
Olimpiada Historyczna 2019-09-09 11:18
25 stycznia 2019r. w Instytucie Historii UO odby艂a si臋 cz臋艣膰 ustna zawod贸w okr臋gowych XLVI Olimpiady Historycznej. Po zsumowaniu wynik贸w z obu cz臋艣ci tytu艂 Laureata zawod贸w wojew贸dzkich uzyskali Pawe艂 Nowak (I miejsce w wojew贸dztwie) i Aleksander Wyszy艅ski (IV miejsce) z III C oraz Marcin Borman i Kamil Przybylla z II C.
Gor膮ce gratulacje!
Olimpiada Fizyczna 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e trzech naszych licealist贸w zakwalifikowa艂o si臋 do cz臋艣ci do艣wiadczalnej zawod贸w okr臋gowych XLVIII Olimpiady Fizycznej. S膮 to: Mateusz Bednarski i Micha艂 Grzelak z III A oraz Miko艂aj Jaszcza z II A.
Cz臋艣膰 do艣wiadczalna olimpiady odb臋dzie si臋 17 lutego 2019 r. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana D艂ugosza w Cz臋stochowie.
Serdecznie gratulujemy!!!
VIII Konkurs "W 艢wiecie Finans贸w" 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w szk贸艂 podstawowych oraz gimnazjalnych do udzia艂u w VIII edycji wojew贸dzkiego konkursu z tematyki finansowej pt. "W 艣wiecie finans贸w". Jak co roku do wygrania s膮 atrakcyjne nagrody rzeczowe, warto艣膰 nagr贸d przekracza 11000 z艂. Zg艂oszenia przyjmowane s膮 do dnia 15.02.br, regulamin, pismo przewodnie, formularz zg艂oszenia i zalecana literatura znajduj膮 si臋 [ » na stronie konkursu. ]
Olimpiada Historyczna 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e siedmiu naszych licealist贸w zakwalifikowa艂o si臋 do cz臋艣ci ustnej zawod贸w okr臋gowych Olimpiady Historycznej. S膮 to: Pawe艂 Nowak i Aleksander Wyszy艅ski z III C, Anita Kwa艣nik, Marcin Borman, Krzysztof Krawiec i Kamil Przybylla z II C oraz Maria Pe艂ka z I H.
Cz臋艣膰 ustna olimpiady odb臋dzie si臋 25 stycznia 2019r.
Serdecznie gratulujemy!!!
Mali, wielcy go艣cie... 2019-09-09 11:18
24 stycznia 2019r. go艣cili艣my w naszej szkole dzieci z dw贸ch opolskich przedszkoli. Na zorganizowany przez naszych Gimnazjalist贸w, kt贸rymi opiekowali si臋 uczniowie klasy II H i p. Jolanta Toll, Koncert Noworoczny przyby艂y w raz ze swoimi Paniami dzieci z Przedszkola Nr 5 i Przedszkola Nr 25. Dla maluch贸w przygotowano przedstawienia teatralne, gry i zabawy integracyjne, konkurs z piosenkami i drobne upominki.
Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci 2019-09-09 11:18
Karolina Modrzejewska, Dawid Bogon, Mateusz 艁apot, Cezary Rogowski, Aleksander Siwiaszczyk i Jakub Szpytko z III A, Wiktoria Cebula i Marcel Lorenc z III C, Piotr Grzelak z III E, Agata Ksi膮偶ek, Maciej Fabia艅czyk, Rafa艂 Wyszy艅ski i Adam Zieli艅ski z II A, Anna Jurkowska z II C, Szymon Szendzielorz z II E oraz Julia Bia艂ow膮s, Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z II 鈥濱鈥 zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XIV Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci.
Etap okr臋gowy odb臋dzie si臋 7 marca 2019r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e a偶 12 os贸b z 鈥濪w贸jki鈥 i jedna gimnazjalistka z Dziesi膮tki zakwalifikowa艂o si臋 do cz臋艣ci ustnej zawod贸w okr臋gowych XLII Olimpiady J臋zyka Niemieckiego. S膮 to: Patrycja W臋grzynowska z III B, 艁ukasz Mazur z III G, Karolina Poliwoda z II A, Wiktoria Ernst, Karolina Fronia II B, Wiktoria Gr枚hlich i Luiza Sta艣 z II B, Margarethe Szczepaniak z II H, Anna Grabowski z II 鈥濱鈥, Natalia Gaik I B, Karolina Kasprzik i Olivia Kopyra z I B oraz gimnazjalistka Julia Nowicka z 3a. Cz臋艣膰 ustna olimpiady odb臋dzie si臋 26 stycznia 2019r. w Instytucie Filologii Germa艅skiej UO.
Serdecznie gratulujemy!!!
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej 2019-09-09 11:18
Antoni Misztal z III A i Marek Kawka z I A zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 23 lutego 2019 r. we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Oswajamy matematyk臋 2019-09-09 11:18
Projekt edukacyjny 鈥濷SWAJAMY MATEMATYK臉.
ZAJ臉CIA PRZYGOTOWUJ膭CE DO EGZAMINU MATURALNEGO
Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM
I ROZSZERZONYM鈥 -
dla uczni贸w najstarszych klas szk贸艂 ponadgimnazjalnych
Uprzejmie informujemy, 偶e Wydzia艂 O艣wiaty, we wsp贸艂pracy z Uniwersytetem Opolskim, i nauczycielami matematyki ze szk贸艂 ponadgimnazjalnych, zorganizowa艂 po raz sz贸sty dla tegorocznych maturzyst贸w cykl zaj臋膰 przygotowuj膮cych do egzamin贸w maturalnych z matematyki.
[ » Wi臋cej informacji ]
[ » Informacja o projekcie ]
[ » Harmonogram zakres podstawowy ]
[ » Harmonogram zakres rozszerzony ]
鈥濰igh School Business Challenge鈥 2019-09-09 11:18
Dru偶yna 鈥濱nflacyjne dziki鈥 w sk艂adzie Wiktoria Cebula z III C, Dawid Bogon i Jakub Szpytko z III A oraz Agata Ksi膮偶ek z II A zakwalifikowa艂a si臋 do etapu okr臋gowego 鈥濰igh School Business Challenge鈥.
Zawody okr臋gowe odb臋d膮 si臋 2 marca 2019r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Szko艂a my艣lenia 2019-09-09 11:18
Ruszy艂y zapisy do IV edycji "Szko艂y my艣lenia" organizowanej przez Wydzia艂 Informatyki Uniwersytetu Wroc艂awskiego [ » Wi臋cej informacji i formularz rejestracyjny. ]
Go艣膰 2019-09-09 11:18
9 stycznia 2019 r z francuskoj臋zyczn膮 m艂odzie偶膮 naszego liceum (kl. IB, grupy z rozszerzonym j臋zykiem francuskim kl .II i III) spotka艂 si臋 Luk谩拧 Macek- Dyrektor kampusu europejskiego Nauk Politycznych w Dijon we Francji, by przedstawi膰 uczniom mo偶liwo艣膰 studiowania w j臋zyku francuskim i angielskim, na trzecim w rankingu 芦 QS World university ranking 2017鈥 uniwersytecie w dziedzinie Nauk Politycznych i Mi臋dzynarodowych w Europie. Przedstawi艂 system rekrutacji ( 46% student贸w uniwersytetu to przedstawiciele 150 kraj贸w) oraz system stypendialny. Absolwentami uniwersytetu s膮 min. Jacques Chirac, Fran莽ois Hollande, Emmanuel Macron,Pierre de Coubertin czy Marcel Proust.
Tenis sto艂owy 2019-09-09 11:18
W turniejach o Mistrzostwo Opola - Licealiada w tenisie sto艂owym indywidualnym nasi reprezentanci odnie艣li znacz膮ce sukcesy. Julia W贸jcik z III F wywalczy艂a z艂oty medal, a Natalia Pawelec z I D i Patryk J臋drzejak z III F medale srebrne. Piotr Gumuli艅ski z III F zaj膮艂 V miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy awansowali do p贸艂fina艂u wojew贸dzkiego.
Gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Etap okr臋gowy XLII Olimpiady J臋zyka Niemieckiego odb臋dzie si臋 w pi膮tek, 11 stycznia 2019 r. w godz. 10:00-12:30 w 艣wietlicy.
Konkurs Wielka Brytania i Stany Zjednoczone 2019-09-09 11:18
Konkurs sk艂ada si臋 z II etap贸w, cz臋艣ci pisemnej i ustnej. Cz臋艣膰 pisemna ma form臋 testu wyboru. Do cz臋艣ci ustnej przechodz膮 uczestnicy cz臋艣ci pisemnej, kt贸rzy uzyskali najlepsze wyniki. Uczniowie, kt贸rzy przejd膮 do cz臋艣ci ustnej musz膮 przedstawi膰 przygotowane przez siebie kr贸tkie prezentacje na wybrany temat ( do 10 min.). Cz臋艣ci pisemna w czwartek, 24 stycznia 2019r. godz. 8:50 w 艣wietlicy.Zainteresowani uczniowie zg艂aszaj膮 si臋 u swoich nauczycieli j. angielskiego do dnia 21.01.19
Zapraszamy
K. Malik, M. Wilczek
M艂odzie偶owa Rada Miasta w Opolu 2019-09-09 11:18
Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e rozpocz膮艂 si臋 nab贸r na cz艂onk贸w M艂odzie偶owej Rady Miasta w Opolu. [ » Pe艂na tre艣膰 og艂oszenia ]       [ » Link do og艂oszenia ]       [ » Link do Formularza rekrutacyjnego ]
Zebrania z rodzicami 2019-09-09 11:18
We wtorek, 8 stycznia 2019r. odb臋d膮 si臋 Zebrania z Rodzicami podsumowuj膮ce osi膮gni臋cia uczni贸w w I semestrze. W klasach drugich i trzecich rozpoczn膮 si臋 o godz. 17:00. W klasach pierwszych spotkania wg poni偶szego grafiku:
Klasy A, E, I 鈥 godz. 16:00 spotkanie w 艣wietlicy z p. dyrektor A. Mamok, nast臋pnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach,
Klasy C, H 鈥 godz.17:00 spotkanie w 艣wietlicy z p. dyrektor A. Mamok, nast臋pnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach,
Klasy D, F, G 鈥 godz. 17:00 spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach, nast臋pnie o godz. 18:00 spotkanie w 艣wietlicy z p. dyrektor A. Mamok,
Klasy B, J 鈥 godz. 18:00 spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach, nast臋pnie o godz. 19:00 spotkanie w 艣wietlicy z p. dyrektor A. Mamok.
[ » Lista sal ]

Uwaga!
W zwi膮zku z nieobecno艣ci膮 w dniu 8 stycznia 2019r. wychowawc贸w klas II C, II D, II G oraz I D informujemy, 偶e zebrania z wychowawcami klas II D, II G i I D odb臋d膮 si臋 w p贸藕niejszym terminie tj we wtorek, 15.01.2019r. Natomiast zebranie dla II C wyznaczono na 艣rod臋,16.01.2019r. w godz. 15:30-16:30.
Mimo nieobecno艣ci Wychowawc贸w, Rodzice uczni贸w ww klas mog膮 skorzysta膰 z mo偶liwo艣ci konsultacji z ucz膮cymi w tych klasach nauczycielami.
Dla Rodzic贸w klasy I D aktualne pozostaje spotkanie z p. dyrektor Ann膮 Mamok w dniu 8.01.2019r. w 艣wietlicy o godz. 18:00
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - fizyka 2019-09-09 11:18
Mateusz Bednarski, Katarzyna Ejsmont, Micha艂 Grzelak i Piotr Ksi膮偶ek z III A, Michael Skrzypiec z III F oraz Miko艂aj Jaszcza z II A zakwalifikowali si臋 do etapu okr臋gowego XII edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii fizyka.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 2 lutego 2019r. w Sosnowcu.
Olimpiada Fizyczna 2019-09-09 11:18
Mateusz Bednarski i Micha艂 Grzelak z III A, Miko艂aj Jaszcza z II A oraz Julia Mazur z II E zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych LXVIII Olimpiady Fizycznej.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 13 stycznia 2019 r. w Cz臋stochowie.
Gratulujemy!
Olimpiada 鈥濿arto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych鈥 2019-09-09 11:18
Rafa艂 Wyszy艅ski z II A oraz Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z II i zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych Olimpiady 鈥濿arto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych鈥.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 15 marca 2019 r. w siedzibie ZUS w Opolu.
Gratulujemy!
Pr贸bne matury 2019-09-09 11:18
2, 3 i 4 stycznia 2019r. pr贸bne egzaminy maturalne. W 艣rod臋 鈥搄. polski, w czwartek 鈥 matematyka, w pi膮tek - biologia i wos. Wszystkie egzaminy zaczynaj膮 si臋 o godzinie 9:00.
Wyj膮tek matura pr贸bna z matematyki na poziomie rozszerzonym - pocz膮tek 12:20
Ze wzgl臋d贸w organizacyjnych prosz臋 by艣cie przyszli pod wyznaczone sale wcze艣niej:
je偶eli piszecie na salach gimnastycznych i w 艣wietlicy - b膮d藕cie ju偶 o 8:40
je偶eli piszecie w zwyk艂ych salach lekcyjnych - b膮d藕cie o 8:50
Pami臋tajcie by zabra膰 ze sob膮 2 d艂ugopisy. I ubierzcie si臋 ciep艂o :)
Akcja fundacji DKMS 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 przekazujemy informacj臋 od naszej Absolwentki Magdaleny Kowalczyk 鈥 koordynatora opolskiej Akcji fundacji DKMS- 偶e podczas grudniowej rejestracji potencjalnych dawc贸w szpiku kostnego, w Opolu zarejestrowa艂o si臋 a偶 317 os贸b. Jest to drugi wynik w Polsce. Madzia szczeg贸lnie dzi臋kuje naszym licealistom i gimnazjalistom, kt贸rzy przyczynili si臋 do rozpropagowania akcji w艣r贸d mieszka艅c贸w Opola.
Konkurs na opowiadanie w j臋zyku angielskim 2019-09-09 11:18
Ze wzgl臋du na bardzo wysoki i wyr贸wnany poziom nades艂anych opowiada艅 komisja postanowi艂a nagrodzi膰 4 prace ex aequo. Nagrody, m.in. bony do empiku ufundowane przez B.P. TravelArt otrzymuj膮: Karolina Porczy艅ska z 3a z Dziesi膮tki, Mateusz Hurnik i Miko艂aj Szymanek z II E oraz Tomasz Misztal z III C.
Gratulujemy!
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH 2019-09-09 11:18
Julia Jaros, Dawid Bogon, Micha艂 Grzelak, Antoni Misztal, Marcin Nowak, Oskar Werner i Bartosz Walewski z III A, Jakub Kaziszyn, Maciej Matysiak, Maksymilian Rogu艂a i Mateusz 艢migielski z III E oraz Miko艂aj Jaszcza z II A, a tak偶e Monika 艁ysiak z I A zakwalifikowali si臋 do etapu okr臋gowego XII edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii matematyka. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 3 lutego 2019r. w Sosnowcu.
Gratulujemy!
鈥濲estem licealist膮鈥 2019-09-09 11:18
Karolina Modrzejewska z III A zosta艂a obj臋ta programem rozwojowo-mentoringowym 鈥濲estem licealist膮鈥 organizowanym przez Vital Voices. Karolina znalaz艂a si臋 w gronie 20 uczennic (spo艣r贸d 200 ubiegaj膮cych si臋), kt贸re wezm膮 udzia艂 w szkoleniach z autoprezentacji, przyw贸dztwa, projektowania kariery oraz b臋d膮 mia艂y sta偶e w uznanych firmach i instytucjach.
Serdecznie gratulujemy!
Turniej wiedzy nt HIV i AIDS 2019-09-09 11:18
18 grudnia 2018r. dru偶yna w sk艂adzie Natalia Pawelec i Maria Rolla z I D oraz Micha艂 Nowak z III F zaj臋艂a II miejsce w Opolu w Turnieju wiedzy nt HIV i AIDS organizowanym przez PCK w ramach programu 鈥濿iedza kluczem do zdrowia鈥. Ponadto Maria zdoby艂a I miejsce w rywalizacji indywidualnej, uzyskuj膮c maksymaln膮 liczb臋 punkt贸w.
Gor膮co gratulujemy!
Olimpiada Filozoficzna 2019-09-09 11:18
Wiktoria Ko艂dra z III C, Filip Brawata, Bruno Cioska i Kamil Ju艣kiewicz z III H, Anna Hawrysz, Wiktoria Hyla, Weronika Kula i Dominika Paw艂ucka z II H oraz Julia G艂ombik i Magda Szelewska z I H zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XXXI Olimpiady Filozoficznej. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 16 lutego 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim.
Gratulujemy!
Pr贸bne matury 2019-09-09 11:18
Pr贸bne egzaminy maturalne
19.12.2018 艣roda
  • chemia: 8.00 鈥 11.00 g贸rna sala gimnastyczna
  • historia: 8.00 鈥 11.00 sala 132 (艣wietlica)
20.12.2018 czwartek
  • fizyka: 8.00 鈥 11.00 g贸rna sala gimnastyczna
  • geografia: 11.30 鈥 14.30 g贸rna sala gimnastyczna
Dw贸jka Dzieciom 2019-09-09 11:18
W czwartek, 20 grudnia na lekcji 7 (13:20) w 艣wietlicy - spotkanie uczni贸w, kt贸rzy chc膮/ mog膮 zaanga偶owa膰 si臋 w kolejny Koncert Charytatywny Dw贸jka Dzieciom. Zapraszamy wokalist贸w, instrumentalist贸w, tancerzy.
J. Jab艂o艅ska i 艁. Szuba
Olimpiada Literatury i J臋zyka Polskiego 2019-09-09 11:18
Anna Wac艂awczyk z III A, Julia Pierzga z III C, Julia Mi膮偶ek, Maja Olszewska, Kamila Wachal i Karolina Wac艂awik z III H, Hanna Piaskowska z II B, Julia Mazur z II E, Julia Adamek, Michalina Bujak, Aleksandra Koc, Milena Perucka, Zofia Strzy偶 i Margarethe Szczepaniak z II H, Hanna Szostak i Jan Zawadzki z I H oraz Marta Sawicka z I J napisali eseje otwieraj膮ce drog臋 do XLIX Olimpiady Literatury i J臋zyka Polskiego. Eliminacje okr臋gowe (cz臋艣膰 pisemna) odb臋d膮 si臋 16 lutego 2019 r. w Opolu.
Gratulujemy!
Poznaj swoje prawa w pracy 2019-09-09 11:18
Julia Bia艂ow膮s i Aleksandra Graniczkowska z II 鈥濱鈥 zakwalifikowa艂y si臋 do etapu regionalnego konkursu wiedzy o prawie pracy i BHP 鈥濸oznaj swoje prawa w pracy. Eliminacje regionalne odb臋d膮 si臋 w lutym 2019r. w opolskiej siedzibie Okr臋gowej Inspekcji Pracy.
Gratulujemy!
鈥濸rofit uczciwo艣ci鈥 2019-09-09 11:18
Zesp贸艂 w sk艂adzie: Jowita Nowak z II G oraz Maciej Fabia艅czyk, Aleksander Kokot i Cezary Rogowski z II A zostali Laureatami II Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w VI edycji Konkursu na kr贸tki film promuj膮cy ochron臋 w艂asno艣ci intelektualnej. Nagrodzony film 鈥濸rofit uczciwo艣ci鈥 zosta艂 zaprezentowany podczas uroczystej Gali 14 grudnia 2018r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2019-09-09 11:18
Szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odb臋d膮 si臋 10 stycznia 2019 r. (czwartek) na 3 lekcji w 艣wietlicy szkolnej. Informacje i zapisy ch臋tnych u p. Katarzyny Duczmal.
Olimpiada J臋zyka Angielskiego 2019-09-09 11:18
Anna Wac艂awczyk, Piotr Ksi膮偶ek i Marcin Nowak z III A, Aleksander Kokot z II A , Krzysztof Szpryngiel z II 鈥濱鈥 oraz Zuzanna Ciszewska z I H zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XLIII Olimpiady J臋zyka Angielskiego. Eliminacje okr臋gowe (cz臋艣膰 pisemna) odb臋d膮 si臋 7 stycznia 2019 r. we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮 2019-09-09 11:18
Rozpocz臋艂a si臋 rejestracja do Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarz膮dzaniu Karier膮 Zawodow膮. Pierwszy etap (internetowy) trwa do 15 stycznia 2019r. godz. 24.00. Przed przyst膮pieniem do I etapu warto zapozna膰 si臋 z zasadami wype艂niania testu znajduj膮cymi si臋 na stronie internetowej olimpiady http://www.olimpiada.sdsiz.com.pl/ oraz z przyk艂adowym testem i materia艂ami dost臋pnymi u doradcy zawodowego Ewy Michalskiej (pok贸j 110). Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz udogodnienia w rekrutacji (np. na Uniwersytet Jagiello艅ski w Krakowie oraz Uniwersytet Warszawski).
Zach臋cam do udzia艂u!
Ewa Michalska
Olimpiada Statystyczna 2019-09-09 11:18
Dawid Bogon z III A, Marcel Nies艂ony z II E oraz Kamil Nies艂ony z II B zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych III edycji Olimpiady Statystycznej. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 9 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim.
Gratulujemy!
Olimpiada Geograficzna 2019-09-09 11:18
Jan Mika z III A, Tomasz G贸reczny z II A, Anna Grabowski i Karolina Kasperek z II 鈥濱鈥 oraz Wiktoria 艢wierc z I A zakwalifikowali si臋 do eliminacji okr臋gowych XLV Olimpiady Geograficznej, kt贸re odb臋d膮 si臋 w dniach 8-10 lutego 2019 r. w Bystrzycy K艂odzkiej.
Gratulujemy!
Licealiada 2019-09-09 11:18
14 grudnia 2018r. w Nysie, odby艂 si臋 Wojew贸dzki Fina艂 Licealiady w tenisie sto艂owym dru偶ynowym dziewcz膮t i ch艂opc贸w. Dru偶yna naszych dziewcz膮t w sk艂adzie: Julia W贸jcik z III F i Sylwia Pawelec z I G zdoby艂a z艂oty medal; Dru偶yna ch艂opc贸w w sk艂adzie: Patryk J臋drzejak i Piotr Gumuli艅ski z III F wywalczyli srebrny medal.
Serdecznie gratulujemy!
Obchody 100-lecia odzyskania niepodleg艂o艣ci 2019-09-09 11:18
Na placu przed szkoln膮 bibliotek膮 zosta艂 posadzony platan. Jest to nasze drzewo, kt贸re upami臋tni obchody 100-lecia odzyskania niepodleg艂o艣ci. Nowo wybrany Samorz膮d Uczniowski, TEAM LO2 na ma艂膮 uroczysto艣膰 sadzenia Drzewa Niepodleg艂o艣ci zaprosi艂 przedstawicieli klas drugich.
Olimpiada Wiedzy o Polsce i 艢wiecie Wsp贸艂czesnym 2019-09-09 11:18
Jan Sa艂ek z III H i Piotr Lesik z II C zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i 艢wiecie Wsp贸艂czesnym.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 26 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim.
Gratulujemy!
Od SKSu do AZSu 2019-09-09 11:18
W odbywaj膮cym si臋 w dniach 8 i 9 grudnia 2018r. Finale turnieju "Od SKSu do AZSu", w kt贸rym rywalizowa艂o ponad 400 uczni贸w z 6 miast: Lublina, Katowic, 艁odzi, Torunia, Warszawy oraz Opola, nasi liceali艣ci tworzyli bardzo liczn膮 reprezentacj臋. W Warszawie po z艂oty medal w tenisie sto艂owym si臋gn臋艂a Julia W贸jcik z III F, a dru偶yny siatkarek, koszykarzy i futsalist贸w zgodnie zaj臋艂y II miejsca w swoich dyscyplinach.
Dru偶yna siatkarek wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Patrycja Har臋dzka z II A, Dominika Aleksandroff , Dominika Karaczyn i Angelika Rusin z II F, Alicja Marynowicz z I A, Zuzanna Lisiecka z I B, Aleksandra Jak贸bczak z IC, Oliwia Krawczyk z I F oraz Izabela Biedrawa i Alicja Tomaszewska z I G.
Dru偶yna koszykarzy wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Jan Kowalczyk z III F, Mateusz Brzoza z III G, Krzysztof Krukowski z II D, Aliaksei Karalchuk z II E, Miko艂aj Krukowski z II G oraz Szymon Angowski, Mateusz Marczak, Karol Rutkowski i Tomasz Stasiak z II 鈥濱鈥.
Dru偶yna futsalu wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Sebastian Bry艂ka z III A, Tomasz Wojciechowski z III C, Jakub Wac艂awczyk z III E, Szymon Mrozek i Aleksander Szmer z III F Jakub Kowalski z II A, Micha艂 Kowalski z II E, Tadeusz Wencel z II 鈥濱鈥 oraz Filip Bie艅 z I D.
Serdecznie gratulujemy Naszym Sportowcom
sukcesu na szczeblu krajowym!
Stypendy艣ci Ministra Edukacji Narodowej 2019-09-09 11:18
Z rado艣ci膮 informujemy, 偶e w艣r贸d tegorocznych Stypendyst贸w Ministra Edukacji Narodowej znalaz艂o si臋 a偶 trzech naszych uczni贸w. Za odniesione w roku szkolnym 2017/2018 sukcesy uhonorowani zostali Absolwenci Aleksandra Tuleja z klasy H i Tomasz 呕elezik z klasy C oraz Filip Brawata z klasy III H.
Serdecznie gratulujemy!
Jeste艣my z Was dumni!
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 2019-09-09 11:18
Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycz膮ce rekrutacji do szk贸艂 艣rednich na rok szkolny 2019/2020.
Szczeg贸艂owe informacje dotycz膮ce rekrutacji pojawi膮 si臋 po og艂oszeniu Zarz膮dzenia Opolskiego Kuratora O艣wiaty w tej sprawie.
[ » List Minister Edukacji do Rodzic贸w ]
[ » Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 ]
[ » Ulotka dotycz膮ca rekrutacji do szk贸艂 ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 ]
Wyb贸r oferty 2019-09-09 11:18
Do wszystkich Dostawc贸w
Dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu zawiadamia, 偶e w dniu 12.12.2017r zako艅czono ocen臋 ofert z艂o偶onych w przetargu nieograniczonym na dostaw臋 2019r artyku艂贸w spo偶ywczych dla sto艂贸wki Zespo艂u Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu.
[ » Pe艂na tre艣膰 og艂oszenia ]
Zdj臋cia klasowe 2019-09-09 11:18
Czwartek, 13 grudnia 2018r. zdj臋cia klasowe.
Pani Fotograf czeka na Wychowawc贸w i uczni贸w na g贸rnej sali gimnastycznej, prosimy o punktualno艣膰 :)
lekcja      godzina         klasa   wychowawca
            przerwa 12:15   II B    p. S. Wac艂aw
6           12:35           II F    p. K. Kotli艅ska
            12:45           I H     p. M. Kaleta
Olimpiada Wiedzy i Warto艣ci w Sporcie 2019-09-09 11:18
Zofia Sowa z II F zdoby艂a III miejsce w Finale V edycji Olimpiady Wiedzy i Warto艣ci w Sporcie. W zawodach wzi臋艂o udzia艂 330 uczni贸w w ca艂ej Polsce.
Uroczyste wr臋czenie nagr贸d odb臋dzie si臋 18 grudnia 2018r. w gmachu II kampusu Politechniki Opolskiej.
Gor膮ce gratulacje!
Mistrzostwa Wojew贸dztwa SPG 2019-09-09 11:18
10 grudnia 2018r. druzyna szachist贸w w sk艂adzie: Julia Trusz z II i, Aleksander Szmer z III F, Aliaksei Karalchuk z II E i Jan Pu艂torak zdoby艂a z艂oty medal na Mistrzostwach Wojew贸dztwa SPG a tym samym uzyska艂a prawo do udzia艂u w Mistrzostwach Polski.
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach 2019-09-09 11:18
Dru偶yna w sk艂adzie: Maciej Fabia艅czyk z II A, Maciej Bekieszczuk z II H oraz Krzysztof Szpryngiel i Tadeusz Wencel z II i, zaj臋艂a III miejsce w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach, kt贸ry odby艂 si臋 8 pa藕dziernika 2018r. w Nowej Rudzie.
Gratulujemy!
Samorz膮d Uczniowski 2019-09-09 11:18
21 grudnia 2018r. Samorz膮d Uczniowski WzW, kt贸remu przewodzi艂a Madzia Wilk przeka偶e obowi膮zki Samorz膮dowi Uczniowskiemu TEAM LO2. Opiekunem obecnego i przysz艂ego SU jest p. Marzena Zaremba.
Olimpiada Wiedzy o Pa艅stwie i Prawie 2019-09-09 11:18
Marcin Borman, Mateusz Heins, Wojciech Nasi艂owski i Kamil Przybylla z II C zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych IX edycji Olimpiady Wiedzy o Pa艅stwie i Prawie.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 6 marca 2019r. w Wy偶szej Szkole Zarz膮dzania i Administracji.
Gratulujemy!
Olimpiada Medialna 2019-09-09 11:18
Marcel Nies艂ony z II E zakwalifikowa艂 si臋 do szczebla regionalnego VIII Olimpiady Medialnej. Tematem wiod膮cym tegorocznej edycji zawod贸w s膮 "Nowe technologie komunikacyjne".
Etap regionalny odb臋dzie si臋 10 stycznia 2019 r. we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!!!
Olimpiada J臋zyka Francuskiego 2019-09-09 11:18
Karolina Modrzejewska i Anna Wac艂awczyk z III A, Hanna Piaskowska z II B, Julia Odelga z II D, Kamil Wi艣nik z II 鈥濱鈥 oraz Jan Zawadzki z I H zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XLII Olimpiady J臋zyka Francuskiego. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 11 stycznia 2019 r. w Instytucie J臋zyk贸w roma艅skich i Translatoryki Uniwersytetu 艢l膮skiego w Sosnowcu.
Gratulujemy!
Konkurs na opowiadanie w j臋zyku angielskim 2019-09-09 11:18
Szkolny konkurs na opowiadanie w j臋zyku angielskim pt. 鈥濩hristmas in the year 2099鈥. Wersj臋 elektroniczn膮 opowiadania (technika dowolna, ilo艣膰 s艂贸w maksymalna: 500) nale偶y przes艂a膰 na adres szadzian2@gmail.com do poniedzia艂ku, 17 grudnia br. Na zwyci臋zc贸w czekaj膮 atrakcyjne nagrody (m.in. bony do empiku).
K. Grzyb i M. Szadzianiec
Akcja fundacji DKMS 2019-09-09 11:18
W dniach 10-14.12 odb臋dzie si臋 akcja rejestracji potencjalnych dawc贸w szpiku, kt贸ra jest organizowana przez fundacj臋 DKMS - w tym roku jest ona wyj膮tkowa bo jubileuszowa - dziesi臋ciokrotna, dlatego b臋dzie to du偶e wydarzenie, organizowane na Uniwersytecie, Wy偶szej Szkole Medycznej, Politechnice oraz w Szpitalu Klinicznym. Ty te偶 mo偶esz do艂膮czy膰 do grona wolontariuszy, kt贸rzy b臋d膮 wsp贸艂tworzy膰 to niesamowite wydarzenie! Wystarczy tak niewiele aby m贸c pom贸c ratowa膰 ludzkie 偶ycie! Jeste艣 ch臋tny? Masz du偶o energii, troch臋 czasu? Pragniesz pomaga膰 innym? Ju偶 dzi艣 mo偶esz zosta膰 FIGHTEREM i walczy膰 z nowotworem krwi! Po wi臋cej informacji zg艂o艣 si臋 do Paw艂a Cymkiewicza, lub Magdaleny Kowalczyk ( magdalena0kowalczyk@gmail.com ), kt贸rzy s膮 koordynatorami ca艂ej akcji, i ch臋tnie odpowiedz膮 na ka偶de pytania - o ka偶dej godzinie dnia i nocy
"隆No te cortes!" 2019-09-09 11:18
Marta Sawicka i Blanka 艢mieja z I J oraz Aleksandra Jak贸bczak z I C zosta艂y finalistkami II edycji og贸lnopolskiego Konkursu na film kr贸tkometra偶owy w j臋zyku hiszpa艅skim "隆No te cortes!" organizowanego przez Biuro ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie i pod patronatem Liceum Filmowego oraz Warszawskiej Szko艂y Filmowej w Warszawie.
Gala fina艂owa konkursu odb臋dzie si臋 14 grudnia 2018 r. w Kinie Elektronik w Warszawie.
Gor膮ce gratulacje!
"Giner de los Rios" 2019-09-09 11:18
Karolina Winiarska i Kacper Zelkowier z I J zostali Laureatami og贸lnopolskiego konkursu na prac臋 pisemn膮 w j臋zyku hiszpa艅skim "Giner de los Rios". Konkurs zorganizowa艂o Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Karolina zdoby艂a I miejsce za prac臋 pt.Patas arriba Kacper za prac臋 pt. La memoria inscrita por el aniquilamiento zaj膮艂 III miejsce.
Uroczyste wr臋czenie nagr贸d odb臋dzie si臋 12 grudnia 2018r. w Ambasadzie Kr贸lestwa Hiszpanii w Warszawie. Ponadto Karolina w nagrod臋 pojedzie na tygodniowy kurs j臋zyka hiszpa艅skiego do Salamanki.
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2019-09-09 11:18
Karolina Modrzejewska, Dawid Bogon i Jakub Szpytkoz III A, Wiktoria Cebula i Marcel Lorenc z III C, Piotr Grzelak z III E, Agata Ksi膮偶ek, Mateusz 艁apot, Aleksander Siwiaszczyk i Rafa艂 Wyszy艅ski z II A, Anna Jurkowska z II C, Szymon Szendzielorz z II E oraz Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z II 鈥濱鈥 zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 11 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim.
Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy o Afryce 2019-09-09 11:18
Julia Matuszek i Julia Mazurek z III C oraz Helena Szum z III H zakwalifikowa艂y si臋 do zawod贸w okr臋gowych XVII Olimpiady Wiedzy o Afryce. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 4 marca 2019 r. w naszej Szkole.
Gratulujemy!
Olimpiada J臋zyka Rosyjskiego 2019-09-09 11:18
Sabina Maj z II B, Aliaksei Karalchuk z II E oraz Yeva Horbulia z I D zostali zakwalifikowani si臋 do zawod贸w okr臋gowych L Olimpiady J臋zyka Rosyjskiego. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 2-3 marca 2019 r. w Sosnowcu.
Gratulujemy!
Dru偶ynowe Mistrzostwa Opola w badmintonie 2019-09-09 11:18
Dru偶ynowe Mistrzostwa Opola w badmintonie dziewcz膮t i ch艂opc贸w szk贸艂 ponadgimnazjalnych w Stegu Arenie. Dru偶yna ch艂opc贸w w sk艂adzie: Krzysztof Szpryngiel i Tadeusz Wencel z II 鈥濱鈥 oraz Grzegorz Pupin z II G zaj臋艂a II miejsce i zdoby艂a srebrny medal. Dru偶yna dziewcz膮t w sk艂adzie: Alicja Marynowicz z I A, Emilia Waliczek I E i Marcelina Januszkiewicz z I H zaj臋艂a III miejsce i zdoby艂a br膮zowy medal mistrzostw Opola.
Obie dru偶yny awansowa艂y do fina艂u wojew贸dzkiego, kt贸ry odb臋dzie si臋 12 grudnia w G艂ubczycach.
Gratulujemy!
Projekt Fit Life 2019-09-09 11:18
Zesp贸l z艂o偶ony z uczni贸w naszej szko艂y pod kierownictwem Micha艂a 膯wik艂y z 1i w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii organizuje 鈥濸rojekt Fit Life鈥. Projekt ma na celu promowanie postaw prozdrowotnych. Osoby zainteresowane popraw膮 swojego zdrowia psychicznego i/lub fizycznego b臋d膮 mog艂y zapisa膰 si臋 do projektu i od 1 stycznia 2019 roku przyst膮pi膰 do realizacji swoich postanowie艅 noworocznych. Projekt zak艂ada, 偶e ka偶dego dnia przez kolejnych 100 dni uczestnik otrzyma wiadomo艣膰 na Messenger, jakie zadnie ma do wykonania. Zadania b臋d膮 uk艂adane przez specjalist贸w, m. inn. psychologa, dietetyka, fizjoterapeut臋. Projekt zak艂ada r贸wnie偶 organizacj臋 darmowych warsztat贸w czy zaj臋膰 fitness. Informacje dotycz膮ce projektu znajduj膮 si臋 na Facebooku Projekt Fit Life. PROJEKT JEST BEZP艁ATNY DLA UCZESTNIK脫W, REJESTRACJA B臉DZIE MO呕LIWA OD 26.12.2018 r.. NA STRONIE INTERNETOWEJ.
Mi艂o nam r贸wnie偶 poinformowa膰, 偶e projekt zosta艂 obj臋ty opiek膮 mentorsk膮 banku BG呕 BNP Paribas S.A., oddzia艂 w K臋dzierzynie 鈥 Ko藕lu.
Zach臋cam do udzia艂u w projekcie! Ewa Michalska
Tenis sto艂owy 2019-09-09 11:18
W Mistrzostwach Opola w tenisie sto艂owym dru偶ynowym reprezentacja dziewcz膮t i ch艂opc贸w z Dw贸jki zdoby艂a z艂ote medale i prawo gry w finale wojew贸dzkim. W barwach naszego Liceum wyst膮pili: Julia W贸jcik z III F, Natalia Pawelec I D, Sylwia Pawelec I G praz Patryk J臋drzejak i Pawe艂 Gumuli艅ski z III F.
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada Znajomo艣ci Afryki 2019-09-09 11:18
Eliminacje szkolne Olimpiady Znajomo艣ci Afryki, odb臋d膮 si臋 3 grudnia, o godzinie 10:40 w sali 204. Zapraszamy!
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Uczniowie, kt贸rzy zakwalifikowali si臋 do kolejnego etapu 42 Olimpiady J臋zyka Niemieckiego prosimy o przyj艣cie na spotkanie 4. grudnia 2018 r (wtorek) o godz. 12:10 do sali 201. Obecno艣膰 obowi膮zkowa!
Sonia Wac艂aw, Daniela Ploch
Olimpiada Historyczna 2019-09-09 11:18
Pawe艂 Nowak i Aleksander Wyszy艅ski z III C, Filip Brawata z III H, Anita Kwa艣nik, Marcin Borman, Mateusz Heins, Szymon Kotula, Krzysztof Krawiec, Kamil Przybylla i Piotr Rosi艅ski z II C oraz Maria Pe艂ka z I H napisali prace badawcze oraz pozytywnie zaliczyli odpowied藕 ustn膮 co otwiera Im drog臋 do XLV Olimpiady Historycznej.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 12 stycznia 2019 r. (cz臋艣膰 pisemna) w Instytucie Historii UO.
Gratulujemy!
Olimpiada Solidarno艣ci 2019-09-09 11:18
Melissa Adler z II H zosta艂a zakwalifikowana do zawod贸w okr臋gowych VI edycji Olimpiady Solidarno艣ci 鈥濪wie dekady historii 1970-1990鈥.
Gratulujemy!
Przetarg 2019-09-09 11:18
Dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu, ul. gen. K. Pu艂askiego 3
(REGON: 160347099, NIP: 754-11-10-347)
og艂asza
p r z e t a r g    n i e o g r a n i c z o n y

na dostaw臋 artyku艂贸w spo偶ywczych dla sto艂贸wki Zespo艂u Szk贸艂 Og贸lnokszta艂c膮cych Nr II w Opolu - w siedzibie szko艂y (Opole, ul. gen. K. Pu艂askiego 3) 鈥 nr sprawy ZSO Nr II/ZP/1/2018.
[ » Tre艣膰 og艂oszenia ]
[ » Specyfikacja ]
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Patrycja W臋grzynowska z II B, Marcin Hellbach z III C, Robert Mruga艂a z III D, 艁ukasz Mazur z III G, Karolina Poliwoda z II A, Stella Bednarz, Wiktoria Ernst, Karolina Fronia, Wiktoria Gr枚hlich, Vanessa Grzeschik, Iwona Pogrzeba, Luiza Sta艣 i Kamil Nies艂ony z II B, Micha艂 Dawid z II C, Julia Krupop z II D, Marek Gogolok z II E, Sophia Frasek i Katarzyna Wac艂awczyk z II G, Marta Gabriel, Anna Grabowski i Margarethe Szczepaniak z II H, Dawid Matuszok z II 鈥濱鈥, Marta Drozdek, Wiktoria 艢wierc i Maxymilian H盲usler z I A, Natalia Gaik, Karolina Kasprzik i Olivia Kopyra z I B, Antonia Buhl, Manuela Makiola i Pawe艂 Brajer z I G, Samuel Socha z I鈥滻鈥 oraz dwoje uczni贸w z Dziesi膮tki: Julia Nowicka i Adrian Schubert zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XLII Olimpiady J臋zyka Niemieckiego. Eliminacje okr臋gowe (cz臋艣膰 pisemna) odb臋d膮 si臋 11 stycznia 2018 r. w naszej Szkole.
Gratulujemy!
Dyplomy Mi臋dzynarodowego Egzaminu z J臋zyka Francuskiego DELF Junior rozdane! 2019-09-09 11:18
W 艣rod臋, 21 listopada 2018r. w naszej Szkole mia艂o miejsce uroczyste wr臋czenie kolejnych ju偶 dyplom贸w DELF Junior A2 i B1 licealistom z Dw贸jki, kt贸rzy przyst膮pili do presti偶owego egzaminu w czerwcu br., w centrum egzaminacyjnym w ZSO Nr II w Opolu. Dyplomy na poziomie B1 uzyska艂y: Julia Waszkiewicz - Absolwentka klasy G i Urszula 艁otarewcz z III F. Dyplomy z poziomu A2 otrzymali: Julia Orzechowska z III F, Natalia Kurdzieko, Aleksandra Machaj i Adam Michalewicz z I B, Mateusz Najder z I C, Emilia Futkowska, Aleksandra Krawczyk i Micha艂 Dudek z I G oraz Absolwent PG 10 Semen Kalinichenko.
Serdecznie gratulujemy zdanego egzaminu i zach臋camy kolejnych uczni贸w do podj臋cia wyzwania.
Kolejna sesja DELF Junior A1, A2, B1 odb臋dzie si臋 w naszej Szkole wiosn膮 2019 r. Egzamin pisemny 1 czerwca 2019r. Egzamin ustny mi臋dzy 25 maja a 5 czerwca 2019r. Zapisy: od 18 marca do 30 kwietnia 2019 r . Taryfy:
A1      A2      B1      Rabat
125     170     215     30%*
155     205     265     15%**
* uczniowie ZSO Nr II ** uczniowie z innych szk贸艂 wojew贸dztwa opolskiego.
Wi臋cej informacji u p. G. W膮sowicz, koordynatora projektu.
Zebrania dla Rodzic贸w 2019-09-09 11:18
We wtorek, 27 listopada 2018r. o godz. 17:00 Zebrania dla Rodzic贸w naszych Licealist贸w w wyznaczonych salach oraz mo偶liwo艣膰 konsultacji z ucz膮cymi nauczycielami w godz. od 17:00 do 18:50.
Od godziny 16:30 w holu przed pokojem nauczycielskim b臋dzie kiermasz ozd贸b 艣wi膮tecznych wspieraj膮cy akcj臋 charytatywn膮 zorganizowan膮 przez uczni贸w klas "B". [ » [Sale] ]
Zdj臋cia klasowe 2019-09-09 11:18
W 艣rod臋, 28 listopada i czwartek 29 listopada 2018r. b臋d膮 wykonywane zdj臋cia klasowe.
Pani Fotograf czeka na Wychowawc贸w i uczni贸w na g贸rnej sali gimnastycznej, prosimy o punktualno艣膰 :-)
Olimpiada Statystyczna 2019-09-09 11:18
G艂贸wny Urz膮d Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zaprasza m艂odzie偶 szk贸艂 ponadpodstawowych do udzia艂u w III edycji Olimpiady Statystycznej. Zapisy od 20 do 30 listopada. Po dodatkowe informacje prosz臋 zg艂asza膰 si臋 do opiekuna Olimpiady pani Jolanty Guzik.
Olimpiada Wiedzy i Warto艣ci w Sporcie 2019-09-09 11:18
Oliwia Baraniecka i Zofia Sowa z II F, Ma艂gorzata Tymofiewicz i Tadeusz Wencel z II 鈥濱鈥 oraz Pawe艂 Modrzejewski z I J zakwalifikowali si臋 do etapu wojew贸dzkiego V edycji Olimpiady Wiedzy i Warto艣ci w Sporcie. Fina艂 Olimpiady odb臋dzie si臋 10 grudnia 2018r. na WT Uniwersytetu Opolskiego.
Gratulujemy!
Mistrzostwa Opola SPG 2019-09-09 11:18
Dru偶yna szachist贸w w sk艂adzie: Julia Trusz II F, Tomasz G贸reczny II A, Alosza Karalchuk II E i Jan Pu艂torak I A zdoby艂a 21 listopada 2018r. z艂oty medal na Mistrzostwach Opola SPG i wywalczy艂a tym samym udzia艂 w Mistrzostwach Wojew贸dztwa. Ponadto ka偶dy z uczni贸w zaj膮艂 I miejsce na swojej szachownicy.
Gratulujemy dru偶ynie!
Olimpiada J臋zyka 艁aci艅skiego 2019-09-09 11:18
Magdalena Pieknik-Janiszewska i 艁ukasz Mazur z III G oraz Michalina Bujak z II H zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XXXVII Olimpiady J臋zyka 艁aci艅skiego. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 17-18 stycznia 2019 r. we Wroc艂awiu.
Gratulujemy!
Niemiecki Nazistowski Ob贸z 艢mierci Konzentrationslager Auschwitz 2019-09-09 11:18
Przez ca艂y listopad 2018 r. uczniowie naszej Szko艂y mogli ogl膮da膰 wystaw臋 sprowadzon膮 z Pa艅stwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau 鈥濶iemiecki Nazistowski Ob贸z 艢mierci Konzentrationslager Auschwitz鈥.
W obcych mundurach 鈥 Polacy je艅cy I wojny 艣wiatowej 2019-09-09 11:18
Od 21 listopada 2018 r, w holu szko艂y mo偶na ogl膮da膰 wystaw臋 ze zbior贸w Centralnego Muzeum Je艅c贸w Wojennych 鈥濿 obcych mundurach 鈥 Polacy je艅cy I wojny 艣wiatowej鈥 przygotowana z okazji obchod贸w 100-lecia odzyskania niepodleg艂o艣ci przez Polsk臋.
Olimpiada Znajomo艣ci Afryki 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w do udzia艂u w szkolnych eliminacjach Olimpiady Znajomo艣ci Afryki, kt贸re odb臋d膮 si臋 3 grudnia. Laureacu i finali艣ci otzrymuj膮 indeksy wy偶szych uczelni! Zg艂oszenia przyjmuje Pani M. Kaleta, do 26 listopada w sali 203.
Wr臋czenie nagr贸d Laureatom VI Dyktanda Niepodleg艂o艣ciowego 2019-09-09 11:18
Julia Pierzga i Tomasz Misztal z III C, Aleksandra Biegun z III E, Filip Brawata z III H, Anita Kwa艣nik, Marcin Borman i Krzysztof Krawiec z II C, Mateusz Przymusza艂a i Damian Serwuszok z II E, Marta Bilik i Zofia Sowa z II F, Maja Sadlak z IIG oraz Julia Adamek, Aleksandra Koc i Malwina Szyma艅ska z II H - Laureaci VI Dyktanda Niepodleg艂o艣ciowego 鈥 zbi贸rka w 艣rod臋, 21 listopada 2018r o godz. 10.20 pod p.124. Wyj艣cie pod opieka p. A. Smole艅
VI Dyktando Niepodleg艂o艣ciowe 2019-09-09 11:18
VI Dyktando Niepodleg艂o艣ciowe 鈥濸o polsku o historii鈥
[ » Lista Laureat贸w. ]
[ » Wyniki etapu wojew贸dzkiego. ]
Olimpiada J臋zyka Francuskiego 2019-09-09 11:18
Komisja szkolna przekaza艂a do Komitetu Okr臋gowego Olimpiady J臋zyka Francuskiego w Sosnowcu prace napisane przez: Karolin臋 Modrzejewska i Ann臋 Wac艂awczyk z III A, Urszul臋 艁otarewicz z III F, Hann臋 Piaskowska z II B, Angelik臋 Kowalsk膮 i Juli臋 Odelg臋 z II D, Kamila Wi艣nika z II 鈥濱鈥, Aleksandr臋 Krawczyk z I G i Jana Zawadzkiego z I H.
Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy o Prawie 2019-09-09 11:18
Ewa Kozie艂, Marcin Borman, Mateusz Heins i Kamil Przybylla z II C zakwalifikowali si臋 do zawod贸w okr臋gowych XXI Og贸lnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 23 lutego 2019r. w ZSO I w Opolu.
Gratulujemy!
Olimpiada Solidarno艣ci 2019-09-09 11:18
Konkurs historyczny, obejmuj膮cy 20 lat polskiej historii. Etap szkolny w poniedzia艂ek, 26 listopada 2018r. o godz. 9:45 w bibliotece. Do wygrania nagrody rzeczowe, a zwyci臋zcy wybieraj膮 indeksy. Szczeg贸艂y na stronie olimpiady. Zainteresowani zg艂aszaj膮 si臋 do 23 listopada u swoich nauczycieli historii lub hisu.
Iwona Kozak
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu 呕ycia PCK 2019-09-09 11:18
Serdecznie zapraszamy uczni贸w PLO II i PG 10 na szkolne eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu 呕ycia PCK, kt贸re odb臋d膮 si臋 w czwartek, 22 listopada 2018 r. na 3 lekcji w 艣wietlicy szkolnej. Zg艂aszania ch臋tnych przyjmuj膮: p. K. Pawliszyn, K. Duczmal i K. Grzyb
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Spo艂ecznej 2019-09-09 11:18
Martyna Czapla i Jan Zawadzki z I H zostali zakwalifikowani przez szkoln膮 komisj臋 do zawod贸w okr臋gowych III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Spo艂ecznej. Etap okr臋gowy odb臋dzie si臋 4 i 8 stycznia 2019r.
Gratulujemy
Olimpiada Geograficzna 2019-09-09 11:18
Jan Mika z III A, Tomasz G贸reczny z II A, Anna Grabowski i Karolina Kasperek z II 鈥濱鈥 oraz Wiktoria 艢wierc z I A napisali prace badawcze otwieraj膮ce drog臋 do XLV Olimpiady Geograficznej.
Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 w dniach 8-10 lutego 2019 r. w Bystrzycy K艂odzkiej.
Gratulujemy!
Olimpiada Teologii Katolickiej 2019-09-09 11:18
Emilia Chojnacka z I C zakwalifikowa艂a si臋 do zawod贸w okr臋gowych XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Eliminacje okr臋gowe odb臋d膮 si臋 27 lutego 2019 r. na Uniwersytecie Opolskim.
Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy o Pa艅stwie i Prawie 2019-09-09 11:18
Etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Pa艅stwie i Prawie dla liceum odb臋dzie si臋 w 艣rod臋, 5 grudnia 2018 r. w godz. 12.10-13.10 w czytelni. Zapisy do 23 listopada u p. Piotra Zamelskiego.
Og艂oszenie SGR 2019-09-09 11:18
Stowarzyszenie 鈥濷polska Grupa Ratownicza鈥 poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji szkole艅, 膰wicze艅, a tak偶e prowadzenia bie偶膮cych spraw stowarzyszenia. Poszukujemy os贸b sumiennych oraz odpowiedzialnych, u os贸b zainteresowanych prac膮 przy 膰wiczeniach mile widziane zdolno艣ci aktorskie. Spotkanie dla zainteresowanych odb臋dzie si臋 16 listopada na d艂ugiej przerwie w sali 06.
W razie pyta艅 prosimy o kontakt mailowy na adres opolskagruparatownicza@gmail.com.
Dyktando J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Patrycja W臋grzynowska i Wiktoria Ernst z II B oraz Margarethe Szczepaniak z klasy II H zosta艂y laureatkami IX Wielkiego Wojew贸dzkiego Dyktanda J臋zyka Niemieckiego. Wr臋czenie nagr贸d odb臋dzie si臋 21 listopada 2018 r. w Gminnym O艣rodku Kultury w Walcach.
Gratulujemy!
Olimpiada Medialna 2019-09-09 11:18
Zapraszamy do udzia艂u w VIII edycji Olimpiady Medialnej. Harmonogram i formularz zg艂oszeniowy znajduj膮 si臋 na stronie olimpiada-medialna.edu.pl.
Tematem przewodnim tegorocznej, VIII edycji Olimpiady s膮: "Nowe technologie komunikacyjne". Termin rejestracji up艂ywa 12. listopada. Uczniowie rejestuj膮 si臋 samodzielnie. Osoby ch臋tne mog膮 zg艂asza膰 si臋 do pani Renaty Podolan w bibliotece.
42. Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
9.11.2018 r. (pi膮tek) w 艣wietlicy w godz. 9:30 - 11:00 odb臋dzie si臋 pisemny etap szkolny Olimpiady J臋zyka Niemieckiego.
Zapraszamy!
CEMS Chance 2019-09-09 11:18
Pragniemy zaprosi膰 uczni贸w do udzia艂u w pi臋tnastej, jubileuszowej edycji projektu CEMS Chance, kt贸ra odb臋dzie si臋 w terminie 4-7 grudnia 2018 r. w Warszawie.
CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztat贸w skierowanych do uczni贸w III klas gimnazj贸w oraz I klas szk贸艂 ponadgimnazjalnych z ca艂ej Polski, kt贸rzy pochodz膮 z ma艂ych miejscowo艣ci lub znajduj膮 si臋 w trudnej sytuacji 偶yciowej 鈥 rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy bior膮 udzia艂 w cyklu warsztat贸w, szkole艅 i paneli dyskusyjnych, kt贸re maj膮 na celu pom贸c im w wyborze przysz艂ej 艣cie偶ki edukacyjnej oraz zach臋ci膰 do samorozwoju.
Rekrutacja do projektu odb臋dzie si臋 w dniach 27 pa藕dziernika - 17 listopada poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udzia艂u w pi臋tnastej edycji projektu pragniemy zaprosi膰 40 uczestnik贸w.
Udzia艂 w projekcie jest BEZP艁ATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powr贸t do domu.
Olimpiada Cyfrowa 2019-09-09 11:18
Zapraszamy do udzia艂u w Olimpiadzie Cyfrowej. Jest to konkurs sprawdzaj膮cy kompetencje cyfrowe uczni贸w i uczennic szk贸艂 ponadgimnazjalnych. W III edycji Olimpiady Cyfrowej organizatorzy skupi膮 si臋 na prawnych i ekonomicznych aspektach funkcjonowania medi贸w. Tym zagadnieniom zostanie po艣wi臋cona du偶a cz臋艣膰 zada艅 stawianych przed Uczestnikami i Uczestniczkami na ka偶dym etapie Olimpiady.
Ch臋tne osoby mog膮 si臋 zg艂asza膰 do p. A. Taskin (w sali 117a lub poprzez edziennik) do 9 listopada.
[ » Wi臋cej informacji i materia艂y na stronie Olimpiady ]
M艂odzie偶owa Rada Miasta w Opolu 2019-09-09 11:18
Na podstawie zapis贸w za艂膮cznika do uchwa艂y nr LXVII/1295/18 Rady Miasta Opola z dnia 27 wrze艣nia 2018 r. w sprawie zmiany statutu M艂odzie偶owej Rady Miasta w Opolu zawartych w etapie III przewodnicz膮cy Zespo艂u ds. wyboru cz艂onk贸w M艂odzie偶owej Rady Miasta w Opolu og艂asza nab贸r kandydat贸w na cz艂onka M艂odzie偶owej Rady Miasta w Opola na lata 2018-2020.
[ » Wi臋cej informacji na stronie Urz臋du Miasta ]
Olimpiada Wiedzy o 呕ywieniu i 呕ywno艣ci 2019-09-09 11:18
Etap szkolny Olimpiady Wiedzy o 呕ywieniu i 呕ywno艣ci odb臋dzie sie 9. listopada o godzinie 11:25 (5 lekcja) w czytelni.
Zapisy do 8. listopada u p. B. Besztak-Tomiczak.
VI Dyktando Niepodleg艂o艣ciowe 2019-09-09 11:18
VI Dyktando Niepodleg艂o艣ciowe 鈥濸o polsku o historii鈥
[ » Lista uczni贸w zakwalifikowanych do etapu wojew贸dzkiego. ]
Olimpiada J臋zyka 艁aci艅skiego 2019-09-09 11:18
Eliminacje szkolne Olimpiady J臋zyka 艁aci艅skiego odb臋d膮 si臋 w czwartek, 8 listopada 2018 r. o godz. 8.00. Zbi贸rka uczestnik贸w pod szkoln膮 bibliotek膮.
Anna Ledwolorz
VI Szkolny Konkurs J臋zyka Niemieckiego im. T.K. K眉blera 2019-09-09 11:18
Karolina Fronia z II B, w czasie Dnia J臋zyka Niemieckiego odebra艂a nagrod臋 za zwyci臋stwo w VI Szkolnym Konkursie J臋zyka Niemieckiego im. T.K. K眉blera. Wyr贸偶nienia zdoby艂y: Wiktoria Grohlich, Luiza Sta艣 i Wiktoria Ernst r贸wnie偶 z klasy II B.
Gratulujemy!
Kamienie milowe polskiej niepodleg艂ej przedsi臋biorczo艣ci II i III RP 2019-09-09 11:18
鈥濳amienie milowe polskiej niepodleg艂ej przedsi臋biorczo艣ci II i III RP鈥 - konkurs wsp贸艂finansowany przez NBP zosta艂 rozstrzygni臋ty. Dru偶yna w sk艂adzie: Agata Ksi膮偶ek i Aleksander Siwiaszczyk z II A, Anna Jurkowska z II C oraz Julia Bia艂ow膮s z II 鈥濱鈥 zaj臋艂a I miejsce. Na II i III miejscu uplasowa艂y si臋 dru偶yny z艂o偶one z uczni贸w klasy II A, odpowiednio: dru偶yna w sk艂adzie: Grzegorz Janecki, Maksymilian Pelc, Cezary Rogowski i J臋drzej Szczepanowski i dru偶yna w sk艂adzie: Karol Celi艅ski, Tomasz G贸reczny , Miko艂aj Jaszcza i Jakub Sahs. IV miejsce zaj臋艂a dru偶yna z II H: Michalina Bujak ,Anna Hawryszcz, Dominika Pawlucka i Malwina Szyma艅ska. Miejsce V przypad艂o dru偶ynie z II 鈥濱鈥 w sk艂adzie: Anna Grabowski, Agata Kutkowska, Iga Misieczko i Weronika Tomczyk. Na VI punktowanym miejscu znalaz艂a si臋 kolejna dru偶yna z II A w sk艂adzie: Jakub Kowalski, Jakub Polikowski, Rafa艂 Wyszy艅ski i Adam Zieli艅ski. Nagrody zostan膮 wr臋czone podczas uroczystego koncertu 鈥濶iepodleg艂a. Dla ka偶dego鈥, kt贸ry odb臋dzie si臋 w pi膮tek, 9 listopada 2018r.
Serdecznie gratulujemy!
Sta偶e 2019-09-09 11:18
Wszyscy, kt贸rzy ju偶 z艂o偶yli ju偶 dokumenty proszeni s膮 o podej艣cie do gab.110 po NOWY WZ脫R ZG艁OSZENIA (do wymiany dwie strony), poniewa偶 poprzedni wz贸r okaza艂 si臋 by膰 niepoprawnym. Mo偶ecie to zrobi膰 do dnia 6 listopada.
Osoby, kt贸re jeszcze nie z艂o偶y艂y dokument贸w, mog膮 to zrobi膰 do poniedzia艂ku 29 pa藕dziernika do godziny. 12.35.
Ewa Michalska
XI Og贸lnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej 2019-09-09 11:18
Tegoroczna edycja Turnieju rozpocz臋艂a si臋 1 pa藕dziernika. Uczniowie najpierw sprawdz膮 swoj膮 wiedz臋 podczas eliminacji online, 100 os贸b z najlepszymi wynikami przejdzie do fina艂u, kt贸ry odb臋dzie si臋 30 marca 2019 roku w Warszawie. Na zwyci臋zc贸w czekaj膮 wspania艂e nagrody: nagrody rzeczowe, stypendia oraz 鈥 dzi臋ki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiello艅skim 鈥 3 indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ.
Zg艂oszenia do konkursu przyjmuj膮 psycholog szkolny Joanna Meres-Soblik oraz pedagog szkolny Agnieszka Sosnowska 鈥 gabinety psychologa i pedagoga na drugim pi臋trze.
Termin zg艂oszenia do ko艅ca grudnia.
Kamienie Milowe Polskiej... 2019-09-09 11:18
Robocze spotkanie lider贸w grup konkursu/biegu terenowego Kamienie Milowe Polskiej Niepodleg艂ej Przedsi臋biorczo艣ci odb臋dzie si臋 w 艣rod臋, 24.10.2018r. o godz. 12:10 w sali nr 14.
Iwona Kozak
Start up-Tw贸j pomys艂 na sukces 2019-09-09 11:18
Maciej Fabia艅czyk z II A zdoby艂 I miejsce w konkursie "Start up-Tw贸j pomys艂 na sukces", organizowanym przez MPPP w Opolu w partnerstwie z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu. Na III miejscu uplasowa艂 si臋 Micha艂 膯wik艂a z I 鈥濱鈥. Maciej serdecznie dzi臋kuje Miko艂ajowi Jaszczy z IIA za pomoc i celne uwagi.
Serdecznie gratulujemy!
Wysokie napi臋cie 2019-09-09 11:18
Dru偶yna w sk艂adzie: Karolina Modrzejewska z III A oraz Julia Bia艂ow膮s, Aleksandra Graniczkowska i Dawid Matuszok z II 鈥濱鈥 zaj臋艂a I miejsce w turnieju 鈥濿ysokie napi臋cie鈥, zorganizowanym przez WSB, kt贸ry odby艂 si臋 18 pa藕dziernika 2018r. II i III miejsce przypad艂o dru偶ynom z艂o偶onym z uczni贸w z III E. II miejsce 鈥 dru偶yna: Piotr Grzelak, 艁ukasz Pi膮tkowski, Maksymilian Rogu艂a i Pawe艂 Sikora, III miejsce 鈥 dru偶yna: Jakub Kaziszy, Adam Plotnik, Grzegorz Salzburg i Mateusz 艢migielski.
Gratulujemy!
Konkurs 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w i nauczycieli do udzia艂u w konkursie "Niepodleg艂a. Dla ka偶dego!".
Regulamin konkursu [ » w za艂膮czniku ]).
Sta偶e i kursy zawodowe 2019-09-09 11:18
Zapraszam do udzia艂u w sta偶ach i kursach zawodowych. Ju偶 dzi艣 rusza rekrutacja na sta偶e, kt贸re b臋d膮 odbywa膰 si臋 w miesi膮cu lipiec i sierpie艅 2019. Po dobyciu sta偶u ucze艅 otrzyma wynagrodzenie w wysoko艣ci 987 z艂 za miesi膮c pracy, dodatkowo pokrywane s膮 koszty dojazdu oraz zapewnione jest wy偶ywienie w pracy. Istnieje mo偶liwo艣膰 konkretnego wskazania, w jakim zawodzie chcemy odby膰 sta偶. Po uko艅czeniu sta偶u otrzyma si臋 odpowiednie za艣wiadczenie. Dodatkowo prowadzony jest nab贸r na kursy zawodowe (np. baristy, florysty, informatyczne-projektowania 3D, sprzeda偶y internetowej, autoprezentacji, HR itp). Mo偶na samemu wskaza膰, jakim kursem jest si臋 zainteresowanym. Kursy s膮 bezp艂atne, po uko艅czeniu otrzymuje si臋 certyfikat. Nab贸r na sta偶e i kursy trwa do 31.10.br. Liczba miejsc ograniczona.Wszelkie informacje i dokumenty do pobrania mo偶na uzyska膰 w pokoju 110, u szkolnego doradcy zawodu, Ewy Michalskiej.
[ » Regulamin naboru i uczestnictwa uczni贸w w sta偶ach i kursach ]
Spotkanie z rodzicami 2019-09-09 11:18
Zebrania dla Rodzic贸w uczni贸w klas licealnych 鈥 we wtorek, 23 pa藕dziernika 2018r.

[ » Lista sal ]
Prymus Opolszczyzny 2019-09-09 11:18
Aleksandra Tuleja, Absolwentka klasy H znalaz艂a si臋 w pi臋cioosobowym gronie licealist贸w, wyr贸偶nionych tytu艂em Prymus Opolszczyzny. Uroczysto艣膰 wr臋czenia nagr贸d z udzia艂em Marsza艂ka Wojew贸dztwa Opolskiego, p. A. Bu艂y mia艂a miejsce w SCK na Uniwersytecie Opolskim.
Serdecznie Oli gratulujemy!
Stypendy艣ci programu 鈥濿spieramy najlepszych鈥 2019-09-09 11:18
Dawid Bogon z III A, 艁ukasz Mazur z III G, Aleksander Siwiaszczyk z II A, Wiktoria Ernst i Karolina Fronia z II B, Hanna Skrocka z II D, Natalia Rygo艂 z II G, Dawid Matuszok z II 鈥濱鈥, Natalia Siano i Jakub Nalepa z I A, Karolina Kasprzik z I B, Laura Klamka, Daria Kluba, Dominika Mazur, Natalia Pawelec i Joanna Pieczykolan z I D, Emilia Waliczek z I E oraz Manuela Makiola i Sylwia Pawelec z I G w 艣rod臋, 17 pa藕dziernika 2018r. odbior膮 z r膮k p. Amdrzeja Bu艂y, Marsza艂ka Wojew贸dztwa Opolskiego dyplomy Stypendyst贸w programu 鈥濿spieramy najlepszych鈥. Uroczysto艣膰 b臋dzie mia艂a miejsce w Filharmonii Opolskiej. Zbi贸rka nagrodzonych Licealist贸w i gimnazjalistki Wiktorii w 艣rod臋 o 10:25 pod sekretariatem.
Gratulujemy Stypendystom!
Wielkie Dyktando J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
1 pa藕dziernika 2018r. odby艂 si臋 szkolny etap IX Wielkiego Dyktanda J臋zyka Niemieckiego, w kt贸rym udzia艂 wzi臋艂o 18 os贸b. Najlepiej dyktando napisa艂y uczennice: Karolina Poliwoda z II A Patrycja W臋grzynowska, Karolina Fronia, Wiktoria Ernst z II B oraz Margarethe Szczepaniak z II H.
B臋d膮 one reprezentowa膰 Dw贸jk臋 w Finale konkursu, kt贸ry odb臋dzie si臋 25 pa藕dziernika 2018 r. w Walcach.
Gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w
Sportowe podsumowanie roku 2019-09-09 11:18
8 pa藕dziernika 2018r w Nysie odby艂o si臋 wojew贸dzkie podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018. W kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnych nasze Liceum zaj臋艂o zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego wspania艂ych wynik贸w i 偶yczymy sukces贸w w nowym roku szkolnym.
Gratulujemy!
Hack Heroes 2019-09-09 11:18
Zach臋camy do udzia艂u w III Edycji Og贸lnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.
Uczniowie ze szk贸艂 艣rednich z ca艂ej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania b臋d膮 rywalizowali, tworz膮c aplikacje rozwi膮zuj膮ce problemy spo艂eczne. To 3 edycja konkursu, kt贸ry realizowany jest w formie hackathonu online.
Na czym polega hackathon online? Zespo艂y mog膮 liczy膰 do 5 os贸b. Temat hackathonu podany zostanie 5 pa藕dziernika. Nawi膮zuj膮c do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie maj膮 za zadanie stworzy膰 prototyp aplikacji. Co wa偶ne, mog膮 to by膰 bardzo zal膮偶kowe prace, bo opr贸cz wykorzystanych technologii i umiej臋tno艣ci programistycznych uczestnik贸w liczy si臋 fajny pomys艂. W tym roku pula nagr贸d wynosi 10 tys. z艂.
Wi臋cej informacji na temat konkursu mo偶na znale藕膰 na stronie internetowej [ » hackheroes.pl ], gdzie tak偶e mo偶na rejestrowa膰 zespo艂y, a tak偶e w sali 116.
#cojaczytam 2019-09-09
Biblioteka szkolna zaprasza uczni贸w do udzia艂u w konkursie #cojaczytam. Konkurs polega na tym aby w najciekawszy spos贸b przekona膰 innych, 偶e czytanie to nie tylko obowi膮zek ale fajna zabawa. Dowolno艣膰 tw贸rcza - podkasty, memy,filmiki, plakaty, flashmoby, ulotki i inne formy. Publikacje maja si臋 odbywa膰 na portalach spo艂eczno艣ciowych. Wi臋cej informacji w bibliotece szkolnej.
Joanna Danielczok,
Anna Ledwolorz,
Renata Podolan
CZYTAJPL 2019-09-09
Najwi臋ksza akcja czytelnicza w Polsce. Nasza szko艂a bierze udzia艂 w og贸lnopolskiej akcji "Upoluj swoj膮 ksi膮偶k臋". Od 2 - 30 listopada udost臋pnionych zostanie 12 bestsellerowych e-book贸w i audiobook贸w do pobrania na smartfony i inne czytniki. Instrukcje jak pobra膰 ksi膮偶ki b臋d膮 na plakatach rozmieszczonych w szkole.
Joanna Danielczok,
Anna Ledwolorz,
Renata Podolan
Ekonomiczny classROOM 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w szk贸艂 podstawowych i klas gimnazjalnych do udzia艂u w konkursie ekonomicznym bazuj膮cym na innowacyjnej metodzie Escape Room. Rozwi膮偶 zagadki, wydosta艅 si臋 ze skarbca i wygraj atrakcyjne nagrody! W za艂膮czeniu regulamin konkursu, pismo przewodnie pana dyrektora oraz formularz zg艂oszenia.
[ » Zaproszenie ]
[ » Regulamin ]
[ » Formularz zg艂oszeniowy ]
Konkurs leksykalno-gramatyczny w j. niemieckim im. T.M. K眉blera 2019-09-09 11:18
Zapraszamy do szkolnego konkursu leksykalno-gramatycznego w j. niemieckim im. T.M. K眉blera. Konkurs odb臋dzie si臋 8.10.2018 r. na 1 i 2 lekcji w sali 201.
Dyktando niepodleg艂o艣ciowe 2019-09-09 11:18

VI Dyktando Niepodleg艂o艣ciowe
鈥濸o polsku o historii鈥
dla uczni贸w kl. IV-VI szk贸艂 podstawowych, klas VII 鈥 VIII szk贸艂 podstawowych i dotychczasowych
gimnazj贸w oraz dotychczasowych szk贸艂 ponadgimnazjalnych
wojew贸dztwa opolskiego w roku szkolnym 2018/2019

[ » Wi臋cej informacji ] [ » Logowanie na www.dyktandoniepodleglosciowe.pl ]
Arkusze maturalne z matematyki 2019-09-09 11:18
Na poni偶szych stronach dla uczni贸w PLO II umieszczane s膮 w ka偶dy pi膮tek, generowane komputerowo, arkusze maturalne z matematyki z poziomu podstawowego i rozszerzonego.

Dla ka偶dego ucznia przygotowywany jest unikatowy arkusz zawieraj膮cy zadania z materia艂u zrealizowanego od pocz膮tku klasy pierwszej.

» Klasa pierwsza » Klasa druga » Klasa trzecia
Grad medali w prze艂ajach! 2019-09-09 11:18
Reprezentanci PLO nr II 艣wietnie rozpocz臋li sportowy rok szkolny. W Mistrzostwach Opola w indywidualnych biegach prze艂ajowych na drugim podium stan臋li Jakub Nalepa (I A) w roczniku 2002 oraz Aleksander Siwiaszczyk (II A) w roczniku 2001. W艣r贸d dziewcz膮t br膮zowy medal zdoby艂a Dominika Nies艂ony (II i) w roczniku 2001. Prawo startu w zawodach wojew贸dzkich wywalczyli r贸wnie偶 Tomasz Walecko (I B) oraz Klaudia Kronburg (I i).
M臋ska reprezentacja naszej szko艂y pozostawi艂a daleko w tyle pozosta艂ych uczestnik贸w sztafetowych Mistrzostw Opola w biegach prze艂ajowych pewnie zdobywaj膮c z艂oty medal. W sk艂ad dru偶yny weszli: Jakub Nalepa (I A), Tomasz Walecko (I B), Grzegorz Janecki, Adam Zieli艅ski, Aleksander Siwiaszczyk i Jakub Kowalski ( II A), Micha艂 Krasowski (II F), Robert 艢wierc i Kacper Gdalewski (III A). 呕e艅ska reprezentacja zdoby艂a srebrny medal w sk艂adzie: Laura Bronder (III B), Ewa Kala (III F), Julia Sta艣 (II A), Aleksandra Drozd i Karolina Kapula (II B), Kamila Til (II G), Dominika Nies艂ony (kl. II i) oraz Wiktoria Imio艂czyk (1 D).
Podczas dru偶ynowych Mistrzostw Opola w biegach prze艂ajowych obie nasze reprezentacje zdoby艂y srebrne medale. 呕e艅ska dru偶yna wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Dominika Nies艂ony (II G), Ewa Kala (III F) oraz Aleksandra Drozd i Karolina Kapula (II B). W m臋skiej dru偶ynie wyst膮pili: Micha艂 Krasowski (II F), Adam Zieli艅ski i Aleksander Siwiaszczyk (II A) oraz Robert 艢wierc (IIIA).
GRATULUJEMY!
Logiczny Ucze艅 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w bior膮cych udzia艂 w Projekcie Logiczny Ucze艅 na zaj臋cia w wyznaczonym terminie. [ » Aktualny harmonogram zaj臋膰. ]
Renata Podolan
鈥濳amienie milowe polskiej niepodleg艂ej przedsi臋biorczo艣ci鈥 2019-09-09 11:18
Konkurs dla uczni贸w klas drugich naszego licem. Konkurs ma charakter gry terenowej, w kt贸rej czteroosobowe zespo艂y poszukuj膮 w centrum miasta sze艣ciu punkt贸w zadaniowych, po ich rozwi膮zaniu i podsumowaniu wynik贸w, wybierane s膮 4 zespo艂y z najwi臋ksz膮 ilo艣ci膮 punkt贸w. Przechodz膮 one do drugiego etapu 鈥 ten ma charakter dyskusji oxfordzkiej dot. reform Leszka Balcerowicza w III RP. Bieg/ gra odbywa si臋 26 pa藕dziernika 2018r.Czekaj膮 cenne nagrody. Lider 4-osobowej dru偶yny musi j膮 zg艂osi膰 swojemu nauczycielowi historii/ hisu do wtorku 10.10.2018r.
Iwona Kozak
Pora na SKI! 2019-09-09 11:18
Spontaniczny Konkurs Informatyczny skierowany jest do wszystkich uczni贸w gimnazj贸w i lice贸w, a tak偶e pozosta艂ych ch臋tnych, kt贸rzy jednak s膮 wy艂膮czeni z rywalizacji o nagrody.
Odb臋d膮 si臋 trzy rundy o rosn膮cym poziomie trudno艣ci. W ka偶dej do rozwi膮zania b臋dzie od dw贸ch do czterech zada艅.
Runda pr贸bna wla艣nie ruszy艂a!
Zaj臋cia wokalno-artystyczne 2019-09-09 11:18
Osoby zainteresowane zaj臋ciami wokalno-artystycznymi zapraszamy w poniedzia艂ek ( tj.8.10.2018 r.) na du偶ej przerwie do 艣wietlicy.
艁ukasz Szuba
J臋zyk chi艅ski 2019-09-09 11:18
Zaj臋cia z j臋zyka chi艅skiego organizowane przez Instytut Konfucjusza w Opolu rozpoczynaj膮 si臋 w naszej szkole 5 pa藕dziernika.
Zapisy w pok. 18 u p. M. Podrazy (decyduje kolejno艣膰 zg艂osze艅).
Plan lekcji 2019-09-09 11:18
Od 1 pa藕dziernika 2018 r. nast膮pi korekta [ » planu lekcji ].
Logiczny ucze艅 2019-09-09 11:18
Pierwsze zaj臋cia w ramach Unijnego Projektu Logiczny Ucze艅 odb臋d膮 si臋 w czwartek, 27 wrze艣nia o godz. 15:00 w czytelni. Zaj臋cia b臋dzie prowadzi艂 dr Marcin Pietrzak pracownik Instytutu Filozofii Uniwersytetu Opolskiego
Maraton J臋zykowy 2019-09-09 11:18
Dru偶yna w sk艂adzie: Marcin Nowak, Antoni Misztal z III A oraz Tomasz Misztal z III C zdoby艂a VI miejsce w XV Maratonie J臋zykowym zorganizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wroc艂awskiego. Turniej mia艂 miejsce 21 wrze艣nia 2018r.
Gratulujemy!
Olimpiada Logistyczna 2019-09-09 11:18
Zapraszamy uczni贸w szk贸艂 艣rednich do udzia艂u w 11 Jubileuszowej Og贸lnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Zapisy u p. A. Taskin w sali 117a do 20 wrze艣nia 2018r.
[ » Informator i regulamin ]
Olimpiada J臋zyka Niemieckiego 2019-09-09 11:18
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udzia艂em w Olimpiadzie J臋zyka Niemieckiego na spotkanie informacyjne w 艣rod臋 19.09.2018 r. o godz. 12:10 do sali 201.
Sonia Wac艂aw, Daniela Ploch
Logiczny ucze艅 2019-09-09 11:18
Serdecznie zapraszamy uczni贸w do wzi臋cia udzia艂u w Projekcie Unijnym Logiczny Ucze艅 prowadzonym przez wyk艂adowc贸w Uniwersytetu Opolskiego. Celem projektu jest rozw贸j kompetencji og贸lnorozwojowych zwi膮zanych z krytycznym, samodzielnym my艣leniem, poprawnym argumentowaniem, logik膮, heurystyk膮. Po uko艅czeniu projektu ka偶dy z uczestnik贸w otrzyma certyfikat uczestnictwa. Zapraszamy na ciekawe zaj臋cia. Bli偶szych informacji udzielamy w bibliotece szkolnej.
Jolanta Toll i Renata Podolan
Ob贸z pierwszoklasist贸w 2019-09-09 11:18
Powr贸t uczni贸w z obozu pierwszoklasist贸w w G艂ucho艂azach, planowany jest w godzinach popo艂udniowych. Autobusy z uczniami b臋d膮 podje偶d偶a膰 pod szko艂臋.
Spotkanie organizacyjne 2019-09-09 11:18
Zaj臋cia organizacyjne z przedmiot贸w uzupe艂niaj膮cych:
  • Podstawy prawa - 艣roda, 12 wrze艣nia, lekcja 3, sala 16,
  • Prawo konstytucyjne - 艣roda, 12 wrze艣nia, lekcja 8, sala 04,
  • ITN z WOS - 艣roda, 12 wrze艣nia, godz. 7.15, sala 04.
Prosz臋, aby przysz艂y r贸wnie偶 osoby, kt贸rym podane pory zaj臋膰 nie odpowiadaj膮 w celu uzgodnienie dogodnych termin贸w.
Piotr Zamelski
Wyjazd integracyjny 2019-09-09 11:18
Wyjazd integracyjny Pierwszoklasist贸w
We wtorek, 11 wrze艣nia 2018r. spotykamy si臋 na parkingu przy ul. 1-go Maja 鈥 r贸g ulicy Duboisa o godz. 7.15
Test z matematyki 2019-09-09 11:18
Matematyka "na wej艣cie" w kl. I PLO, 10 wrze艣nia 2018r. od 8:00 do 9:35
Klasa Sala Opiekun
A 216 p. D. Bac艂awska
B 16 p. C. Tomaszewska
C 1 p. P. Zamelski
D 2 p. G. Korba艣
E 209 p. I. Gmoch-Buczek
F 101 p. A. Kucharska
G 109 p. M. Kaleta
H 206 p. J. Toll
I 204 p. J. Siemieniuk
J 102 p. A. B膮czkowska
Zaj臋cia ekonomiczne 2019-09-09
Zaj臋cia uzupe艂niaj膮ce dla klas II i III z Ekonomii w praktyce i Wiedzy o gospodarce.
Zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek, 6 wrze艣nia na d艂ugiej przerwie do 艣wietlicy szkolnej.
Ewa Michalska
Filozofia 2019-09-09
Zapraszam wszystkich ch臋tnych na zaj臋cia uzupe艂niaj膮ce z filozofii.
Spotkanie organizacyjne odb臋dzie si臋 06 wrze艣nia (czwartek) na d艂ugiej przerwie w czytelni.
Renata Podolan
艁acina 2019-09-09
Zapraszam na zaj臋cia uzupe艂niaj膮ce z j臋zyka 艂aci艅skiego.
Spotkanie organizacyjne 10.09 (poniedzia艂ek) o godz. 14:15 w czytelni.
Anna Ledwolorz
Wiedza o sztuce 2019-09-09
Zapraszam na zaj臋cia uzupe艂niaj膮ce z Wiedzy o sztuce oraz zaj臋cia z Historii Sztuki.
Spotkanie organizacyjne 05.09 (艣roda) na d艂ugiej przerwie (12:10) w sali 114.
Maria Bitka
P褍褋褋泻懈泄 褟蟹褘泻 2019-09-09 11:18
袩袪袠袚袥袗楔袗挟
薪邪 蟹邪薪褟褌懈褟 锌芯 褉褍褋褋泻芯屑褍 褟蟹褘泻褍.
Zapraszam na zaj臋cia uzupe艂niaj膮ce oraz k贸艂ko przedmiotowe z j臋zyka rosyjskiego.
Spotkanie organizacyjne 05.09 (艣roda) na d艂ugiej przerwie w czytelni.
E. S艂awi艅ska
Spotkanie z rodzicami 2019-09-09 11:18
Zebrania dla Rodzic贸w uczni贸w klas licealnych 鈥 we wtorek, 4 wrze艣nia 2018r.
Klasy pierwsze 鈥 godz. 16:00 (dolna sala gimnastyczna)
Klasy drugie 鈥 godz. 17:00 w wyznaczonych salach
Klasy trzecie 鈥 godz. 17:00 (dolna sala gimnastyczna)
[ » Lista sal ]
Rozpocz臋cie roku szkolnego 2019-09-09 11:18
3 wrze艣nia 2018r. (poniedzia艂ek) o godz. 9:00 na szkolnym dziedzi艅cu uroczyste rozpocz臋cie roku szkolnego 2018/2019. Pierwszoklasi艣ci ustawiaj膮 si臋 na balkonie Liceali艣ci z klas II i III wraz z wychowawcami zajmuj膮 miejsca w podcieniach. Po uroczysto艣ci spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Zaproszenie oo. Jezuit贸w 2019-09-09 11:18
Ojcowie Jezuici zapraszaj膮 Licealist贸w z Dw贸jki i Gimnazjalist贸w z Dziesi膮tki oraz pracownik贸w Szko艂y na Msz臋 艢w. w poniedzia艂ek, 3 wrze艣nia 2018r. o godz. 8:00. Msza w ko艣ciele OO. Jezuit贸w przy ulicy Czaplaka.
Kiermasz podr臋cznik贸w 2019-09-09 11:18
4-7 wrze艣nia 2018r. (od wtorku do pi膮tku) w holu szko艂y liceali艣ci b臋d膮 mogli naby膰 podr臋czniki od Absolwent贸w Dw贸jki.
Stypendia 2019-09-09 11:18
Uwaga uczniowie!
Zapraszamy do ksi臋gowo艣ci po odbi贸r stypendi贸w.
Spotkanie pierwszoklasist贸w 2019-09-09 11:18
31 sierpnia 2018r. (pi膮tek) o godz. 8:00 na dolnej sali gimnastycznej odb臋dzie si臋 spotkanie pierwszoklasist贸w z panem dyrektorem Aleksandrem Iszczukiem. Nast臋pnie Uczniowie udadz膮 si臋 do wyznaczonych sal na zaj臋cia z Wychowawcami :-)
Przewidywany czas zako艅czenia spotkania godz. 11:00
[ » Lista sal ]
Artystyczny Talent Roku 2018 2019-09-09 11:18
Zuzanna Kociubi艅ska z II A i Natalia Kostrzewska z I D otrzyma艂y tytu艂 Artystyczny Talent Roku 2018, przyznawany przez Prezydenta Miasta Opola.
Uroczysta Gala Opolskich Ogrod贸w Talent贸w mia艂a miejsce 19 czerwca 2018r. w parku przy Placu Wolno艣ci.
Gratulujemy!
Ba艣niowy 艢wiat 2018 2019-09-09 11:18
Jan Mika z II A zaj膮艂 I miejsce w IV edycji Og贸lnopolskiego Konkursu Fotograficznego 鈥濨a艣niowy 艢wiat 2018鈥 w kategorii Fotografia od lat 16.
Wr臋czenie nagr贸d mia艂o miejsce 8 czerwca 2018 r. w Wejherowie.
Serdecznie gratulujemy
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2019-09-09 11:18
Tomasz Misztal z klasy II C uzyska艂 tytu艂 Finalisty XXXIII Olimpiady z Wiedzy Ekologicznej.
Zawody centralne mia艂y miejsce w dniach 8-10 czerwca 2018 r. w Lidzbarku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Podr臋czniki w LO II 2019-09-09 11:18
Lista podr臋cznik贸w w PLO II na rok szkolny 2018/19.
[ » [Lista podr臋cznik贸w] ]
Program 鈥濪obry Start鈥 2019-09-09 11:18
艢wiadczenie z programu 鈥濪obry Start鈥 przys艂uguje raz w roku na dziecko ucz膮ce si臋 w szkole, a偶 do uko艅czenia 20 roku 偶ycia. Wnioski mo偶na sk艂ada膰 online ju偶 od 1 lipca 2018r przez stron臋 [ » empatia.mrpips.gov.pl ] lub przez bankowo艣膰 elektroniczna lub od 1 sierpnia 2018r. drog膮 tradycyjn膮 (w formie papierowej). Wi臋cej informacji na: [ » www.mrpips.gov.pl/DobryStart ]
Stypendium 2019-09-09 11:18
Fundacja Efekt Motyla otwiera nab贸r wniosk贸w o stypendium na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich uczni贸w VII klasy szko艂y podstawowej, II i III klas gimnazjum oraz I szk贸艂 艣rednich mieszkaj膮cych na terenach wiejskich zach臋camy do zapoznania si臋 z naszym programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo 鈥 socjalny, a wi臋c jest przeznaczone dla os贸b najbardziej uzdolnionych i znajduj膮cych si臋 jednocze艣nie w trudnej sytuacji materialnej. [ » Wi臋cej informacji ]
Wspieramy najlepszych II 1970-01-01 01:00
Zebranie dla Rodzic贸w uczni贸w zakwalifikowanych do klas I 2019-09-09 11:18
11 lipca 2018 roku (艣roda) o godz. 16:00 na dolnej sali gimnastycznej odb臋dzie si臋 spotkanie Rodzic贸w kandydat贸w zakwalifikowanych do 鈥濪w贸jki鈥 z panem dyrektorem i wychowawcami.
Na spotkanie zapraszamy r贸wnie偶 zakwalifikowanych do naszej szko艂y uczni贸w- b臋dziecie mogli porozmawia膰 z nauczycielami o przygotowaniach do konkurs贸w i olimpiad 飦
Konkursy j臋zykowe 2019-09-09 11:18
W dniu zako艅czenia roku szkolnego pan dyrektor Aleksander Iszczuk wr臋czy艂 nagrody zwyci臋zcom szkolnych konkurs贸w z j臋zyka angielskiego. W konkursie gramatyczno-leksykalnym I miejsce uzyska艂a Anna Wac艂awczyk z klasy II A. II i III miejsce przypad艂o odpowiednio r贸wnie偶 uczniom klasy II A Marcinowi Nowakowi i Piotrowi Ksi膮偶kowi. W konkursie kulturowym wiedzy o USA i Wielkiej Brytanii I miejsce ex aeqou zaj臋li Marcin Nowak z II A i Jakub Duchnowski z II H.
Gratulujemy!
Turniej Klas Drugich rozstrzygni臋ty 2019-09-09 11:18
W tegorocznych, trwaj膮cych 10 miesi臋cy zmaganiach uczni贸w klas drugich rywalizacja by艂a wyj膮tkowo wyr贸wnana. Na I miejscu ex aequo uplasowali si臋 uczniowie klasy II A i II H. Miejsce III zdobyli uczniowie klasy II C. Wszystkim uczniom i Ich Wychowawcom dzi臋kujemy za zaanga偶owanie i wytrwa艂膮 rywalizacje.
Jury Turnieju
Og艂oszenie list 2019-09-09 11:18
Og艂oszenie list uczni贸w zakwalifikowanych do PLO II 11.07. o godzinie 12:00.
Archiwum aktualno艣ci 1970-01-01 01:00