PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Rada Pedagogiczna 2014-02-04 12:36
Rada Pedagogiczna rozpocznie się w czwartek 29.08 br. o godz. 9:30 w świetlicy. Zapraszamy :-)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-02-04 12:36
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 - poniedziałek, 2 września 2013, godz. 9:00 na szkolnym dziedzińcu.
Uczniowie klas I ustawiają się wraz z wychowawcami na balkonach.
uczniowie klas II i III zajmują miejsca w podcieniach na parterze.
Po uroczystości, tradycyjnie we wszystkich klasach odbędą się lekcje wychowawcze a następnie lekcje z poszczegolnych przedmiotów.

Ojcowie Jezuici zapraszają uczniów PLO II i PG 10 2 września (poniedziałek) na godz. 8:00 na Mszę Św z okazji początku nowego roku szkolnego.
Spotkanie z uczniami klas pierwszych 2014-02-04 12:36
KLASY PIERWSZE - PLO II
W piątek – 30 sierpnia 2013 o godz. 8:30 – odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły na dolnej sali gimnastycznej.
Następnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach:
KlasaWychowawcaSala
A JOANNA NAZARKIEWICZ 1
B DANIELA PLOCH 201
C MARCIN WIETRZNIOK 217
D EWA FERENS-MROCHEŃ 209
E DOROTA BACŁAWSKA 216
F IRMINA GIERCZAK 7
G TOMASZ ROGOZIEWICZ 06
H JOLANTA TOLL 206
S KATARZYNA DUCZMAL 2
Rekrutacja 2014-02-04 12:36
Rekrutacja w salach 114, 116 i 117. Oryginały dokumentów (potwierdzenia woli) przyjmujemy w czwartek i piątek (4-5 lipca) w godzinach od 9:00 do 16:00 i w poniedziałek (8 lipca) od 9:00 do 12:00.
Spotkanie z rodzicami 2014-02-04 12:36
Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do PLO Nr II odbędzie się we wtorek, 9 lipca o godzinie 16:00 na dolnej sali gimnastycznej.
Wakacje wakacje... 2014-02-04 12:36
Wszystkim maturzystom gratulujemy wyników i życzymy udanych najdłuższych wakacji w życiu.

Wszystkim licealistom życzymy spokojnych i słonecznych wakacji - do września!
Sportowe podsumowanie 2014-02-04 12:36
W dniu 25.06.2013 r. w Opolskim Ratuszu odbyło się, zorganizowane przez MOS, spotkanie podsumowujące sportowy rok szkolny. Zaproszone zostały szkoły wszystkich szczebli oraz przedstawiciele władz miasta i Wydziału Oświaty. Na spotkaniu tym zostały wręczone nagrody za sportowe sukcesy w zawodach wojewódzkich. Miło nam poinformować, że sportowcy naszej szkoły zostali uhonorowani w największej ilości dyscyplin. I tak puchary i dyplomy odebrali medaliści: siatkarki, piłkarki ręczne, koszykarze, tenisistki stołowe, lekkoatleci i pływacy oraz nauczyciele na co dzień opiekujący się sportowcami i wyróżniający się w organizacji imprez na terenie miasta.
Gratulujemy!
Podręczniki 2013/2014 2014-02-04 12:36
Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014.[ » Pobierz ]
Uwaga Maturzyści! 2014-02-04 12:36
Świadectwa maturalne rozdawane będą w piątek (28.06) od godziny 11:00.
Olimpiada Medialna 2014-02-04 12:36
Karolina Kaleta z klasy I C zajęła I miejsce w kraju w II edycji Olimpiady Medialnej. Tym samym Karolina uzyskała tytuł Laureata tejże olimpiady.
Aleksandra Kolba z klasy I C uplasowała się na miejscu 14 i uzyskala tytuł Finalisty II Olimpiady Medialnej.
Gorąco gratulujemy!
Konkurs na Miniaturę Filmową 2014-02-04 12:36
Karolina Kaleta z klasy I C za tekst „Z nurtem” zdobyła wyróżnienie na I Konkursie na Miniaturę Filmową w Poznaniu.
Gratulujemy!
Kurs na zysk 2014-02-04 12:36
Łukasz Trojan z klasy I A wygrał Finał regionalnego konkursu „Kurs na zysk”. Jedną z nagród jest płatny staż w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Ponadto Łukasz wykazał się ogromną wiedzą prawniczą i zajął I miejsce w konkurencji nagrodzonej przez Krajową Izbę Adwokacką.
Sandra Zduj z klasy II A uplasowała się na IV miejscu Finału regionalnego konkursu „Kurs na zysk”.
Serdecznie gratulujemy!
Mistrzowie analizy danych... 2014-02-04 12:36
15 czerwca br. na Politechnice Wrocławskiej odbył się finał Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych. Dwie nasze startujące drużyny zajęły dwa czołowe miejsca w finale:
  • I miejsce - Łukasz Czaja, Mateusz Jasiński, Jakub Michałowski - 2E
  • II miejsce - Martyna Mikoda, Dawid Olszok, Marcin Słowik - 2E

Mistrzowie zostali zaproszeni do Warszawy na szkolenie w SAS Institute - światowy lider w zakresie analityki biznesowej oraz największy niezależny dostawca oprogramowania Business Intelligence.

Serdeczne gratulujemy!!
Zmiana długości lekcji! 2014-02-04 12:36
Ze względu na warunki pogodowe, jutro (piątek, 21.06.) od 3 lekcji zajęcia będą trwały 25 minut, a przerwy 5 minut.
Badanie wyników z jezyka polskiego w klasach I 2014-02-04 12:36
W piatek, 21 czerwca odbędzie się badanie wyników z jezyka polskiego w klasach I na 1 i 2 lekcji.
Proszę zapoznać się z harmonogramem.
Urgent! 2014-02-04 12:36
Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie Burgundzkim (możliwość kontynuowania nauki w Lycée Européen w Dijon) proszone są o pilny kontakt z p. prof. Grażyną Wąsowicz (s. 218 do 13.06!). Konkurs adresowany jest dla uczniów klas pierwszych znających j. francuski.
Badanie wyników z jezyka polskiego w klasach II 2014-02-04 12:36
W poniedziałek, 17 czerwca odbędzie się badanie wyników z jezyka polskiego w klasach II na 1 i 2 lekcji.
Proszę zapoznać się z harmonogramem.
Każdy uczeń zobowiazany jest przynieść na badanie arkusz papieru kancelaryjnego.
Losy żołnierza... 2014-02-04 12:36
Agnieszka Maćków z klasy II F została laureatką olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Finał odbywał się w dniach 6-8 czerwca w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!
Opolski Konkurs Matematyczny 2014-02-04 12:36
Dnia 27 maja 2013 r. odbył się Opolski Konkurs Matematyczny w ramach XI Opolskiego Festiwalu Nauki. Drużyna z naszego liceum zajęła II miejsce. Zdecydowanie lepiej wypadliśmy w rywalizacji indywidualnej: I miejsce (ex aequo) - Martyna Mikoda z klasy II E oraz Michał Szymański z klasy I A (29 punktów).
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 18 czerwca 2013 r. (wtorek) o godzinie 12:00 w Sali Plafonowej (Collegium Maius, pl. Kopernika 11).
Gratulujemy!
Ogłoszenie 2014-02-04
Do 14 czerwca 2013 roku (piątek), należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone książki.
I jeszcze jedno ;-) 2014-02-04
Uczniowie, którzy dostali zaproszenie o p. Prezydenta na uroczystość "Opolskie Orły" proszeni są o zgłoszenie się w sekretariacie.
A. Smoleń
Festiwalowy Koncert Dwójki 2014-02-04 12:36
W dniu 13.06.2013r., w czwartkowy wieczór, artyści Drugiego Liceum w Opolu, powtórnie wystąpią na deskach Filharmonii Opolskiej, w koncercie "Na skrzydłach Wolności", poświęconym latom osiemdziesiątym ubiegłego stulecia.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne, które zarówno przywoła ducha tamtych lat jak i dostarczy rozrywki na poziomie, wprowadzając Państwa w uroczysty nastrój obchodów 50 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wejściówki na koncert dostępne w kasie Filharmonii,wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy doceniają urok polskiej piosenki.
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych 2014-02-04 12:36
Dwie drużyny z PLO II w składzie:
  • Łukasz Czaja, Mateusz Jasiński, Jakub Michałowski - 2E
  • Martyna Mikoda, Dawid Olszok, Marcin Słowik - 2E
zakwalifiwały się do finału Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych.
Zawody finałowe odbędą się 15 czerwca 2013 r. we Wrocławiu.
Nagroda dla Karoliny 2014-02-04 12:36
Karolina Kaleta z klasy I C otrzymała nagrodę za sztukę teatralną „Powtórka” napisaną na VII Ogólnopolski Konkurs na sztukę teatralną lub scenariusz filmowy organizowany przez Ośrodek Kultury Arsus w Warszawie.
Gratulujemy!
Garść sukcesów naszych uczniów... 2014-02-04 12:36
Z radością informujemy, że Agata Filipowicz i Marta Mochniak z klasy III A wygrały eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie i będą reprezentowały Opolszczyznę na zawodach centralnych w Gdańsku w lipcu 2013r.
Serdecznie gratulujemy!

Radosław Sokalski z klasy I D zdobył wyróżnienie na etapie wojewódzkim Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję”.
Gratulujemy!

Mateusz Grzelak z klasy III G zajął II miejsce w zorganizowanym przez Uniwersytet Opolski Konkursie E-bankowość 2013. Sandra Zdzuj z klasy II A wywalczyła III miejsce.
Gorąco gratulujemy!

Uniwersytecki Konkurs „Ekonomiczna mapa Opola” zdominowany przez uczniów „Dwójki”.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Piotr Grochowski, Paweł Jagodziński i Wojciech Stawiński z klasy I A.
II miejsce przypadło drużynie w składzie: Katarzyna Marcinków, Zbigniew Bocianowski, Damian Fronia i Dominik Trzmielewski z klasy I A.
Na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Aleksandra Denysiuk, Sandra Zdzuj i Monika Ziaja z klasy II A.
Gratulujemy!
Opolskie Regionalne Targi Pracy 2014-02-04 12:36
W dniu 6 czerwca br. (czwartek) w godz.10.00-14.00 w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej odbędą się Opolskie Regionalne Targi Pracy. Swój udział potwierdziło 50 wystawców, wśród nich znajdą się Agencje Pracy Tymczasowej (19), uczelnie wyższe (4), Państwowa Inspekcja Pracy, Ochotnicze Hufce Pracy, Wojewódzki Sztab Wojskowy, urzędy pracy - powiatowe i wojewódzki, pracodawcy (11). Targi adresowane są przede wszystkim dla osób bezrobotnych, ale zainteresowani uczniowie także mogą wziąć w nich udział.
Wykłady na PO 2014-02-04 12:36
W dniu 4 czerwca klasy 1A, 1D, 1E oraz 1F wychodzą na wykłady pt. "Pierwszy krok w kosmos" na PO. Zbiórka po drugiej lekcji przed szkołą koło pomnika. Klasy wychodzą z następującymi nauczycielami:
1A - p. G. Korbaś,       1D - p. K. Żyta       1E - p. T. Rogoziewicz       1F - p. M. Wolna-Rumin
Olimpiada Medialna 2014-02-04 12:36
Karolina Kaleta i Ola Kolba z klasy IC zakwalifikowały się do 4., centralnego etapu II Olimpiady Medialnej.
Finał odbędzie się w dniach 14-15.06. br.
Serdecznie gratulujemy!
Fakultety klas pierwszych! 2014-02-04 12:36
Fakultety z chemii, fizyki i biologii dla klas pierwszych.
W dniu 3.06 odbędą się fakultety:
biologia p. J. Tokar (lek. 1, 2 ) dla kl. 1D
fizyka p. A. Mamok (lek. 1, 2 ) dla kl. 1E. 1F
chemia p. K. Rybarczyk (lek. 1, 2) dla 1F
biologia p. J. Tokar (lek. 7, 8) dla 1I
10.06 odbędą sie fakultety:
fizyka p. D. Bacławska (lek. 1, 2) dla 1A
chemia p. B. Sokół (lek. 1, 2) dla 1D
biologia p. J. Tokar (lek. 1, 2) dla 1F
chemia p. B. Sokół (lek. 7, 8) dla 1I
Zebrania z rodzicami 2014-02-04 12:36
W dniu 28 maja br. o godzinie 1700 odbędą się spotkania z rodzicami.
Uwaga! Możliwa zmiana "tradycyjnych" sal. [ » Lista sal. ]
Uwaga gimnazjaliści! 2014-02-04
Można już logować się w systemie rekrutacyjnym.
[ » http://opolskie.edu.com.pl ]
Uwaga! Dokumenty rekrutacyjne można składać w sekretariacie również 31 maja (w piątek) o godz. 800 do 1500.
W świecie finansów 2014-02-04
[ » W świecie finansów ]
II-wojewódzki konkurs z tematyki finansowej.
To już jest (prawie) koniec... 2014-02-04 12:36
W poniedziałek trzymamy kciuki za maturzystów piszących maturę z języka hiszpańskiego (p. podst. 9:00, p. rozsz. 14:00), a we wtorek o godzinie 9:00 maturzyści w naszej szkole napiszą ostatni ezgamin - z języka włoskiego na poziomie podstawowym. Wtorek, to także ostatni dzień matur ustnych.
Stres związany z egzaminami już niedługo się skończy. Maturzyści będą teraz przeżywać stres związany z wynikami. Wszystkim życzymy samych setek!
"Opolskie - tutaj zostaję" 2014-02-04 12:36
Znamy wyniki II edycja Konkursu „Opolskie – tutaj zostaję” . Wszyscy jego laureaci to uczniowie Dwójki: Monika Świeczka i Michał Litwiniec z klasy I C oraz Patryk Wacławczyk II G. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 maja 2013 r. w ramach XI Opolskiego Festiwalu Nauki.
Serdecznie gratulujemy!
PLO Nr II – Szkołą promującą Młode Talenty 2014-02-04 12:36
W dniu 20 maja dyrektor Aleksander Iszczuk odebrał w opolskiej filharmonii Statuetkę, którą PLO Nr II otrzymało za udział w Festiwalu Artystycznym Opolskie Młode Talenty. Laureatkami Festiwalu zostali: Anita Barton z zespołem (za interpretacje piosenki „Jest taki samotny dom”), duet Ola Kaleta i Szymon Banach (za interpretacje utworu „W moim ogrodzie”) oraz Marysia Tarsa (za interpretacje piosenki „Co mi Panie dasz”).

Wokalistom towarzyszyli instrumentaliści: Ola Korzeniowska (gitara) z klasy II I, Piotr Derda (gitara) Absolwent z klasy A, Ola Kryńska (skrzypce) z klasy I F, Zuzia Wasielewska (wiolonczela ) z klasy 3 a , Filip Kaźmierczak i Kacper Wójcik oraz chórek: Kasia Spałek z klasy II F, Ola Kaleta i Marta Bartoszewska z klasy II B, Liwia Michalska z klasy I C, Gosia Uchnast z klasy I I oraz Krzyś Malecko z klasy I G.
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Do zdania pozostały Maturzystom już właściwie tylko języki. Przypominamy, że we wtorek odbędzie się egzamin z języka niemieckiego - o 9:00 (p. podst.), a o 14:00 poziom rozszerzony. Trzymamy kciuki!
Powodzenia życzymy również osobom, które w środę będą zdawały historię sztuki.
Czwartek stoi pod znakiem języka rosyjskiego. Maturzyści już o 9:00 stoczą boje z arkuszem na poziomie podstawowym.
W piątek natomiast maturzyści będą zdawali egzamin z języka francuskiego (p.p. godz 9:00, p.r. godz. 14:00).
Za wszystkich piszących cały czas, z całej siły trzymamy kciuki :).
Konkurs astronomiczny 2014-02-04 12:36
Filip Kucharski z klasy 1F zdobył III miejsce w ogólnopolskiem konkursie astronomicznym Astrolabium.
Serdecznie gratulujemy!
Artyści z „Dwójki” i „Dziesiątki” oklaskiwani w Niemodlinie! 2014-02-04 12:36
Z radością informujemy, że 17 maja w Niemodlinie Julia Ledwoch z klasy 3a zajęła III miejsce w kategorii gimnazjaliści w Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”. Julka zaprezentowała utwór „Mechaniczna lalka”.
Krzysztof Malecko z klasy IG zdobył wyróżnienie w kategorii liceum. Krzysiek brawurowo wykonał utwór „Zielono mi”.
Piękne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej wybrzmiały również w wykonaniu Anity Barton z klasy II D, Gosi Uchnast z klasy Ii oraz Gosi Urbanowicz z klasy I G.
Wokalistom towarzyszyli instrumentaliści: Ola Korzeniowska (gitara) z klasy II I, Ola Kryńska (skrzypce) z klasy I F, Ada Kubica –Cypek (fortepian) z klasy II H, Zuzia Wasielewska (wiolonczela ) z klasy 3a oraz chórek: Kasia Spałek z klasy II F, Ola Kaleta i Marta Bartoszewska z klasy II B oraz Sara Bieniek z klasy I I.
Gorące gratulacje!
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Już w poniedziałek o 9:00 Maturzyści zmierzą się z fizyką i astronomią (p. podst. i rozsz.). Życzymy by grawitacja trzymała Was na Ziemi, a myśli zbierały się z prędkością światła. Powodzenia!
Kino dla klas pierwszych 2014-02-04 12:36
21 i 22 maja 2013 klasy pierwsze idą do kina na film pt. "Wielki Gatsby" w reż. Baz Luhrmanna. Harmonogram wyjść.
Wszyscy na SMS! 2014-02-04 12:36
Klub Kibica zaprasza na ostatni w tym sezonie mecz SMSu LO2 Opole. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 maja o godzinie 1600 w hali naszego liceum.
Prosimy o pomoc w zagrzewaniu dziewczyn do walki!
Zmiany w planie lekcji 2014-02-04 12:36
Od 14 maja 2013 nastąpiły drobne zmiany w planie lekcji
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Jeszcze tylko wtorek (14.05) i Maturzyści w naszej szkole mają przerwę w egzaminach aż do piątku! We wtorek o 9:00 odbędzie się egzamin maturalny chemii (p. podst. i rozsz.), a o 14:00 z geografii - także na obu poziomach.
Piątek to dzień egzaminów na obydwu poziomach z biologii (o 9:00) i historii (14:00).
Maturzyści - pamiętajcie, że cały czas jesteśmy z Wami i trzymamy za Was kciuki!
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Jeszcze tylko wtorek (14.05) i Maturzyści w naszej szkole mają przerwę w egzaminach aż do piątku! We wtorek o 9:00 odbędzie się egzamin maturalny chemii (p. podst. i rozsz.), a o 14:00 z geografii - także na obu poziomach.
Piątek to dzień egzaminów na obydwu poziomach z biologii (o 9:00) i historii (14:00).
Maturzyści - pamiętajcie, że cały czas jesteśmy z Wami i trzymamy za Was kciuki!
Strzał w dziesiątkę! 2014-02-04 12:36
Z radością informujemy, że 10 maja w Głogówku Adrianna Iszczuk – tegoroczna maturzystka klasy F zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w strzelectwie sportowym amatorów zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju.
W tych samych zawodach Kasia Kurek z klasy II D uplasowała się na II miejscu.

W odbywających się w Głogówku Mistrzostwach Wojewódzkich w strzelaniu sportowym amatorów drużyna w składzie: Adrianna Iszczuk z klasy III F, Kasia Kurek z klasy II D, Marcin Marek z klasy II E oraz Sebastian Okon z klasy I F zajęła II miejsce na Opolszczyźnie.
Gorące gratulacje!!!
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Weekend był jednocześnie przerwą w egzaminach maturalnych. Od poniedziałku (trzynastego!) rusza kolejny tydzień zmagań. W poniedziałek o 9:00 odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie (poz. podst. i rozsz.), a o 14:00 z filozofii (również na obydwu poziomach). Powodzenia!
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Od godziny 14:00 trwa egzamin maturalny z języka angielskiego (poziom rozszerzony). Trzymając kciuki za piszących egzamin jesteśmy myślami z tymi, którym jutro przyjdzie pisać egzamin z matematyki (poziom rozszerzony, godz. 9:00) i języka polskiego (poziom rozszerzony, godz. 14:00).
Nowy plan lekcji 2014-02-04 12:36
Od 10 maja 2013 obowiązuje nowy plan lekcji
Młodzi recytują poezję 2014-02-04 12:36
W dniu 9 maja w Prószkowie odbył się etap rejonowy konkursu "Młodzi recytują poezję". Z radością informujemy, że Radek Sokalski z klasy I H zajął w nim II miejsce, a Nicola Lustig z klasy III F uplasowała się na miejscu III. Wyróżnione w konkursie zostały Daria Skóra oraz Weronika Koronczok z klasy I D.
Nicola i Radek będą reprezentowali "Dwójkę" 4 czerwca w etapie wojewódzkim konkursu!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Matura, matura... 2014-02-04 12:36
Maturzyści zakończyli właśnie pisać egzamin z matematyki (p. podstawowy). Dziś jeszcze egzamin z historii muzyki, a już jutro (09.05) maturzyści będą zmagali się z językiem angielskim (godz. 9:00 p. podst., 14:00 p. rozszerzony). Wszystkim zdającym życzymy: May the Force be with you.
Rekrutacja do klasy 1S 2014-02-04 12:36
Lista osób zakwalifikowanych do klasy sportowej (1S) wywieszona jest przy wejściu do szkoły.
Przypominamy, o obowiązkowej rekrutacji elektronicznej oraz o osiągnięciu minimum punktowego.
Młodzi recytują poezję 2014-02-04 12:36
Nikola Lustig z klasy III F, Daria Skóra z klasy I D oraz Radek Sokalski z klasy I H zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu „Młodzi recytują poezję”, który odbędzie się 9 maja, prawdopodobnie w Prószkowie.
Gratulujemy!
Maturę czas zacząć... 2014-02-04 12:36
Drodzy maturzyści. Trzymamy za Was kciuki na wtorkowym egzaminie z języka polskiego (poziom podstawowy - godz. 900).

Oczywiście całym sercem jesteśmy z Wami również w środę podczas egzaminów z matematyki i historii muzyki.
Fakultety klas pierwszych 2014-02-04 12:36
Uwaga! W dniu 6 maja fakultety klas pierwszych będą miały te grupy, które miały mieć zajęcia 29.04.
Uwaga gimnazjaliści! 2014-02-04 12:36
Egzamin ze sprawności sportowej do klasy 1S PLO odbędzie się w poniedziałek 29.04. o godzinie 9:00 na dolnej sali gimnastycznej (sala 200).

Egzamin językowy do klasy 1B PLO odbędzie się w poniedziałek 29.04. o godzinie 9:00 w salach 209 i 207.
Indeksy AGH przed maturą! 2014-02-04 12:36
Karol Wachtarczyk z klasy III E zdobył Diamentowy Indeks AGH- w dziedzinie nauk matematycznych.
Patryk Czaja z klasy III A zdobył Diamentowy Indeks AGH- w dziedzinie fizyki.
Gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
IV miejsce w Polsce! 2014-02-04 12:36
Paweł Juściński z klasy III H 21 kwietnia 2013 r. w Toruniu zajął IV miejsce i tym samym zdobył tytuł Laureata zawodów centralnych XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Przemysław Juściński i Paweł Kołek z klasy III H uzyskali tytuł Finalisty tejże olimpiady.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Plan na poniedziałek (29.04) 2014-02-04 12:36
Uwaga! W poniedziałek lekcje odbędą się wg poniższego planu!
[ » Plan lekcji na 29.04 ]
Srebrzyste dziewczęta 2014-02-04 12:36
W ostatnich dniach odbyły się finały mistrzostw Opola w piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja na tle pozostałych drużyn wypadła rewelacyjnie, zajmując drugie miejsce. Gdyby nie bramka stracona w ostatniej minucie w spotkaniu z Stasicem zdobylibyśmy złoty medal. W pozostałych meczach, bez większego wysiłku pokonaliśmy Ekonomik 2-1 a w starciu z LO 5 po zaciętej walce, w której to nasze dziewczyny pokazały charakter oraz ogromne serce do walki, wygraliśmy 1-0. Bardzo dobrze naszą grą w ofensywie kierowały Daria Gromotka, Paulina Zapotoczna oraz Agnieszka Przybyłowska. Na wyrazy uznania załuguje równierz Natalia Fesdorf, która dzielnie broniła naszej bramki oraz kierowała linią defensywy, w której to Natalia Czok, Marta Grochowska i Katarzyna Bułka były formacją grającą jak z nut... zresztą jak cały zespół.

Reprezentacja:
Zapotoczna Paulina, Natalia Czok, Daria Gromotka, Marta Grochowska, Karolina Kopij, Niedworok Karolina, Paulina Schichta, Bonikowska Paulina, Fesdorf Natalia, Katarzyna Bułka.
Gratulujemy!
XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego 2014-02-04 12:36
Julia Tabisz z klasy III H, Emilia Szewczyk z klasy III I oraz Bartek Zieliński z klasy II H 20 kwietnia 2013 r. w Warszawie uzyskali tytuł Finalisty zawodów centralnych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2014-02-04 12:36
Justyna Król z klasy III F 20 kwietnia w Nysie zajęła III miejsce w zawodach okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i zakwalifikowała się do zawodów centralnych.
Zawody centralnych odbędą się 5-7 czerwca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
XXV Olimpiada Filozoficzna 2014-02-04 12:36
Mateusz Rosicki z klasy IIH 20 kwietnia w Warszawie uzyskał tytuł Laureata XXV Olimpiady Filozoficznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Ratownictwo i pierwsza pomoc 2014-02-04 12:36
W dniu 20.04.2013 r. nasz nowy zespół zajął 2 miejsce w etapie rejonowym XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Skład zespołu - Karolina Misiorowska (kapitan) i Agata Pilarska z klasy 1C, Justyna Pustelnik z klasy 2E, Aleksandra Mazur i Filip Kucharski z klasy 1F.
Gratulujemy!
Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości 2014-02-04 12:36
W dniu 18 kwietnia 2013 r. w Częstochowie odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości" I miejsce wywalczyła nasza drużyna w składzie: Marcin Słowik i Dawid Olszok z II E oraz Łukasz Trojan I A.
Finał odbędzie się 27.04 w Łodzi.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uwaga gimnazjaliści! 2014-02-04 12:36
Sobota 20 kwietnia 2013 r.
13:00-20:00
Niedziela 21 kwietnia 2013 r.
12:00-18:00
Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów na ul Krakowską do stoiska "Dwójki".
Będziecie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, porozmawiać z uczniami i dyrekcją.
Do zobaczenia na deptaku :-)
Narkotyki – teraźniejszość bez przyszłości 2014-02-04
Julia Bisowska z klasy I C zajęła I miejsce w konkursie literackim "Narkotyki – teraźniejszość bez przyszłości" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, opolskie Kuratorium Oświaty i Komendę Wojewódzką w Opolu.
Gratulujemy!
Szkolny Konkurs Biblijny 2014-02-04
Szkolny Konkurs Biblijny rozstrzygnięty: Zofia Olechnowicz z klasy III F zajęła I miejsce, Dagmara Kłębek z klasy III B - II miejsce, a Paulina Tietz z klasy III I – III miejsce.
Gratulujemy!
XI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki 2014-02-04 12:36
Agnieszka Maćków z klasy IIF 17 kwietnia 2013 r. w Warszawie zdobyła tytuł Finalisty zawodów centralnych XI Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
XLII Olimpiada Biologiczna 2014-02-04 12:36
Natalia Czok z klasy III D 14 kwietnia 2013 r. w Warszawie zdobyła tytuł Finalisty zawodów centralnych XLII Olimpiady Biologicznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
XXXVII Olimpiada Języka Angielskiego 2014-02-04 12:36
Alexander Dulak z klasy II A 16 kwietnia 2013 r. w Poznaniu zdobyła tytuł Finalisty zawodów centralnych XXXVII Olimpiady Języka Angielskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
V Otwarte Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym 2014-02-04 12:36
Łukasz Kowalczyk i Tomasz Pryjda z klasy 3E zdobyli III miejsce w Piątych Otwartych Mistrzostwach Opola w Programowaniu Zespołowym organizowanych przez Politechnikę Opolską w ramach Dni IT. W Mistrzostwach brało udział prawie 30 drużyn z całego kraju.
Serdecznie gratulujemy!
"Byle do celu! 2014-02-04 12:36
To kolejny turniej z serii: bądźmy razem na sportowo!
Tym razem zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty i sympatyków naszego środowiska na turniej w strzelaniu, który odbędzie się dnia 17.04.2013 roku o godz. 17:00 w strzelnicy przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Hubala (PSP5, PG1).
Do udziału w turnieju potrzebne są przede wszystkim chęci!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie prosząc o zgłoszenia na adres e-mailowy: Joanna Dzido.
Super zabawa w wyśmienitym towarzystwie gwarantowana!
Piłka nożna dziewcząt 2014-02-04 12:36
Reprezentacja LO2 dziewcząt w piłce nożnej zakwalifikowała się do finału miejskiego po wygranym meczu barażowym 1-0 z ZSZ 4. Finały odbędą się we wtorek na Orliku przy ul.Czaplaka. Naszą szkołę reprezentują:
  • Zapotoczna Paulina
  • Natalia Czok
  • Daria Gromotka
  • Marta Grochowska
  • Karolina Kopij
  • Niedworok Daniela
  • Paulina Szichta
  • Bonikowska Paulina
  • Fesdorf Natalia
  • Przybyłowska Natalia
Gratulujemy!
XXXIX Olimpiada Geograficzna 2014-02-04 12:36
Patryk Wacławczyk z klasy II G 14 kwietnia 2013 r. w Toruniu zdobył tytuł Laureata zawodów centralnych XXXIX Olimpiady Geograficznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Druga w Polsce! 2014-02-04 12:36
Daria Gromotka z klasy IIIH w dniu 14 kwietnia w Warszawie uzyskała tytuł Laureata zawodów centralnych III Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
XI Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej... 2014-02-04 12:36
Łukasz Umiński z klasy IIA 13 kwietnia uzyskał tytuł Finalisty zawodów centralnych XI Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości 2014-02-04 12:36
Drużyna w składzie: Marcin Słowik i Dawid Olszok z 2E oraz Łukasz Trojan z 1A zakwalifikowała się do finału regionalnego drugiego etapu konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Całe podium dla "Dwójki" 2014-02-04 12:36
Całe podium dla „Dwójki” Łukasz Trojan z klasy I A zajął I miejsce w półfinale konkursu ekonomicznego "Kurs na zysk". Drugie miejsce przypadło Sandrze Zdzuj z klasy II A, a na miejscu III uplasował się Tomasz Wacławek z klasy II A.
Nasi uczniowie będą reprezentować Opolszczyznę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 15 czerwca w Katowicach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wielka Brytania i Stany Zjednoczone 2014-02-04 12:36
W dniu 9.04.2013 odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.
Do drugiego etapu, który odbędzie się 23.04.2013 o godzinie 14:00 zakwalifikowali się następujący uczniowie:
  • Małgorzata Urbanowicz kl.1G
  • Mateusz Krzyśko kl. 2A
  • Krzysztof Żyto kl. 2C
  • Karolina Kaleta kl. 1C
  • Julia Bisowska kl. 1C
  • Anna Nowak kl. 2C
  • Mateusz Piątek kl. 2d
  • Dominika Jakuszewska kl. 2C
Uczniowie są zobowiązani przygotować prezentację do 5 minut na wybrany przez siebie temat, dotyczący kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych a następnie odpowiedzieć na pytania komisji związane z tematem prezentacji.
Do zobaczenia 23 kwietnia (spotkanie przed pokojem nauczycielskim)
Siatkówka chłopców 2014-02-04 12:36
W dniu 11.04.2013r. odbył się się Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora PLO V. W barwach naszej szkoły wystąpiła reprezentacja SKS w składzie: Adam Wybraniec /3e/, Patryk Suchodolski /3e/, Wojciech Pożoga /3g/, Michał Błaszczyk /3c/, Dominik Brandt /2a/, Rafał Ziewiecki /2a/, Przemysław Micun /1g/, Igor Wolf /1c/, Aleksander Materek /2e/. Nasza drużyna zajęła I miejsce, zdobywając złote medale, Puchar Dyrektora i liczne nagrody rzeczowe. Zawodnicy PLO II wygrali wszystkie mecze po 2:1 /z PLO V, PLO VI i Zesp.Szkół Budowlanych/.
Gratulacje!
Śladami Boga... 2014-02-04 12:36
Małgorzata Uchnast z klasy I I zajęła I miejsce w konkursie religijnym Diecezji Opolskiej "Śladami Boga wokół nas" w kategorii – praca plastyczna "Życie równa się nieskończoność".
Agnieszka Borucka, Ewa Sydor i Patryk Więcek z klasy I A nakręcili film pt: "Wzruszenia", który w tymże konkursie kategorii film również zdobył I miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
Ania i Ania w czołówce ogólnopolskiej! 2014-02-04 12:36
Ania Bawołek z klasy III H 12 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy zajęła III miejsce w Polsce w superfinale konkursu "Pokaż nam Język"- w kategorii język hiszpański.
Ania Sowada z klasy III J 12 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy zajęła V miejsce w Polsce w superfinale konkursu "Pokaż nam Język"- w kategorii język niemiecki.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Kurs na zysk 2014-02-04 12:35
Sandra Zdzuj i Tomasz Wacławek z klasy IIA, Dawid Olszok z klasy IIE, Olga Murańska z klasy IIF oraz Wojciech Ralko i Łukasz Trojan z IA zakwalifikowali się do półfinału konkursu regionalnego "Kurs na zysk", który odbędzie się 12 kwietnia w WSB w Opolu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkolny Konkurs Biblijny 2014-02-04 12:35
Do Finału III Szkolnego Konkursu Biblijnego 2013 awansowali:
  1. Karolina Szwed IIIi
  2. Patryk Czaja IIIa
  3. Paulina Tietz IIIi
  4. Kamil Szuleko IIIc
  5. Król Justyna IIIf
  1. Magdalena Palmer IIIc
  2. Zofia Olechnowicz IIIf
  3. Daria Gordzielik IIIh
  4. Dagmara Kłębek IIIb
  5. Kondratowicz Michał IIIc
Finał konkursu odbędzie sie w czwartek 18 kwietnia 2013 r. (czwartek) w sali 15. Początek o godz. 11:30. Finał rozgrywany będzie na zasadach teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Na każde pytanie trzeba podać właściwą odpwiedź.
Finał dla Matematyków z "Dwójki" 2014-02-04 12:35
Do Finału III Szkolnego Konkursu Biblijnego 2013 awansowali:
  1. Karolina Szwed III I
  2. Patryk Czaja IIIA
  3. Paulina Tietz III I
  4. Kamil Szuleko IIIC
  5. Król Justyna IIIF
  1. Magdalena Palmer IIIC
  2. Zofia Olechnowicz IIIF
  3. Daria Gordzielik IIIH
  4. Dagmara Kłębek IIIB
  5. Kondratowicz Michał IIIC
Finał konkursu odbędzie sie w czwartek 18 kwietnia 2013 r. (czwartek) w sali 15. Początek o godz. 11:30. Finał rozgrywany będzie na zasadach teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Na każde pytanie trzeba podać właściwą odpwiedź.
Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i (...) 2014-02-04
Daria Gromotka z klasy III H zakwalifikowała się do zawodów centralnych III Olimpiady Wiedzy o Planowaniu Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Zawody centralnych odbędą się 13-14 kwietnia 2013 r. w Warszawie
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Misyjna Olimpiada Wiedzy o Afryce 2014-02-04
Agnieszka Maćków z klasy II F zakwalifikowała się do zawodów centralnych XI Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce.
Zawody centralne odbędą się 16-18 kwietnia 2013 r. w Warszawie
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
VIII w Polsce! 2014-02-04 12:35
Paweł Tabora z klasy III H 8 kwietnia 2013 r. w Gdańsku zdobył tytuł Laureata zawodów centralnych XXXIX Olimpiady Historycznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Mała Olimpiada Matematyczna 2014-02-04 12:35
Czteroosobowa drużyna z "Dwójki" zajęła II miejsce w województwie w Małej Olimpiadzie Matematycznej. Martyna Mikoda z klasy II E i Łukasz Umiński z klasy II A uzyskali tytuł Laureata tejże olimpiady.
Gratulujemy!
Net Masters Cup 2014-02-04 12:35
Drużyna z naszej szkoły weszła do Finału Dolnośląskich Meczy Matematycznych, który odbędzie się 25 maja 2013 r. we Wrocławiu. Na sukces zapracowali: Justyna Kręcichwost, Agnieszka Lewicka i Grzegorz Kowalczyk z klasy III A, Joanna Baranowska, Karolina Łagoda, Tomasz Pryjda i Karol Wachtarczyk (kapitan) z klasy III E, Anna Birecka i Martyna Mikoda z klasy II E oraz Michał Szymański z klasy I A.
Serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów!
Bianca II, Marta V w Polsce! 2014-02-04
Bianca Dudek z klasy II D i Marta Gomola z klasy I B 7 kwietnia 2013 r. w Poznaniu zdobyły tytuł Laureata zawodów centralnych XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego. Patrycja Glomb z klasy II A została Finalistką tejże olimpiady.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2014-02-04
Michał Baciński z klasy III E 7 kwietnia 2013 r. w Warszawie zdobyły tytuł Finalisty zawodów centralnych XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!
Koncercie Dyplomantów 2014-02-04 12:35
W Koncercie Dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej, który odbył się 5 kwietnia 2013 r. wystąpiło aż czerech naszych uczniów: Marta Cyprys-Polek /fortepian/ z klasy III H, Dominika Wicher /wiolonczela/ z klasy III G, Angelika Macioszek /flet/ z klasy III D oraz absolwentka klasy H Paulina Niemczycka /flet/. Ich występowi towarzyszyli Filharmonicy Opolscy pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego.
Serdecznie gratulujemy udanego występu w tak szacownym towarzystwie.
Uwaga maturzyści! 2014-02-04 12:35
Do dnia 12 kwietnia (piątek) 2013 roku należy oddać do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone książki.
VIII Olimpiada Przedsiębiorczości - II miejsce w Polsce! 2014-02-04 12:35
Małgorzata Urbanowicz z klasy I G 4 kwietnia 2013 r. w Warszawie zdobyła tytuł Laureata zawodów centralnych VIII Olimpiady Przedsiębiorczości. Oskar Cebula z klasy II E i Łukasz Trojan z klasy I A zostali Finalistami tejże olimpiady.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Pokaż nam Język! 2014-02-04 12:35
W dniu 4 kwietnia 2013 r. Ania Sowada z klasy III J zajęła I miejsce w III etapie konkursu językowego "Pokaż nam Język" w kategorii język niemiecki.
Na superfinał konkursu organizowanego przez WSB Ania pojedzie 12 kwietnia do Bydgoszczy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W III etapie konkursu językowego "Pokaż nam Język" w kategorii język niemiecki Patrycja Glomb z klasy II A zajęła III miejsce, a w kategorii język angielski Jakub Tracz z klasy III I zdobył II miejsce.
Gorąco gratulujemy!
Uwaga casting! 2014-02-04 12:35
Zapraszamy na casting do spotu o mieście pt. "W Opolu wszystko gra". Casting skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie i wygląd.
Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i zagrać w krótkim spocie o Opolu?
Zagraj i potwierdź, że w Opolu wszystko gra!
Udział w castingu jest całkowicie bezpłatny.
Casting zostanie przeprowadzony w trzech etapach:
I etap -€“ 6 kwietnia 2013 -€“ casting, podczas którego uczestnik castingu powinien odegrać 1-2 minutowa scenkę przed Komisją Castingu, przygotowaną wcześniej przez uczestnika, która będzie charakteryzowała umiejętności, charyzmę, poczucie ruchu czy estetyki uczestnika.
II etap -€“ 8-12 kwietnia 2013 -€“ organizator ogłosi wyniki castingu na stronie www.opole.pl. Każda z wybranych osób telefonicznie lub mailowo zostanie poinformowana o terminie i miejscu realizacji spotu.
III etap -€“ 15-30 kwietnia 2013 -€“ kręcenie spotu.

Gdzie?
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu
ul. Minorytów 4
45-017 Opole
sala konferencyjna

Kiedy?
6 kwietnia 2013 r. godz. 12:00
Masz więcej pytań?
Biuro Promocji i Współpracy Międzynarodowej
Urząd Miasta Opola
tel: 77 54 17 503
e-mail: bp@um.opole.pl
www.opole.pl
Programowanie Zespołowe na PO 2014-02-04 12:35
Tylko do 8 kwietnia 2013 r. trwa rejestracja drużyn piątej edycji Mistrzostw Opolszczyzny w Programowaniu Zespołowym.

[ » Rejestracja ]

Znamy wyniki matematycznej rywalizacji uczniów dwóch województw 2014-02-04 12:35
Uczniowie klasy I A zajęli III miejsce w XXIV Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic". W tym samym konkursie klasa I E uplasowała na V miejscu.
Gratulujemy!
Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej... 2014-02-04
Łukasz Umiński z klasy II A zakwalifikował się do zawodów centralnych XI Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej. Zawody centralnych odbędą się 13 kwietnia 2013 r. we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Hokej 2014-02-04
Katarzyna Demska z klasy I D wraz z drużyną w której gra zdobyła I miejsce w marcowych finałach Mistrzostw Polski Kobiet w Hokeju na Lodzie w sezonie 2012/2013.
Gorąco gratulujemy!
Olimpiada Medialna 2014-02-04
Karolina Kaleta i Ola Kolba z klasy I C zakwalifikowały się do trzeciego etapu Olimpiady Medialnej.
Kolejny etap już 18 kwietnia!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej 2014-02-04
Aleksandra Jarosz z klasy I C została wyróżniona na etapie wojewódzkim XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej.
Gratulujemy!
Koncert charytatywny - Podziękowania 2013-04-04 18:20
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania VI koncertu charytatywnego "Dwójka Dzieciom". Na nasze przedsięwzięcie złożyły się praca i zaangażowanie wielu osób oraz instytucji.
[ » Więcej informacji ]
Najlepsza z hiszpańskiego... 2013-03-26 16:52
26 marca br. we Wrocławiu Ania Bawołek z klasy III H zajęła I miejsce w III etapie konkursu językowego „Pokaż nam Język” w kategorii język hiszpański.
Na superfinał konkursu organizowanego przez WSB Ania pojedzie 12 kwietnia 2013 r. do Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czworo z "Dwójki” w zawodach centralnych 2013-03-26 13:05
Otrzymaliśmy wyniki z okręgowego etapu XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Z radością informujemy, że do zawodów centralnych zakwalifikowali się: Dominika Kokot z klasy III C, Emilka Szewczyk z klasy III I, Julia Tabisz z klasy III H oraz Bartek Zieliński z klasy II H.
Zawody centralne XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego odbędą się 18 - 20 kwietnia 2013 r. w Konstancinie i Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Zebrania z rodzicami 2013-04-05 08:47

W dniu 26 marca 2013 r. odbędzie się spotkanie dla rodziców. [ » Więcej ]

[ » Sale - PLO II ][ » Sale - PG 10 ]

Opolski Turniej Chemiczny 2013-03-25
Michał Iwanicki z klasy III D zajął II miejsce w XIX Opolskim Turnieju Chemicznym. Na trzecim miejscu w województwie uklasował się Adam Algier z klasy I D. Wśród laureatów konkursu znalazł się także Sławomir Gacka z klasy I D, który uklasował się na V miejscu. Serdecznie gratulujemy!
Sukces Piłkarek Ręcznych 2013-03-26
Reprezentacja PLO II Opole w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła srebrny medal Mistrzostw Opola ulegając pechowo jedną bramką ZS Ekonomicznych. Następnie dziewczęta wygrały półfinał wojewódzki w Oleśnie...
[ » Więcej informacji ]
Konkurs na projekt fresków 2013-03-16 19:17
W ramach projektu Wielkie Freskowanie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie na projekty fresków.

W marcu w szkole powstaną dwa freski - jeden fresk ma przedstawiać Opole lub Opole i okolice, a drugi historię szkoły – II LO lub ZSO II. Freski będą ogromne, więc projekt może wyglądać jak seria obrazów lub scen. [ » Więcej informacji ]

W pierwszy dzień wiosny idź na WAGARY!!! 2013-03-22
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w Dwójce. Wagary rozpoczynają się o godzinie 10:00, ale już od 9:30 mamy dla Was mnóstwo atrakcji!
[ » Więcej informacji ]
Plan lekcji w dniu 21.03 2013-03-19
Plan lekcji obowiązujący w dniu 21.03.2013 r. [ » Plan ]
Pielgrzymka Maturzystów "Dwójki" do Częstochowy 2013-03-20 10:28
Wszystkich Maturzystów, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Częstochowy informuję, że spotykamy się 22 marca 2013 w Dwójce o godz. 7:00 - proszę o punktualność. Osoby, które są z Ozimka lub okolic możemy zabrać po drodze w Ozimku przy rondzie (tzw. drugie rondo). Proszę o przekazanie tej informacji komuś jadącemu z Opola, tak by wsiąść do właściwego autokaru. Autokary będą oznaczone numerem i symbolem literowym klasy.
o. Jacek Drabik SJ
Konkurs językowy 2013-03-21 21:05
Patrycja Glomb z klasy II A zajęła II miejsce w województwie w turnieju językowym organizowanym przez NKJO w kategorii Język Niemiecki. Gorące gratulacje!!
Siatkarki z Dwójki sięgnęły po złoto 2013-03-21
20 marca odbył się finał turnieju wojewódzkiego piłki siatkowej dziewcząt. Siatkarki z „Dwójki” zajęły I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Piłki Siatkowej.
Najlepsi sportowcy Opolszczyzny wybrali "Dwójkę" 2013-03-21
XVI Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Opolszczyzny Szkół Ponadgimnazjalnych - rozstrzygnięty. Z radością informujemy, że II miejsce zajęła Kasia Siewruk z klasy II F, a Bartosz Dobranowski z klasy III G został wyróżniony.

Jesteśmy z Was dumni!!

Wyjście z grupy coraz bliższe 2013-03-20 12:44
Sukces matematyków z „Dwójki”. Drużyna w składzie: Karol Wachtarczyk - kapitan, Asia Baranowska, Karolina Łagoda i Tomek Pryjda z klasy III E, Justyna Kręcichwost, Aga Lewicka i Grzegorz Kowalczyk z klasy III A, Ania Birecka i Martyna Mikoda z klasy II E oraz Michał Szymański z klasy I A... wygrała II mecz w grupie półfinałowej. Nasi matematycy zmierzyli się z uczniami II LO w Jeleniej Górze i wygrali 39:31 pkt.
Przypominamy że w I meczu grupowym nasi uczniowie pokonali drużynę z Olesna 43:29 pkt. Ostatni mecz grupowy odbędzie się 9 kwietnia 2013 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uwaga uczennice klas 1 i 2! 2013-03-20 10:32
Zapraszam do udziału w ogólnopolskim konkursie "Jestem szefową". Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele,co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały sie je pełnić? Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.inn.wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.Więcej informacji u doradcy zawodowego.
Młodzi recytują poezję 2013-03-19 09:31
Do etapu rejonowego konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję" w kategorii licea zakwalifikowali się: Nicola Lustig z klasy III F, Julia Baron z klasy II H, Max Plura z klasy I B, Weronika Koronczok i Radosław Sokalski z klasy I D oraz Daria Skóra z klasy I H Gratulujemy!
Mistrzyni niemieckiej ortografii 2013-03-18 10:37
W dniu 16 marca 2012 r w Siedlcach odbył się finał III Ogólnopolskiego Dyktanda z Języka Niemieckiego. Marta Gomolla z klasy I B okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w Polsce.
Serdecznie gratulujemy!
Dwoje z "Dwójki" w ścisłym finale 2013-03-18 08:36
Marta Gomolla z klasy I B oraz Patryk Wacławczyk z klasy II G zakwalifikowali się do ścisłego międzywojewódzkiego finału konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy”. Finałowa rozgrywka, której zwycięzca w nagrodę w wakacje wyjedzie do Austrii odbędzie się 23 marca w MBP.
Gorące gratulacje!
Opolski Turniej Informatyczny 2013-03-16 19:53
Martyna Mikoda - uczennica klasy informatycznej 2E została finalistką XVII Opolskiego Turnieju Informatycznego dla uczniów szkół średnich.
W finale turnieju Martyna zajęła 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy...
Ja Titan 2013-03-18
Zespół z naszej szkoły znalazł się w półfinałach ogólnopolskiego konkursu zarządzania firmą JA Titan organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W konkursie startowało 1090 drużyn, miejsce w półfinale wywalczyło 48. Bardzo dobry wynik uzyskał nasz zespół w składzie: Filip Praczuk, Marcin Michalski (3D), Mateusz Nowicki (2C). Półfinał w najbliższy piątek, 22 marca 2013r.
Gratulujemy!
Olimpiada Medialna 2013-03-18
Z przyjemnością informujemy, iż do regionalnego etapu Olimpiady Medialnej, który odbędzie się 22 marca br. we Wrocławiu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Julia Bisowska, Karolina Kaleta i Ola Kolba z klasy IC oraz Wiktoria Zamirska z klasy IF.
Serdecznie gratulujemy!
AMOPA 2013-03-15
W dniu 19.03.2013 r. (wtorek) na lekcji 5 i 6 w sali 218 odbędzie się konkurs AMOPA na wypracowanie w języku francuskim. Tegoroczny temat to: EMERVEILLEMENT (Oczarowanie).
W świecie finansów 2013-03-16
[ » W świecie finansów ]
II-wojewódzki konkurs z tematyki finansowej.
Finalista! 2013-03-12 09:57
Marcin Słowik z klasy IIE 7 marca 2013 r. w Gnieźnie zdobył tytuł Finalisty zawodów centralnych I Olimpiady Bankowej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu na szczeblu krajowym!!!
Pokaż nam język! 2013-03-14 14:13
Z przyjemnością informujemy, iż następujący uczniowie zakwalifikowali się do półfinału regionalnego konkursu "Pokaż nam Język" organizowanego przez WSB, który odbędzie się 4 kwietnia br. w Opolu.
język angielski - Marta Gomolla z kl. 1B, Małgorzata Urbanowicz z kl. 1G oraz Karolina Kaleta z 1C z kl. 1C
język niemiecki - Patrycja Glomb z kl. 2A, Michał Milicz z kl. 2E, Anna Sowada z kl. 3J
język hiszpański - Weronika Jaworowska z kl. 3F, Anna Bawołek z kl. 3H, Agata Filipowicz z kl. 3A
Serdecznie gratulujemy!
Tenis stołowy 2013-03-13 08:36
Zakończyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W obydwu turniejach nasza szkoła miała swoje reprezentantki.
I tak Marysia Herok /2a gimn./ w swoim debiucie na arenie wojewódzkiej zajęła w Finale 13m.
Sukcesami medalowymi zakończyły się występy reprezentantek PLO II. Ola Nowak /1D/ po dramatycznym 5-setowym meczu wywalczyła srebrny medal Mistrzostw. W grze deblowej razem z Pauliną Bartoszek /2G/ również zdobyły srebrne medale.
Gratulujemy sukcesu!
Dzień otwarty dla uczelni wyższych 2013-03-11 18:23
Uwaga MATURZYŚCI!
W dniu 13 marca br. (środa) w godzinach 10:30-12:30 w naszej szkole odbędzie się "Dzień otwarty dla uczelni wyższych". W tym dniu przedstawiciele uczelni przyjadą specjalnie do nas, aby promować swoją ofertę edukacyjną. Swój udział zapowiedziały uczelnie publiczne:
  • Politechnika Opolska
  • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  • Uniwersytet Opolski (instytut filologii germańskiej oraz instytut psychologii)
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
  • Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
oraz niepubliczne:
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Stoiska reklamowe uczelni będą się znajdowały na I piętrze obok sekretariatu oraz sal 114-117. "Dzień otwarty dla uczelni wyższych" to okazja aby zapoznać się z ofertami studiów licencjackich, inżynierskich czy magisterskich, zasadami rekrutacji i siatkami godzin. To również unikalna szansa rozmowy z przedstawicielami uczelni. Przyjdź i zasięgnij informacji u źródeł!
Konkurs "Wielka Brytania i Stany Zjednoczone" 2013-03-12 10:06
Zapraszamy młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie "Wielka Brytania i Stany Zjednoczone"

Konkurs składa się z dwóch etapów, części pisemnej i ustnej. Część pisemna ma formę testu wyboru sprawdzającego znajomość kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Do części ustnej przechodzą uczestnicy części pisemnej, którzy otrzymali najlepsze wyniki. Uczniowie, którzy przejdą do części ustnej muszą przedstawić przygotowane przez siebie krótkie prezentacje na wybrany temat (do 5 minut)i odpowiedzą na pytania komisji związane z tematem prezentacji. Tematy prezentacji dotyczą kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Tematyka w części pisemnej i ustnej:
THE UNITED KINGDOM

1. Who are the British?
2. England, Wales, Scotland, Northern Ireland
3. The political system in the UK
4. Education in Britain
5. Celebrating in Britain-Holidays
6. London
7. Food and drink
8. Sport
9. The famous sandwich
10. Pubs
11. Shopping-Harrods
12. Popular music groups
13. The media
14. The Royal Family
15. Famous places, landmarks and Institutions- Oxford, Cambridge, Stonhenge
THE UNITED STATES OF AMERICA

1. The political system in the USA
2. The most famous American Presidents
3. The Amish
4. The Pilgrim fathers
5. Living in the USA
6. The Melting Pot
7. Beautiful places to visit : Washington DC, New York, San Francisco and Los Angeles- the City of Dreams
8. Eating and drinking the American way
9. The American Land and people
10. Music from America
11. American Symbols
12. Holidays
13. Education in the USA

Literatura: "Spotlight on Britain"- SusanShereen, Jonathan Seath, Gillian White - Oxford
"An A to Z of British Life" - Adrian Room
"English repetytorium tematyczno-leksykalne dla młodzieży szkolnej - Małgorzta Cieślak- PWN
„Britain"-James O’Driscoll - Oxford
‘United Kingdom AT a Glance" - Roman Ociepa
"The English Speaking World" La Spiga Languages
Konkurs odbędzie się w kwietniu. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody!
Trzech z "Dwójki" w zawodach centralnych 2013-03-08 21:31
We Wrocławiu zakończyły się zawody okręgowe VIII Olimpiady Przedsiębiorczości. Z II miejsca do zawodów centralnych zakwalifikował się Oskar Cebula z klasy II E, z miejsca III Łukasz Trojan z klasy I A i z miejsca VII Gosia Urbanowicz z klasy I G.
Zawody centralnych VIII Olimpiady Przedsiębiorczości odbędą się 4 kwietnia 2013 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
III szkolny konkurs biblijny dla Maturzystów! 2013-03-11 08:48
W tegorocznej edycji studiujemy Dzieje Apostolskie. I etap konkursu (test wyboru) odbędzie się w czwartek 14 marca 2013 o godz. 10:35 (4 lekcja) w s. 109. Zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej zgłosiły swój udział. Osoby, które chciałyby jeszcze wziąć udział w konkursie a nie zapisały się, mogą to jeszcze zrobić drogą elektroniczną do środy 13 marca 2013 do godz. 15:00 na adres jdrabik@jezuici.pl
Drobne zmiany... 2013-02-28
Raport z ewaluacji 2013-02-22
Proponujemy Państwu zapoznanie się z raportem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszym liceum przez Kuratorium Oświaty w Opolu. [ » Link ]
Najlepsza na Opolszczyźnie! 2013-03-08 11:55
Z radością informujemy, że Marta Gomolla z z klasy I B zajęła I miejsce w Dyktandzie Interpunkcyjnym zorganizowanym przez Uniwersytet Opolski w czasie dni otwartych Germanistyki.
Serdecznie gratulujemy!
VI Koncert Charytatywny 2013-03-08 12:08
Szczęśliwi, że tak licznie przybędziecie Państwo na nasz niedzielny koncert "Dwójka Dzieciom", raz jeszcze serdecznie zapraszamy do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Bardzo prosimy o przybycie już o godzinie 16:30, bowiem na kiermaszu będzie można zakupić niesamowite i cenne przedmioty, między innymi obrazy, rękodzieła, przedmioty także wykonane przez Aleksandrę Kempny, dla której obok Kubusia gramy ten koncert. W naszej galerii będziecie Państwo mieli również okazję zobaczyć dzieła przeznaczone na licytację.
Organizatorzy
Stypendia motywacyjne 2013-03-11
Stypendia motywacyjne za I sem. roku szkolnego 2012/2013 do odbioru w księgowości.
Trzech z "Dwójki" w zawodach centralnych 2013-03-01
Z radością informujemy, że Paweł Kołek, Paweł Juściński i Przemek Juściński z klasy III H jako jedyni w województwie zakwalifikowali się do zawodów centralnych XXI Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, które odbędą się 19 kwietnia 2013 r. w Toruniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH 2013-03-04
Karol Wachtarczyk z III E i Patryk Czaja z klasy III A zakwalifikowali się do finały Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Finał odbędzie się 24 marca w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH 2013-03-04
Uczniowie klasy III E - Tomasz Pryjda i Karol Wachtarczyk zakwalifikowali się do finały Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Finał odbędzie się 23 marca w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs recytatorski 2013-02-28 12:15
Konkurs recytatorski z j. niemieckiego odbędzie się 15 marca w sali 201 - na lekcji 6 dla licealistów, na lekcji 7 dla gimnazjalistów.
XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego 2013-03-25 08:36
Z radością informujemy, że aż 7 osób z "Dwójki" zakwalifikowało się do części ustnej zawodów okręgowych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Są to: Dagmara Kłębek z klasy III B, Dominika Kokot z klasy III C, Julia Tabisz z klasy III H, Emilia Szewczyk z klasy III I, Emilia Jeziorowska i Bartosz Zieliński z klasy II H oraz Julia Bisowska z klasy I C.
Część ustna olimpiady odbędzie się 9 marca 2013 r. w ZSM w Opolu.
Serdecznie gratulujemy!!!
Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego 2013-03-06 19:43
Do etapu wojewódzkiego Turnieju organizowanego przez NKJO w Opolu, który odbędzie się 21.03 br. o godz. 9.30 w siedzibie NKJO zakwalifikowali się następujący uczniowie:
język angielski:
Małgorzata Urbanowicz 1G, Przemysław Juściński 3H, Paweł Juściński 3H, Agata Filipowicz 3A, Piotr Fudali 3E, Aleksandra Niemczyk 3F, Karolina Malik 3D, Alexander Dulak 2A, Magdalena Walczak 3F, Jakub Stadniczuk 1A, Jakub Tracz 3I, Magdalena Dziurzyńska 3B, Marta Gomolla 1B, Katarzyna Niemczyk 3F, Aleksandra Stadnik 3F.
  język niemiecki:
Glomb Patrycja kl. II A, Mann Dawid kl. II C, Gomolla Marta kl. I B, Sowada Anna kl. III J, Dudek Bianca kl. II D, Przywara Izabela kl. I B, Baron Julia kl. II H, Skrzypiec Christine kl. IB, Milicz Michał kl. II E, Osiewacz Oliwia kl. III J, Plura Maximilian kl. I B, Pylla Joanna kl. I B
Serdecznie gratulujemy!
Targi edukacyjne 2013-02-26
W dniu 25 lutego wystartowała X edycja Targów Edukacyjnych ACI. Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji zawodowych do odwiedzania prezentacji placówek edukacyjnych z całej Polski. Swoją ofertę kształcenia prezentują szkoły ponadgimnazjalne oraz publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, m.in.: uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, przyrodnicze, pedagogiczne oraz wojskowe. Dla wszystkich odwiedzających targi codziennie organizowane są konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. [ » www.edutargi.pl ]
Link do przyszłości 2013-02-26
Środowiskowy Hufiec Pracy w Opolu realizuje projekt "Link do przyszłości" przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt zakłada spotkania z młodym profesjonalistą, poznanie jego drogi do sukcesu oraz wpływu nowych technologii na jego pracę. Zapisy u szkolnego doradcy zawodowego, pok.110 do 28.02.2013.
Kolejny sukces karate! 2013-02-26 23:13
Z radością informujemy, że 23 lutego 2013 r. w Michalina Macierzyńska z klasy I I, zajęła III miejsce w Mistrzostw Polski juniorów w kategorii kumite.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Das Deutsch Dyktat 2013-02-26
Z radością informujemy, że Marta Gomolla z klasy I B zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego Dyktanda z Języka Niemieckiego "Das Deutsch Dyktat". Finał odbędzie się 16 marca 2013 r. w Siedlcach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
XXXVI Olimpiada Filozoficzna 2013-02-26
Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Filozoficznej znalazł się Mateusz Rosicki z klasy II H. Mateusz weźmie udział w zawodach centralnych, które odbędą się 20 kwietnia 2013 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces karate! 2013-02-26 23:06
Z radością informujemy, że Anna Kolasińska z klasy III A, zajęła II miejsce w Polsce i uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Europy w karate shinkyokushinto w kategorii seniorów, które odbędą się 1- 2 czerwca 2013 r. w Lucernie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pierwsza pomoc... 2013-02-26
W dniu 21.03. br. (dzień Drzwi otwartych w Dwójce), o godz. 8:30, w sali 06 rozpocznie się konkurs - Szkolne Zawody Pierwszej Pomocy ZSO NR II klas drugich. Jak co roku, zapraszamy 4 - osobowe reprezentacje 2 klas LO do zabawy i rywalizacji. Drużyny walczyć będą o punkty w konkursie klas drugich, którego częścią są zawody. Jak co roku wyłonimy mistrzowski zespół ratowniczy. Zawody organizują: Szkolna Grupa Ratownicza, instruktorzy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP Opole, instruktorzy pierwszej pomocy przedmedycznej z klasy 3a PG 10 i klas pierwszych LO.
Zapraszamy!
SGR 2013-02-27
Po półrocznym okresie szkoleń i selekcji powstała nowa reprezentacja Dwójki na XXI Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy PCK. Przed zespołem trudne zadanie obrony tytułu mistrza opolszczyzny i awans do finału zawodów, w których nasi ratownicy 2-krotnie w ostatnich latach zdobywali wysokie lokaty.
Oto skład reprezentacji:
  • Aleksandra Mazur - 1F
  • Filip Kucharski - 1F
  • Karolina Misiorowska - 1C
  • Agata Pilarska - 1C
  • Justyna Pustelnik - 2E
Opiekunem reprezentacji jest - mgr Tomasz Rogoziewicz. Pierwsze eliminacje w połowie kwietnia, o szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do kibicowania naszej drużynie! Jednocześnie informujemy, że niebawem zostanie reaktywowana zakładka strony internetowej - Szkolna Grupa Ratownicza. Zapraszamy do zaglądania tam wszystkich sympatyków ratownictwa przedmedycznego.
Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i ... 2013-02-22
Daria Gramotka z klasy IIIH, Mariola Wójcik z klasy IIC, Patrycja Hendel z klasy II I, Oskar Cebula z klasy IIE i Wojciech Ralko z klasy IA zakwalifikowali się do zawodów okręgowych III Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Eliminacje okręgowe w wersji elektronicznej odbędą się w dniach od 15 do 29 marca 2013 r.
Gratulujemy!
Olimpiada Filozoficzna 2013-02-22
Z radością informujemy, że Mateusz Rosicki z klasy II H jako jedyny z województw opolskiego zakwalifikował się do ustnej części zawodów okręgowych XXV Olimpiady Filozoficznej.
Serdecznie gratulujemy!
Wagary w Dwójce - tuniej szachowy 2013-02-26 10:48
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu zaprasza na V INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY DLA GIMNAZJALISTÓW
Turniej odbędzie się w dniu "otwartych drzwi szkoły" tj. 21 marca 2013r. o godz. 10:00 w górnej sali gimnastycznej ZSO Nr II.
Pisemne lub telefoniczne złoszenia przyjmujemy do 14.03.2011. Prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników.
Kontakt:
ZSO Nr II
45-048 Opole, ul. Pułaskiego 3
tel: 77 454-22-86
e-mail: [ » sekretariat@lo2.opole.pl ]
Zapraszamy na "Wagary w Dwójce"!
Podziękowania 2013-02-22
W imieniu Wszystkich "szkolnych" dzieci i ich rodziców serdecznie dziękujemy wspaniałym aktorom z klasy II F, Monice z klasy II H, Zuzi, Oli, Paulinie, Patrycji, Dominikowi z klasy III I i genialnemu Szymonowi Szpytko oraz wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia bajkowego balu karnawałowego!!! Swe podziękowania kierujemy również na ręce pani profesor Ewy Mehlich i pani profesor Kariny Sawulskiej.
Organizatorzy
Pokaż nam Język 2013-02-22
Zapraszamy do udziału w konkursie językowym “Pokaż nam Język” org. przez WSB.
Test online odbędzie się w piątek, 8 marca w sali 116.
1 lekcja (godz. 8.00) – język angielski
2 lekcja (godz. 8.50) – język niemiecki
3 lekcja (godz. 9.45) – język hiszpański
Uczniowie powinni dokonać rejestracji na stronie www.pokaznamjezyk.pl od 6 marca. Konto będzie aktywowane w dniu konkursu.
Uwaga! Uczniowie posiadający obywatelstwo kraju, którego językiem ojczystym jest język konkursu nie mogą brać w nim udziału.
Marzena Szadzianiec
Tenis stołowy 2013-02-22 08:39
W dniu 15.02.2013 r. w Opolu odbył się półfinał wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały 3 zawodniczki : Ola Nowak, Paulina Bartoszek i Agnieszka Machowicz oraz 1 zawodnik Tomek Pryjda. I tak awans do Finału Wojewódzkiego wywalczyła Ola Nowak /1d/ zajmując 2 miejsce oraz debel Ola Nowak i Paulina Bartoszek /2g/ z 1 miejsca.
Gratulujemy!
Olimpiada Medialna 2013-02-20 12:54
Jeżeli interesujesz się mediami masz coraz mniej czasu na zgłoszenie swojego udziału w olimpiadzie medialnej. Termin mija 22 lutego. Zarejestrować się musisz samodzielnie.
VI Koncert Charytatywny 2013-02-20 12:34
Koncert charytatywny "Dwójka dzieciom" organizowany jest od 2007 roku przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu. Biorą w nim udział nie tylko obecni uczniowie, ale również absolwenci szkoły.
W tym roku podczas imprezy odbędą się licytacje dzieł malarskich, grafik i innych cennych przedmiotów, a dochód z nich zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu Oli - uczennicy naszej szkoły oraz 7-letniego Kuby z porażeniem mózgowym.
Młodzi artyści zaprezentują piosenki takich zespołów jak: Sztywny Pal Azji, Turbo, Daab, Tilt, Republika, Emigranci, Lady Pank, Kult, Perfekt, Dżem, Budka Suflera, Chłopcy z Placu Broni i wiele innych.
W tym roku motywem przewodnim imprezy są lata 80., stąd koncert odbędzie się pod hasłem "NA SKRZYDŁACH WOLNOŚCI".
Lata 80. w Polsce to czas stanu wojennego, godziny policyjnej, strajków i protestów. Rosły ceny towarów, a z czasem sprzedawano je na kartki. Nawet kilkudniowe kolejki były nie do ominięcia. Członkowie "Solidarności" działali w podziemiu. Wydawali gazety i książki, a nawet nadawali audycje radiowe. W latach 80. sprzeciwiano się cenzurze. Okres ten przyniósł głębokie przemiany świadomości Polaków. Wraz z upadkiem komunizmu przybliżyło się odzyskanie niepodległości.
Koncert odbędzie się 10 marca 2013 roku, o godzinie 17:00. w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera (ul. Krakowska 24).
Bilety do nabycia w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu (ul. Pułaskiego 3) oraz w Filharmonii Opolskiej w dniu koncertu w cenie 30 zł.
[ » Więcej informacji ]
Olimpiada Medialna 2013-01-25 13:57
Rozpoczęła się rekrutacja do drugiej edycji Olimpiady Medialnej. Na laureatów czekają indeksy wyższych uczelni i nagrody rzeczowe. Tematem głównym tegorocznej edycji konkursu są media publiczne. Zarejestruj się już dziś! [ » Rejestracja ]

Do 22 lutego (do godz. 12.00) czekamy na zgłoszenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, prezentujących interdyscyplinarne talenty z zakresu nowych mediów, polonistyki, historii i public relations, posiadających umiejętności interesującego formułowania i prezentowania własnych myśli, przekazywania wiedzy oraz przekonywania, obeznanych z użyciem nowych, jak i tradycyjnych mediów.

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym Regulamin i materiały przydatne w przygotowaniu się do zawodów, znajdują się w serwisie internetowym Olimpiady Medialnej [ » http://www.olimpiada-medialna.edu.pl ]

Patronami naukowymi Olimpiady Medialnej są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Partnerzy strategiczni: Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
To tylko matura! 2013-01-16 12:23
Warsztaty antystresowe dla maturzystów - "Spokojnie, to tylko matura".

Dla kogo: dla chętnych maturzystów
Cel:
  • obniżenie stresu przedmaturalnego
  • efektywne radzenie sobie z sytuacją egzaminu maturalnego
  • jak najlepiej przygotować się i zdać maturę na wysokim poziomie
  • ćwiczenie autoprezentacji
Forma: zajęcia warsztatowe w grupie
Prowadzący:
  • psycholog szkolny – Joanna Meres-Soblik
  • pedagog szkolny – Natalia Skrocka
Zgłoszenia: w pokoju psychologa szkolnego i pedagoga szkolnego, II piętro, pok. 223 i 224
Termin: zgłoszenia uczestnictwa do 22.02.2013 r.
Walentynki 2013-02-13 15:56
W szkole od 12.02. działa poczta walentynkowa - obok pokoju nauczycielskiego stoi skrzynka, do której możecie wrzucać Wasze walentynki, które 14.02 trafią całkowicie anonimowo do Waszych sympatii .
VI Koncert Charytatywny 2013-01-06 09:48
Organizatorzy VI Koncertu Charytatywnego "Dwójka Dzieciom" zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich Ludzi Wielkiego Serca o dary w postaci obrazów malarskich, grafik, rzeźb. Dzieła te będą wystawione na aukcji podczas koncertu, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu uczennicy naszej Szkoły. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Cenne przedmioty prosimy przynosić do końca stycznia do pp. Grażyny Buńkowskiej lub Joanny Jabłońskiej-Sobek, jak również do sekretariatu naszej Szkoły.
Olimpiada Języka Niemieckiego 2013-02-13
Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Wiedzy Języka Niemieckiego znalazły się Patrycja Glomb z klasy II A, Bianca Dudek z klasy II D oraz Marta Gomolla z klasy I B.
Patrycja, Bianca i Marta wezmą udział w zawodach centralnych, które odbędą się 5-7 kwietnia 2013 r. w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Olimpiada Historii Sztuki 2013-02-13
12 lutego 2013 r. we Wrocławiu zakończyły się eliminacje ustne okręgowego etapu Olimpiady Historii Sztuki. Z radością informujemy, że Asia Sieradzka z klasy II H zajęła w nich III miejsce, a Asia Baranowska z klasy III E uplasowała się na miejscu V.
Zawody centralne odbędą się 8 kwietnia 2013 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Olimpiada Języka Angielskiego 2013-02-22
Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Wiedzy Języka Angielskiego znalazł się Alex Dulak z klasy II A.
Alex weźmie udział w zawodach centralnych, które odbędą się 15 i 16 kwietnia 2013 r. w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Olimpiada Geograficzna 2013-02-13
Z radością informujemy, że Patryk Wacławczyk z klasy II G zajął II w zawodach okręgowych XXXIX Olimpiady Geograficznej.
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada Języka Łacińskiego 2013-02-13
Z radością informujemy, że Natalia Czok z klasy III D oraz Łukasz Umiński z klasy II A zakwalifikowali się do ustnej części zawodów okręgowych XXXI Olimpiady Języka Łacińskiego.
Serdecznie gratulujemy!
Olimpiada Języka Niemieckiego 2013-02-13
Z radością informujemy, że Patrycja Glomb z klasy II A, Bianca Dudek z klasy II D, Julia Piechaczek z klasy II I oraz Marta Gomolla z klasy I B zakwalifikowały się do ustnej części zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy!
Zajęcia z łaciny 2013-02-11 15:20
Łacina dla początkujących. Pierwsze spotkanie we wtorek, 11.02. o godz. 14:20 w sali 7.
Szkolny konkurs historyczny 2013-02-05 14:39
Z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego zapraszamy do udziału w konkursie historyczno – literackim.
  • temat dla gimnazjalistów: „Honoriusz Balzac stwierdził, że „ Polak, gdy ujrzy przepaść, skacze w nią natychmiast bez zastanowienia”. Oceń postępowanie Polaków i rozważ czy dla współczesnej młodzieży pamięć o polskich powstaniach narodowowyzwoleńczych jest ważna.
  • temat dla licealistów: „Honoriusz Balzac stwierdził, że „ Polak, gdy ujrzy przepaść, skacze w nią natychmiast bez zastanowienia”. Zinterpretuj te słowa w kontekście polskiej historii i rozważ, czy polskie powstania narodowowyzwoleńcze w XIX i XX wieku potwierdzają słowa pisarza.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w [ » regulaminie konkursu ].
Zapraszamy do udziału!
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2013-02-02
Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej znalazł się Michał Baciński z klasy III E.
Michał weźmie udział w zawodach centralnych, które odbędą się 6-7 kwietnia 2013 r. Centrum Badań i Edukacji Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego w Jachrance koło Warszawy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej 2013-02-02
Do zawodów okręgowych XI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikowali się: Justyna Kręcichwost i Agnieszka Lewicka z klasy 3A, Aleksandra Martynowicz, Agnieszka Słowik i Magdalena Walczak z klasy 3F, Łukasz Umiński z klasy 2A oraz Patryk Więcek z klasy 1A.
Zawody okręgowe odbędą się w dniu 2 marca we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy.
Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego 2013-01-18 14:19
Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego (org. przez NKJO Opole), który odbędzie się 12 lutego wtorek o godz. 8:50 (język angielski) i 9:45 (język niemiecki) w szkolnej świetlicy. Zgłoszenia prosimy kierować do n-li uczących języków obcych.
Koszykówka dziewcząt 2013-02-02
W dniu 14.01.2013 w naszej szkole odbyły się półfinały województwa opolskiego w koszykówce dziewcząt. Mieliśmy przyjemność gościć zawodniczki z ZSE w Brzegu oraz GLZS w Wołczynie. Zawodniczki dały z siebie wszystko, a my mogliśmy obejrzeć prawdziwą sportową rywalizację. Do kolejnego etapu przeszła drużyna gospodarzy.

Wyniki:
ZSE Brzeg 47:15 GLZS Wołczyn
PLO II Opole 54:18 GLZS Wołczyn
PLO II Opole 39:35 ZSE Brzeg
Tabela:
1. PLO II Opole
2. ZSE Brzeg
3. GSZS Wołczyn

II LO reprezentowały:
  • Czok Natalia (C) 3d
  • Konarska Monika 3g
  • Antonowicz Agnieszka 3g
  • Olejniczak Agata 2i
  • Karaś Magdalena 2e
  • Stefanko Roberta 2c
  • Niemczyk Ania 1a
  • Reinert Aleksandra 1a
  • Stępień Florentyna 1s
  • Fesdorf Natalia 1i
Opiekun: Ewa Mehlich
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!
Siatkówka dziewcząt 2013-02-02
Natomiast 16.01.2013 r. PLO II miało przyjemność być gospodarzem eliminacji turnieju piłki siatkowej na szczeblu miejskim. PLO II rozbiło rywali (wygrywając po 2:0 w setach z każdym). Dziewczyny wywalczyły awans do dalszego etapu rozgrywek.

Wyniki:
ZS 4 0:2 PLO II
ZSTIO 0:2 PLO II
ZS 4 2:0 ZSTIO
Tabela:
1. PLO II
2. ZS 4
3. ZSTIO

Skład:
  • Dominika Sachnik 2A
  • Justyna Kręcichwost 3A
  • Ada Roszak 1S
  • Ewa Borowiecka 1S
  • Magda Szubiał 1
  • Ada Nicpoń 2G
  • Martyna Bieszczad 1D
  • Magda Gutka 2G
  • Marta Gutka 2G
  • Agnieszka Antonowicz 3G
  • Nikola Kandzia 2B
  • Anita Kłąskała 2D
  • Opiekun:Patryk Fogel
    Siatkarkom również gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!
    Olimpiada Biologiczna 2013-01-26
    Z radością informujemy, że Natalia Czok z klasy III D została laureatką zawodów okręgowych XLII Olimpiady Biologicznej. Natalia będzie reprezentowała "Dwójkę" na zawodach centralnych tejże olimpiady.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    Jedyna w województwie 2013-01-28
    Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej znalazła się Angelika Czarnecka z klasy II C. Angelika jako jedyna z Opolszczyzny weźmie udział w zawodach centralnych, które odbędą się 26 kwietnia 2013 r. na KUL
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
    Olimpiada Fizyczna 2013-01-28
    Z radością informujemy, że Karol Wachtarczyk z klasy III E zakwalifikował się do etapu doświadczalnego zawodów okręgowych LXII Olimpiady Fizycznej.
    Zawody odbędą się 16 lutego 2013 r. na WSP w Częstochowie.
    Serdeczne gratulacje!
    Siatkówka chlopców 2013-02-12
    Reprezentacja naszej szkoły zakończyła rozgrywki o Mistrzostwo Opola zdobywając srebrne medale. W drodze eliminacji siatkarze pokonali: PLO I 2:1, ZS Elektrycznych 2:1, ZS im. S.Staszica 2:1 oraz ZS Ekonomicznych 2:0. W turnieju finałowym ponownie spotkali się z PLO I, lecz tym razem wywalczyli wynik 2:0. W walce o I miejsce ulegli jednak, po emocjonującym meczu, drużynie PLOV 1:2.
    Skład drużyny: Arek Krapa - 3i, Mariusz Matczak - 2a, Tomek Kostecki - 2g, Czarek Karwacki - 2i, Tomek Jurczyński - 1s, Maciek Fąferko - 1s, Tomek Jurczyk - 1s, Michał Szopa - 1s, Kuba Stadniczuk - 1a. Opiekun zespołu: Małgorzata Franek.

    Nasza reprezentacja SKS wzięła udział w turnieju siatkówki amatorów, organizowanym przez Politechnikę Opolską. Drużyna PLO II zajęła tam 3 miejsce, minimalnie przegrywając z ZSTiO 2 pkt. (formuła gry na czas - 2 sety) i wyraźnie z PLO I. Nagrodę indywidualna otrzymał Przemek Micun.
    Skład drużyny: Michał Błaszczyk - 3c, Wojtek Pożoga - 3g, Patryk Suchodolski - 3e, Adam Wybraniec - 3e, Bartek Dobranowski - 3g, Dominik Brandt - 2a, Przemek Micun - 1g, Igor Grzesista - 1a, Igor Wolf - 1c, Olek Materek- 2e, Rafał Ziewiecki - 2a- . Opiekun: Małgorzata Franek
    "Dwójka" rządzi fizyką na Opolszczyźnie 2013-01-28
    W dniu 26 stycznia 2013 r. odbył się XLVI Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar ZG Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Po raz kolejny z rzędu drużyna z "Dwójki" w składzie Karol Wachtarczyk III E, oraz Patryk Czaja, Grzegorz Sendal, Mateusz Świerczyński i Mateusz Adamski z III A okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w województwie.
    Ponadto tegoroczni maturzyści z "Dwójki" zajęli dwa czołowe miejsca w rywalizacji indywidualnej. Karol Wachtarczyk z klasy III E uplasował się na I miejscu w województwie, a Patryk Czaja z klasy III A zdobył miejsce II.
    Gorące gratulacje!
    Tym większe, że sukces przyszedł tuż po balu studniówkowym!
    Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka 2013-01-26
    Do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka zakwalifikowali się: Paweł Juściński, Przemysław Juściński i Paweł Kołekz klasy 3H, Karolina Krysta i Mateusz Nowicki z klasy 2C.
    Zawody okręgowe odbędą się w dniu 1 marca w Instytucie Prawa Uniwersytetu Opolskiego.
    Serdecznie gratulujemy!
    Konkurs gramatyczno-leksykalny 2013-01-26
    Wyniki II etapu Szkolnego Konkursu gramatyczno-leksykalnego z j. angielskiego.
    Następujące osoby zakwalifikowały się do III etapu, który odbędzie się w kwietniu 2013:
    • Urbanowicz Małgorzata 1G
    • Dulak Alexander 2A
    • Juściński Paweł 3H
    • Malik Karolina 3D
    • Juściński Przemysław 3H
    • Tracz Jakub 3I
    • Podstolak Katarzyna 2A
  • Bujnicka Dominika 2H
  • Fudali Piotr 3E
  • Umiński Łukasz 2A
  • Dziurzyńska Magda 3B
  • Stadnik Aleksandra 3F
  • Filipowicz Agata 3A
  • Serdecznie gratulujemy!
    M. Andruszkiewicz, J. Fojtar, E. Gołąbek i A. Kluska
    Ferie w mieście! 2013-01-24
    Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Biała zima w mieście". W okresie ferii zimowych MOS zorganizował cykl zajęć rekreacyjno-sportowych, na które składają się turnieje, rozgrywki, konkursy przeznaczone dla dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w domu.
    [ » Więcej informacji na stronie MOS ]

    Również na stronie internetowej [ » Opolskiego Serwisu Oświatowego ] znajduje się szczegółowa, rozpisana na każdy dzień oferta zajęć dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii zimowych, które trwają od 28 stycznia do 8 lutego br. Osobne linki zamieszczono m.in. do ofert "Ferie zimowe z Biblioteką Publiczną", "Ferie zimowe rodzin w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu".
    Olimpiada Przedsiębiorczości 2013-02-11 23:13
    Mateusz Grzelak z klasy IIIB, Michał Baciński i Patryk Suchodolski z klasy IIIE, Aleksandra Stadnik z klasy IIIF, Natalia Czykieta z klasy IIIG, Sandra Zdzuj z klasy IIA, Oskar Cebula i Marcin Słowik z klasy IIE, Jakub Lisowski z klasy IIG, Łukasz Trojan z klasy IA oraz Małgorzata Urbanowicz z klasy IG zakwalifikowali się do zawodów okręgowych VIII Olimpiady Przedsiębiorczości.
    Eliminacje okręgowe odbędą się 7 marca 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
    VI Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH 2013-01-30
    Patryk Czaja z klasy III A i Karol Wachtarczyk z klasy III E zakwalifikowali się do zawodów okręgowych VI Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH – w kategorii fizyka.
    Eliminacje okręgowe odbędą się w 2 lutego 2013 r. w ZSM w Nowej Rudzie.
    Gorące gratulacje!
    Olimpiada Języka Angielskiego 2013-01-21
    Z radością informujemy, że Małgosia Urbanowicz z klasy IG oraz Alex Dulak z klasy IIA zakwalifikowali się do ustnej części zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Języka Angielskiego.
    Część ustna 22 lutego 2013 r.
    Serdecznie gratulujemy!
    Jedyny w województwie! 2013-01-19 09:24
    Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych I Olimpiady Bankowej znalazł się Marcin Słowik z klasy II E. Marcin jako jedyny z Opolszczyzny weźmie udział w zawodach centralnych.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
    15 z "Dwójki" w zawodach okręgowych Olimpiady Literatury i J. Polskiego 2013-01-18 15:14
    Karolina Chmiel i Dagmara Kłębek z klasy III B, Dominika Kokot z klasy III C, Emilia Jeziorowska, Daria Joszko, Julia Tabisz oraz Paweł Kołek z klasy III H, Marta Grochowska z klasy III G, Emilia Szewczyk z klasy III I, Agnieszka Maćków i Olga Murańska z klasy II F, Bartosz Zieliński z klasy II H, Julia Bisowska i Karolina Kaleta z klasy I C oraz Edyta Dryja z klasy I S zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
    Eliminacje okręgowe odbędą się 16 lutego 2013 r. w ZSM w Opolu.
    Gorące gratulacje!
    Pierwszy w województwie! 2013-01-10 18:20
    Z radością informujemy, że wśród laureatów zawodów okręgowych XXXIX Olimpiady Historycznej znalazło się aż 2 uczniów z "Dwójki". Paweł Tabora z klasy III H zajął I miejsce w województwie, a Michał Kondratowicz z klasy III C uplasował się na miejscu VII.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
    Olimpiada Wiedzy ekologicznej 2013-01-17 08:24
    Angelika Macioszek z klasy III D, Justyna Król z klasy III F oraz Tobiasz Kudla II D zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
    Eliminacje okręgowe odbędą się w kwietniu 2013 r. w ZSO Carolinum w Nysie.
    Gratulujemy!
    Olimpiada o diamentowy indeks AGH 2013-01-03 08:56
    Patryk Czaja i Grzegorz Kowalczyk z klasy III A, Karolina Łagoda, Małgorzata Stawik, Maciej Ciecierski, Tomasz Pryjda i Karol Wachtarczyk z klasy III E, Paweł Jarosz z klasy III G oraz Anna Birecka i Martyna Mikoda z klasy II E zakwalifikowali się do zawodów okręgowych VI Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo Hutniczej – w kategorii matematyka.
    Zawody okręgowe odbędą się 3 lutego 2013 r. w Rudzie Śląskiej.
    Gorące gratulacje!
    Powtórka do matury 2013-01-22 16:22
    Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu serdecznie zaprasza maturzystów do udziału w kolejnej "Powtórce do matury". Zajęcia są realizowane w ramach trzech edycji, z których każda składa się z 24 godzin lekcyjnych. Zajęcia, obejmują różne przedmioty oraz poziomy zaawansowania. Aktualnie trwają zapisy do II edycji.
    II edycja rozpoczyna się 28 stycznia 2013r.i będzie obejmowała zajęcia z matematyki, biologii, historii, WOS-u oraz języka obcego.
    III edycja rozpoczyna się 11 lutego 2013r. będzie składała się również z bloku zajęć z matematyki, biologii, historii, WOS-u oraz języka obcego.
    Koszt udziału w zajęciach to 5 zł za godzinę. Liczba miejsc ograniczona!
    Szczegółowe informacje i zapisy na [ » www.wsb.pl/opole ].
    Wypracowanie w j. francuskim 2013-01-23 14:25
    W poniedziałek, 11.02.2013 odbędzie się konkurs AMOPA na wypracowanie w języku francuskim. Wszystkich chętnych zapraszamy do sali 217 na 6 i 7 lekcji. Szczegóły u nauczycieli j. francuskiego.
    Spotkania z rodzicami 2013-01-17 10:26
    W dniu 22.01.2013 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców m.in. podsumowujące pierwszy semestr nauki.
    [ » Lista sal ]
    Olimpiada Wiedzy i Żywności i Żywieniu 2013-01-08 23:02
    Patrycja Glomb z klasy II A i Filip Praczuk z klasy III D zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XVII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
    Zawody okręgowe odbędą się 11 stycznia 2013 r. w Jeleniej Górze.
    Serdecznie gratulacje!
    Spotkania 2013-01-07
    We wtorek po 4 lekcji w sali 116 odbędzie się spotkanie z przewodniczącymi klas drugich.
    Obecność obowiązkowa!

    We wtorek na długiej przerwie w sali 116 odbędzie się spotkanie z osobami wyjeżdżającymi do Hiszpanii.
    Turniej Psychologiczny 2013-01-07
    Informujemy, że spotkanie dla licealistów biorących udział w Turnieju Psychologicznym odbędzie sie w dniu 9 stycznia (środa) o godzinie 15.00 w sali nr 2.
    Joanna Meres-Soblik - psycholog
    Adam Konopnicki - pedagog
    Garść ważnych informacji 2013-01-05 14:17
    W poniedziałek (7.01) odbędzie się próbna matura z matematyki [ » Harmonogram ]
    Ze względu na maturę próbną z matematyki nastąpiły następujące zmiany w planie na poniedziałek, proszę o [ »  zapoznanie się z nimi ]

    Klasy drugie oraz klasa 1a gimn. oraz 2a gimn. w dniu 7.01.2013 (poniedziałek) wychodzą do kina na godz. 8:30. [ » Nauczyciele - opiekunowie ]

    Uwaga klasy pierwsze.
    Badania klas pierwszych pod kątem przedmiotów rozszerzonych zostały przesunięte na następujące dni:
    • 14.01 - geografia (bez zmian)
    • 11.02 - chemia i historia
    • 18.02 - biologia i informatyka
    • 25.02 - fizyka i język polski
    Ponadto w dniu 23.01. odbędzie się badanie z matematyki rozszerzonej.
    Noc Filmowa 2013-01-09 17:50
    Już 18 stycznia odbędzie się Noc Filmowa!
    Miłośników dobrego kina zachęcamy do wzięcia udziału - regulaminy, zgody oraz skrzynka na zwroty znajdują się przy portierni w holu i u członków samorządu szkolnego. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki.
    Zapraszamy, Samorząd Uczniowski
    Matura próbna - angielski 2013-01-08 12:29
    We środę (9.01) odbdędzie się matura próbna z języka angielskiego (p. rozszerzony). [ » Harmonogram ]
    Kino - środa 2013-01-07
    We środę(9.01) klasy pierwsze PLOII oraz 1b, 2b PG10 wychodzą do kina. [ » Nauczyciele opiekunowie ]
    Matura próbna - wtorek 2013-01-07
    We wtorek(8.01) odbędzie się próbna matura z fizyki, wosu oraz chemii [ » Harmonogram ]
    Matura próbna - j. polski. 2013-01-03 18:40
    W dniu 3 stycznia odbędą się matury próbne z j. polskiego. Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem oraz związanymi z nimi zmianami w planie lekcji. [ » Harmonogram ]
    Zebranie przewodniczących 2012-12-28
    W środę 02.01 na długiej przerwie w sali 114 odbędzie się spotkanie z przewodniczącymi klas pierwszych i drugich LO.
    Matury próbne 2012-12-28
    Matury próbne z historii, biologii i geografii odbędą się w piątek, 4 stycznia. [ » Harmonogram ]
    Wesołych Świąt! 2012-12-24 12:19
    Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, atmosfery pachnącej choinką i domowym ciastem, a w nadchodząchym 2013 roku dużo zdrowia, spokoju, radości i samych dobrych pomysłów wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzinom oraz przyjaciołom "Dwójki" życzy
    Dyrekcja Szkoły
    Olimpiada Artystyczna 2012-12-23 23:06
    Agnieszka Lewicka z klasy III A, Barbara Szczepańska z klasy III B, Angelika Macioszek z klasy III D, Joanna Baranowska z klasy III E, Paweł Jarosz z klasy III G, Joanna Sieradzka z klasy II H zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Artystycznej.
    Zawody okręgowe odbędą się 11 lutego 2013 r. we Wrocławiu.
    Gorące gratulacje!
    Christmas Story 2012-12-23
    Przedstawiamy wyniki konkursu na opowiadanie w języku angielskim pt. "Christmas Story":
    1 miejsce – Magdalena Dziurzyńska, 3B
    2 miejsce – Marta Czerwińska, 1D
    3 miejsce – Edyta Dryja, 1S

    Wszystkie prace znajdują się na [ » ang.lo2.opole.pl ] – zapraszamy do lektury.
    Serdecznie gratulujemy!
    XVII OTI 2012-12-24
    Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XVII Opolskiego Turnieju Informatycznego zakwalifikowali się:
    • Paweł Szram z klasy 1E
    • Martyna Mikoda z klasy 2E
    • Zbigniew Bocianowski z klasy 1A
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Geograficzna 2012-12-20 10:55
    Jakub Okrzesa z klasy III G, Adriana Wachowska oraz Patryk Wacławczyk z klasy II G i Karolina Kaleta z klasy I C zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXIX Olimpiady Geograficznej.
    Zawody okręgowe odbędą się 8 lutego w Legnicy.
    Serdeczne gratulacje!
    Puchar Marszałka Województwa dla "Dwójki" 2012-12-20 10:55
    Sportowcy z PLO Nr II zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/2012. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 12 grudnia 2012 roku w Namysłowie.
    Gratulujemy!
    Olimpiada Fizyczna 2012-12-23 23:02
    Patryk Czaja, Mateusz Świerczyński i Patryk Kozłowski z klasy III A, Karol Wachtarczyk z klasy III E oraz Tomasz Wacławek z klasy II A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych LXII Olimpiady Fizycznej.
    Etap okręgowy – część teoretyczna, odbędzie się 6 stycznia 2013 r. w Instytucie Fizyki Akademii J. Długosza w Częstochowie
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada j. hiszpańskiego 2012-12-16 19:55
    Agata Filipowicz z klasy III A i Anna Bawołek z klasy III H zakwalifikowały się do zawodów okręgowych Olimpiady Języka Hiszpańskiego.
    Zawody okręgowe odbędą się 11 stycznia 2013 r we Wrocławiu.
    Serdecznie gratulujemy!
    Najlepsi strzelcy w Opolu! 2012-12-13 12:16
    Dobiegły końca międzyszkolne zawody miasta Opola w strzelaniu z broni pneumatycznej. Uczniowie z "Dwójki" zajęli czołowe miejsca w Szkolnej Lidze Strzeleckiej (LOK).
    W rywalizacji drużynowej: I miejsce zajęła drużyna w składzie: Adrianna Iszczuk i Andrzej Rozmus z klasy III F, Mateusz Salatycki z klasy III E oraz Marcin Marek z klasy II E. V miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Bianca Dudek z klasy II D, Zuzanna Bil z klasy I C, Aleksander Materek z klasy II E oraz Sebastian Okoń z klasy I F.
    W rywalizacji indywidualnej dziewczęta z „Dwójki” były bezkonkurencyjne: Adrianna Iszczuk z klasy III F wywalczyła I miejsce, Zuzanna Bil z klasy I C zdobyła II miejsce, a Paulina Polok i Katarzyna Kurek z klasy II D zajęły odpowiedniO III i IV miejsce.
    W rywalizacji indywidualnej w kategorii chłopców I miejsce zdobył Marcin Marek z klasy II E, II miejsce przypadło Mateuszowi Salatyckiemu z klasy III E, a Andrzej Rozmus z klasy III F uplasował się na V pozycji
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Informatyczna 2012-12-16 20:04
    Do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się łukasz Kowalczyk (3E) - zajmując 37. miejsce w kraju. Będzie jedynym reprezentantem opolszczyzny w II etapie olimpiady.
    Zawody II stopnia odbędą się 12 lutego 2013 we Wrocławiu.
    Serdecznie gratulujemy!
    Warsztaty! 2012-12-13 14:55
    Już po raz czwarty Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu organizuje bezpłatne warsztaty przygotowujące do egzaminów na kierunek grafika. W ofercie SWPS znajdują się: warsztaty fotograficzne (fotografia w komunikacji wizualnej), warsztaty rysunku graficznego (tablet graficzny), warsztaty graficzne(obróbka obrazu w Adobe Photoshop), warsztaty WEB DESIGN (projektowanie stron www), warsztaty public relations (reklama czyli budowanie wizerunku na billbordach), warsztaty graficzne (myślenie designem). Zapisy trwają do 19.XII (środa) u doradcy zawodowego (pok.110).
    Rozstrzygnięcie przetargu 2012-12-13 09:23
    Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu zawiadamia, że dniu 10.12.2012 zakończono ocenę ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na dostawę artykułów spożywczych dla stołówki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (nr sprawy: ZSO Nr II/zp/13/2012).[więcej]
    XVII OTI 2012-12-10 09:10
    Etap szkolny XVII Opolskiego Turnieju Informatycznego rozpocznie się w piątek 14 grudnia o godzinie 7:55 w sali 116.
    Olimpiada Wiedzy o Bankach 2012-12-13 10:55
    Oskar Cebula, Dawid Olszok i Marcin Słowik z klasy II E oraz Katarzyna Marcinków z klasy I A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych I Olimpiady Wiedzy o Bankach.
    Zawody okręgowe odbędą się 4 stycznia 2013 r. w Krakowie.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada j. angielskiego 2012-12-13 09:07
    Piotr Fudali z klasy III E, Alexander Dulak z klasy II A oraz Małgorzata Urbanowicz z klasy I G zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Języka Angielskiego.
    Zawody okręgowe odbędą się 21 stycznia 2013 r. w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
    Gorąco gratulujemy!
    Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową 2012-12-10 22:32
    Zapraszam do udziału w III Olimpiadzie z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe (nagrodą główną jest tablet iPad 32 GB wi-fi 3G) i udogodnienia w rekrutacji na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie [ » www.olimpiada.sdsiz.pl ] i u doradcy zawodowego (pok.110).
    XX Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie 2012-12-10 10:32
    Angelika Czarnecka, Dominika Januszewska, Mariola Wójcik i Mateusz Nowicki z klasy II C zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.
    Zawody okręgowe odbędą się 16 stycznia 2013 r.
    Gorące gratulacje!
    XX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka 2012-12-10 10:32
    Paweł Kołek, Paweł Juściński i Przemek Juściński z klasy III H oraz Karolina Krysta i Mateusz Nowicki z klasy II C zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.
    Zawody okręgowe odbędą się 4 stycznia 2013 r. w Instytucie Politologii UO.
    Serdecznie gratulujemy!
    Dwójkowi Stypendyści 2012-12-06 14:26
    Z radością informujemy, że do licznego grona Stypendystów MEN dołączyli kolejni uczniowie "Dwójki". W tym roku szkolnym Stypendium MEN otrzymali: Małgorzata Soppa i Iwo Garstecki - Absolwenci klasy H, Piotr Pezdek - Absolwent klasy G oraz Paweł Juściński uczeń klasy III H. Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom będzie miała miejsce w Warszawie 6 grudnia 2012 r.
    Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

    Gorące gratulacje kierujemy również na ręce Natalii Czok i Teresy Malek z klasy III D, Natalii Czykiety z klasy III G, Marii Gaj z klasy II F, Patrycji Glomb z klasy IIAJoanny Karaś z klasy I D, Jessiki Greif z klasy I E, Emilii Surmy z klasy I H, Wojciecha Ralko z klasy I A, Michała Litwińca z klasy I C oraz Piotra Burczyka z klasy I F. Cała dziesiątka 14 grudnia 2012 roku o godzinie 10:00 w Auli Uniwersytetu Opolskiego odbierze z rąk pana Marszałka Województwa Opolskiego stypendium w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych".
    Wymiana z Kiel! 2012-12-07
    Zebranie uczniów biorących udział w wymianie z Kiel odbędzie się 12.12 w środę o 12:15 (długa przerwa) w sali 202. Obecność obowiązkowa!
    Wybory! 2012-12-04
    Od 3 do 6 grudnia w "Dwójce" kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili Piotr, Daniel i Dawid. Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w piątek 7 grudnia 2013 r.
    Potyczki algorytmiczne 2012-11-30
    Uczniowie klasy 2E - Martyna Mikoda, Dawid Olszok i Marcin Słowik - zajęli 27 miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie programistycznym Potyczki Algorytmiczne. Gratulujemy!
    Olimpiada Historyczna 2012-12-06
    Monika Sadowska i Michał Kondratowicz z klasy III C, Paweł Szlachetko i Paweł Tabora z klasy III H oraz Adelaide di Maggio z klasy II H zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXIX Olimpiady Historycznej.
    Zawody okręgowe odbędą się 5 stycznia 2013 r. w Instytucie Historii UO.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Teologii Katolickiej 2012-12-06 09:28
    Zofia Olechnowicz z klasy III F i Olga Murańska z klasy II F zakwalifikowały się do zawodów okręgowych XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej.
    Zawody okręgowe odbędą się 28 lutego 2013 r.
    Z serca gratulujemy!
    Olimpiada Wiedzy o Afryce 2012-12-06 09:28
    Weronika Jaworowska z klasy III F, Paweł Tabora z klasy III H oraz Agnieszka Maćków z klasy II F zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XI Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce.
    Zawody okręgowe odbędą się 4 marca 2013 r.
    Gratulujemy!
    Olimpiada Języka łacińskiego 2012-12-06 14:22
    Natalia Czok i Magdalena Strzelecka z klasy III D oraz łukasz Umiński z klasy II A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXI Olimpiady Języka łacińskiego.
    Zawody odbędą się we Wrocławiu, 31 stycznia 2013 r.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Przedsiębiorczości 2012-12-05 07:25
    Osoby, które deklarowały swój udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, proszone są o przybycie do świetlicy w dniu 6 grudnia o godzinie 9:00 na etap szkolny olimpiady.
    Spotkania z rodzicami! 2012-12-05 09:55
    ď»
    W dniu 5 grudnia br. odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas 1E, 1I i 2D. Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się w sali 116 i 117.
    Wigilia dla samotnych i bezdomnych 2012-12-04 22:15
    Młodzieżowy wolontariat Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu
    zwraca się do uczniów z apelem o wsparcie inicjatywy obdarowania dzieci ubogich biorących udział w "Wigilii dla Samotnych i Bezdomnych" zabawkami i materiałami piśmienniczymi (zeszyty, kredki, książki itp.) oraz słodyczami (czekolada).
    Zbiórka upominków odbędzie się w dniach od 5 do 12 grudnia na każdej przerwie, na parterze szkoły.
    opiekun wolontariatu
    pedagog szkolny
    Elżbieta Siłka
    Matura pisemna j. niemiecki 2012-12-04 21:53
    Uwaga maturzyści zdający na maturze język niemiecki-poziom podstawowy!
    Dnia 3.01.2013 (czwartek) - odbędzie się wewnątrzszkolna próbna matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym w salach 201 i 202 w godzinach: 15:00-17:00. Obecność obowiązkowa!
    Olimpiada Biologiczna 2012-12-06 09:31
    Joanna Chimowicz, Natalia Czok, Patrycja Gorzel, Angelika Macioszek, Teresa Malek, Aleksandra Simińska i Marek Myrdzio z klasy III D, Adrianna Iszczuk, Kamila Kossakowska, Justyna Król, Aleksandra Niemczyk, Katarzyna Niemczyk i Magdalena Walczak z klasy III F, Patrycja Szecówka z klasy III I, Katarzyna Dembińska z klasy II D, Sebastian Fedorowicz, Marcin Niedobitek, Bartłomiej Wierzba, Agnieszka Maćków i Patrycja Wójciak z klasy II F oraz Sara Szupieńko z klasy II I zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XLII Olimpiady Biologicznej.
    Zawody okręgowe odbędą się 26 stycznia 2013 r. w naszej szkole - po nocy studniówkowej ;) Prace badawcze Katarzyny Dembińskiej, Magdaleny Walczak i Bartłomieja Wierzby zostały wyróżnione przez komisję okręgową.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej 2012-12-04 13:51
    Angelika Czarnecka i Karolina Krysta z klasy II C zakwalifikowały się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej. Zawody okręgowe odbędą się 11 stycznia 2013 roku.
    Gorąco gratulujemy!
    Konkurs na esej 2012-12-04 09:16
    Katarzyna Rosińska z klasy II A zdobyła wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie na Esej "Maciej łšwietlicki poezja naszego czasu". Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 4 grudnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uroczystość uświetni swą obecnością pan Maciej łšwietlicki.
    Gratulujemy!
    Olimpiada 2012-12-04 09:15
    Do zawodów okręgowych LIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i łšwiecie Współczesnym zakwalifikowali się Mateusz Grzelak z klasy III B oraz Fabian Sałatkiewicz i Paweł Szlachetko z klasy III H.
    Zawody okręgowe odbędą się 19 stycznia 2013 r. na UO.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka 2012-12-04 14:01
    Do etapu ustnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka zakwalifikowali się:
    • Dominika Jakuszewska,
    • Justyna Wiesiołek,
    • Karolina Kaleta,
    • Karolina Krysta,
    • Mateusz Nowicki,
  • Paweł Juściński,
  • Paweł Kołek,
  • Przemysław Juściński,
  • Roksana Półtorak.
  • Etap ustny odbędzie się w piątek (7.12.2012 r.) o godz. 8.00 w sali 04.
    Komisja szkolna dziękuje za udział wszystkim Uczestnikom etapu pisemnego!
    Turniej wiedzy o AIDS 2012-12-06 09:03
    W dniu 29 listopada odbył się II Turniej wiedzy PCK "Prawda o AIDS - przekaż ją dalej". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zespół w składzie:
    • Filip Kucharski z klasy 1F(I miejsce indywidualnie)
    • Piotr Burczyk z klasy 1F
    • Natalia Musialska z klasy 1I
    zajął III miejce.
    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i sukcesu.
    Przetarg 2012-11-29 22:45
    Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, ul. gen. K. Pułaskiego 3
    (REGON: 160347099, NIP: 754-11-10-347)

    ogłasza

    przetarg nieograniczony

    na dostawę artykułów spożywczych dla stołówki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu - w siedzibie szkoły (Opole, ul. gen. K. Pułaskiego 3) - nr sprawy ZSO Nr II/zp/13/2012 [więcej]
    Tydzień dla oszczędzania 2012-11-30 13:33
    Zapraszamy do oglądania gazetek internetowych uczniów PLO II biorących udział w akcji społeczniej Tydzień dla oszczędzania. [ » Tydzień dla oszczędzania ]
    [ » Genialni odpowiedzą ]
    [ » Banki i oszczędzanie pieniędzy ]
    [ » Przedsiębiorcy z Opola ]
    [ » Kraina finansów ]
    [ » Lo2 Opole gazetka PP ]
    [ » Newstyle ]
    łšwiąteczna paczka / Szkolne Koło PCK 2012-11-30 09:08
    łšwiąteczna zbiórka artykułów trwałych...
    (mąki, kasze, konserwy, etc.)
    ...już rozpoczęta...!
    Wolontariusze PCK będą czekać na Wasze dary na przerwach w holu szkoły.  
    Olimpiada Wiedzy o Bankach 2012-11-28
    W dniu 30 listopada (piątek) o godzinie 12:00 w świetlicy odbędzie się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Bankach. Osoby, które zgłosiły swój udział, proszone są o przygotowanie numeru PESEL - będzie on niezbędny w kodowaniu prac.
    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2012-11-30
    Do zawodów okręgowych XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowali się: Mateusz Grzelak z klasy IIIB, Michał Baciński z klasy IIIE, Dawid Olszok i Marcin Słowik z klasy IIE, Jakub Lisowski z klasy IIG. Kolejny etap olimpiady odbędzie się 11 stycznia 2013 r. w WSZiA w Opolu.
    Gorąco gratulujemy!
    Zebrania z rodzicami 2012-11-26
    W dniu 27 listopada odbędzie się spotkanie z rodzicami. Spotkanie w szczególności ważne dla rodziców uczniów klas pierwszych! Zebrania z rodzicami uczniów klas: 1E, 1I i 3A odbędą się w innym terminie.
    Spotkania odbędą się w [ » następujących salach ].
    UWAGA konkurs! 2012-11-26
    Zapraszamy do udziału w konkursie graficznym "Magia łšwiąt" organizowanego przez portal it-szkoła.
    Więcej informacji na
    [ » http://www.it-szkola.edu.pl/konkursy ].
    Olimpiada Języka Francuskiego 2012-11-29 13:42
    Magdalena Walczak z klasy IIIF, Dominika Januszewska z klasy IIC oraz Małgorzata Urbanowicz z klasy IG zakwalifikowały się do zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Języka Francuskiego, które odbędą się w Sosnowcu (Instytut Języków Romańskich i Translatorski) w dniu 11 stycznia 2013 r.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada Języka Niemieckiego 2012-11-28 20:57
    Do zawodów okręgowych XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie z "Dwójki": Luiza Smandzich z klasy IIIJ, Patrycja Glomb i Tomasz Wacławek z klasy IIA, Katarzyna Jakubowska z klasy IIB, Dawid Mann z klasy IIC, Bianca Dudek z klasy IID, Mateusz Blachucik z klasy IIE, Julia Piechaczek z klasy II I, Marta Gomolla, Maximilian Plura, Joanna Pylla oraz Isabela Przywara z klasy IB, Anna Sikora z klasy IC i Piotr Burczyk z klasy IF.
    Etap okręgowy olimpiady odbędzie się 9 lutego 2013 r. w Instytucie Filologii Germańskiej UO.
    Serdecznie gratulujemy!!!!
    Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2012-11-28 20:57
    W dniu 27 listopada 2012 r. odbył się V Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Z przyjemnością informujemy, że Paweł i Przemek Juścińscy z klasy III H zajęli w nim III miejsce, natomiast Julka Ledwoch z 3a PG 10 uzyskała wyróżnienie.
    Gratulujemy!
    XI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej 2012-11-28 20:57
    Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym XI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, który odbędzie się w piątek 7 XII w świetlicy szkolnej w godzinach: 8:00-10:00. Zapisy u nauczyciela matematyki - Pana Krzysztofa Sobków.
    Sukces! 2012-12-12 19:13
    Małgorzata Uchnast z klasy 1I w sobotę 17 listopada 2012 r. w Koszęcinie zajęła III miejsce indywidualnie w kategorii poezja w V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim LOK wierszy i pieśni patriotycznych.
    IV miejsce w kategorii pieśń zespół w składzie: Ola Kaleta IB, Sara Bieniek I I, Gosia Uchnast I I.
    Marysi Tarsie z klasy III J dziękujemy za przepiękny akompaniament, którym uświetniła konkursowe zmagania.
    Gratulujemy
    Zmiana terminu! 2012-11-26 20:57
    Spotkanie z rodzicami uczniów klasy 2D odbędzie się w środę 5 grudnia o godz. 16:00 w sali 17.
    Olimpiada Chemiczna 2012-11-21 13:04
    Michał Iwanicki, Filip Praczuk, Paweł Stelmaszczyk z klasy III D, Tomasz Ryx z klasy III I, Agnieszka Maćków z klasy II F oraz Krzysztof Gąsiorowski z klasy I D zakwalifikowali się do I etapu LIX Olimpiady Chemicznej, który odbędzie się 24 listopada 2012 r. na Uniwersytecie Opolskim.
    Gratulujemy!
    Konkurs dziennikarski 2012-11-20 22:25
    "Opolkim szlakiem po mapie kultury" - to konkurs dziennikarski dla m.in. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. Zadaniem uczestnika jest napisanie jednego tekstu, do wyboru: reportaż, wywiad lub notka opisująca co działo się w jego miejscowości jesienią 20, 50 lub 80 lat temu - na bazie archiwum, prasy, kronik. Następnie tekst należy opublikować na portalu [ » mapakultury.pl ] oraz przesłać na adres mapakultury.opole@gmail.com.

    W pisaniu tekstów konkursowych pomoże poradnik specjalnie przygotowany przez Mariusza Szczygła - uznanego dziennikarza, pisarza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej! Poradnik dostępny pod linkiem: [ » mapakultury.pl ].
    Na teksty czekamy do 7 grudnia 2012.

    Wręczenie Dyplomów Stypendysty Prezesa Rady Ministrów 2012-11-19 09:34
    W tym roku szkolnym naszej szkole przypadł zaszczyt zorganizowania wojewódzkiej uroczystości wręczenia

    Dyplomów Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

    15 listopada 2012 r. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej z rąk Pani Kurator 100 najlepszych uczniów Opolszczyzny odebrało swoje dyplomy.

    Zaproszeni goście byli pod wrażeniem organizacji uroczystości i jej artystycznej oprawy. Na ręce pana dyrektora spłynęło wiele słów uznania. My jednak wiemy, że bez zaangażowania, poświęcenia, talentu i pasji Was - Dwójkowiczów ten dzień nie byłby tak piękny.

    Kochani Uczniowie i Absolwenci przyjmijcie nasze gorące podziękowania. A kierujemy je w szczególności do:

    • Dominiki Breguły i Pauliny Niemczyckiej - absolwentek klasy H, Beniamina Jacka - absolwenta klasy J, Marty Tarsy z klasy III C, Kasi Niekrasz z klasy III J, Marty Cyprys-Polak i Szymona Strzelczyka z klasy III H, Kingi Juszczak z klasy II F, Mateusza Rosickiego z klasy II H, Oli Kryńskiej z klasy I F, którzy swą grą na altówce, skrzypcach, wiolonczeli, fortepianie, gitarze i perkusji stworzyli niepowtarzalny klimat uroczystości;
    • dziękujemy naszym solistom: Marysi Tarsie z klasy III J, Ewelinie Moskal oraz Pawłowi i Przemkowi Juścińskim z klasy III H, Krzysiowi Malecko z klasy I G i Rafałowi Kałwie z klasy I H. Wszyscy oni oraz Nikola Janczak, Monika Wanat i Marta Woszczak z klasy III H tworzyli chórki - serdeczne podziękowania;
    • Monice Ziai z klasy II A i Michałowi Linkowskiemu z klasy III C za porywające, gorące tango bardzoooo dziękujemy;
    • Julce Tabisz z klasy III H, Bartkowi Zielińskiemu z klasy II H, Kamilowi Bronkowi z klasy II A oraz Kasi Prokop z klasy I H oraz Adzie Kubica-Cypek z klasy I H dziękujemy za wyczytanie 100 imion i 100 nazwisk Stypendystów oraz 100, często złożonych z kilkunastu słów nazw macierzystych szkół Stypendystów;
    • Dziękujemy Karolinie Jochym i Pawłowi Taborze z klasy III H - gospodarzom uroczystości;
    • Oskarowi Waszkiewiczowi z klasy III A, Jankowi łšwigutowi z klasy II E oraz Piotrowi Korbasiowi z klasy II G za pracę nad nagłośnieniem uroczystości - ogromne ;) serdeczne dzięki;
    • Dziękujemy Asi Sieradzkiej z klasy II H za pokierowanie zespołem plastyków którzy stworzyli czarowną makietę opolskiej Wenecji;
    • Filipowi Kwaśniakowi z klasy III H dziękujemy za zmontowanie latarenki, która subtelnie dopełniała całości scenografii;
    • Serdecznie, gorąco dziękujemy dziewczętom, które podawały dyplomy, okleiły widownie, dbały o sprawne zajmowanie na niej miejsc, pracowały w szatni, przygotowały bufet i kawiarenkę;
    • Równie gorąco dziękujemy Tym, którzy z uśmiechem i elegancją witali zaproszonych Gości.
    • Swe podziękowania kierujemy również na ręce pani profesor Celiny Tomaszewskiej i pani profesor Grażyny Buńkowskiej. Niemniej gorąco dziękujemy pani Janinie Olszewskiej, panu Wojciechowi Kolasińskiemu, panu Tomaszowi Krężelokowi i panu Ryszardowi Duszy.
    Agata Smoleń, Jolanta Toll
    Olimpiada Wiedzy o Prawie 2012-11-16 13:27
    Angelika Czarnecka, Dominika Januszewska, Karolina Krysta, Roksana Półtorak, Mariola Wójcik oraz Mateusz Nowicki z klasy II C zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XV Olimpiady Wiedzy o Prawie, które odbędą się 23 lutego 2013 roku.
    Serdecznie gratulujemy!
    Sukces fotograficzny! 2012-11-15 12:14
    Michał Pawełczak z kl. IIIF zajął III miejsce w konkursie fotograficznym "Moja Europa". Zdjęcia konkursowe były zrobione podczas pleneru fotograficznego SAF w Taranto, we Włoszech, w czasie Wielkiego Tygodnia.
    Serdecznie gratulujemy!
    Olimpiada j. hiszpańskiego 2012-11-15 12:22
    Wyniki etapu szkolnego III Olimpiady Języka Hiszpańskiego.
    1. Ania Bawołek z klasy 3H
    2. Agata Filipowicz z klasy 3A
    3. Edyta Pryja z klasy 1S
    Do II etapu przeszła Ania Bawołek.
    Gratulujemy.
    Konkurs gramatyczno-leksykalny 2012-11-14 14:54
    Wyniki szkolnego konkursu gramatyczno-leksykalnego. Do następnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
  • Urbanowicz Małgorzata 1g
  • Dulak Aleksander 2a
  • Dziurzyńska Magdalena 3b
  • Tracz Jakub 3i
  • Marcjasz Dominika 1e
  • Juściński Paweł 3h
  • Filipowicz Agata 3a
  • Niemczyk Katarzyna 3f
  • Juściński Przemysław 3h
  • Malik Karolina 3d
  • Umiński łukasz 2a
  • Bulkiewicz Anna 2d
  • łagoda Karolina 3e
  • Bujnicka Dominika 2h
  • Stadnik Aleksandra 3f
  • Nowak Anna 2c
  • Kania Jagoda 1i
  • Bieszczad Martyna 1d
  • Niemczyk Aleksandra 3f
  • Mochniak Marta 3a
  • Wójcik Kacper 2a
  • Tabora Paweł 3h
  • Krzyśko Mateusz 2a
  • Nowosielska Aleksandra 1c
  • Kaleta Karolina 1c
  • Lisowski Jakub 2g
  • Cebulla Kamil 1b
  • Palmer Magdalena 3c
  • Wolak Wojciech 2f
  • Kozłowski Patryk 3a
  • Janczak Nikola 3h
  • Polak Marcin 2e
  • Umiński Mateusz 2a
  • Kolba Aleksandra 1c
  • Mikołajczyk Katarzyna 1a
  • Gamolla Marta 1b
  • Tomaszek Zuzanna 1f
  • Drąg Kalina 1d
  • Surel Katarzyna 1g
  • Mazur Filip 1a
  • Szpytko Szymon 2f
  • Waszkiewicz Oskar 3a
  • Podstolak Katarzyna 2a
  • Jakuszewska Dominika 2c
  • Walczak Magdalena 3f
  • Grzęda Aleksandra 2e
  • Mikoda Martyna 2e
  • Stadniczuk Jakub 1a
  • Sikora Joanna 1h
  • Jankowska Klaudia 1i
  • Stala Aleksandra 1h
  • Preuhs Katarzyna 1i
  • Wolf Igor 1c
  • Trochim Konrad 1a
  • Baranowski Daniel 3e
  • Kowalski Michał 3a
  • Nocoń Katarzyna 2e
  • Kolejny etap odbędzie się w styczniu 2013 roku.
    Gratulujemy!
    PG 10 - Wojewódzki Konkurs Informatyczny 2012-11-12 20:14
    Konkurs techniczny 2012-11-20 21:05
    Eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Technicznego dla gimnazjelistów odbędą się 23 listopada (piątek) o godz. 8:00 w sali 116. Serdecznie zapraszam.
    K. ł»yta
    Nowy plan lekcji 2012-11-09
    Koło chemiczne 2012-11-21
    Koło chemiczne odbywa się w środy od godz. 15:00 w sali 209.
    15 listopada - łšwiatowy Dzień Rzucania Palenia 2012-11-11 21:46
    Opolskie Centrum Onkologii, zajmujące się nie tylko leczeniem, ale i zapobieganiem zachorowaniom na nowotwory złośliwe (m.in. promowaniem zdrowego stylu życia), pragnie przedstawić [ » materiał o szkodliwości palenia ].
    Wykłady 2012-11-11 20:28
    Zapraszamy wszystkich uczniów na wykład i dyskusję dr Antoniego Maziarza pt. "Kazania sejmowe Piotra Skargi", który odbędzie się w dniu 14 listopada (środa) o godz. 18:00 w auli Domu Katechetycznego przy Katedrze Opolskiej (pl. Katedralny 4a, II piętro). Organizatorem wykładu jest Klub Inteligencji Katolickiej w Opolu.
    Wycieczka do Wiednia! 2012-11-11 20:42
    Od 13.03. do 15.03.2013 r. odbędzie się wycieczka szkolna miłośników sztuki szlakiem cesarskiego Wiednia. Wszelkich informacji na temat wyjazdu udziela p. Grażyna Buńkowska, sala nr 5 lub pokój nauczycielski. Zapisy tylko do końca listopada.
    Nasi Prymusi 2012-11-08 10:23
    W dniu 26 września 2012 roku miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny". Z radością informujemy, że pośród uhonorowanych znalazło się spore grono uczniów z "Dwójki". Oto Oni: Małgosia Soppa – Absolwentka klasy H i Mateusz Mizio – Absolwent klasy G, Agnieszka Maćków z klasy IIIF, Marysia Gaj i Paweł Juściński z klasy IIH, oraz Karolina Kaleta IC (Absolwentka PG 7) i Małgorzata Urbanowicz IG (Absolwentka Dwujęzycznego PG w Strzelcach Opolskich). Ponadto zaszczytny tytuł "Prymusa Opolszczyzny" otrzymała uczennica klasy 1b PG 10 Ola Markowska (Absolwentka P_SP 15).
    Jesteśmy z Was dumni, serdecznie gratulujemy!
    Wielkie Dyktando... 2012-11-07 08:54
    Laureatkami III Wielkiego Dyktanda Języka Niemieckiego na etapie wojewódzkim wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostały: Marta Gomolla kl. I B - 2 miejsce, Izabela Przywara kl. I B – 4 miejsce oraz Bianca Dudek kl. II D - 5 miejsce.

    Wśród uczniów szkół gimnazjalnych laureatami III Wielkiego Dyktanda Języka Niemieckiego zostali: Gregor Przywara kl. 1a - 3 miejsce, Felix Frasek kl. 2a - 5 miejsce oraz Paulina Rożek kl. 3a - 5 miejsce.
    Serdecznie gratulujemy!
    Koło chemiczne 2012-11-06 12:35
    Uwaga Młodzi Chemicy!
    Organizacyjne zajęcia Kółka Chemicznego odbędą się we środę 7.11.2012 o godzinie 15:00 w sali 209.
    Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Na spotkaniu będzie ustalony termin spotkań i plan pracy na kółku.
    Zapraszam serdecznie!
    Tomasz Kilinkiewicz
    Moja Szkolna Tapeta 2012-11-06 12:36
    ď»
    Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Moja szkolna tapeta". Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
    1. Ważna dla mnie kampania społeczna
    2. Tapeta komputerowa mojej szkoły
    Regulamin i więcej informacji - [ » tutaj ].
    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2012-11-05 10:31
    W dniu 7 listopada o godz. 9:00 w świetlicy odbędzie się etap szkolny XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zapraszam wszystkich, którzy zadeklarowali swój udział.
    E. Michalska
    Wymiana z Kiel 2012-11-04 10:15
    Spotkanie w sprawie wymiany z Kiel odbędzie się 5.11 (poniedziałek) na długiej przerwie w sali 202.
    "Ekonomiczne Gry Uliczne" – gra terenowa 2012-10-30 11:54
    II miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie: Sonia Pomykala, Michał Baciński i Patryk Suchodolski z III E oraz Jakub Lisowski z II G.
    Gratulujemy!
    Olimpiada j. angielskiego 2012-10-30 11:23
    Etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się 19 listopada br. o godz. 8:45 w świetlicy szkolnej.
    Konkurs j. angielskiego 2012-10-30 11:03
    Szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego odbędzie się 9 listopada o godz 8:00 w świetlicy szkolnej.
    Dyktando 2012 2012-10-26 21:19
    Mateusz Umiński z klasy II A zajął 13 miejsce w Polsce w internetowej wersji „Dyktando 2012” W tegorocznej edycji dyktanda uczestniczył 10 tysięcy osób.
    Serdecznie gratulujemy!
    Rozstrzygnięcie konkursu j. niemieckiego 2012-10-29 12:29
    Zwycięzcą I Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego im. T. M. KĂĽblera - wybitnego pedagoga, przyjaciela młodzieży i twórcy największych sukcesów olimpijskich - została Anna Sowada - uczennica klasy III J.
    Wyróżnienie otrzymała Bianca Dudek - uczennica klasy IID.
    Nowy plan lekcji 2012-10-23
    Plan lekcji obowiązujący od 22.10.2012.
    Od środy drobne zmiany w planie!
    Kółko informatyczne 2012-10-22
    W związku ze zmiana planu lekcji czwartkowe zajęcia kółka informatycznego odbywać się będą w piątki na lekcji pierwszej.
    Zajęcia z etyki 2012-11-26 21:19
    Od 22.10.2012 zajęcia z etyki z panem Marcinem Szymańskim będą odbywać się w piatki na pierwszej lekcji w sali 222
    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej 2012-11-26 21:19
    Wszystkich licealistów zainteresowanych psychologią serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Magazyn „Charaktery” Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Uczestnictwo w turniejowej rywalizacji jest znakomitą okazją do rozwinięcia swoich zainteresowań i poszerzenia wiedzy psychologicznej – a ta z pewnością przyda sie nie tylko uczniom, którzy swe dalsze plany wiążą z tą dyscypliną nauki. Dla zwycięzców przewidziano stypendia naukowe oraz cenne nagrody książkowe.
    Zgłoszenia przyjmują: psycholog szkolny Joanna Meres-Soblik oraz pedagog Adam Konopnicki.
    Olimpiada Informatyczna 2012-11-26 21:19
    W dniu 15 pałşdziernika 2012 r. rozpoczął się pierwszy etap XX Olimpiady Informatycznej. W tym roku do rozwiązania są następujące zadania:

    [ » Cennik ] [ » Gobeliny ] [ » Multidrink ] [ » Taksówki ] [ » Usuwanka ].

    Pierwszy etap potrwa do dnia 12 listopada 2012 r.
    Szczegółowe informacje można znalełşć na stronie [ » Olimpiady Informatycznej ].

    PCK i Ratownictwo 2012/2013 2012-11-26 21:19
    W dniu 18.10.2012 (czwartek), na dużej przerwie w sali 06 odbędzie się zebranie organizacyjno-informacyjne tematami którego będą następujące kwestie:
    • wybór i program działania SK P C K,
    • ustalenie terminu spotkań koła drużyn ratowniczych,
    • informacja o kursach pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez instruktorów HGR Opole.
    Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych wolontariatem i pierwszą pomocą przedmedyczną .Uczniów LO 2 i PG 10, a zwłaszcza klasowych instruktorów PPP z klas 1 LO i 3 PG oraz potencjalnych z klas 2 LO i 2 PG.
    Opiekun SK PCK - Katarzyna Pawliszyn.
    Opiekun SGR - Tomasz Rogoziewicz.
    Olimpiada j. hiszpańskiego 2012-11-26 21:19
    III Olimpiada Języka Hiszpańskiego 2012/12 po raz pierwszy w Dwójce!!!.
    I etap olimpiady (szkolny) odbędzie się 15 listopada 2012 r. Zawody I stopnia polegają na napisaniu przez uczniów testu sprawdzającego znajomość materiału językowego na poziomie A2/B1, w formie elektronicznej. Znajomość materiału językowego testu nie wykracza poza zakres wskazany w programach nauczania języka hiszpańskiego w szkołach ponadgimnazjalnych. Szczegółowe informacje u o. Jacka Drabika.
    Obóz narciarski! 2012-11-26 21:19
    Zapraszamy uczniów PLO II do udziału w wyjełşdzie narciarsko-snowboardowym "Białka Tatrzańska 2013".

    Termin: 08.01. - 11.01.2013r.
    Zakwaterowanie: DW "U Kubusia" [ » www.ukubusia.bialkatatrzanska.com . ]
    Koszt: 300 zł (nocleg, wyżywienie, przejazd) + wyciągi narciarskie ok. 50-70 zł / dzień

    Zapisy już trwają!!! Więcej informacji udzielają nauczyciele WF (M.Pająk, B.Kaniuka, A.Malik)
    Nakręcili nagrodę... 2012-11-26 21:19
    II miejsce w kraju w Ogólnopolskim konkursie filmowym „Nakręć się na zdrowie” w kategorii reportaż zdobyła drużyna w składzie: Magdalena łakomy, Bianca Piechotta, Kasia Podstolak, Kasia Rosińska, Martyna Szlachciuk, Aneta Wilczyńska, Kamil Bronek, Alex Dulak, Mariusz Matczak i Rafał Ziewiecki z klasy II A. W nagrodę cała drużyna pod koniec pałşdziernika wyjedzie do Warszawy.
    Gratulujemy!
    Sukces literacki 2012-11-26 21:19
    ď»
    Wojciech Ledwig z klasy I D zdobył I miejsce w Konkursie Literackim na opowiadanie fantastyczne zorganizowanym pod patronatem opolskiego Klubu Fantastyki Fenix.
    Gratulujemy!
    Kółko teatralne 2012-11-26 21:19
    ď»
    Zapraszam wszystkich chętnych utalentowanych artystycznie na kółko teatralne w języku francuskim (m.in. przygotowanie programu na wyjazd do Blois). Zajęcia odbywają się w środy o godz. 15:00 w świetlicy.
    G. Wąsowicz (s. 218)
    Olimpiada j. niemieckiego 2012-11-26 21:19
    ď»
    Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów liceum do udziału w eliminacjach szkolnych 36. Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się 9 listopada 2012 r., o godz. 10:00 w łšwietlicy szkolnej. Czas trwania eliminacji 90 min. Więcej informacji na stronie http://www.wsjo.pl/ojn/
    Zgłoszenia przyjmują nauczyciele j. niemieckiego.
    Zostań wolontariuszem! 2012-11-26 21:19
    Zostań wolontariuszem szlachetnej paczki!
    SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA.
    Od 11 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł. Więcej [ » w załączniku. ]
    Badanie wyników nauczania w klasach trzecich LO 2012-11-26 21:19
    W środę, 3 pałşdziernika na 1 i 2 lekcji odbędzie się badanie wyników z języka polskiego dla klas trzecich PLOII.
    Wszyscy uczniowie klas maturalnych przychodzą do szkoły na godzinę 8:00! Badanie wyników będzie przeprowadzone w następujących salach:
    Sale [ » w załączniku. ]
    Mistrzynie ortofrafii! 2012-11-26 21:19
    Wyłoniliśmy Mistrzynie Niemieckiej Ortografii naszego liceum! Bianca Dudek 2D, Katarzyna Jakubowska 2B, Marta Gomolla 1B, Isabela Przywara 1B oraz Anna Sowada 3J, będą reprezentować nasze liceum na III Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego, które odbędzie się 16.10.2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Walcach.
    Serdecznie gratulujemy!
    Rzym i Florencja 2012-11-26 21:19
    Spotkanie uczniów w sprawie wyjazdu do Rzymu i Florencji w dniach 21-26.10. br. odbędzie się w czwartek 27.09, na 9 lekcji w sali nr 5.

    Obecność obowiązkowa

    Warsztaty radiowe i prasowe 2012-11-26 21:19
    Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu po raz kolejny organizuje bezpłatne warsztaty prasowe i radiowe. Zainteresowane osoby zapraszam do 27 września.
    Ewa Michalska - szkolny doradca zawodowy
    Olimpiada matematyczna 2012-11-26 21:19
    Olimpiada
    Logiczno-Matematyczna
    2012-2013

    • I etap – rozwiązywanie zadań testowych na stronie internetowej olimpiady w terminie 01.10.2012 - 11.11.2012 włącznie
    • II etap – Finał Olimpiady, który odbędzie się 06.03.2013.

    Rozwiązanie zestawu finałowego na stronie internetowej olimpiady pod nadzorem opiekuna finału wskazanego przez dyrektora szkoły macierzystej finalisty w szkolnej pracowni komputerowej.

    Na stronie olimpiady [ » http://olimpiadamatematyczna.pl ] uczestnicy od 03.09.2012 do końca trwania olimpiady mogą zapoznać się z przykładowymi zestawami zadań.

    Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Jolanty Guzik (sala 107).

    Konkurs j. niemieckiego 2012-11-26 21:19
    I szkolny konkurs języka niemieckiego im. T. M. KĂĽblera

    Zapraszamy do udziału w I Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego im. T. M. KĂĽblera o Puchar Dyrektora Szkoły. Konkurs odbędzie się 19 pałşdziernika (piątek) w świetlicy szkolnej w godzinach 8:00-9:30 Zapisy u nauczycieli języka niemieckiego.
    Wymiany uczniów 2012-11-26 21:19
    ZAPROSZENIE
    do udziału w wymianach szkolnych
    z uczniami
    Max-Planck-Schule z Kiel - Kilonia oraz
    Karl-Ziegler-Schule – Mülheim an der Ruhr

    Jeśli chcesz:
    • poznać ciekawych rówieśników z Niemiec
    • gościć jednego z nich w swoim domu, a podczas rewizyty skorzystać z jego gościnności
    • sprawdzić w rozmowach swoje umiejętności komunikowania się w j. obcym
    • zobaczyć jakie warunki do nauki mają Niemcy i jak wyglądają lekcje w ich szkole
    • przeżyć wiele niezapomnianych wrażeń
    Serdecznie zapraszamy Cię do udziału w wymianach szkolnych

    Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele j. niemieckiego.

    Zgłoszenia kierować do nauczycieli języka niemieckiego

    Plan lekcji: 17-20 września 2012 2012-11-26
    W dniach od 17 do 20 września 2012 r. będzie obowiązywał następujący
    plan lekcji: [ » plan dla uczniów ]   [ » plan dla nauczycieli ]
    W sobotę nastąpiły małe zmiany, proszę sprawdzić swój plan!
    Wyjazd do Głuchołaz 2012-11-26
    Wyjazd pierwszaków do Głuchołaz w dniu 17 września o godzinie 7:40 z parkingu - róg 1-go Maja i Duboisa (obok Biedronki).
    Wyjazd do Londynu 2012-11-26 21:19
    Uwaga! Wycieczka do Londynu

    Od 1 do 8.06.2013 odbędzie się szkolna wycieczka do Londynu i okolic dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum. Cena 1490 zł obejmuje m.in. 5 noclegów u rodzin, zwiedzanie studia Warner Bros, gdzie kręcony był Harry Potter, oglądanie musicalu lub sztuki teatralnej oraz zwiedzanie parlamentu brytyjskiego. Szczegółowy program i deklaracja do pobrania na stronie ang.lo2.opole.pl.
    Wszelkich dodatkowych informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego: p. Marzena Szadzianiec (sala 08) oraz p. Beata Jaros (sala 07).
    Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

    Babson College 2012-11-26 21:19
    Uwaga maturzyści!

    Babson College - jedna z najlepszych prywatnych uczelni wyższych na świecie, usytuowana w pobliżu Bostonu w stanie Massachusetts prowadzi nabór do programu The Kronospan Babson Scholarship.

    Twórcy programu poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych osób, które chcą skorzystać z szansy otrzymania czteroletniego stypendium w wysokości 250 000 USD. Warunkiem niezbędnym do aplikowania jest pozytywny wynik egzaminu SAT lub ACT (wraz z częścią pisemną), a także jeden z certyfikatów z języka angielskiego: TOEFL lub IELTS.

    Szczegółowe informacje dotyczące wymogów rekrutacyjnych można znalełşć u doradcy zawodowego (pok.110) lub na stronach www.babson.edu/ugrad i www.facebook.com/kronospanbabsonscholarship

    Informacje nauczycieli j. niemieckiego 2012-11-26 21:19
    Szkolny etap dyktanda języka niemieckiego dla uczniów liceum odbędzie się 25. 09.2012 r. (wtorek) o godz. 15:00 w sali 201. Zapisy u nauczycieli j. niemieckiego.

    ITN z j. niemieckiego odbywa się we wtorki o godz. 15:00 w sali 201. Zapraszamy uczniów mających przyznany ITN na ten rok szkolny oraz wszystkich zainteresowanych przygotowaniem do konkursów i olimpiady j. niemieckiego.

    Zajęcia z literatury niemieckiej z panią Grit Gamlin odbędą się 3.10.2012 r. o godz. 15:00 w sali 201.
    Badanie wyników nauczania z matematyki 2012-11-26 21:19
    W środę 12.09 br. wszyscy uczniowie klas pierwszych LO i PG przychodzą na godzinę 8:00. Na 1 i 2 lekcji odbędzie się badanie wyników nauczania z matematyki.
    [ » Rozkład sal: ] Rozkład sal będzie także wywieszony na drzwiach pokoju nauczycielskiego.
    Koło zainteresowań dla klas pierwszych 2012-11-26 21:19
    Koło zainteresowań z informatyki dla uczniów klas pierwszych, o tematyce poświęconej algorytmice i programowaniu komputerów, odbywać się będzie w każdy czwartek na lekcji siódmej w sali komputerowej 114.
    Fakultety dla klas pierwszych 2012-11-26 21:19
    Spotkania z rodzicami 2012-11-26 21:19
    W środę 12 września br. odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami.

    Rodzice uczniów klas pierwszych spotykają się o godzinie 16:00 z dyrektorem szkoły na dolnej sali gimnastycznej. Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.

    Rodzice uczniów klas drugich spotykają się o godzinie 17:00 z wychowawcami w wyznaczonych salach.

    Rodzice uczniów klas trzecich spotykają się o godzinie 17:00 z dyrektorem szkoły na dolnej sali gimnastycznej. Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
    CĂ´te d'Azur 2012-11-26 21:19
    ď»
    Spotkanie dotyczące wyjazdu na Lazurowe Wybrzeże, odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 16:30 w sali 207.
    UWAGA LICEALIłšCI! Jest jeszcze 5 wolnych miejsc!
    Lokalna akademia CISCO 2012-11-26 21:19
    Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów LO i gimnazjum na kurs CISCO IT Essentials. Spotkanie organizacyjne w środę 12 września o godzinie 15:00 w sali 116.
    Serdecznie zapraszam
    K. ł»yta
    Stypendia 2012-11-26 21:19
    ď»
    Stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie za II sem. 2011/2012 do odbioru w księgowości.
    ITN z języka niemieckiego 2012-11-26 21:19
    Pierwsze spotkanie uczniów mających ITN z j. niemieckiego odbędzie się 04.09.2012 r. (wtorek) w sali 201. Obecność obowiązkowa.
    Sonia Wacław
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-11-26 21:19
    ď»
    W poniedziałek 3 września o godzinie 8:00 msza święta w kościele oo. Jezuitów.

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły.
    Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach. Po spotkaniach odbędą się zajęcia lekcyjne.
    Spotkania z wychowawcami klas pierwszych:
    KlasaWychowawcaSala
    AGrzegorz Korbaś201
    BBeata Kołodziej129
    CEwa Mehlich104
    DBeata Sokół109
    EMaria Romanowska106
    FMagdalena Wolna-Rumin117
    GKrystyna Ozon204
    HJolanta Guzik107
    IEwa łucyszyn4
    SPatryk Fogel219
    Spotkania z wychowawcami klas drugich:
    KlasaWychowawcaSala
    APrzemysław Jędrychowski202
    BMałgorzata Wilczek222
    CCelina Tomaszewska16
    DJulita Kiełbasa17
    EMarzena Zaremba6
    FAleksandra Kruczek102
    GEwa Garbaj-Kmieć105
    HBarbara Rajcic06
    IAnna Mamok214
    Spotkania z wychowawcami klas trzecich:
    KlasaWychowawcaSala
    AKrzysztof Sobków209
    BAlicja Zaczek7
    CJustyna Grzywa217
    DBarbara Kaniuka2
    EGrażyna Buńkowska5
    FDorota Bacławska216
    GBeata Jaros07
    HJoanna Toll206
    IBeata Piecuch15
    JJoanna Nazarkiewicz221

    Podział godzin obowiązujący wszystkie klasy w dniu 3 września:

    Lekcja 3: 10:00-10:55 - spotkanie z wychowawcą w wyznaczonej sali
    Lekcja 4: 11:00-11:25 - wg podziału godzin
    Lekcja 5: 11:30-11:55 - wg podziału godzin
    Lekcja 6: 12:00-12:25 - wg podziału godzin
    Lekcja 7: 12:30-12:55 - wg podziału godzin

    Zajęcia z języka rosyjskiego 2012-11-26 21:19
    ПРИГЛАШАЮ
    на занятия по русскому языку.
    Zajęcia odbywać się będą w sali nr 2 o godz. 15:00 w dwóch grupach:
    grupa niezaawansowana - poniedziałek
    grupa zaawansowana - wtorek.
    Pierwsze zajęcia już 10 i 11 września.
    E. Sławińska
    Lista podręczników dla klas pierwszych LO 2012-11-26 21:19
    [ » Lista podręczników dla uczniów klasy pierwszej liceum w roku szkolnym 2012/2013 ]

    UWAGA!
    Kiermasz podręczników odbędzie się w dniach od 4 września do 7 września 2012 r.