PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 

Archiwum aktualności - rok szkolny 2011/2012Uczeń Dwójki Mistrzem Europy!

Z radością informujemy, że Oliver Siekierka uczeń klasy 2a, został Indywidualnym Mistrzem Europy w Kyokushin Karate! Zawody odbywały się w dniach 11-12 maja br. w hiszpańskiej Saragossie. Oliver zdeklasował swoich rywali w konkurencji kata.
Serdecznie gratulujemy!!W dniu 12.05. drużyna w składzie: Oskar Waszkiewicz - kapitan, Agnieszka Radziszewska, Kasia Niemczyk, Ola Niemczyk i Kamila Kossakowska, zajęła 1 miejsce w etapie wojewódzkim Mistrzostw w Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK SPG. Drużyna będzie reprezentowała województwo opolskie w zawodach ogólnopolskich.
Gratulujemy z całego serca.Czerwcowe dni w Brukseli

Drużyna z klasy II H w składzie: Dominika Dudek, Nikola Janczak, Karolina Jochym, Daria Joszko, Julia Tabisz, Marta Woszczak, Paweł Jusciński, Przemek Juścinski, Paweł Kołek i Paweł Szlachetko okazała się lepsza w mającej miejsce 10 maja 2012 r. dogrywce i zwyciężyła w zmaganiach euroquizu wiedzy o UE. Zwycięzcy w czerwcu na kilka dni pojadą do Brukseli.
Gratulujemy!!Ostatni dzień tygodnia jest pod znakiem WOSu, który to maturzyći będą zdawać od godz. 900 na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a od godz. 1400 pałeczkę pierwszeństwa przejmie fizyka - na poziomie podstawowym i rozszerzonym.Wtorek to dzień z Królową nauk - matematyką. Egzamin maturalny na poziomie podstawowym rozpoczyna się o godz. 900. Matematyka króluje również w środę - od godz. 900 maturzyści będą zdawali egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
Czwartek stoi pod znakiem języka angielskiego. O godz. 900 maturzyści będą zmagać się z egzaminem na poziomie podstawowym, a po południu (tj. 1400) na poziomie rozszerzonym.Natalia Rega z klasy III C uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie na Wypracowanie w Języku Francuskim - AMOPA 2012 w kategorii klasy maturalne - kraje niefrankofońskie.
Serdecznie gratulujemy!!Katarzyna Matuszek z klasy III E bierze udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
Gratulujemy!W samo południe 10 maja 2012 - wielka dogrywka

Drużyna z klasy II H w składzie Dominika Dudek, Nikola Janczak, Karolina Jochym, Daria Joszko, Julia Tabisz, Marta Woszczak, Paweł Juściński, Przemek Juściński, Paweł Kołek i Paweł Szlachetko weĽmie udział w dogrywce, która wyłoni zwycięzców Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i regionach partnerskich współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Stawką jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli.
Niech moc będzie z Wami!Drodzy maturzyści

Trzymamy za Was kciuki na poniedziałkowym egzaminie z języka polskiego (poziom rozszerzony - godz. 900) i historii muzyki (poziom podstawowy i rozszerzony) - godz. 1400.Najlepsi w województwie - nagrodą tydzień nad morzem.

Magdalena Komorowska i Robert Piechaczek z III H oraz Agata Filipowicz i Marta Mochniak z II A wygrali eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Uczniowie "Dwójki" będą reprezentowali Opolszczyznę na zawodach centralnych w Gdańsku.
Gratulujemy!Do finału Wojewódzkiego Konkursu "Opolskie - Tutaj zostaję" zakwalifikowali się Grzegorz Sendal, Maciej Waśniowski z klasy II A, Paulina Magosz z klasy II B, Paweł Bogdanik, Michał Burdziąg i Patryk Wacławczyk z klasy I G. Zawody finałowe odbędą sę 15 maja 2012 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.
Serdecznie gratulujemy!Maturzyści - przypominamy!

Już w piątek 04.05 odbędzie się pierwszy w tym roku egzamin maturalny. Już o godz. 900 rozpocznie się egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym). Pamiętajcie by przyjść odpowiednio wcześniej!
Trzymamy kciuki!Uwaga gimnazjaliści - uczniowie klas III

W poniedziałek, 30 kwietnia 2012 roku, odbędzie się sprawdzian uzdolnień językowych osób zainteresowanych klasą dwujęzyczną.
Od 25 kwietnia można oglądać wystawę z pleneru włoskiego w Ratuszu, na pierwszym piętrze. Ponadto 30 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż fotografii z Tygodnia Wielkiego w Taranto, który odbedzie sie w Herbaciarni Jasminum.
SAF, Katarzyna ZającRATOWNICTWO I PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 28.04.br po raz 20-ty odbyły się Rejonowe Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK SPG. Nasza reprezentacja w składzie: Oskar Waszkiewicz - kapitan, Natalia Zasina, Kasia Niemczyk, Ola Niemczyk i Kamila Kossakowska, zajęła 1 miejsce. Tym samym drużyna przeszła do etapu okręgowego (województwo opolskie), który odbędzie się 12.05 w godz.przedpołudniowych w parku osiedlowym na ZWM-ie.Serdecznie gratulujemy drużynie i trzymamy kciuki !!!
T.Rogoziewicz-opiekun SGR.Znamy już wyniki polsko - ukraińskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko". Marek Mika z klasy III E zdobył 105 pkt i uzyskał tytuł KAON, natomiast Michal Stroka z klasy III E z 77,5 pkt uzyskał tytuł TAON.
Gratulujemy!Zakończyły się rozgrywki amatorskiej LIGI SKS w siatkówkę chłopców. Po 2 turniejach eliminacyjnych do Finału awansowały szkoły: PLO V, Zespół Szkół Elektrycznych i PLO II. Nasza reprezentacja wywalczyła srebrne medale, wygrywając z V 2:0 i przegrywając z Elektrykiem 0:2. Zwyciężył ZSEl, a 3 miejsce zajęło PLO V. Nagrodę indywidualną otrzymał Andrzej Knapiak. W drużynie wystąpili: Kamil Kondraszuk z 3f, Marcin Ochman z 3a, Andrzej Knapiak z 3a, Filip Bogdziun z 3a, Jakub Gnyszka z 3g, Michał Blaszczyk z 2c, Rafał Ziewiecki z 1i, Wojciech Pożoga z 2g, Piotr Derda z 2a, Patryk Suchodolski z 2e. Opiekunem zespołu jest Małgorzata Franek.
Gratulujemy!Pierwszy etap V SZKOLNYCH IGRZYSK FOTOGRAFICZNYCH zakończony

Podsumowanie pierwszego etapu igrzysk można zobaczyć na strone SAF
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ KONKURSOWYCH

Serdeczne gratulacje, opiekun SAF, Katrzyna ZającOlimpijskie podsumowanie tygodnia


W dniu 21 kwietnia 2012 r. z Warszawy, z XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego do "Dwójki" wraca 2 Laureatów: Iwo Garstecki z klasy III h i Paweł Juściński z klasy II H oraz 3 Finalistów: Karolina Kulińska z klasy III I, Agnieszka Słowik z klasy II F oraz Przemek Juściński z klasy II H. Sukces ten owocuje bonusem 100% punktów na maturze z języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy!

Również 21 kwietnia w Warszawie o laury olimpijskie walczyła Gosia Soppa z klasy III H. Gosia została Finalistką XIX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. To już trzeci sukces Gosi w tym roku!
Gorąco gratulujemy!

Być uczennicą klasy pierwszej i posiadać indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego! 21 kwietnia także w Warszawie trwały zmagania w X Misyjnej Olimpiadzie Wiedzy o Afryce. Finalistkami zostały Weronika Jaworowska z klasy II F oraz Agnieszka Maćków z klasy I F. Nagrodą dla dziewczyn są indeksy na każdy wybrany kierunek Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Gratulujemy!

Kolejną 100-procentową maturzystką tego weekendu jest Karolina Prus z klasy IIId, która będąc finalistką XLI Olimpiady Biologicznej uzyskała 100% punktów na maturze pisemnej z biologii.
Gratulujemy!Matura z poskiego dopiero 4 maja, a uczniowie Dwójki mają już trzy 100!

Karolina Kulińska z III I oraz Iwo Garstecki z III H dołączyli do grona szczęśliwych, którzy w piątek 4 maja 2012 roku nie muszą się martwić o wynik maturalny.
Sukces odniesiony na Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego owocuje zwolnieniem z tej części matur i przynosi na świadectwie maturalnym wynik 100%. W ubiegłym roku na podobny sukces zapracował sobie Adam Banach z klasy B. Adam będąc jeszcze uczniem klasy II mógł się cieszyc perspektywą zwolnienia z matur. Dla całej trójki to będzie długi majowy weekend.
Serdeczne gratulacje!Aż Troje uczniów z "Dwójki" w ścisłym finale!

Agnieszka Słowik z klasy II F, Paweł Juściński z klasy II H oraz Iwo Garstecki z klasy III H zawkalifikowali się do ścisłego finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Od 26 kwietnia w Konstancinie pod Warszawą trwają zmagania olimpijskie. Po częsci pisemnej aż troje naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do części ustnej olimpiady. Agnieszka, Paweł i Iwo znaleĽli się wśród Najlepszych i 30 kwietnia będą egzaminowani przez komisję.
Już teraz serdecznie Wam gratulujemy!!!Maria Gaj uczennica klasy I F jako jedna z dziesięciu tegorocznych laureatów konkursu stypendialnego BAS otrzymała prestiżowe stypendium do prywatnej szkoły Adcote School for Girls w Anglii, w której dwuletni program nauki zakończy brytyjską maturą A levels.
Serdeczne gratulacje!Paweł Kotyś z klasy 3g został finalistą VII Olimpiady Przedsiębiorczości.
Serdeczne gratulacje!Justyna Gruchot z klasy II G zakwalifikowała się do zawodów okregowych Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję". Konkurs odbędzie się 8 maja 2012 roku w Prószkowie.
Serdecznie gratulujemy!Marta Delinowska z klasy II C, Katarzyna Niemczyk i Magdalena Walczak z klasy II F oraz Dominika Jakuszewska z klasy I C zostały Laureatami międzynarodowego konkursu języka francuskiego organizowanego przez Association Val de Loire-Pologne.
Praca Marty Tarsy z klasy I I C została wyróżniona w tymże konkursie.
W nagrodę laureaci konkursu w lipcu 2012 roku spędzą 2 tygodnie we Francji.
Serdeczne gratulacje!Zostało kilka wolnych miejsc na kurs CISCO IT Essentials. Zainteresowanych (licealistów i gimnazjalistów) serdecznie zapraszam do sali 116.
K. ŻytaDrużyna Roztańczone Wombaty w składzie Marek Mika z klasy IIIe, Weronika Czyż i Marek Lotzwi z klasy IIIf zajęła III miejsce w Czwartych Otwartych Mistrzostwach Opola w Programowaniu Zespołowym organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe TeamBit działające na wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.
Serdecznie gratulujemy!Piotr Pezdek z klasy III G zajął VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Olimpijskiej "Od Aten do Londynu".
Gratulujemy!W dniu 20 kwietnia (piątek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 6 odbędzie się konkurs Oxford Plus z j. angielskiego.V Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH rozstrzygnięta!

Marek Mika z klasy III E uzyskując 99% rozwiązywalności testu z fizyki został Laureatem V Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii Fizyka.

Aleksandra Grzelak i Marek Mika z klasy III E zostali Laureatami V Ollimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii Matematyka.

Tym samym Ola i Marek dołączyli do grona kilkunastu uczniów klas trzecich z "Dwójki", którzy jeszcze przed maturą zapewnili sobie indeksy najlepszych uczelni w kraju.
Gorąco gratulujemy!Magdalena Dziurzyńska z klasy 2B zdobyła III miejsce w kraju w superfinale konkursu językowego (język angielski) "Pokaż nam język" organizowanego przez WSB w Gdańsku.
Gratulacje!Znamy już wyniki XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Matematyka bez granic" - Region Dolnośląsko - Opolski. Wśród 5 najlepszych drużyn aż 3 są z "Dwójki". Wśród najlepszych znaleĽli się uczniowie klasy I E (matematyczno-informatycznej), I D (biologiczno-chemicznej) i I A (matematyczno-fizycznej).
Gratulujemy!II-gi Szkolny Turniej Chemiczny odbędzie się
13 kwietnia 2012 roku
na piątej i szóstej lekcji (godzina 11:45 - 12:45) w świetlicy.
Zbiórka uczestników o godzinie 11:30. Proszę przynieść przybory do pisania i kalkulator.
Serdecznie zapraszamy
Nauczyciele chemiiDo zawodów okręgowych Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję" zakwalifikowali się: Nikola Lustig z klasy II F, Justyna Gruchot z klasy II G oraz Stefania Jaxy z klasy I B.
Zawody odbędą się 18 kwietnia 2012 r. w MDK.
Gratulujemy!Ewa Trzebuniak z klasy II A zakwalifikowała się do Finału Konkurs "Przez ocean czasu…" zorganizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 kwietnia 2012 roku w Sosnowcu.
Gratulujemy!Zapraszamy młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie
"Wielka Brytania i Stany Zjednoczone"

Konkurs składa się z dwóch etapów, części pisemnej i ustnej. Część pisemna ma formę testu wyboru sprawdzającego znajomość kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Do części ustnej przechodzą uczestnicy części pisemnej, którzy otrzymali najlepsze wyniki. Uczniowie, którzy przejdą do części ustnej muszą przedstawić przygotowane przez siebie krótkie prezentacje na wybrany temat (do 5 minut)i odpowiedzą na pytania komisji związane z tematem prezentacji. Tematy prezentacji dotyczą kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

TEMATYKA w części pisemnej i ustnej:

THE UNITED KINGDOM
 1. Who are the British?
 2. England, Wales, Scotland, Northern Ireland
 3. The political system in the UK
 4. Education in Britain
 5. Celebrating in Britain-Holidays
 6. London
 7. Food and drink
 8. Sport
 9. The famous sandwich
 10. Pubs
 11. Shopping-Harrods
 12. Popular music groups
 13. The media
 14. The Royal Family
 15. Famous places, landmarks and Institutions- Oxford, Cambridge, Stonhenge
THE UNITED STATES OF AMERICA
 1. The political system in the USA
 2. The most famous American Presidents
 3. The Amish
 4. The Pilgrim fathers
 5. Living in the USA
 6. The Melting Pot
 7. Beautiful places to visit: Washington DC, New York, San Francisco and Los Angeles- the City of Dreams
 8. Eating and drinking the American way
 9. The American Land and people
 10. Music from America
 11. American Symbols
 12. Holidays
 13. Education in the USA

Literatura:
"Spotlight on Britain"- SusanShereen, Jonathan Seath, Gillian White- Oxford
"An A to Z of British Life"-Adrian Room
"English repetytorium tematyczno-leksykalne dla młodzieży szkolnej- Małgorzta Cieślak- PWN
"Britain"-James O'Driscoll- Oxford
'United Kingdom AT a Glance"- Roman Ociepa
"The English Speaking World" La Spiga Languages

Pisemny etap konkursu odbędzie się 16 kwietnia na 3 godzinie lekcyjnej. Chętnych prosimy o zebranie się pod pokojem nauczycielskim po 2 godzinie lekcyjnej. Etap ustny 23 kwietnia. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody!W najbliższy czwartek (12.04) zajęcia z matematyki z Marcinem Wesołowskim prowadzone na UO nie odbędą się.UWAGA MATURZYŚCI
Do 13 kwietnia 2012 roku należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone materiały.Karolina Kulińska z klasy III I została laureatką ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Karolina w nagrodę otrzymała indeks na UJ.
Gratulujemy!Od poniedziałku do środy (2-4 kwietnia) od godz. 12:30 do 13:30 w kościele Ojców Jezuitów odbywać się będą rekolekcje dla Licealistów.Weronika Jaworowska z klasy II F oraz Agnieszka Maćków z klasy I F zakwalifikowały się do zawodów centralnych Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce. Etap centralny rozpocznie się 18 kwietnia 2012 roku w Warszawie.
Gratulacje!W dniu 2 kwietnia 2012 r. we Wrocławiu drużyna w składzie: Natalia Czykieta z klasy II G, Mateusz Mizio z klasy III G i Jakub Lisowski z klasy I G zajęła II miejsce w zawodach regionalnych Konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości". Jedną z nagród jest wakacyjny obóz żeglarski na Mazurach.
Gratulujemy i troszkę tych Mazur zazdrościmy ;-)W XXV Olimpiadzie Języka Niemieckiego Bianca Dudek z klasy ID oraz Martina Brysch z klasy III J zajęły VI i XI miejsce w kraju.
Sukces Bianki i Martiny dedykujemy pamięci profesora Martina Küblera.Michał Różyczka z klasy I B zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Austrii. W nagrodę Michał pojedzie na wycieczkę do Wiednia.
Gratulujemy!Paweł Kotyś i Piotr Pezdek z klasy III G 25 marca 2012 roku Warszawie uzyskali tytuł Finalisty zawodów centralnych XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Serdeczne gratulacje!Mateusz Adamski z klasy IIA awansował do II etapu (finałowego) konkursu Algorytmion organizowanego na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Finał odbędzie się dnia 21 kwietnia 2012r. o godzinie 10.00 w Gliwicach.
Gratulujemy!Magdalena Dziużyńska z klasy II B zajęła I miejsce, a Mateusz Krzyśko z klasy I A - V miejsce w regionalnym etapie Konkursu "Pokaż nam Język" w kategorii język angielski. Magda będzie reprezentowała Opolszczyznę w superfinale konkursu, który odbędzie się 13 kwietnia w Gdańsku.
Serdecznie gratulujemy!!!Patrycja Glomb z klasy I A zajęła III miejsce w etapie regionalnym Konkursu "Pokaż nam Język" w kategorii język niemiecki.
Gratulujemy!Wśród 10 laureatów Wojewódzkiego Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego (kategoria j. niemiecki) aż 5 - to uczniowie "Dwójki". Na miejscu II uplasowała się Nikola Mocha z klasy III G, a miejsce III zajęła Anna Sowada z klasy II J.
Gratulacje!W dniu 27 marca br. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas. Dla rodziców uczniów klas trzecich będzie to ostatnie spotkanie!Małgorzata Soppa z klasy III H 24 marca 2012 r. w Ostrołęce uzyskała tytuł finalisty XIV Olimpiady Wiedzy o Prawie.
Serdecznie gratulujemy!!!Szkolny Konkurs Gramatyczny odbędzie się 30 marca br. (piatek) na 5-tej lekcji w świetlicy szkolnej. Wytypowane osoby z poszczególnych klas I i II serdecznie zapraszamy.Zapraszamy młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie "Wielka Brytania i Stany Zjednoczone".
Pisemny etap konkursu odbędzie się 2 kwietna na 3 godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej. Etap ustny 16 kwietnia.
Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody!Wyniki II etapu II Szkolnego Konkursu Biblijnego 2012
 1. Natalia Gordzielik IIId
 2. Joanna Skrzypczak IIIa
 3. Dominika Pezdek IIIi
 4. Karolina Aleksandrowicz IIId
 5. Kamila Choroba IIIb
 6. Mateusz Mizio IIIg
 7. Ewelina Grala IIIg
 8. Monika Wojtyńska IIIa
 9. Dominika Breguła IIIh
 10. Katarzyna Gwozdek IIIa
 11. Kamila Kollek IIIe
Finał konkursu odbędzie sie w środę 28 marca 2012 r. w świetlicy. Początek o godz. 10:35.Ola Grzelak zajęła II miejsce, a Marek Mika III miejsce w finale XVI Opolskiego Turnieju Informatycznego.
Serdecznie gratulujemy!Gimnazjalisto - Zadaj pytanie...

Uczniowie klas matematyczno-informatycznych przygotowali stronę, na której każdy gimnazjalista może zadać pytanie w sprawach związanych z profilem matematyczno-informatycznym oraz przebiegiem organizowanych przez nich Dni Otwartych.


[ Profil mat-inf ]
Drużyna w składzie: Marek Mika, Aleksandra Grzelak i Daria Kowol zajęła IV miejsce w finale II edycji Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych organizowanych przez Koło Naukowe Statystyki Matematycznej "Gauss" działające przy Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej.
Cieszymy się Waszym sukcesem!Drodzy gimnazjaliści!

Od wielu lat w pierwszym dniu wiosny gościmy uczniów klas trzecich wszystkich gimnazjów naszego województwa wraz z rodzicami i opiekunami. Również Was zapraszamy w tym dniu do zapoznania się ze szkołą oraz z ofertą kształcenia jaką przygotowaliśmy na rok szkolny 2012/13.

W środę, 21 marca, będziecie mogli spotkać się z nauczycielami i uczniami naszego liceum, porozmawiać o szkole, poznać jej klimat i specyfikę. Jak zawsze, przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, konkursów z nagrodami i niespodzianek. Zaproszenia oraz szczegółowe informacje zostały wysłane pocztą do Waszych szkół.

Zapraszamy na poszukiwanie nadchodzącej wiosny.
Jeżeli wagary - to tylko w II LO w Opolu!!!
Środa, 21 marca 2012 r., godziny od 10.00 do 14.00.
Pamiętaj! Pierwsze wiosenne kroki kieruj do II LO w Opolu, ul. Pułaskiego 3.

Zobacz plan "wagarów" [Otwórz dokument]
Dyrekcja, nauczyciele
oraz uczniowie II LO w OpoluWernisaż fotografii Carmine La Fratta - 21 marca 2012

Kawiarnia Pod Arkadami, godz. 17.00

Kliknij aby powiększyć

w nawiązaniu do partnerstwa "Dwójki" z Liceum Artystycznym w Taranto (Włochy)

Wszystkich pasjonatów fotografii, a także spragnionych klimatów włoskich, poznania ciekawej kultury oraz obrzędów religijnych Wielkiego Tygodnia w południowych Włoszech serdecznie zapraszamy.

Prezentowane fotografie można zobaczyć w galerii.
Aby zobaczyć duży plakat, kliknij.

SAF, Katarzyna ZającWykład i konkurs dla gimnazjalistów "Napoleon w sprawie polskiej"

Wykład odbędzie się w czasie Dnia Drzwi Otwartych o godzinie 12:30 w sali numer 14 (stoisko klasy dyplomatycznej H). Po wykładzie odbędzie się konkurs obejmujący informacje z wykładu oraz wiedzy pozaĽródłowej, a także z literatury. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają pierwszeństwo przy rekrutacji w przypadku otrzymania równej liczby punktów (patrz Zasady Rekrutacji Uczniów do PLO II pkt.11 ust.2).
Uczniowie klasy dyplomatycznej HZapraszamy reprezentacje uczniów z klas I i II na Szkolne Zawody I Pomocy Przedmedycznej w dniu 21 marca br. (Dzień Otwartych Drzwi). Klasy zgłaszają 4-osobowe drużyny do końca liutego w sali 06 w pana Rogoziewicza - nauczyciela PO.
Zapraszamy do zabawy i rywalizacji
Organizatorzy:
- Szkolna Grupa Ratownicza
- Szkolne Koło PCK.18 marca 2012 roku
w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbędzie się
V Koncert Charytatywny "Dwójka Dzieciom".

W związku z tym, organizatorzy koncertu uprzejmie proszą wszystkich ludzi Wielkiego Serca o dary w postaci obrazów malarskich lub grafik.
Zebrane dzieła będą licytowane podczas koncertu a dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel - pomoc w leczeniu uczennicy Naszej Szkoły.
Prace prosimy przekazywać do pań: Grażyny Buńkowskiej, Jolanty Toll, Joanny Nazarkiewicz bądĽ sekretariatu szkoły, do końca lutego 2012 r.

Strona koncertu: www.koncert.lo2.opole.plMateusz Nowicki z klasy IC i Michał Różyczka z klasy IB zakwalifikowali się do finału konkursu "Austria - kraj i mieszkańcy".
Serdeczne gratulacje!W dniu 8 marca odbyły się Mistrzostwa Opola SPG w pływaniu, oto sukcesy naszych uczniów:
Stafeta dziewcząt 8x50m stylem dowolnym w składzie:
Ewa Sokalska, Ewelina Rak, Kasia Niemczyk, Ola Niemczyk, Paulina Macioszek, Karolina Łagoda, Kasia Olszewska i Nikola Kobuszewska zdobyła złoty medal a sztafeta chłopców - IV miejsce.
W konkurencjach indywidualnych: 50 m stylem dowolnym - Ewelina Rak zdobyła srebrny medal, 50 m stylem grzbietowym - srebrny medal zdobyła Paulina Macioszek, a brązowy Ola Niemczyk. Wśród chłopców w konkurencji 50 m stylem grzbietowym srebrny medal zdobył Tomasz Bielka.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Opiekunką grupy była Barbara Rajcic.Paweł i Przemek Juścińscy z klasy IIh zajęli II miejsce w II Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy talentów 2012" w repertuarze francuskojęzycznym..
Serdeczne gratulacje!Konkurs chemiczny Alchemik

Zapraszamy uczniów Liceum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik" prowadzonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Konkurs odbedzie się dnia 13 marca 2012 (we wtorek) o godzinie 9:50 w sali 129 (świetlica). Czas trwania konkursu to 45 minut.
Życzymy powodzenia
Nauczyciele chemiiPierwsze miejsce w Polsce

Gosia Soppa z klasy III H zwyciężyła w VII edycji Olimpiady "Gwiezdny Krąg". By zająć I miejsce w kraju w olimpiadzie poświęconej wiedzy o Unii Europejskiej Gosia musiała pokonać 500 konkurentów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!Wygraj notebooka w konkursie "Stosunki międzynarodowe w praktyce".

Zapraszam do udziału w konkursie wojewódzkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów jest przedstawienie możliwości wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe w życiu zawodowym oraz możliwości podjęcia pracy w Polsce i za granicą. Konkurs polega na wykonaniu pracy w jednym wybranym wariancie artystycznym:film, opowiadanie, dowolna forma graficzna(rzeĽba, obraz, zdjęcie) i wysłaniu bądĽ dostarczeniu jej w terminie do 16 marca br. na adres organizatora konkursu.Więcej informnacji u doradcy zawodowego.Kamil Holek z klasy I H uzyskał wyróżnienie na szczeblu okręgowym Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej.
Serdeczne gratulacje!Do zawodów centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się aż 5 osób: Karolina Kulińska z klasy 3i, Agnieszka Słowik z klasy 2f, Iwo Garstecki z klasy 3h oraz Paweł Juściński i Przemysław Juściński z klasy 2h.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Olimpiada wiedzy Oxford Plus z języka angielskiego odbędzie się w dniu 20 kwietnia. Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zakupi książkę "Tajemnice starożytnych cywilizacji" w cenie 7 zł. Wpłaty będą przyjmować nauczyciele uczący w danej klasie do dnia 22 marca.Do II etapu Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową zakwalifikowali się Kasia Matuszek z klasy III E, Klaudia Henek z klasy III J, Daria Gramotka z klasy II H, Mateusz Mizio z klasy III G oraz Kamil Holek z klasy I H.
Serdeczne gratulacje!Do zawodów centralnych Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikował się Paweł Kotyś z klasy III G.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!Do zawodów centralnych Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowali się: w kategorii Fizyka Aleksandra Grzelak i Marek Mika z klasy III E. W kategorii Matematyka Karolina Łagoda z II E oraz Aleksandra Grzelak, Marek Mika, Arnold WoĽnica i Michał Smreczak z klasy III E.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!Marek Mika i Ola Grzelak z klasy 3e zakwalifikowali się do finału XVI Opolskiego Turnieju Informatycznego. Finał odbędzie się 19 marca o godz. 10:00 w siedzibie WODIiP.
Gratulacje!Do etapu okręgowego konkursu platycznego zakwalifikowali się:
 • Iwona Węgrzyn z klasy 3i
 • Marta Hetmańska z klasy 1g
 • Aleksandra Bodzioch z klasy 3d
 • Magdalena Walczak z klasy 2f
 • Oliver Siekierka z klasy 2a
Gratulujemy!Małgorzata Soppa z klasy IIIH zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Prawie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Do eliminacji ustnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się następujące osoby:
 • Iwo Garstecki
 • Malwina Widz
 • Paweł Juściński
 • Przemysław Juściński
 • Emilia Szewczyk
 • Maria Gaj
 • Dagmara Kłębek
 • Karilina Kulińska
 • Natalia Opacka
 • Agnieszka Słowik
Gratulujemy!Pamela Gnatowicz z klasy I I zakwalifikowała się do zawodów okręgowych Olimpiady "Myśl Jana Pawła II".
Gratulacje!Uwaga maturzyści zainteresowani dziennikarstwem, naukami politycznymi lub polityką społeczną!

Uniwersytet Warszawki, Uniwersytet Jagielloński oraz Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizują XI Konkurs Akademicki o Stypendium i Indeks im.Biskupa Jana Chrapka. Można wygrać indeks na UJ i UW oraz stypendium. Warunkiem udziału w konkursie jest mieszkanie w miejscowości do 20tys. mieszkańców, miesięczny dochód w rodzinie do 907zł brutto oraz dorobek dziennikarski i wysoka średnia ocen na semestr zimowy 2011/2012. Więcej informacji na stronie www.dzielo.pl, na stronach Instytutu Dziennikarstwa, Instytutu Nauk Politycznych i Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz na facebooku pod nazwą "Konkurs Akademicki o stypendium i indeks", a także u doradcy zawodowego.V SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE - 2012

Ogłaszam otwarcie V edycji fotoigrzysk w dwójce
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (czyli uczniów liceum i gimnazjum nr 10) oraz trzecioklasistów z pozostałych gimnazjów, którzy chcą kandydować do "dwójki"! Więcej na stronie kółka fotograficznego - SAF oraz pełny regulamin konkursu

Katrayzna Zając


Małgorzata Soppa z klasy IIIH zdobywając pierwsze miejsce na OpolszczyĽnie zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Nauczyciele języka niemieckiego przyjmują zgłoszenia do udziału w ogólnopolskim konkursie językowym "Pokaż nam język". Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu. Bliższe informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie www.pokaznamjezyk.pl.Wycieczka edukacyjna do Toskanii!

Zwiedzanie oraz plenery malarskie, fotograficzne, rysunkowe. Termin wycieczki - 11.04 -15.04.2012 r. Koszt: 750,00zł +40 euro (bilety wstępu do muzeów).
Program: Lukka, Piza, Florencja, region Chanti, Siena- zwiedzanie miast i miasteczek toskańskich, poznanie architektury, malarstwa, rzeĽby głównie renesansowej, Galeria Uffizi - dzieła m.in.Rubensa, Tycjana, Michała Anioła, Rembrandta, Caravaggia i innych.
Noclegi w hotelu-pokoje z łazienkami, śniadania i obiadokolacje z deserem.
Jeśli malujesz lub rysujesz, robisz artystyczne zdjęcia to wyjazd dla Ciebie, są również miejsca dla pozostałych uczniów.
Zapisy oraz więcej informacji u p.Grażyny Buńkowskiej.Powtórki w murach "Dwójki"

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum na dodatkowe, bezpłatne zajęcia z matematyki i fizyki, które pomogą powtórzyć materiał przed egzaminem gimnazjalnym. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli matematyki i fizyki naszego liceum. Zajęcia będą odbywały się w piątki w godzinach od 15:00 do 16:30 w II LO (Opole, ul. Pułaskiego 3).
Matematyka - świetlica (I piętro)
Fizyka - sala 214 (II piętro)
Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego br.ZAPROSZENIE
do udziału w wymianie szkolnej
z uczniami Max-Planck-Schule z Kiel - Kilonia (nad M. Bałtyckim)

Jeśli chcesz:
 • poznać ciekawych rówieśników z Niemiec
 • gościć jednego z nich w swoim domu
 • sprawdzić w rozmowach swoje umiejętności komunikowania się w j. obcym
 • odwiedzić w czerwcu 2012 r. Kilonię i zwiedzić Hamburg, Lubekę oraz pojechać nad Morze Północne
 • zobaczyć jakie warunki do nauki mają Niemcy i jak wyglądają lekcje w ich szkole
 • przeżyć wiele niezapomnianych wrażeń
Serdecznie zapraszamy Cię do udziału w wymianie, której pierwsza część odbędzie się w Opolu w dniach 19-26.04.2011 r. Planowany koszt 300 zł (wymiana będzie dofinansowana z organizacji Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży z Warszawy, a więc ostateczny koszt będzie mniejszy).
Szczegółowych informacji udzielają oraz zgłoszenia przyjmują nauczyciele j. niemieckiego.
Zajrzyj także na: stronę języka niemieckiego.W czwartek 8 marca b.r. o godz. 9:45 w sali 201 odbędzie się szkolny etap konkursu recytatorskiego w języku niemieckim. Zapraszamy.W wyniku współpracy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opole, opolskich szkół ponadgimnazjalnych i Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego, uruchomiony został cykl zajęć adresowanych do tegorocznych maturzystów zdających egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Udział w zajęciach jest bezpłatny. [więcej]II Szkolny Konkurs Biblijny

II etap konkursu odbędzie się we wtorek 13 marca 2012 o godz. 8.50 (2 lekcja) w sali 15. Test obejmuje pogłębioną wiedzę z Księgi Rodzaju.UWAGA - matura!

Absolwenci podwyższający wyniki maturalne mogą zgłaszać się do sekretariatu szkoły w celu weryfikacji danych w dniach 23-29 lutego.We wtorek 28 lutego 2012 roku w sali 09 o godzinie 8:15 odbędzie się konkurs języka angielskiego FOX.Do II etapu II Szkolnego Konkursu Biblijnego 2012 awansowali:
 • Natalia Gordzielik klasa IIId
 • Karolina Aleksandrowicz klasa IIId
 • Mateusz Mizio klasa IIIg
 • Kamila Choroba klasa IIIb
 • Dominika Pezdek klasa IIIi
 • Aleksandra KuĽmińska klasa IIIg
 • Joanna Skrzypczak klasa IIIa
 • Dominika Breguła klasa IIIh
 • Ewelina Grala klasa IIIg
 • Magdalena Komorowska klasa IIIh
 • Patrycja Wacławik klasa IIIc
 • Marcela Jankowska klasa IIIb
 • Magdalena Cichoń klasa IIIa
 • Justyna Litwinowicz klasa IIId
 • Monika Wojtyńska klasa IIIa
 • Katarzyna Gwozdek klasa IIIa
 • Kamila Kollek klasa IIIe
 • Adam Banach klasa IIIb
 • Anna Gawlita klasa IIIj
 • Paulina Niemczycka klasa IIIh
Gratulujemy przejścia do II etapu konkursu!!!W dniu 8.03.2012 r. (czwartek) o godz. 9:45 w sali 201 odbędą się szkolne eliminacje konkursu "Młodzież recytuje poezję" w j. niemieckim. Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do nauczycieli j. niemieckiego.14 lutego 2012 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej z okazji "Walentynek".
Uczniowie Liceum otrzymali Puchar Dyrektora ZSO Nr II za zajęcie I miejsca w kategoriach :
solo: wyróżnienie otrzymał Kuba Tracz z II i
mały zespół: przedstawiciele klasy 2D oraz wyróżnienie dla Marioli Janiszewskiej i Magdy Cichoń z kl. 3A
duża grupa: klasa 3D.
Zapraszamy do galerii zdjęć:W dniu 13.02.2012 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu angielsko-niemieckiego. Pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała Magda Komorowska z klasy IIIh. Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Oliwii Osiewacz z klasy IIj oraz Dawida Manna z klasy Ic.
Gratulujemy!Puchar tradycyjnie u nas!

I miejsce w XLV Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym o Puchar ZG Polskiego Towarzystwa Fizycznego zajęła drużyna w składzie: Ola Grzelak, Marek Mika z III E oraz Łukasz Olszanowski z III D.
Serdecznie gratulujemy!Martina Brysch z III J i Bianca Dudek z I D zakwalifikowały się do zawodów centralnych XXXV Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesówW dniu 8.03.2012 r. (czwartek) o godz. 9:45 w sali 201 odbędą się szkolne eliminacje konkursu "Młodzież recytuje poezję" w j. niemieckim. Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do nauczycieli j. niemieckiego.Paweł Kotyś i Piotr Pezdek z klasy 3G zakwalifikowali się do etapu centralnego XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Etap Centralny odbędzie się w dniach 24-25.03.2012r. w Jachrance k. Warszawy.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Istnieje możliwość wyjazdu pełnoletnich uczniów na obóz szkoleniowy dla młodzieży "EuroWeek-Szkoła Liderów". Długość pobytu-tydzień, odpłatność-399zł. Program obozu obejmuje 4 bloki pt : Praca, Kierowanie, Praca w grupie, Europa. Zajęcia w 70% prowadzone są w języku angielskim i prowadzą je szkoleniowcy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Dominikany ,Argentyny, Litwy, Indonezji, Ekwadoru, Wietnamu, Kenii, Turcji, Indii. Więcej informacji u doradcy zawodowego (pok.110).British Alumni Society od kilku lat rozwijające program stypendialny w Wielkiej Brytanii, informuje, że w 2012 r. oferuje uczniom pierwszych klas LO możliwość darmowej, dwuletniej nauki w renomowanych brytyjskich szkołach średnich i internatem. Więcej informacji u p. dyr. B. Jankowskiej.Wolontariat

Własnie ruszył konkurs na najlepszą gazetkę tematyczną "Wolontariat".
Teraz duzo zalezy od Was. Głosujcie na stronie [ www.npw.nowemedia.info ].
Naszą szkołę reprezentuje gazetka "DO MORE!".
Dziękujemy za oddane głosy.KONKURS na film w języku angielskim na bazie angielskiego dzieła literackiego (może to być własna interpretacja, przedstawienie losów jednego lub kilku bohaterów, parodia, twórcze rozwinięcie dowolnie wybranego motywu).

WYMAGANIA:
 • dowolna technika kręcenia
 • sprzęt: kamera lub telefon komórkowy
 • plik zapisany w formacie: wmv, avi, mp4, mpg
 • czas trwania: do 10 min, max 2GB
 • termin oddania prac na płycie CD/DVD: 15 marca 2012
Zgłoszenia do pani Marzeny Szadzianiec (s. 08).Ukazał się pierwszy numer w roku 2011/2012 gazetki szkolnej pt. "Bez tytułu"Agnieszka Machowicz /1e/ i Tomek Pryjda /2e/ awansowali do Finału Wojewódzkiego w tenisie stołowym w grze indywidualnej. W rozegranym 14.02.2012 r. półfinale zajęli 5-6 miejsce i wywalczyli udział w tych rozgrywkach. Opiekunem zawodników była Małgorzata Franek.
Gratulujemy!Reprezentacja "Dwójki" w piłce ręcznej chłopców wywalczyła srebrny medal mistrzostw Opola SPG . W meczu półfinałowym pokonała drużynę z "Mechaniczniaka" a w meczu finałowym po zaciętej walce uległa minimalnie reprezentacji ZSTiO która zdobyła złoty medal. Nasz zespół uzyskał prawo gry w zawodach wojewódzkich i 17.02. zagra w turnieju w Brzegu.
Srebrne medale zdobyli: Jakub GNYSZKA kl.3h, Filip BOGDZIUN kl.3a, Tomasz LAZIK kl.3a, Robert WARZECHA kl.3a, Arnold WO¬NICA kl.3e, Denis BUCHTA kl.3g, Piotr PEZDEK kl.3g, Szymon LABUS kl.2g, Łukasz OSZENDA kl.1i, Michał IDZIAK kl.1i, Rafał ZIEWIECKI kl.1i.
Opiekunem drużyny jest Barbara Kaniuka.10 lutego 2012 roku w "Okrąglaku" odbył się finał mistrzostw miasta Opola w piłce ręcznej dziewcząt SPG w którym wzięły udział reprezentacje następujących szkół: ZSO nr II, ZSZ nr 4, ZS. Ekonomicznych i LO nr V. Nasze dziewczyny w półfinale pokonały drużynę z LO nr V, a w finale drużynę z Ekonomika i zdobyły złoty medal. Najlepszą zawodniczką turnieju została Kamila Grzesik . Uzyskały także prawo gry w rozgrywkach wojewódzkich, gdzie odnosły kolejny sukces wygrywając w dniu 14.02.2012r. ćwierćfinał wojewódzki w Zawadzkiem. Pokonały tam zespoły z Brzegu, Wołczyna i Zawadzkiego.
Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Daria BARTOCHA kl.3b, Kamila GRZESIK kl.3i, Joanna KOŁOMYCKA kl. 3b, Agata JOKIEL kl.3b, Agata SUPROŃ kl. 3e, Martina BRYSCH kl. 3j, Kamila BARTOS kl.3I, Martyna HABER kl.2i, Zuzanna WRONA kl.2i, Agnieszka ANTONOWICZ kl.2g, Marta GROCHOWSKA kl. 2g, Marta HETMAŃSKA kl.1g, Anna BIEGANOWSKA kl.1g. Opiekunem drużyny jest Barbara KANIUKA.II Szkolny Konkurs Biblijny

I etap konkursu odbędzie się w czwartek 16 lutego 2012 o godz. 8:50 (2 lekcja) w świetlicy. Zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej zgłosiły swój udział u organizatora konkursu (o. Jacka Drabika SJ). Test obejmuje wiedzę z Ksiegi Rodzaju.W wojewódzkim etapie XLIV Małej Olimpiady Matematycznej "Dwójkę" będzie reprezentowała drużyna w składzie Aleksandra Grzelak, Marek Mika, Michał Smreczak i Michał Stroka z III E, Karolina Łagoda z II E oraz Martyna Mikoda z I E.
Gratulujemy!UWAGA MATURZYŚCI (i nie tylko)!!!

W dniu 15 lutego br.(środa) w godzinach 11:00-13:00 w naszej szkole odbędzie się "Dzień otwarty dla uczelni". W tym dniu przedstawiciele uczelni przyjadą specjalnie do nas , aby promować swoją ofertę edukacyjną. Swój udział zapowiedziały następujące uczelnie:
 • Politechnika Opolska
 • Politechnika Wrocławska
 • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 • Uniwersytet Opolski
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
 • Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
 • Centrum Nauki i Biznesu Żak (tu będą rozdawane arkusze maturalne)
Stoiska reklamowe uczelni będą się znajdowały na I piętrze naprzeciw sekretariatu oraz obok sal 114-117. "Dzień otwarty dla uczelni" to wyjątkowa okazja, aby u siebie w szkole zapoznać się z ofertami studiów licencjackich, inżynierskich czy magisterskich, zasadami rekrutacji i programem nauczania. To również unikalna szansa rozmowy z przedstawicielami uczelni. Masz wątpliwości i pytania odnośnie "studiowania", siatki godzin, zaliczania przedmiotów, egzaminów itp? PrzyjdĽ i zasięgnij informacji u Ľródeł! Pierwszoklasistów i drugoklasistów także zachęcam do zapoznania się z ofertami goszczonych przez nas uczelni.
Ewa MichalskaSzkolny Turniej Chemiczny

Zawody II Szkolnego Turnieju Chemicznego odbędą się 13.04.2012 roku. Godzina rozpoczęcia konkursu zostanie podana w póĽniejszym terminie. Zainteresowanych uczniów z klas I i II prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli chemii.
Termin zgłoszeń upływa 30.03.2012 roku.
Serdeczne zapraszamy
Nauczyciele chemii"Spokojnie to tylko matura!
Warsztaty dla maturzystów

Serdecznie zapraszamy naszych maturzystów do udziału w 4-godzinnych zajęciach warszatowych pod kątem obniżenia stresu przedmaturalnego oraz opanowania skutecznych metod przygotowywania się do egzaminu maturalnego.
Zajęcia prowadzą psycholog i pedagog szkolny:
mgr Joanna Meres-Soblik
mgr Natalia Skrocka
Szczegółowe informacje dla chętnych w gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego, p.223 i p. 224, II piętro.Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanym przez magazyn psychologiczny "Charaktery".
Bliższe informacje zamieszczone są w ostatnim numerze miesięcznika "Charaktery" - 01/2012 oraz na stronie internetowej www.charaktery.eu/turniej . Chętnych prosimy o kontakt z psychologiem szkolnym, p. 223/II piętro. Zgłoszenia do 20.02.2012.Uwaga niektórzy uczniowie klas trzecich!

Następujący uczniowie klas trzecich, którzy byli nieobecni podczas sesji zdjęciowej do tabla proszeni są we wtorek, na 3 lub 4 lekcji o zgłoszenie się do sali SAF (koło sali 09- PO ewentualnie do sali 114):
 1. Katarzyna Augustynowicz - kl. 3A
 2. Andrzej Knapiak - kl. 3A
 3. Joanna Stokłosa - kl. 3A
 4. Turowski Mikołaj - kl. 3A
 5. Maja Wiśniewska - kl. 3B
 6. Katarzyna Dmitruczuk - kl. 3C
 7. Hania Kurzyca - kl. 3C
 8. Marta Najbar - kl. 3C
 9. Angelika Pruchnicka - kl. 3C
 10. Marek Bocian - kl. 3D
 11. Łukasz Olszanowski - kl. 3D
 12. Kamila Kollek - kl. 3E
 13. Marek Mika - kl. 3E
 14. Adam Musiński - kl. 3E
 15. Kinga Urbańska - kl. 3E
 16. Magdalena Gryszpińska - kl. 3H
 17. Agata Karbowicz - kl. 3H
 18. Ada Siubiś - kl. 3H
 19. Marta Smoła - kl. 3H
Dziękujemy za przybycie.
SAF i Katarzyna ZającZakończyły się Mistrzostwa Opola w siatkówce chłopców. W ubiegły czwartek PLO II było gospodarzem turnieju finałowego i nasza drużyna po dramatycznej walce uległa siatkarzom PLO VI w tie-breaku 15:17 zdobywając srebrne medale i awans do rozgrywek wojewódzkich. Po drodze nasza drużyna pokonała w półfinale Zespół Szkół Elektrycznych 2:0.
SKŁAD REPREZENTACJI: Maciek Bieszczad (3b), Arek Krapa (2i), Tomek Kostecki (1g), Mariusz Matczak (1i), Kamil Kondraszuk (3f), Michał Błaszczyk (2c), Czarek Karwacki (1i), Andrzej Knapiak (3a), Marcin Ochman (3a), Rafał Ziewiecki, Adam Wybraniec i Patryk Suchodolski. Opiekunem zespołu jest Małgorzata Franek.
Gratulujemy!!Do zawodów okręgowych X Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej i Stosowanej zakwalifikowali się: Patryk Hildebrand i Marek Mika z III E, Justyna Kręcichwost i Grzegorz Sendal z II A, Sebastian Żołud II E, Aleksandra Martynowicz i Zofia Olechnowicz II F, Jakub Okrzesa z II G oraz Łukasz Umiński i Mateusz Umiński z I A.
Zawody odbędą się 3 marca 2012 roku we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy!Marek Mika z klasy III E zakwalifikował się do zawodów okręgowych LXIII Olimpiady Matematycznej, które odbędą się w dniach 17-18 lutego 2012 r. we Wrocławiu.
Gratulujemy!Z radością informujemy, że Marek Mika z klasy III E zakwalifikował się do II etapu (doświadczalnego) zawodów okręgowych LXI Olimpiady Fizycznej.
Serdeczne gratulacje!W XI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych drużyna z "Dwójki" zakwalifikowała się do rundy półfinałowej. W skład drużyny wchodzą: Ola Grzelak z III E, Agnieszka Lewicka z II A, Asia Baranowska i Karolina Łagoda z II E Marcin Ochman z III A, Michał Stroka, Arni WoĽnica z III E, Tomek Pryjda i Karol Wachtarczyk z II E. Kapitanami drużyny są Marek Mika i Michał Smreczak z III E.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu zaprasza Aleksandrę Grzelak, Marka Mikę z III E oraz Karola Wachtarczyka z klasy II E do udziału w Konkursie FAST 2012 - Fizyczne i Astronomiczne Stypendium w Toruniu.
Gratulujemy wyróżnienia!Karolina Prus z IIID zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Biologicznej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Najlepsi na OpolszczyĽnie w pisaniu opinii prawnej

Gosia Soppa z III H, Darek Kobyłka i Adam Kurek z III C oraz Mateusz Nowicki z I C zajęli 4 pierwsze miejsca z najwyższą punktacją w I części zawodów okręgowych XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. II część zawodów, do której zakwalifikowało się jeszcze 7 uczniów z województwa odbędzie się 24 lutego 2012 roku na Wydziale Prawa UO.
Serdecznie gratulujemy!!!Paulina Cieślińska z III C 14 stycznia 2012 r. została laureatką okręgowych zawodów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i tym samym zakwalifikowała się do zawodów centralnych tejże olimpiady.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Do zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się 22 uczniów "Dwójki" Są to: Anna Wingert z III B, Karolina Chabasińska, Natalia Opacka III C i Julia Świstun z III C, Aleksandra Farasiewicz z III D, Iwo Garstecki, Marcin Jasiński, Romualda Jeziorowska i Malwina Widz z III H, Karolina Kuklińska z III I, Karolina Chmiel i Dagmara Kłębek z II B, Agnieszka Słowik z II F, Lidia Barłoga, Paulina Buśko, Paweł Juściński, Przemysław Juściński i Julia Tabisz z II H, Emilia Szewczyk z II I, Olga Murańska i Maria Gai z I F oraz Emilia Jeziorowska z I H.
Zawody okręgowe odbędą się 18 lutego 2012 r.
Gratulujemy!Konkurs FOX

We wtorek 28 lutego 2012 roku, odbędzie się konkurs języka angielskiego FOX. Chętnych prosimy o zgłaszanie się u swoich nauczycieli z j. angielskiego do dnia 12 stycznia i wpłatę 8 zł. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!UWAGA MATURZYŚCI!

W pierwszym tygodniu po feriach, środę i w czwartek SAF będzie kontynuowało robienie zdjęć uczniom klas trzecich do tablo. Prosimy o zgłaszanie się poszczególnych klas do sali studia SAF (w dawnej strzelnicy, siłowni koło sali PO, ewentualnie do 114) według poniższego harmonogramu:

środa - 1 lutego
 • 1 lekcja - klasa 3i
 • 2 lekcja - klasa 3b
czwartek - 2 lutego
 • 2 lekcja - klasa 3h
 • 3 lekcja - klasa 3c
 • 4 lekcja - klasa 3g
Uczniów prosimy o frekwencję 100%, natomiast nauczycieli uczących na wybranych lekcjach o wyrozumiałość.

Uczniowie z klas: 3a, 3d, 3e, 3f i 3j, którzy byli nieobecni na sesji przed feriami prosimy o zgłaszanie się indywidualnie do SAF w dwóch terminach: w środę na 5 i 6 lekcji lub w czwartek również na 5 i 6 lekcji.
SAF i Katarzyna ZającDo zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowali się: Piotr Okoń z III D oraz Kamila Kossakowska i Zofia Olechnowicz II F.
Serdeczne gratulacje!!!Kasia Matuszek z klasy III E zajęła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i 17 stycznia 2012 roku będzie reprezentowała Opolszczyznę w warszawskim finale Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej.
Serdecznie gratulujemy.Uwaga Dwójkowicze! - STYPENDIA
 • Dotyczy stypendium za sukcesy sportowe:
  Jeżeli jesteś członkiem kadry narodowej lub odniosłeś sukces na zawodach krajowych lub międzynarodowych zgłoś się do p. 18 do p. dyr. A. Smoleń.
 • Jeżeli jesteś uczniem klasy pierwszej i interesuje Cię nauka w szkole zagranicą i międzynarodowa matura - Do 15 stycznia 2012 należy złożyć formularz dotyczący udziału w Konkursie stypendialnym - UWC Towarzystwo szkół Zjednoczonego Świata.
  Więcej informacji w p. 18.
 • Jeżeli pragniesz studiować na kierunku: astronomia, fizyka, fizyka techniczna Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w Konkursie stypendialnym ( w tym bezpłatne miejsce w akademiku i bony podręcznikowe).
  Więcej informacji w p. 18 lub u nauczycieli fizyki.Do zawodów okręgowych Olimpiady Artystycznej zakwalifikowało się 5 uczniów "Dwójki":
 • Barbara Szczepańska z klasy II B
 • Angelika Macioszek z klasy II D
 • Joanna Baranowska z klasy II E
 • Adelaide Di Maggio z klasy I H
 • Joanna Sieradzka z klasy I H
Zawody odbędą się 6 i 7 lutego 2012 r. we Wrocławiu
Gratulacje!Do zawodów okręgowych VII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowało się 14 uczniów "Dwójki":
 • Katarzyna Matuszek III E
 • Paweł Kotyś III G
 • Piotr Pezdek III G
 • Michał Baciński II E
 • Marta Grochowska IIG
 • Natalia Czykieta II G
 • Patryk Suchowolski II E
 • Jakub Lisowski I G
 • Mateusz Mizio III G
 • Maciej Pacholak III G
 • Oskar Cebula I E
 • Sonia Pmykała II E
 • Marcin Słowik I E
 • Mateusz Grzelak II B
Zawody odbędą się we Wrocławiu 1 marca 2012 r.
Serdecznie gratulujemy!Spotkania z rodzicami

W dniu 10 stycznia 2012 o godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniach podsumowany zostanie pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.UWAGA MATURZYŚCI!

W przyszłym tygodniu od wtorku do czwartku SAF będzie robiło zdjęcia uczniom klas trzecich do tablo. Prosimy o zgłaszanie się poszczególnych klas do sali 114 według poniższego harmonogramu (z powodu próbnych matur dokonano ponownie zmian, za które przepraszamy):

wtorek
 • 4 lekcja - klasa 3e
 • 5 lekcja - klasa 3d
 • 6 lekcja - klasa 3j
środa
 • 4 lekcja - klasa 3f
czwartek
 • 4 lekcja - klasa 3a
Uczniów prosimy o frekwencję 100%, natomiast nauczycieli uczących na wybranych lekcjach o wyrozumiałość.
Pozostałe klasy, czyli: 3b, 3c, 3g, 3h i 3i będą miały zdjęcia w pierwszym tygodniu po feriach.
SAF i Katarzyna ZającWyniki IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych

 • I miejsce - Katarzyna Matuszek z klasy III e
 • II miejsce - Maja Supernak z klasy IIA PG
 • III miejsce - Paweł Sikorski z klasy II f
 • wyróżnienie - Justyna Gruchot z klasy II g

Wyniki szczegółowe konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, K. ZającDo zawodów okręgowych X Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki organizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego awansowali:
 • Agnieszka Maćków - klasa 1F
 • Patryk Wacławczyk - klasa 1G
 • Mateusz Nowicki - klasa 1C
 • Weronika Jaworowska - klasa 2F
Gratulujemy.Do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki dostało się aż 9 uczniów z naszej szkoły. Są to:
 • Ewa Jakubowicz z klasy 3G
 • Marek Mika z klasy 3E
 • Arnold WoĽnica z klasy 3E
 • Aleksandra Grzelak z klasy 3E
 • Karolina Łagoda z klasy 2E
 • Michał Stroka z klasy 3E
 • Marcin Ochman z klasy 3A
 • Karol Wachtarczyk z klasy 2E
 • Michał Smreczak z klasy 3E
Drugi etap odbędzie się 05.02.2012 w Rudzie Śląskiej.
Serdecznie gratulujemy.Do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki awansowali:
 • Michał Stroka z klasy 3E
 • Aleksandra Grzelak z klasy 3E
 • Marek Mika z klasy 3E
Drugi etap odbędzie się 04.02.2012 w Rudzie Śląskiej.
Gratulacje!Młodzieżowy Uniwersytet Filozoficzny to oferta Instytutu Filozofii skierowana do licealistów. Uniwersytet stanowi znakomite przygotowanie do matury oraz do przyszłych studiów, niezależnie od obranego kierunku. [więcej informacji]


Wyniki konkursu matematycznego Alfik 2011/2012:
Klasy trzecie:
 1. Michał Smreczak - klasa IIIE - 1 miejsce w woj.
 2. Marek Mika - klasa IIIE - 3 miejsce w woj.
 3. Michał Stroka - klasa IIIE - 6 miejsce w woj.
Klasy drugie:
 1. Karolina Łagoda - klasa IIE - 2 miejsce w woj.
 2. Dominik Strzyż - klasa IIE - 3 miejsce w woj.
 3. Karol Wachtraczyk - 4 miejsce w woj.
Klasy pierwsze:
 1. Martyna Mikoda - 4 miejsce w woj.
 2. Denis Jadeszko - 7 miejsce w woj.
 3. Agnieszka Gontarek - 8 miejsce w woj.
Serdeczne gratulacje!Ruszają bezpłatne kursy przygotowawcze na kierunek grafika. Kursy organizuje Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu.Do wyboru są:
 • warsztaty graficzne-Adobe Illustrator, program do grafiki wektorowej
 • warsztaty graficzne-obróbka obrazu w Adobe Photoshop
 • warsztat rysunku graficznego-tablet graficzny-narzędzie artysty i projektanta
 • warsztaty fotograficzne-fotografia w komunikacji wizualnej
Więcej informacji znajduje się u doradcy zawodowego (pok.110). Ilość miejsc ograniczona!Dariusz Załoga, Aleksandra Grzelak i Marek Mika z klasy 3E zakwalifikowali się do zawodów rejonowych XVI Opolskiego Turnieju Informatycznego.
Serdeczne gratulacje!Do półfinału Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego zakwalifikowali się:
Aleksandra Grzelak (3E), Marek Mika (3E), Łukasz Olszanowski (3D) oraz Patryk Czaja (2A).
Półfinał odbędzie się 11. lutego.
Gratulujemy!Do II etapu Olimpiady Fizycznej zakwalifikowali się:
Aleksandra Grzelak (3E), Marek Mika (3E) i Karol Wachtarczyk (2E).
II etap odbędzie się 8.stycznia w Częstochowie.
Gratulujemy!W dniu 9 grudnia 2011 roku odbyły się organizowane przez LOK Zawody międzyszkolne miasta Opola w strzelaniu z broni pneumatycznej.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Magdalena Skrzetuska z III A, Adrianna Iszczuk z II F, Daniel Pawuś i Dawid Pawuś z II A, Paweł Tworek z II G oraz Bartosz Kobyłczyk z II I.
Serdecznie gratulujemy!Do zawodów okręgowych XIX Olimpiaday Wiedzy o Prawach Człowieka zakwalifikowali się:
 • Małgorzata Soppa III H
 • Dariusz Kobyłka III C
 • Adam Kurek III C
 • Mateusz Nowicki I C
Gratulujemy!12 stycznia 2012 r. - MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA - etap szkolny. Uczniowie, którzy chcą w niej wziąć udział proszeni są o zgłaszanie się do nauczyciela matematyki.
Maria RomanowskaDwunastu uczniów "Dwójki" otrzymało stypendium w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkół gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych". Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbędzie się 12.12.2011 r. Nagrodzeni to:
 • Piotr Pezdek z klasy III G
 • Sandra Zdzuj z klasy I A
 • Patrycja Glomb z klasy I A
 • Sara Bednarz z klasy I B
 • Monika Wojciechowska z klasy I D
 • Mateusz Blachucik z klasy I E
 • Emilia Dragan z klasy I F
 • Agnieszka Maćków z klasy I F
 • Klaudia Gawlita z klasy I G
 • Natalia Żurek z klasy I G
 • Aleksandra Kempy z klasy I H
 • Agata Olejniczak z klasy I i
Serdecznie gratulujemyWojewódzka uroczystość dla Stypendystów MEN zdominowana przez uczniów "Dwójki"

W dniu 17 listopada 2011 r. odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Ministra Edukacji Narodowej i Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród 9 Stypendystów MEN aż 6 to uczniowie "Dwójki". Z rąk opolskiego kuratora oświaty, pani Haliny Bilik dyplomy odebrali: Damian Walecko z klasy III D oraz Kasia Siewruk z klasy I F. Kasia na swój sukces pracowała będąc uczennicą PG 1. Alicja Siemianowska, Krzysztof Kowalski, Michał Przybyła, Romek Stasiński i Szymon Żywicki nie mogli osobiście odebrać wyróżnień gdyż od paĽdziernika studiują w Warszawie.
Pani kurator wręczyła również dyplom stypendium Prezesa Rady Ministrów Piotrowi Pezdkowi z klasy III G.
Serdecznie wszystkim wyróżnionym gratulujemy.
Mamy nadzieję, że podobne laury staną się udziałem tegorocznych uczestników olimpiad przedmiotowych.

Odbyły się już szkolne etapy niektórych olimpiad. Z radością informujemy, ze do zawodów okręgowych zakwalifikowali się:
Kasia Matuszek z III E - IV Olimpiada Wiedzy o Finansach "Banki w Akcji
Gosia Soppa z III H - Olimpiada Wiedzy o Prawie
Adam Musiński z III E, Piotr Pezdek z III G, Ola Simińska z II D i Kuba Okrzesa z II G - XXXVIII Olimpiada Geograficzna.
Kinga Sokół z II I oraz Filip Praczuk z II D - XVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Patryk Bolumiński, Tomek Fornal, Piotr Kowalczyk z III D, Michał Iwanicki, Marcin Michalski, Marek Myrdzio, Filip Praczyk, Paweł Stelmaszczyuk z II D, Arek Karpa z II I, Julia Dębicka, Anna Nocoń, Mateusz Piątek z I D oraz Agnieszka Maćków z I F LVIII Olimpiada Chemiczna.
Ponadto do komisji okręgowej XXXV Olimpiady Języka Francuskiego zgłoszono Natalię Regę, Natalię Opacką, Agnieszkę Sodorską z III C, Sarah Rzepkę z II C, Agnieszkę Słowik z II F oraz Dominikę Jakuszewską z I C.
Do komisji okręgowej Olimpiady Historycznej zgłoszono prace Adama Banacha i Macieja Bieszczada z III B oraz z Łukasza Umińskiego z I A.
Gratulujemy!!!
Życzymy sukcesów na kolejnych etapach eliminacjiDyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu

zawiadamia,

że dniu 22.12.2011 zakończono ocenę ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na dostawę artykułów spożywczych dla stołówki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (nr sprawy: ZSO Nr II/zp/6/2011).

Podpisanie umów na dostawy nastąpi w dniu 29.12.2011r. w siedzibie Zamawiającego.
Pełna treść ogłoszenia.


Tenis stołowy

Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbywały się w ramach PROJEKTU LONDYN 2012 i wyłoniły reprezentację PLO II na Mistrzostwa Opola Szkół Ponadgimnazjalnych.
Nasze barwy reprezentowali: Agnieszka Machowicz /1e/, Daria Gromotka /2h/, Paulina Bartoszek /1g/, Dominika Kurda /1d/, Tomasz Pryjda /2e/, Dominik Brandt /1i/, Łukasz Lotz /2b/ i Szymon Labus /2g/. Opiekunem zawodników była Małgorzata Franek.
Srebrny medal w grze deblowej zdobyły dziewczęta Agnieszka Machowicz i Daria Gromotka. Ponadto Agnieszka i Tomek Pryjda awansowali do półfinału wojewódzkiego w grze indywidualnej.
Gratulujemy!Eliminacje szkolne XVI Opolskiego Turnieju Informatycznego

Eliminacje szkolne XVI Opolskiego Turnieju Informatycznego odbędą się w dniu 14.12 br. o godzinie 11:30 w sali 116. Przewidywany czas pracy 180 min.
K. ŻytaWYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO - Miłosz w obiektywie

I miejsce - Paweł Sikorski z klasy II f
II miejsce - Kasia Żymańczyk z klasy I b - gimnazjum
III miejsce - Justyna Litwinowicz z klasy III d
IV miejsce - Maja Pasternak z klasy II a - gimnazjum

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia.

OrganizatorzyMaturzyści!

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie poświęcone przygotowaniom do matury ustnej z języka polskiego. Tym razem zajmować się będziemy doborem literatury podmiotu i przedmiotu.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 20 grudnia o godzinie 15.00 w sali nr 5.

Agnieszka Buganik-Pszczyńska
(egzaminator języka polskiego)Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, ul. gen. K. Pułaskiego 3
(REGON: 160347099, NIP: 754-11-10-347)

ogłasza

przetarg nieograniczony

na dostawę artykułów spożywczych dla stołówki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu - w siedzibie szkoły (Opole, ul. gen. K. Pułaskiego 3) [więcej]Uwaga!

5 grudnia rozpoczęła się rejestracja do II Olimpiady z Wiedzy na Temat Planowania i Zarządzania Karierą Zawodową. Rejestracja trwa do 15.01.2012r. WejdĽ na stronę www.olimpiada.sdsiz.pl, zarejestruj się i zdobądĽ atrakcyjne nagrody rzeczowe (i nie tylko-UJ w Krakowie przewidział specjalne przywileje w rekrutacji dla finalistów olimpiady). Więcej informacji o olimpiadzie znajdziesz na jej stronie oraz u doradcy zawodowego.Natalia Żółtkiewicz, Daria Smoląg i Dominika Śliż z III D, oraz Natalia Czok z II D i Maria Gaj z I F zakwalifikowały się do zawodów okręgowych Olimpiady Języka Łacińskiego.

Zofia Olechnowicz z II F i Paweł Kołek z II H zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Paulina Cieśla z III C i Małgorzata Soppa z III H będą reprezentować szkołę na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Kasia Matuszek z III E, Paweł Kotyś, Mateusz Mizio i Paweł Pezdek III G, Michał Baciński z II E oraz Sandra Zdzuj z I A zakwalifikowali się do XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Julia Miklis z III D, Nikola Mocha z III G, Magda Komorowska z III H, Martina Brysch, Denis Kubis oraz Weronika Pańczyk z III J, Anna Sowada i Luiza Smandzich z II J, Patrycja Glomb i Tomasz Wacławek z I A, Katarzyna Jakubowska, Nikola Kandzia oraz Paweł Ulman z I B, Dawid Mann z I C, Bianca Dudek z I D zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Języka Niemieckiego.

Weronika Jaworowska z II G, Mateusz Nowicki z I C, Agnieszka Maćków z I F oraz Patryk Wacławczyk z I G zakwalifikowali się do kolejnego etapu X Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce.

Karolina Prus, Dominika Śliż, Marta Świerczyńska z klasy III D, Natalia Czok, Patrycja Gorzel, Angelika Macioszek, Teresa Malek, Aleksandra Simińska i Marek Myrdzio z klasy II D, Adrianna Iszczuk, Kamila Kossakowska, Justyna Król, Aleksandra Niemczyk i Katarzyna Niemczyk z klasy II F, a także Patrycja Szecówka z klasy II I zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej.

Do etapu okręgowego Olimpiady z Języka Angielskiego zakwalifikowali się Alexander Dulak z kl. 1A oraz Aleksandra Farasiewicz z kl. 3D.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!Przedostatni etap IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończony

Wyniki VIII edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

K. ZającUWAGA ZEBRANIE!!
dla osób biorących udział w czwartkowym happeningu na Wzgórzu Uniwersyteckim "Zrób sobie zdjęcie z Miłoszem" i flash mob "Czytamy wiersze Miłosza". "Fotografujących i czytających" zapraszam na zebranie, które odbędzie się we wtorek, 6 grudnia na dużej przerwie (po 5 lekcji) do sali 114.
Obecność obowiązkowa

K. ZającPo wyborach2 grudnia 2011 roku odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Adama Kurka i F11 zastąpi Paweł Tabora z klasy II H i NNCOK.

Zwycięskiej ekipie serdecznie gratulujemy!!!


Dyrekcja i nauczyciele ZSO Nr IIMarta Świerczewska z klasy IIId wygrala konkurs na esej "Być jak Maria Skłodowska Curie" zorganizowany przez III LO z okazji 100-lecia otrzymania Nagrody Nobla przez ich patronkę.
Gratulacje!W dniu 23 listopada odbyły się zawody międzyszkolne miasta Opola w strzelaniu z broni pneumatycznej. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli tam sukces zdobywając dwa z trzech najważniejszych miejsc.
II miejsce zespół w składzie:
Adrianna Iszczuk z II F, Martyna Haber z II I, Daniel Pawluś z II A oraz Paweł Tworek z II G.
Paweł Tworek z II G odniósł też sukces indywidualny zajmując III miejsce w klasyfikacji indywidualnej
III miejsce drużyna w składzie:
Magdalena Skrzetuska z III A, Mateusz Sulatycki z II E, Andrzej Rozmus z II F oraz Bartosz Kobyłczak z II I.
Gratulacje!Konkurs chemiczny Alchemik

Zapraszamy uczniów Liceum i Gimnazjum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik" prowadzonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Zapisy w terminie do 2 grudnia 2011 roku. Konkurs odbędzie się 14 marca 2012 roku.
Wszelkie informacje dostępne u nauczycieli chemii. Koszt - 8 zł od osoby.Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji turnieju piłki halowej. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele wf do 3 grudnia. Zgłoszenie powinno zawierać:
skład drużyny, maksymalnie 8 osób, mogą być z 2 różnych klas, kraj, którego reprezentacją będzie drużyna, drużyny są zobowiązane do występowania w barwach danego kraju.
Mecze będą się odbywać w czwartki od 15:00 do 16:45.

System rozgrywek:
I faza grupowa
II faza grupowa
III faza pucharowaSpotkania z rodzicami

W dniu 29 listopada o godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniach przekazane zostaną informacje o zagrożeniach oceną niedostateczną uczniów oraz propozycje ocen.Kolejny sukces naszego Absolwenta

W dniu 25 listopada 2011 r. Marek Wocka obecnie student V roku prawa UO okazał się bezkonkurencyjny w Wielkim Teście Historycznym poświęconym tematyce powstań śląskich. Marek zdobył I miejsce.
Jesteśmy dumni i Gratulujemy!SZLACHETNA PACZKA

Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin zmaga się z codziennymi problemami. Dla nas mogą być one błahe, dla innych - nie do przejścia. Dziś możemy pomóc. Przygotuj świąteczną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin!
www.szlachetnapaczka.plUwaga maturzyści!

Jeśli planujesz studia na UJ w Krakowie weĽ udział w XVI Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i wygraj indeks, stypendium naukowe lub mieszkaniowe! Więcej informacji na stronie www.fundacja.uj.pl oraz u doradcy zawodowego.Valentinstag
Zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu Piosenki Niemieckiej, która odbędzie się 14.02.2012 r. (wtorek) w świetlicy. (Kategorie: solista, duet lub mała grupa muzyczna, duża grupa muzyczna; tematyka: miłość, przyjaĽń). Zapisy u nauczycieli j. niemieckiego.Pomóżmy podstawówce!
To bardzo proste, wystarczy głosować na ekofilmik, który uczniowie wystawili w tegorocznej ogólnopolskiej edycji konkursu pod hasłem Ekorewolucja, organizowanym przez tesco. Żeby oddać swój głos trzeba wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl/f/265 i nacisnąć przycisk "Oddaj Głos". Niby nic takiego wielkiego, ale klikając 1 raz dziennie do 9 grudnia możecie BARDZO wesprzeć dzieciaki w rywalizacji ze szkołami z całej Polski. Szczegóły i ciekawostki na ten temat znajdziecie na stronie spkomprachcice.wodip.opole.pl.
Jeśli możecie, przekażcie też tę prośbę znajomym na Facebooku czy Naszej Klasie. Każdy głos się liczy!Pasja, trud i samozaparcie - docenione

Z radością informujemy, że olimpijski wysiłek uczniów i Absolwentów "Dwójki" za rok szkolny 2010/2011 został doceniony i uhonorowany najwyższymi wyróżnieniami.
 • 26.10.2011 r. - Klaudia Henek z klasy III J i Alicja Siemianowska Absolwentka klasy C - z rąk Marszałka Województwa Opolskiego otrzymały tytuły "Prymus Opolszczyzny"
 • 3.11.2011 r. - Damian Walecko z klasy III D, Alicja Siemianowska Absolwentka klasy C, Mateusz Przybyła Absolwent klasy G, Roman Stasiński Absolwent klasy E oraz Krzysztof Kowalski i Szymon Żywicki Absolwenci klasy H - otrzymają stypendium Ministra Edukacji Narodowej
 • 3.11.2011 r. - Piotr Pezdek uczeń klasy III G zostanie włączony do grona stypendystów Prezesa Rady Ministrów
Jesteśmy z Was dumni!
Gratulujemy!!!!!Weekend ekonomicznych sukcesów w Dwójce

Pierwszy sukces ogólnokrajowy w tym roku szkolnym
W dniu 22 paĽdziernika 2011 r. drużyna w składzie: Paweł Kotyś, Piotr Pezdek, Mateusz Mizio i Maciej Pacholak z klasy III G zdobyła I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Menadżerskim "Young Manager".
Ponadto Piotr Pezdek uzyskał I miejsce w rywalizacji indywidualnej, deklasując rywali.
Serdeczne gratulacje!Pierwsi w województwie
Także 22 paĽdziernika 2011 r. drużyna w składzie: Katarzyna Matuszek, Adam Musiński i Michał Smreczak z III E oraz Michał Baciński z II E wygrała gre terenową "Ekonomiczne Gry Uliczne". Zdobywcy I miejsca pokonali 18 kilometrowy dystans i rozwiązali zadania z wiedzy ekonomicznej w najkrótszym czasie i z najlepszym wynikiem.
Serdecznie gratulujemy!W Międzynarodowym konkursie filmowym zorganizowanym przez Instytut Goethego i Ambasadę Francji "Zbliżone wizje, krzyżujące się spojrzenia" - I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Krzysztof Kotysz, Adam Musiński i Michał Smreczak z III E oraz Robert Piechaczek z III H. W nagrodę 11 grudnia 2011 roku zwycięzcy wyruszą w 8 dniową podróż na trasie Warszawa - Berlin - Paryż.
Serdecznie gratulujemy.Na Nich zawsze można liczyć! Pierwszy sukces w tym roku szkolnym zawdzięczamy Pawłowi Kotysiowi, Piotrkowi Pezdkowi, Mateuszowi Mizio i Maćkowi Pacholakowi z III G. Ich drużyna zajęła I miejsce w województwie i 22 paĽdziernika 2011 r. będzie walczyć w Warszawie w Ogólnopolskim Konkursie Menadżerskim "Young Manager".
Gratulujemy!UWAGA!
Prosimy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc Oli z klasy 1h, która walczy z ciężką chorobą. Oddana przez Państwa krew, pomoże w Jej leczeniu. Warunkiem oddania krwi w dniu 17 listopada b.r. jest pełnoletność i dobry stan zdrowia.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy.
Szkolne koło PCK, wolontariat
i Honorowe Krwiodawstwo ZSO Nr IIKolejne jesienne dwa etapy IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończone

Wyniki VI i VII edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac. Ponadto ostatnio powstały jeszcze dwie galerie SAF:

K. ZającNoc filmowa

W najbliższy wtorek (8 listopada 2011) zebranie na długiej przerwie (12:15) w świetlicy dla chętnych wziąć udział w nocy filmowej, zaplanowanej na 9 grudnia.
Przypominamy, że chodzi o noc filmową pt. "Wyprawa w dwudziestolecie". Będzie to impreza towarzysząca "Projektowi Miłosz", czyli licznym spotkaniom, wystawom, happeningom, które zdarzą się w naszej szkole 9 grudnia w związku z naszymi odchodami Roku Miłosza. Więcej na ten temat na stronie www.milosz.lo2.opole.pl.
We wtorek w świetlicy dowiesz się więcej szczegółów!Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym Olimpiady Języka Angielskiego, która odbędzie się 14 listopada 2011 o godz. 8:45 w świelicy. Zgłoszenia u nauczycieli języka angielskiego.W IV Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej (lata 70-te i 80-te) zostali nagrodzeni:
I miejsce w kategorii zespołu zdobyła klasa 1C za wykonanie utworu Imagine, Johna Lennona z 1971 roku.
I miejsce w kategorii solistów zdobył Szymon Banach z klasy 1D za zaśpiewanie i zagranie na gitarze piosenki No Woman No Cry Boba Marleya z 1979 roku.
Z powodu bardzo wyrównanego poziomu konkursu jury postanowiło przyznać trzy równoległe II miejsca (wyróżnienia):
Joanna Wojtaszek z 1b (gimn) za wykonanie Lady Marmalade, Peti Labelle, 1975.
Julia Ledwoch z 2a (gimn) za wykonanie One Moment in Time, Whitney Huston, 1988.
Judyta Poloczek wraz z akompaniującym jej na gitarze Michałem Broczkowskim z klasy 3I za wykonanie For my Lover, Tracy Chapman,1986.
Serdecznie gratulujemy!Martina Brysch z III J oraz Bianca Piechotta z I A zostały laureatkami II Wojewódzkiego Wielkiego Dyktanda Języka Niemieckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada 2011 r.
Gratulujemy!Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Zapraszamy wszytskich chętnych na "Kurs gramatyki niemieckiej" - poniedziałki 15.00-16.00 sala 201. Kurs przygotowujący do egzaminu z j. niemieckiego DSD oraz do debatowania w j. niemieckim "Jugend debattiert international" - wtorki 14.10-15.15 w czytelni naszej biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!
Grit GamlinIwo Garstecki z III H zdobył III nagrodę w Konkursie Fotograficznym "Światłoczuły na pracę" zorganizowanym w ramach III Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Uroczystość wręczenia nagród - 21 X 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim.
Serdecznie gratulujemy.Pierwsza pomoc PCK

Organizujemy kurs I pomocy PCK (16 godzin) w dniach 19 i 26 listopada. Kurs kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu (ważny 5 lat). Koszt kursu 70 zł.
Szkolenie i egzamin prowadzą instruktorzy PCK w sali 06.
Zapisy do końca paĽdziernika u p. T. Rogoziewicza.
Zapraszamy.Zapraszamy do udziału w XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Etap szkolny odbędzie się 14 XI o godzinie 900. Więcej informacji i regulamin Olimpiady na www.oja.wsjo.pl.Szkocja - Anglia
Termin: 15 - 23.06.2012
Uczestnicy: uczniowie klas 1 i 2 liceum
Koszt: 1599 zł
Wpłata zaliczki 300 zł do 28.10.2011
Kontakt: p. M. Szadzianiec, p. B. Jaros, p. K. KotlińskaTest Oxford Plus
Konkurs z języka angielskiego odbędzie się 28 paĽdziernika (piątek) w w czytelni w godzinach 10:00 - 11:00.Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej!
Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas matematycznych (I-III) zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie odbędzie się w środę - 26.10.2011, w sali 202 na długiej przerwie. Obecność obowiązkowa!W dniu 25.10.2011r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z Rodzicami wszystkich klas licealnych.Zapraszamy do udziału w XXXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego. Etap szkolny odbędzie się 4. XI. 2011 r. o godzinie 10.00-11.30 w świetlicy szkolnej. Więcej informacji i regulamin Olimpiady na http://www.wsjo.pl/ojn/Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Finansowej Banki w Akcji.

Do etapu szkolnego - który odbywa się za pośrednictwem Internetu - można przystąpić w dowolnym czasie w dniach od 18 do 20 paĽdziernika br. Więcej informacji na stronie www.olimpiadafinansowa.pl.Uwaga!!!

18 paĽdziernika 2011 roku o godz. 900 odbędzie się spotkanie z profesorem Włodzimierzem Kotowskim.
Tematem spotkania będzie życie i osiągnięcia naukowe naszej wielkiej rodaczki Marii Curie-Skłodowskiej. Wytypowanych szczęśliwców zapraszamy do świetlicy o godz. 855.
Nauczyciele chemiiW naszym liceum gościmy troje studentów zrzeszonych w organizacji AIESEC. Ania pochodzi z Ukrainy, Diana jest studentką z Rumunii, natomiast Johnathan jest Kolumbijczykiem. Zajęcia odbywają się w języku angielskim i są poświęcone następującym tematom:
 1. Who are we and where are we from?- country presentations.
 2. The art of autopresentation.
 3. OMG! It's coming!!!- how to fight the stress.
 4. How to manage the time effectively?
Inicjatywa Enter Your Future jest projektem edukacyjnym organizowanym przez międzynarodową organizacje AIESEC Polska. Poprzez rezalizację projektu chcemy udostępnić młodym ludziom ze środowiska ponadgimnazjalnego dostęp do możliwości rozwoju przedsiębiorczości oraz wrażliwości kulturowej.Gimnazjaliści i licealiści!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej!
Termin: 27 paĽdziernik 2011 (czwartek)
Tematyka: Piosenki z lat 70-tych i 80-tych
Dokładny regulamin znajduje się na stronie ang.lo2.opole.pl w zakładce Konkursy.
Zgłoszenia solistów, duetów oraz grup należy składać do 20 paĽdziernika u nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio u organizatorów, czyli u p. Marzeny Szadzianiec lub p. Joanny Burdzińskiej - Miki.Uwaga licealiści!
Ogłaszamy konkurs na opowiadanie, które zakończysz słowami "...and I thought this would be an ordinary day". Ilość słów 300 - 350. Termin oddawania prac nauczycielom języka angielskiego do 28 paĽdziernika 2011. Regulamin i kryteria oceny na stronie ang.lo2.opole.pl w zakładce Konkursy.Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu organizuje bezpłatne warsztaty dla licealistów: prasowe, radiowe, graficzne i public realtions. Każde warsztaty to 4 spotkania w środy lub czwartki w godzinach popołudniowych w siedzibie SWPS. W ramach zajęć uczestnicy odwiedzą także agencję Public Relations, redakcję Gazety Wrocławskiej i redakcję Radia Eska. Zainteresowane osoby zapraszam do gabinetu doradcy zawodowego (pok.110).
Ewa MichalskaTest Oxford Plus

W dniu 28 paĽdziernika o godzinie 10 odbędzie się TEST OXFORD PLUS. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się u swoich nauczycieli z j. angielskiego do dnia 4 paĽdziernika i wpłatę 7 zł. Nagrody dla laureatów to iPad, netbook, kamera cyfrowa lub konsola xBox. Zapraszamy do udziału!Uwaga Maturzyści!

W związku z awarią wody i zwolnieniem z lekcji zapraszam na spotkanie dotyczące matury ustnej w poniedziełek 3 pazdziernika 2011 roku o godz.15.15 do świetlicy szkolnej.

Istnieje możliwość złożenia deklaracji maturalnej po 3 pazdziernika 2011 roku.

Serdecznie zapraszam na spotkanie.
A.Buganik-Pszczyńska - egzaminator j. polskiegoZdjęcia klasowe dla trzecioklasistów!

We piątek, 30 września br. zapraszam na zebranie przewodniczących klas trzecich w sprawie zdjęć klasowych, które odbędzie się na długiej przerwie (po 5 lekcji) w sali 114.

Ponadto klasa 1h będzie miała zdjęcie w czwartek, 29 września na lekcji 2,
klasa 1d we wtorek, 4 pazdziernika na lekcji 4.
SAF, K. ZającWakacyjne etapy IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończone

Wyniki kolejnych etapów konkursu można zobaczyć na stronie Szkolnej Agencji Fotograficznej, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.
K. ZającSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY - "Miłosz w obiektywie"

Ogłaszamy konkurs dla uczniów naszej szkoły związany z postacią
Czesława Miłosza w dwóch kategoriach:

 1. Czesław Miłosz - Moje podróże z poetą.
 2. Twórczość Czesława Miłosza w fotografii.
Zasady nadsyłania zdjęć znajdziecie w regulaminie konkursu.

J. Toll i K. ZającUwaga Maturzyści!

Gorąco zapraszam na spotkanie, którego temat brzmi:
PRZED MATURˇ USTNˇ Z JĘZYK POLSKIEGO - CZYM SIĘ KIEROWAĆ, WYBIERAJˇC TEMAT?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 27 września 2011 roku o godz. 15.15
w świetlicy szkolnej.
A.Buganik-Pszczyńska, egzaminator języka polskiegoZapraszamy do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu programistycznego: "High School Programming League" organizowanego na platformie SPOJ. Uczestnicy mają swobodę w wyborze preferowanego języka programowania, a uczestnictwo jest bezpłatne. Już teraz można się zarejestrować, zapoznać z systemem i rozwiązywać pierwsze zadania. Oficjalna strona konkursu: hs.spoj.pl.
Więcej informacji u p. Żyty (sala 116)KONKURS FOTOGRAFICZNY - "Światłoczuły na pracę"

Konkurs organizowany jest w ramach opolskich obchodów III Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2011. Zasady konkursu znajdują sie w regulaminie.

E. Michalska, K. ZającZajęcia odbywać się będą w sali nr 5 o godz 1500 w dwóch grupach: grupa zaawansowana - wtorek, grupa niezaawansowana - środa.
Pierwsze zajęcia już 13 i 14 września!Zajęcia z języka hiszpańskiego, odbywać się będą we wtorki.
Grupa I - 1510
Grupa II - 1600
Zapraszamy!Pomóż ufundować plac zabaw!

Zarejestruj się na www.nivea.pl i głosuj codziennie na plac zabaw w Lewinie Brzeskim, ul. Narutowicza 26. Głosowanie trwa do 31 paĽdziernika.PCK, wolontariat i drużyny ratownicze

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I i II liceum na spotkanie inaugurujące działalność:
 • zarządu szkolnego koła PCK
 • wolontariatu
 • zajęć koła zainteresowań - pierwsza pomoc przedmedyczna
 • honorowych krwiodawców (TYLKO klasy II i III)
Zainteresowanych zapraszamy do sali 06 w dniu 29.09.2011 o godzinie 14:15.

Opiekunowie szkolnego koła PCK
mgr K. Pawliszyn
mgr T. RogoziewiczDwójkowicze - Wycieczkowicze !!!

Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny konkurs na relację z najzabawniejszych chwil i odjazdowych sytuacji podczas tygodnia integracyjnego w Głuchołazach i podczas wycieczek klas II i III.
Podziel się swoimi wrażeniami i przeżyciami w formie reportażu lub fotoreportażu. Z wielkim zainteresowaniem czekamy na Wasze prace. Nie uciekajcie, wszystkie prace e-mailem przesyłacie, a my je docenimy, w gazetce umieścimy, a najlepsze nagrodzimy.
Prace o objętości do jednej strony A4 przesyłajcie na: lider.press@onet.pl w terminie do 3 paĽdziernika 2011r.

Redaktor naczelny: Aleksandra Kubów, Osoba prowadząca: Pani Lucyna RudnikStypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie za II semestr r. szk. 2010/2011 do odbioru w księgowości.

[Lista osób uprawnionych do stypendium] (UWAGA - również absolwenci!)Informacja dotycząca ubezpieczenia NNW młodzieży szkolnej.
[czytaj więcej]Zapraszamy Rodziców uczniów klas PLO Nr II na pierwsze zebranie w dniu 6.09.2011 na dolną salę gimnastyczną:
kl.I godz. 16:00
kl.II godz.17:00
kl.III godz. 18:00
Po spotkaniu z Panem Dyrektorem zapraszamy na spotkanie z Wychowawcami.Zdjęcia klasowe dla pierwszoklasistów!

W piątek, 16 września br. Szkolna Agencja Fotograficzna będzie robiła zdjęcia klasowe pierwszoklasistom wraz z wychowawcami według poniższego harmonogramu:
 • 1a, 1c, 1g - 3 lekcja;
 • 1b, 1f - 4 lekcja;
 • 1e - 5 lekcja
Nauczycieli uczących w tych klasach prosimy o wyrozumiałość.
Klasa 1d w dniu 28 września na lekcji 3, klasa 1i w dniu 23 września na 5 lekcji, natomiast 1h w dniu 27 września na lekcji 6. Pozostałe klasy zaprosimy do zdjęcia w ostatnim tygodniu września.

Prosimy również przewodniczących klas II i III o przybycie na zebranie w sprawie zdjęć w piątek, 16 września na dużej przerwie (po 5 lekcji) do sali 114.
Katarzyna ZającUwaga uczniowie i absolwenci.

W dniach 2 - 9 września odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.Uwaga uczniowie rozpoczynający naukę w LO2.

W środę 31sierpnia o godz. 900 odbędzie się spotkanie z dyrektorem na dolnej sali gimnastycznej. Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w następujących salach:
KlasaWychowawcaSala
1a Przemysław Jędrychowski14
1b Małgorzata Wilczek15
1c Celina Tomaszewska 16
1d Julita Kiełbasa 17
1e Marzena Zaremba 6
1f Aleksandra Kruczek 102
1g Ewa Garbaj-Kmieć 105
1h Małgorzata Podraza 109
1i Anna Mamok 214OO Jezuici zapraszają na Mszę Świętą w czwartek 1 września o 8:00.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
odbędzie się 1 września br. o godz. 900.

Klasy pierwsze LO:
Podczas rozpoczęcia roku będą przebywać na balkonie, a następnie spotkają się z wychowawcami w następujących salach:
KlasaWychowawcaSala
1a Przemysław Jędrychowski14
1b Małgorzata Wilczek15
1c Celina Tomaszewska 16
1d Julita Kiełbasa 17
1e Marzena Zaremba 6
1f Aleksandra Kruczek 102
1g Ewa Garbaj-Kmieć 105
1h Małgorzata Podraza 109
1i Anna Mamok 214

Klasy drugie LO:
Podczas rozpoczęcia roku będą przebywać na dziedzińcu szkoły, a następnie spotkają się z wychowawcami w następujących salach:
KlasaWychowawcaSala
2a Krzysztof Sobkówświetlica
2b Alicja Zaczek4
2c Justyna Grzywa7
2d Barbara Kaniuka1
2e Grażyna Buńkowska 5
2f Dorota Bacławska 216
2g Beata Jaros 204
2h Jolanta Toll 206
2i Beata Piecuch 2
2j Joanna Nazarkiewicz 219

Klasy trzecie LO:
Podczas rozpoczęcia roku będą przebywać na dziedzińcu szkoły, a następnie spotkają się z wychowawcami w następujących salach:
KlasaWychowawcaSala
3a Katarzyna Kotlińska202
3b Barbara Guzik104
3c Anna Hamryszak 217
3d Katarzyna Pawliszyn04
3e Maria Romanowska 106
3f Lucyna Rudnik201
3g Jolanta Guzik 107
3h Marzena Szadzianiec 06
3i Ewa Ferens-Mrocheń209
3j Sonia Waindok221WsteczStrona główna
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.