PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 

Archiwum aktualności - rok szkolny 2010/2011



Wyniki maturalnych egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów
w roku 2011

W roku szkolnym 2010/2011 egzaminy obowiązkowe zdawały 362 osoby. Na poziomie rozszerzonym najwięcej osób pisało egzamin maturalny z biologii - 184 osoby. Wybory maturzystów z pozostałych przedmiotów wyglądały następująco:
  • język angielski - 159 osób
  • matematyka - 144 osoby
  • język polski - 106 osób
  • wos - 93 osoby
  • fizyka - 86 osób
  • chemia - 79 osób
  • historia - 44 osoby
  • geografia - 39 osób
Maturzyście zdawali także dodatkowe egzaminy na poziomie podstawowym m.in. z następujących przedmiotów:
  • fizyka - 38 osób
  • historia - 15 osób
  • biologia - 10 osób
  • chemia - 7 osób
  • geografia - 7 osób
  • wos - 6 osób
Średnie wyniki przedstawia tabelka:
Przedmiot Średni wynik procentowy
PLO Nr IIMiastoWojewództwoKraj
PRPRPRPR
J. polski69,864,364,659,658,553,553,554,5
J. angielski93,176,285,971,780,669,371,069,2
J. niemiecki96,783,883,483,473,578,859,570,7
J. francuski78,365,071,967,974,470,571,466,6
Biologia58,863,652,561,149,754,444,354,5
Chemia59,459,439,853,640,247,337,748,3
Fizyka i astronomia53,353,953,152,744,747,341,254,7
Geografia45,162,947,552,844,747,341,245,7
Historia62,760,055,759,549,853,846,548,3
Filozofia-100,0-88,5-76,7-68,9
Matematyka76,264,764,657,456,745,347,040,9
WOS62,249,350,448,248,342,545,541,8
Historia muzyki71,0-76,0-76,0-60,8-


Uwaga gimnazjaliści! Prosimy o przynoszenie zaświadczeń z egzaminu językowego!

Rozdanie świadectw maturalnych 30 czerwca b.r. o godzinie 1000 na górnej sali gimnastycznej.

Uwaga gimnazjaliści zainteresowani kontynuowaniem nauki w Dwójce.

Już 30 czerwca o godzinie 1000 zostanie wywieszona lista osób przyjętych do Dwójki.
Od 30 czerwca do 4 lipca będą przyjmowane oryginały dokumentów.
Przyniesienie oryginałów dokumentów, jest jednocześnie potwierdzeniem woli uczęszczania do szkoły!
Dokumenty będą przyjmowane również w sobotę 2 lipca. Prosimy również o dostarczenie 2 opisanych (imię, nazwisko, pesel) zdjęć.
Pamiętaj:
Dwójka - szkoła pierwszego wyboru!



Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do liceum odbędzie się 5 lipca o godzinie 1600.

Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do gimnazjum odbędzie się 4 lipca o godzinie 1600.



Lista podręczników do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2011/2012. [kliknij]



Drugi etap IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończony

Wyniki kolejnych etapów konkursu można zobaczyć na stronie Szkolnej Agencji Fotograficznej, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

K. Zając



Drugie i piąte miejsce przywieĽli uczniowie klasy 2e z I Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych organizowanych przez Koło Naukowe Statystyki Matematycznej "Gauss" działające przy Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej.

Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie:
  • Marek Mika
  • Michał Stroka
  • Aleksandra Grzelak,
natomiast piąte miejsce przypadło w udziale drużynie w składzie:
  • Michał Smreczak
  • Adam Musiński
  • Krzysztof Kotysz.
Serdeczne gratulacje!



Podsumowanie Atelier Ulicznego

17 czerwca 2011 r. SAF zorganizowało Uliczne Atelier. Ustawiliśmy duży biały namiot pod Ratuszem, w którym rozłożyliśmy studio fotograficzne. Następnie zapraszaliśmy przechodniów aby zrobić im zdjęcie.
Nasze Uliczne Atelier to po pierwsze pomysł na pograniczu happeningu i fotografii dokumentalnej, czyli "porywaliśmy" do niego przechodniów, uwieczniając każdego takim, jakim w danej chwili był. Po drugie to próba zatrzymania się na człowieku, czyli stworzenie indywidualnego portretu każdego, kto się na niego zgodził. Dzieki studio i zastosowaniu neutralnego tła mogliśmy skupić się na detalach, niuansach ubrania, postawy, wyrazu twarzy.
Uliczne Atelier to trochę próba zatrzymania czasu, zapamiętania tych wszystkich ludzi takimi, jakimi w danej chwili byli, jakimi już nigdy nie będą. Wreszcie, spotkania ich ze sobą czyli stworzenia PORTFOLIO OPOLAN.
Do poniedziałku z przyczyn technicznych, portfolio będzie jeszcze uzupełniane, także o część plenerową z ulicy Krakowskiej.

Wszystkim przechodniom, którzy w tym dniu byli na Krakowskiej i zechcieli nam pozować do zdjęcia bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Państwu tyle radości i emocji jakimi i nas obdarzyliście.
SAF



ZAPRASZAMY NA HAPPENING FOTOGRAFICZNY

Jutro, w piątek - 17 czerwca 2011 r. Szkolna Agencja Fotograficzna organizuje Uliczne Atelier. Celem atelier fotograficznego jest przedstawienie Opolan w świetle fleszu. Podsumowaniem naszego happeningu będzie stworzenie portfolio Opolan na stronie "Dwójki". Impreza objęta jest patronetem Prezydenta Miasta Opola.
Miejsce happeningu: pod Ratuszem - biały duży namiot obok ul. Św.Wojciecha i Drogowskazu do miast partnetrskich.
Godzina rozpoczęcia: 8.00.

Serdecznie zapraszmy wszystkich Opolan do wzięcia udziału w naszym Atelier Ulicznym.
SAF


Michał Smreczak z klasy IIE zdobył maksymalną ilość punktów w XV edycji testu MATEMATYKA - OXFORD PLUS. Wygrana Michała wiąże się z atrakcyjną nagrodą - konsolą XBOX.
Gratulujemy!



14 i 15 czerwca zajęcia z języka rosyjskiego nie odbędą się.



Piotr Okoń z klasy II D został finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W ten sposób sukces Piotra zwieńczył bardzo udany rok naszych Olimpijczyków.
Serdecznie gratulujemy!



Klub Honorowych Dawców Krwi z naszego liceum od początku roku kalendarzowego oddał już ponad 26 litrów krwi. Niektórzy z krwiodawców oddali po 1500 ml tego dorgocennego daru. Najwięcej krwiodawcow jest w klasie 2a - ośmiu, niewiele mniej - 7 w klasie 2f, 6 osób oddaje krew w klasie 2c, 3 osoby w klasach 2e, 3b, 3c, 3e, 3g, 3i i 3k, 2 osoby w 2b, 2g, 2h, 3f, 3h i 3j i po jednej w klasach 2i i 3a.



Mistrzostwami Opola w siatkówce plażowej zakończyły się rozgrywki sportowe w kończącym się właśnie roku szkolnym. Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze zdobywając medale: srebrne - Maciek Bieszczad /2b/ i Arek Krapa /1i/, oraz absolwenci Mateusz Babicki i Artur Bryś - brązowe. Trzeci zespół Andrzej Knapiak /2a/ i Filip Bogdziun /2a/ zajęli wysokie 5-6 miejsce. Opiekunem zespołów była Małgorzata Franek.
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerce.



29 maja 2011 r. Katarzyna Podraza z klasy II D zajęła IV miejsce w finale XLIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej "Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego" w kategorii karabinek pneumatyczny 10 m.
Gratulujemy!



Klaudia Kostyra z IIIB 27 maja 2011 r. otrzymała w Urzędzie Marszałkowskim dyplom laureata XII Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych".
Serdecznie gratulujemy!



Paulina Morawiec z klasy II B zajęła III miejsce w finale Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję".
Gratulujemy!



Album z pleneru pt. Majówka fotograficzna w Mosznej, który odbył się 19 maja br. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i gratuluję wspaniałych zdjęć.
Katarzyna Zając



Prace Julii Tabisz, Pawła Juścińskiego i Przemka Juścińskiego z klasy IH zostały wyróżnione przez Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Edukacynego "Reporter".
Serdecznie gratulujemy!



Karolina Chabsińska i Julia Świstun z II C w ramach uczestnictwa w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Piastun" wezmą udział w wyjeĽdzie do Stanisławowa na Ukrainie.
Gratulacje!



W dniach 27-29 maja w Jastarni odbył się finał XLIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej "Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego". Drużyna z naszej szkoły uplasowała się na V miejscu w kraju.
Serdeczne gratulacje.



Piotr Pezdek z klasy IIg zdobył 30 miejsce w kraju w Olimpiadzie Matematyczno - Logicznej.
Gratulujemy!



Uwaga uczniowie!

Do 10 czerwca 2011 roku należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone materiały!



Robert Piechaczek z klasy II H zdobył Nagrodę Dyrektora Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach -Opolu w projekcie na projekt edukacyjny pt. "Póki nie jest za póżno" za pracę "Przebudzenie".
Gratulujemy.



W dniach 18- 19 maja 2011 roku dwie ekipy w składzie:
I - Magdalena Komorowska, Paulina Kulasik, Iwo Garstecki, Marcin Jasiński i Robert Piechaczek z II H oraz
II - Anna Kwiatek, Agnieszka Słowik i Rafał Ćwik z I F oraz Michał Linkowski z I C uczestniczyły w VII Ogólnopolskim Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze.
Serdeczne gratulacje!



Wszystkich zainteresowanych statystyką i programowaniem zapraszamy do udziału w Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Analizie danych NOMAD organizowanych przez Koło Naukowe Statystyki Matematycznej "GAUSS" działające przy Politechnice Wrocławskiej. Zapisy do 31 maja. Więcej informacji [tutaj].



Magdalena Dziurzyńska i Marcin Michalski uzyskali tytuł laureata, a Agata Filipowicz ocenę "dobry" w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX.
Gratulujemy!



Piotr Pezdek z klasy IIg zdobył III miejsce w finale konkursu wiedzy o regionie "Opolskie - tutaj zostaję" organizowanego przez WSZiA pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
Gratulacje!



We wtorek 24 maja 2011 r o godzinie 1700 zebrania z Rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich.



W dniach 9 - 13 maja 2011 r. odbyły się międzynarodowe warsztaty młodzieży w Tubingen w Niemczech, zorganizowane w ramach programu COMENIUS. Tematem projektu, realizowanego w naszej szkole w poprzednim i bieżącym roku szkolnym, jest: "Energia i żywność - wyzwanie dla młodego pokolenia w XXI wieku". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół z Norwegii, Francji, Włoch, Polski i Niemiec. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Chodorek (IIB), Paulina Klimontowska (IIB), Małgorzata Wojcieszak (IIH), Marek Janeczek (IIH), Anna Jabłonka (IIB), Justyna Kotynia (IIB), Paulina Tietz (Ii), Patrycja Szecówka (Ii), Marta Grochowska (IG), Bartosz Poskart (IG) - pod opieką pani Beaty Jaros i Małgorzaty Podrazy.



Pierwszy etap IV Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończony

Wyniki kolejnych edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

K. Zając



Zapraszam do udziału w konkursie "Twój wizerunek w procesie rekrutacyjnym". Konkurs polega na przygotowaniu własnego CV oraz odpowiedzi na pytanie "Jak kreować dobry wizerunek w trakcie procesu rekrutacyjnego". Prace w formie papierowej (1/2 strony A4 , czcionka 11) wraz z CV należy dostarczyć do doradcy zawodowego (gab.110) do dnia 26.05.2011r.



Praca Róży Szeremet z klasy III H uzyskała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym "Prawda, Dobro, Piękno".
Serdecznie gratulujemy!



Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w turnieju siatkówki chłopców o Puchar Dyrektora PLO VI i po bardzo zaciętych meczach zajęli w tych rozgrywkach 2 miejsce. Formuła turnieju obejmowała grę w każdym spotkaniu do dwóch setów. Nasi zawodnicy wygrali z PLO V i Z.Szk. Elektrycznych po 2:0, zremisowali z PLO I 1:1, i przegrali mecz z PLO VI 0:2. Nagrody indywidualne otrzymali: Maciej Bieszczad - najlepszy atakujący i MVP turnieju oraz Marek Paluch.
Zespół wystąpił w składzie: Maciej Bieszczad - 2b, Marek Paluch - 3i, Andrzej Knapiak - 2a, Marcin Ochman - 2a, Kamil Kondraszuk - 2f, Jakub Gnyszka - 2h, Arkadiusz Krapa - 1i, Dariusz Załoga - 2e, Filip Bogdziun - 2a.
Opiekun zespołu: Małgorzata Franek.



Zespół w składzie Iwona Budzeń i Marta Mochniak z I A zajął I miejsce w województwie, a Natalia Opacka i Andżelika Pruchnicka z II C II miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie. Dziewczyny będą reprezentowały Opolszczyznę na zawodach centralnych, które odbędą się na początku lipca w Gdańsku.
Serdecznie gratulujemy.



Konkurs Fotograficzny "Miłość w obiektywie"

Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Miłość w obiektywie". Podpisane prace należy składać w kopercie wraz ze zgodą uczestnika, którą mozna pobrać z: www.mrmopole.wordpress.com do MDK w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1 do 31.05.2011r. z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY. Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone profesjonalnymi warsztatami fotograficznymi!!!
Młodzieżowa Rada Miasta



Podwórkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Opola

Zespoły 10-osobowe: 5+1 na boisku oraz 4 na rezerwie. Termin zgłoszeń: 25.05.2011r. do MDK w Opolu lub na adres mrmopole@op.pl. Termin turnieju: 4.06.2011r. na boisku Orlik 2012 przy ul. Bielskiej, Piotrkowskiej i Cieszyńskiej w Opolu. Kartę zgłoszeń oraz Zgody dla całej drużyny, które są do pobrać z www.mrmopole.wordpress.com proszę przynosić do MDK w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1 w kopercie z dopiskiem: TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.
Młodzieżowa Rada Miasta



Prace Agnieszki Słowik, Rafała Ćwika i Michała Linkowskiego z klasy I C zostały wyróżnione w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach zorganizowanym przez opolskie Kuratorim Oświaty. Wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2011 r. w czasie VIII Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-KoĽlu.
Serdecznie gratulujemy!



W piątkowy wieczór 29 kwietnia 2011 roku (tak, tak... niektórzy celebrowali już bardzo długi majowy weekend) w Filharmonii Opolskiej uroczyście pożegnaliśmy Absolwentów "Dwójki", którzy byli z nami w latach 2008 - 2011.

Tradycyjnie już dziękujemy Tym dzięki którym ten wieczór zapadnie na długo w pamięci. Wasz profesjonalizm (tak mało czasu na przygotowania i próby jeszcze nigdy nie mieliśmy), poświęcenie, pomysłowość, cierpliwość, wyrozumiałość, uśmiech i humor były nieocenione!
[czytaj więcej]



Piotr Pezdek z II G oraz Agata Filipowicz i Kacper Wójcik z I A, Wojciech Fedczuk i Adam Panczocha z I B, Michał Iwanicki i Marek Świtała z I D zakwalifikowali się do finału konkursu wiedzy o regionie "Opolskie - tutaj zostaję" zorganizowanego przez WSZiA pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
Gratulujemy!



Konkurs dziennikarski i fotograficzny dla uczniów

Almatur Opole wraz z Gazetą Wyborczą w Opolu organizuje konkurs dziennikarski. Jest on przeprowadzany w dwóch kategoriach - dla adeptów pióra oraz młodych fotografów. Przewidziano nagrody dla uczniów (wakacyjne warsztaty dziennikarskie, iPody, odtwarzacze mp3), a także dla szkół biorących udział w konkursie - autokar na jednodniową wycieczkę ufundowany przez Almatur! Więcej na stronie Almaturu oraz w regulaminie.



Konkurs filmowy pt. MOJA SZANSA

Telewizja Polska Oddział w Krakowie realizuje program "Twój Fundusz, Twoja szansa", poświęcony pozytywnym aspektom funduszy europejskich, który emitowany będzie na antenie 12 regionalnych ośrodków TVP w Polsce. W ramach programu TVP ogłasza konkurs "Moja szansa", czyli - nakręć 3-minutowy film ilustrujący, jak fundusze unijne zmieniły czyjeś życie.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.



Anna Świerczyna z klasy 3c zdobyła I miejsce w województwie w konkursie językowym "Pokaż nam język" w kategorii języka francuskiego. Ania będzie reprezentowała Województwo Opolskie w superfinale, który odbędzie się we Wrocławiu w czerwcu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!



Marek Mika i Michał Stroka z II E oraz Romek Stasiński z III E zostali laureatami XLII Małej Olimpiady Matematycznej, natomiast drużyna w składzie: Karolina Łagoda z IE, Marek Mika i Michał Stroka z II E oraz Romek Stasiński zdobyła w niej I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!



Drodzy Maturzyści,

Przed Wami egzamin maturalny będący uwieńczeniem kolejnego etapu edukacji,
określany mianem przepustki do dorosłości.
Życzymy Wam pomyślnie zdanej matury
i dostania się na wymarzone studia.
Niech się spełnią Wasze marzenia,
a dokonywane przez Was codzienne wybory zaowocują sukcesami w dorosłym życiu.

Dyrekcja i nauczyciele PLOII



MAJÓWKA FOTOGRAFICZNA W MOSZNEJ - 19 maja 2011

czyli plener fotograficzny. Więcej na stronie SAF
Katarzyna Zając



Uwaga!
Uczniowie biorący udział w wymianie z Kiel proszeni są o przybycie 9 maja (poniedziałek) o godz. 1215 (duża przerwa) w sali 201 na obowiązkowe spotkanie w sprawie wyjazdu do Niemiec.



Justyna Gruchot z klasy I G i Paulina Morawiec z klasy II B zakwalifikowały się do następnego etapu konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję".
Gratulacje!



Karolina Łagoda i Karol Wachtarczyk z klasy I E uplasowali się na I miejscu w XV Konkursie Matematycznym im. dr Tadeusz Knysza organizowanym przez GWO. Arnold Wożnica i Adam Musiński z klasy II E zajęli w nim II miejsce.
Gratulacje!



Uczniowie klasy I E zajęli II miejsce w regionie dolnośląsko-opolskim w międzynarodowym konkursie matematycznym "Matematyka bez granic".
Gratulacje!



Julia Rosenberg z III H została laureatką XV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę Literacką organizowanego przez Centrum Edukacyjno-Metodyczne w Katowicach.
Gratulacje!




Od 21 marca można składać podania do klasy IB PLO Nr II. 19 kwietnia odbędzie się sprawdzian uzdolnień językowych dla kandydatów do klasy IB PLO Nr II.
Jedynie osoby, które wezmą udział w sprawdzianie będą brane pod uwagę przy rekrutacji do tej klasy!



Niech Święta Wielkanocne,
będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały
przyniesie wiosenne kwiaty radości,
miłości, spokoju i szczęścia.



27 kwietnia odbędzie się pielgrzymka naszych maturzystów do Częstochowy. Spotykamy się o godz. 8:30 od strony pomnika, wyjazd ok. godz. 9:00. Powrót planowany jest na godz. 18:30.



Anna Kolasińska z I A zdobyła wicemistrzostwo Europy w karate na zawodach, które odbyły się w Wilnie w dniach 15-16 kwietnia.
Gratulacje!



16 kwietnia drużyna w składzie: Marcin Polus z III i, Rafał Poliwoda z II F, Alicja Cieślewicz II D, Agnieszka Radziszewska z I i oraz Oskar Waszkiewicz z I A zajęła II miejsce w etapie rejonowym XIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Gratulujemy!



19 i 20 kwietnia zajęcia z języka rosyjskiego nie odbędą się.



12 kwietnia odbył się finał XIV Konkursu Języka Francuskiego współorganizowany przez Towarzystwo Val de Loire - Pologne z Blois. Magdalena Komorowska z II H, Aleksandra Potaczało z III i oraz Agnieszka Sidorska z II C w nagrodę pojadą w lipcu do Blois!
Serdeczne gratulacje!



Weekend pełen sukcesów
16 kwietnia
  • Martyna Jańczyk z 3G uzyskała tytuł finalistki zawodów centralnych XXXVII Olimpiady Geograficznej.
  • Sonia Stroka i Łukasz Jabłoński z 3E zostali finalistami XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
  • Mateusz Babicki z III D został finalistą Ogolnopolskiego Konkursu Chemiczny zorganizowanego przez Politechnikę Śląską i Polskie Towarzystwo Chemiczne.
15 kwietnia
  • Roman Stasiński z 3 E uzyskał tytuł laureata zawodów centralnych LXII Olimpiady Matematycznej.
  • Krzysztof Kowalski z 3H został Laureatem zawodów centralnych XXIII Olimpiady Filozoficznej, a Grzegorz Wingert z III B oraz Ivo Garstecki z II H zostali finalistami tejże olimiady.
  • Klaudia Henek z II J zajmując V miejsce w kraju uzyskała tytuł laureata zawodów centralnych I Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
14 kwietnia
    III miejsce w kraju w ogólnopolskim Konkursie "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" zdobyła drużyna w składzie: Mateusz Przybyła z IIIG oraz Karsten Kotyś i Piotr Pezdek z IIG.
Michał Tomański z IIIE ma już indeks AGH. Zdobył go zostając laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "O Diamentowy Indeks AGH".

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów!



Zakończyły się rozgrywki Ligi SKS w siatkówkę chłopców. Po 3 turniejach do Finału awansowały następujące szkoły: PLO I, PLO V i PLO II / po eliminacjach z kompletem punktów /. Finał został rozegrany w naszej Szkole 14.04.2011r. Wszystkie mecze miały bardzo dramatyczny przebieg. Każdy zespół wygrał po jednym meczu i wszystkie spotkania kończyły się w tie-breakach. Po zsumowaniu małych punktów okazało się, że różnicą tylko 4 pkt. Złote medale zdobyli uczniowie PLO II przed PLO V. 3 miejsce zajęło PLO I. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Mateusz Babicki i Igor Zarzycki.
Skład zwycięskiej drużyny: Michał Wiśniewski /3g/, Igor Zarzycki /3g/, Mateusz Babicki /3d/, Marek Paluch /3i/, Marcin Ochman /2a/, Andrzej Knapiak /2a/, Filip Bogdziun /2a/, Jakub Gnyszka /2h/, Kamil Kondraszuk /2f/, Michał Błaszczyk /1c/, Dariusz Załoga /2e/. Opiekunem zespołu jest Małgorzata Franek. Zawodnikom i trenerce gratulujemy sukcesu.



13 kwietna Alicja Siemianowska z III c zajęła V miejsce w kraju w zawodach centralnych IX Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce. Jest to drugi sukces Ali wciągu ostatniego tygodnia - 9 kwietnia Ala uzyskała tytuł finalisty zawodów centralnych XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.
Serdeczne gratulacje!



12 kwietnia odbył się finał Szkolnego Konkursu Biblijnego. Wszystkim finalistom gratulujemy determinacji i wiedzy. Zwyciężył Paweł Gruca z kl. 3A, drugie miejsce zajął Roland Suchy z kl. 3G, trzecie Paweł Kainka z kl. 3E, a czwarte Dominika Richter z kl. 3A.
Gratulujemy.



Szymon Żywicki z klasy IIIh wygrał (I miejsce w kraju) Olimpiadę Wiedzy o Prawach Człowieka. Alicja Siemianowska z klasy 3c i Krzysztof Kowalski z klasy 3h zostali finalistami.
Gratulujemy!!!



Karolina Prus z klasy IId została finalistką zawodów centralnych XL Olimpiady Biologicznej.
Gratulujemy!



Pierwsze miejsce Marka Miki z klasy 2e i czwarte miejsce Łukasza Kowalczyka z klasy 1e to wynik finału XV Opolskiego Turnieju Informatycznego.
Gratulacje



Klaudia Henek z II J zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Serdeczne gratulacje!!!



Mateusz Przybyła z klasy III G został laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości.
Serdecznie gratulujemy!!!



Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu uzyskało wyróżnienie w konkursie Opolska Marka w kategorii Usługa specjalistyczna - Uslugi edukacyjne - kształcenie w zakresie ponadgimnazjalnym. Jak podkreślają sami organizatorzy gali "Opolska Marka to tytuł dowodzący najwyższej jakości w regionie". W tegorocznej edyczji startowało ponad 40 firm i instytucji z Opolszczyzny.



Podziękowanie dla uczniów wielkiego serca za przygotowanie i udział
w IV Koncercie Charytatywnym
"Znów wędrujemy"

W pierwszej kolejności dziękujemy tym wszystkim uczniom, którzy pracę rozpoczęli jeszcze w styczniu 2011 roku oraz poświęcili feryjny czas na stworzenie scenografii, która stała się integralną częścią koncertu. A byli to:
[czytaj więcej]



Mateusz Babicki z III D zakwalifikował się do części laboratoryjnej XIX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich organizowanego przez Wydział Chemii Politechniki Sląskiej w Gliwicach.
Gratulujemy!



Marek Mika z II E zakwalifikował się do finału Konkursu Algorytmion dla uczniów szkół średnich organizowanego przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Gratulacje!



UWAGA OTWIERAMY
IV SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE

W kwietniu rusza kolejna edycja długoterminowego konkursu fotograficznego!
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (czyli uczniów liceum i gimnazjum nr 10) oraz trzecioklasistów z pozostałych gimnazjów, którzy chcą kandydować do "dwójki"!
Więcej informacji na stronie kółka fotograficznego. Oto regulamin konkursu.

Katarzyna Zając



Dnia 12 kwietnia 2011 (wtorek) o godz. 8.00 rozpocznie się Finał Szkolnego Konkursu Biblijnego 2011. Sala w której odbedzie sie final zostanie podana przed jego rozpoczęciem.

Lista finalistów:
  1. Paweł Gruca IIIa
  2. Paweł Tabora Ih
  3. Maciej Iwański IIIf
  4. Paweł Kainka IIIe
  5. Dorota Tkocz IIIg
  6. Roland Suchy IIIg
  7. Sara Gondro IIf
  8. Gabriela Potyka IIIk
  9. Dominika Richter IIIa
  10. Grzegorz Kropiwnicki Id



KONKURS PLASTYCZNY ADRESOWANY DO GIMNAZJALISTÓW I LICEALISTÓW: POLACY W MISJACH POKOJOWYCH
Technnika wykonania dowolna, format prac A-3.
Termin składania prac do 15 maja 2011r.
Rozstrzygnięcie konkursu 28 maja 2011r. w Klubie Garnizonowym przy ul.Domańskiego w Opolu.
Patronem konkursu jest Opolskie Kuratorium Oświaty w Opolu, Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewoda Opolski.
Organizator konkursu:Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 25 w Opolu.
Czekają na Was nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i wojskowa grochówka!
Prace prosimy przynosić do P. Profesora Stanisława Hładkiego lub P.Grażyny Buńkowskiej.
Więcej informacji na temat Polaków w misjach pokojowych można znależć na stronach:
www.skmponz.w.interia.pl i www.skmponz.opole.pl



UWAGA MATURZYŚCI
Do 15 kwietnia 2011 roku należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone materiały.



2 kwietnia 2011 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Marynistyczne w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
  • Kasia Podraza I D - I miejsce. Kasia zakwalifikowała się do zawodów centralnych.
  • Mateusz Mizio II G - II miejsce
  • Bartosz Poskard I G - IV miejsce
Gratulujemy.



Damian Walecko z klasy 2d uzyskał tytuł laureata (2 miejsce w Polsce), a Karina Szymaniec z klasy 3j tytuł finalistki Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy!



3 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu drużyna w składzie: Mateusz Przybyła z III G oraz Karsten Kotyś i Piotr Pezdek z II G zajęli I miejsce w finale regionalnym Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości i będą reprezentowali województwo dolnośląskie i opolskie w zawodach centralnych w Warszawie w dniu 8 kwietnia 2011 r.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!



PODSUMOWANIE III SZKOLNYCH IGRZYSK FOTOGRAFICZNYCH

Z ogromną radością ogłaszam zwycięzców:
  • I miejsce - Sandra Przepiórkowska z klasy II e
  • II miejsce - Łukasz Szwaiger z klasy II c
  • III miejsce - Natalia Opacka z klasy II c
  • III miejsce - Tomasz Bielka z klasy II h

Więcej informacji na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.
Katarzyna Zając



Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich chęci zdobywania wiedzy, od tego tygodnia zajęcia będą odbywały się również w weekendy. Plan na najbliższy weekend pojawi się dziś wieczorem.
Primus Aprilius



W dniu 28 marca 2011 roku p. dyr. Aleksander Iszczuk odebrał poczas gali w pałacu w Izbicku statuetkę Emil 2011. Kapituła Plebiscytu Spróbujmy Razem Pokonać Bariery organizowanego przez miesięcznik Bariery w świecie niepełnosprawnych przyznała statuetkę Emil 2011 PLO Nr II w uznaniu działań na rzecz niepełnosprawnych podejmowanych przez społeczność Dwójki.



Aleksandra Cieśla z III D została finalistką zawodów centralnych Olimpiady Teologii Katolickiej.
Serdecznie gratulujemy!



26 marca 2011 r. Daria Grund z klasy III K została finalistką zawodów centralnych XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
Gratulujemy.



29 marca 2011 r. dotarła do nas miła informacja z Dijon - Marcin Polus z III i zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie na wypracowanie w języku francuskim AMOPA.
Gratulacje!



6 marca 2011 r. Mateusz Babicki z III D i Łukasz WoĽny z III G uzyskali tytuł Laureata XVII Opolskiego Konkursu Chemicznego.
Serdecznie gratulujemy.



29 marca (wtorek) 2011 r. o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z Rodzicami wszystkich klas. Zebranie jest szczególnie ważne dla Rodziców tegorocznych maturzystów! Jest to ostatnie zebranie przed końcową klasyfikacją uczniów klas III.



Alicja Siemianowska z III C zakwalifikowała się do zawodów centralnych Misyjnej Olimpiay Wiedzy o Afryce.
Serdecznie gratulujemy.



Drużyna w składzie: Karolina Łagoda z I E, Marek Mika i Michał Stroka z II E oraz Romek Stasiński z III E zajęła I miejsce w województwie w XLIII Małej Olimpiadzie Matematycznej.
Indywidualnymi laureatami Małej Olimpiady Matematycznej zostali Romek Stasiński, Michał Stroka i Marek Mika.
Gratulujemy!



Roland Suchy z III G oraz Tomasz Walecki z III E zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XV Ogólnop[olskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Gratulacje!



Drużyna w składzie: Mateusz Przybyła z III G oraz Karsten Kotyś i Piotr Pezdek z II G zakwalifikowała się do finału regionalnego Konkursu Najlepsze zajęcia z Przedsiębiorczości.
Serdeczne gratulacje!



Roman Stasiński z III E zakwalifikował się do finału LXIII Olimpiady Matematycznej.
Serdecznie gratulujemy.



Krzysztof Jastrzębski z III F zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy o Chinach.
Gratulacje!



18 marca 2011 roku w NKJO odbył się Wojewódzki Turniej Języków Angielskiego i Niemieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych.
W kategorii języka niemieckiego kolejne miejsca zajęli:
I. Spałek Dominik - kl. III A
II. Dyga Anna - kl. III H
III. Brysch Martina - kl. II J
V. Pinkawa Thomas - kl. III J

W kategorii języka angielskiego kolejne miejsca zajęli:
II. Farasiewicz Aleksandra
V. Nowak Małgorzata
Serdecznie gratulujemy!



IV Festiwal Piosenki Anglojęzycznej odbędzie się na 3 lekcji w czwartek, 31 marca w świetlicy.
Konkurs literatury angielskiej odbędzie się na 3 lekcji w piątek, 25 marca w sali 09.



PODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Aby zobaczyć wyniki i galerię wyróżnionych prac kliknij tuttaj




Klaudia Henek z II J, Urszula Midek z III A i Katrzyna Matuszek z II E uzyskały tytuł laureata I stopnia Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową i zkwalifikowały się do zawodów II stopnia olimpiady.
Serdecznie gratulujemy!



Sonia Stroka i Łukasz Jaboński z III E zakwalifikowali się do etapu centralnego XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Gratulacje!



Pierwszy dzień wiosny - WAGARY W DWÓJCE!
21 marca br. - poniedziałek

W Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2011 r. zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na:
"DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI" w PLO Nr II w Opolu.

Program Dnia Otwartch Drzwi znajduje się [tutaj].
A tu strony reklamujące niektóre klasy:
KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA GIMNAZJALISTÓW

Szkolne koło fotograficzne SAF organizuje konkurs dla kandydatów do PLOII pt. "Moje pasje" w postaci tryptyku zdjęć.
Regulamin konkursu



Weronika Kudyba z I A zakwalifikowała się do drugiej części egzaminu ustnego Burgundzkiego Konkursu Stypendialnego, który odbędzie się 22 marca w Krakowie.
Gratulujemy!



Szkolny Konkurs Biblijny 2011
II etap Konkursu za nami. Do Finału przeszła najlepsza 10 uczniów. Wszystkim, którzy wzięli udział w II etapie Konkursu dziękujemy, a finalistom życzymy powodzenia. Szczegóły dotyczące Finału przekażemy w najbliższym czasie.
    Finaliści:
  1. Paweł Gruca IIIa
  2. Paweł Tabora Ih
  3. Maciej Iwański IIIf
  4. Paweł Kainka IIIe
  5. Dorota Tkocz IIIg
  6. Roland Suchy IIIg
  7. Sara Gondro IIf
  8. Gabriela Potyka IIIk
  9. Dominika Richter IIIa
  10. Grzegorz Kropiwnicki Id



Uwaga gimnazjaliści!
Wszelkie informacje o naborze do klas pierwszysch szkół ponadgimnazjalnych już wkrótce w elektronicznym systemie naboru, pod adresem https://opolskie.edu.com.pl/Kandydat.
Informacje o naborze do klas pierwszych PLO II dostępne są już w dziale rekrutacja.



Stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie za I semestr r. szk. 2010/2011
do odbioru w księgowości.



16 marca 2011 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w języku niemieckim. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Paulina Morawiec z II B, Justyna Gruchot z I G oraz Nicola Lustig z IF.
Gratulujemy!



14 marca 2011 r. odbył się szkolny etap konkursu językowego "Pokaż nam język" organizowanego przez WSB. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się:
  • w kategorii języka angielskiego - Dominika Pezdek z II i oraz Magdalena Dziurzyńska z I B.
  • w kategorii języka francuskiego - Natalia Rega z II C oraz Anna Świerczyna z III C.
  • w kategorii języka niemieckiego - Thomas Pinkawa i Karina Szymaniec z III J.
Serdecznie gratulujemy!



CZWARTY KONCERT CHARYTATYWNY "DWÓJKA DZIECIOM"
13 marca br. - niedziela, godz. 1700

Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej. Zebrane pieniądze wspomogą leczenie Milenki.



Aż 3 drużyny zakwalifikowały się do II etapu V edycji Olimpiady DialNet Masters. Są to:
  • Bloody Programmers Of Darkness
    w składzie:
    • Michał Czeszejko-Sochacki
    • Filip Kiałka
    • Michał Rapacz
    • Kamil Twaróg
  • BILLY_I_RESZTA_PINGWINOW
    w składzie:
    • Krzysztof Jastrzębski
    • Patryk Kozłowski
    • Marcin Meissner
    • Denis Tatina
    oraz
  • Roztańczone wombaty
    w składzie:
    • Weronika Czyż
    • Artur Kondziela
    • Patryk Lotzwi
    • Marek Mika
Gratulacje!



Bartosz Olszanowski i Michał Tomański z III E zakwalifikowali się do finału Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH".
Serdecznie gratulujemy!



Przekonaj wychowawcę i weĽ z klasą udział w konkursie "My school is cool". Zadanie polega na wyreżyserowaniu i nakręceniu około 5 minutowego filmiku przedstawiającego różne ciekawostki o szkole. Filmik powinien być jak reklama zachęcająca do uczenia się w naszej szkole. Żeby przystąpić do konkursu trzeba zarejestrować klasę pod adresem https://ssl.wszia.opole.pl/konkurs/ w terminie do 18 marca br.



Do zawodów okręgowych XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowali się: Piotr Okoń z II D oraz Jasmin Kubotsch i Marko Broma z III K.



Dnia 05 marca 2010 w Kluczborku odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu o Fuzji Jądrowej organizowanym przez Instytut Fizyki Plazmowej i Laserowej Mikrosyntezy. W konkursie brało udział 21 uczestników z całego województwa. Uczniowie naszej szkoły wypadli następująco: Marek Mika (2e) zajął I miejsce, Łukasz Olszanowski (2d) zajął II miejsce, Aleksandra Grzelak (2e) IV miejsce. Marek Mika będzie reprezentował nasze województwo w Ogólnopolskim Konkursie o Fuzji Jądrowej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!



Odyseja Umysłu 2011
We Wrocaławiu w dniu 6 marca 2011 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których nasza drużyna w składzie: Denis Gad, Arek Grela, Patryk Hildebrand, Adam Kaczor, Michał Smreczak, Zbyszek Walentynowicz i Maciej Żukiewicz z II E zakwalifikowała się do zawodów centralnych. Zawody ogólnopolskie odbędą się w Gdańsku w dniach 2 - 3 kwietnia 2011 r.
Gratulujemy!



Wychowawcy klas I i II proszeni są do dnia 14.03. br. o zgłoszenie klasowych drużyn ratowniczych do udziału w konkursie. Konkurs odbędzie się w dniu 21.03. br. o godz 10:00. Zgłoszenia przyjmuje p. Rogoziewicz i p. Hładki.



W dniu 08.03 i 09.03 br. zajęcia z języka rosyjskiego nie odbędą się!



Karolina Adamowicz z III C i Adam Banach z II B zakwalifikowali sie do zawodów centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Mateusz Przybyła z III G zakwalifikował się do zawodów centralnych Olimpiady Przedsiębiorczości.
Gratulujemy!



W poniedziałek 7 marca w szkolnej świetlicy miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, absolwenta "Dwójki" z uczniami naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III B, III C, III D oraz II E.



1 marca 2011 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się konferencja popularnonaukowa. Referat wprowadzająqcy wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Kawalec. Następnie pan Arkadiusz Karbowiak przybliżył najważniejsze zagadnienia zwiazane z działalnościa podziemia narodowego w latach 40tych XX wieku, a Tomasz Kowalski przedstawił prezentację na temat "II Konspiracja. Działalność WiN po 1945 roku". Podsumowania konferencji dokonał dr Ksawery Jasiak z IPN oddział Opole, konstruując swoje wystąpienie wokół zagadnienia "Działalność antykomunistyczna kresowych Żołnierzy Wyklętych na Śląsku Opolskim". W spotkaniu uczestniczyły klasy III C i III B.



Szkolny etap konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje niemiecką poezję" odbędzie się 16 marca o godz. 15:00 w świetlicy szkolnej. Zapraszamy uczniów, którzy zgłosili się u nauczycieli j. niemieckiego.



Z radością informujemy o sukcesach odniesionych w czasie ferii:
  • Łukasz Kowalczyk z klasy Ie oraz Marek Mika z klasy IIe zakwalifikowali się do finału XV Opolskiego Turnieju Informatycznego.
  • Karina Szymaniec z IIIJ oraz Damian Walecko z II D zakwalifikowali się do zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.
  • Martyna Jończyk z III G zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Geograficznej.
  • Alicja Siemianowska z III C oraz Krzysztof Kowalski i Szymon Żywicki z III H zakwalifikowali się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.
  • Grzegorz Wingert z III B, Krzysztof Kowalski z III H i Ivo Garstecki z II H zakwalifikowali się do zawodów centralnych Olimpiady Filozoficznej.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Uwaga maturzyści z lat ubiegłych!

Prosimy o stawienie się w dniach od 28.02. do 3.03. br. w szkole celem weryfikacji danych. Weryfikacja możliwa będzie w godz. od 800 do 1600 w pok. 18.



Drużyna w składzie Magdalena Skrzetuska i Mikołaj Turowski z II A, Krzysztof Jastrzębski z III F i Michał Pawełczak z IF zajęła I miejsce w II edycji zawodów strzeleckich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu w Opolu. Na II miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Aleksandra Grzelak z II E, Karolina Aleksandrowicz i Natalia Argier z II D oraz Mateusz Salatycki z I E.
Gratulujemy!



Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego

Do etapu wojewódzkiego z języka niemieckiego zakwalifikowali się:
  • Spałek Dominik - kl. III A
  • Walecko Damian - kl. IIIF
  • Dyga Anna - kl. III H
  • Eszik Karolina - kl. III J
  • Pinkawa Thomas - kl. IIIJ
  • Miklis Julia - kl. II D
  • Brysch Martina - kl. II J
  • Kubis Dedis - kl. IIJ
Do etapu wojewódzkiego z języka angielskiego zakwalifikowali się:
  • Czeszejko-Sochacki Michał - kl. IIIA
  • Chmiel Michał - kl. IIIE
  • Olszanowski Bartosz - kl. IIIE
  • Tomański Michał - kl. IIIE
  • WoĽniak Tomasz - kl. IIIE
  • Hałon Adam - kl. IIIF
  • Majchrak Jakub - kl. IIIH
  • Bieszczad Maciej - kl. IIB
  • Korzanowski Łukasz - kl. IIC
  • Farasiewicz Aleksandra - kl. IID
  • Żółkiewicz Natalia - kl. IID
  • Nowak Małgorzata - kl. IIH
  • Pezdek Dominika - kl. IIJ
  • Dziurzyńska Magdalena - kl. IB
  • Malik Karolina - kl. ID
Część pisemna Turnieju odbędzie się 18 marca 2011 roku w siedzibie NKJO.
Serdecznie gratulujemy.



Uwaga - możesz głosować jeszcze tylko do 28.02!

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią (jeśli nie-namów rodzinę!) zagłosuj na "Dwójkę" w konkursie "OPOLSKA MARKA". Swój głos możesz oddać przez stronę internetową www.opolskie.pl lub na kuponach drukowanych w NTO. Głosować można w dniach od 14.02 do 28.02.br. Kupony można wysłać indywidualnie lub złożyć w sekretariacie szkoły do 28.02.2011r."



Nasze liceum zajęło I miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2009/10 i otrzymało tytuł najbardziej usportowionej szkoły ponadgimnazjalnej województwa opolskiego. Sukces ten cieszy nas również z tego powodu, że pierwsze miejsce w województwie wywalczyliśmy pierwszy raz w historii szkoły. Okazały puchar (i nagrody) został ufundowany przez Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebestę. Gratulacje dla zawodników i trenerów.



18 miejsce w kraju!

Najwyższy wynik w historii szkoły w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzonym przez miesięcznik Perspektywy i Rzeczpospolitą. Na spektakularny sukces złożyły się wyniki matury z maja 2010 r. oraz 22 olimpijczyków w 16 olimpiadach przedmiotowych.
Gratulujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.



Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu zaprasza na
IV INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY DLA GIMNAZJALISTÓW.
Turniej odbędzie się 21 marca 2011r. o godz. 10:00 w górnej sali gimnastycznej ZSO Nr II w ramach "Dnia Drzwi Otwartych" szkoły.
Pisemne lub telefoniczne zgłoszenia przyjmujemy do 14.03.2011. Prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników.

Kontakt:
        ZSO Nr II
45-048 Opole, ul. Pułaskiego 3 tel: 77 454-22-86 e-mail: sekretariat@lo2.opole.pl
Zapraszamy na "Wagary w Dwójce"



W I etapie Szkolnego Konkursu Biblijnego 2011 udział wzięło 114 uczniów. Do II etapu przeszło 61 uczniów! Wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie dziękujemy, a uczestnikom II etapu życzymy powodzenia. II etap zostanie rozegrany 8 marca 2011 o godz. 1130.
Lista uczniów.



Sukces szachistów

Drużyna szachistów w składzie:
  • Dorota Prandzioch z klasy IIIe
  • Kinga Urbańska z klasy IIe
  • Zbyszek Walentynowicz z klasy IIe
  • Michał Baciński z klasy Ie
  • Michał Najbar z klasy Ie
08.02.2011 w Kluczborku wzięła udział w Finale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych i zmierzyła się z siedmioma najlepszymi drużynami w naszym regionie. Po zaciętych meczach reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebny medal.
Serdecznie gratulujemy!!!
Opiekunka drużyny
Barbara Rajcic



XLIV Międzyszkolny Turniej Fizyczny.

Trzeci etap i finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego o puchar Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego odbył się 5 lutego br. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Do tego etapu przeszło aż sześciu uczniów naszej szkoły: Jacek Olchawa (3E), Michał Tomański (3E), Tomasz Walecki (3E), Łukasz Olszanowski (2D), Marek Mika (2E) i Paweł Gruca (3A). Chłopcy rozwiązywali zadania, zdobywając punkty indywidualnie i drużynowo. Do ścisłego finału przeszli Jacek Olchawa i Michał Tomański, którzy kontynuowali rywalizację: międzyszkolną i indywidualną.
Jacek Olchawa okazał się być najlepszym!!! Gratulujemy zasłużonego pierwszego miejsca!
Michał Tomański jest szósty w województwie, zatem również ogromne gratulacje!
Wszystkim naszym uczestnikom sobotnich zmagań DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY pierwszego miejsca w rywalizacji szkół. Nasza szkoła po raz kolejny okazała się być niepokonana. Chłopcy wywalczyli dla nas puchar, a ponieważ zdobyliśmy go po raz trzeci z rzędu, już na stałe zagości w naszej szkolnej gablocie.
Dziękujemy za zaangażowanie, waszą pracę i wysiłek i już dziś zachęcamy i zapraszamy do udziału w Turnieju Fizycznym przyszłym roku szkolnym.



Daria Grund z klasy III K zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, która odbędzie się w dniach 24-26 marca 2011 r. w Szczecinie.
Serdecznie gratulujemy!!!



CZWARTY KONCERT CHARYTATYWNY "DWÓJKA DZIECIOM"
13 marca br. - niedziela

Organizatorzy koncertu zwracają się z gorąca prośbą do Ludzi Wielkiego Serca o dary w postaci obrazów malarskich, rzeĽb, grafik, fotografii lub innych cennych przedmiotów. Zebrane dzieła będą licytowane podczas koncertu a dochód z nich zostanie przeznaczony na szczytny cel.
Prace prosimy przekazywać do pani profesor Jolanty Toll lub Grażyny Buńkowskiej bądĽ sekretariatu szkoły, do 20 lutego 2011r.



I etap Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych odbędzie się we wtorek 8 marca 2011r. o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej. Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się u swoich nauczycieli języka angielskiego do 4 marca.
Regulamin konkursu na stronie ang.lo2.opole.pl.
Zapraszamy!



Klasa II f zaprasza wszystkich na koncert swojego kolegi, Patryka Grzesiury, który jest również uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu. Podczas recitalu - który odbędzie się w niedzielę 6 lutego o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej PSM przy ul. Strzelców Bytomskich - usłyszymy w jego wykonaniu Chopina, Rachmaninowa i Liszta. Patryk koncertował już m.in. w Waszyngtonie w Fundacji Kościuszkowskiej, w Roanoke - Hollins University oraz w Niemczech - Goch i Kleve.
Serdecznie zapraszamy.



Uwaga Gimnazjaliści!

Rusza już IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora ZSO nr II w Opolu. Zawody składają się z dwóch etapów internetowych, podczas których uczestnik ma 2 tygodnie na nadesłanie rozwiązanych zadań na wskazany w regulaminie adres oraz Finału, który odbędzie się w budynku ZSO nr II w Opolu.
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z Dwójką, a dodatkowo interesujesz się matematyką już teraz masz szansę pokazać się w naszej szkole z jak najlepszej strony. Czekają cenne nagrody niespodzianki!
Terminarz konkursu:
  • I Etap 30.01 - 12.02.2011
  • II Etap 13.02 - 26.02.2011
  • Finał 21.03.2011 (podczas Dnia Otwartych Drzwi)
Regulamin konkursu i dodatkowe informacje pojawią się wkrótce na stronie:
[Strona konkursu]



IV Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - 24 marca 2011 (czwartek). W tym roku będą obowiązywały utwory z lat 70 oraz 80. Można zgłaszać solistów, małe grupy (od 2 do 4 osób) oraz zespoły (powyżej 4 osób). Należy przygotować podkład muzyczny na CD (dodatkowe punkty za muzykę 'live', kostiumy i choreografię). Zgłoszenia wraz z CD należy kierować do p. Magdaleny Wolnej - Rumin (sala 02) oraz p. Marzeny Szadzianiec (sala 08) lub innych nauczycieli języka angielskiego do 22 marca 2011.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Regulamin na stronie ang.lo2.opole.pl.
Zapraszamy!



ATTENTION !

Serdecznie zapraszamy amatorów sztuki filmowej i języka francuskiego do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze! Hasło tegorocznego konkursu to "Valise". Główna nagroda : 2-tygodniowa wycieczka do Francji. Termin nadsyłania filmów: kwiecień 2011r. Szczegółowe informacje u nauczycieli języka francuskiego lub na: www.dailymotion.pl/fcfpologne. Zgłoszenia przyjmuje prof. Grażyna Wąsowicz (s. 218) do 20 grudnia (poniedziałek) 2010 r.



KONKURS na film w języku angielskim na bazie angielskiego dzieła literackiego (może to być własna interpretacja, przedstawienie losów jednego lub kilku bohaterów, parodia, twórcze rozwinięcie dowolnie wybranego motywu).

WYMAGANIA:
  • dowolna technika kręcenia
  • sprzęt: kamera lub telefon komórkowy
  • plik zapisany w formacie: wmv, avi, mp4, mpg
  • czas trwania: do 10 min, max 2GB
  • termin oddania prac na płycie CD/DVD: 25 marca 2011
Zgłoszenia do pani Marzeny Szadzianiec i pani Magdaleny Wolnej-Rumin - j. angielski



Zapraszamy do udziału w XIV Konkursie Języka Francuskiego współorganizowanego z Association Val de Loire-Pologne z Blois. Konkurs polega na samodzielnym napisaniu pracy (ok.10 stron) w języku francuskim, na dowolnie wybrany przez siebie temat związany z wiedzą o Francji. Ostateczny termin wysłania prac: 14.03.2011. Ogłoszenie wyników: początek czerwca 2011. Wyjazd laureatów do Francji: lipiec 2011. Szczegółowe informacje u nauczycieli języka francuskiego.



Zapraszamy
do szkolnych eliminacji konkursu recytatorskiego w j. niemieckim "Młodzież recytuje poezję". Każdy z uczestników konkursu przygotowuje do recytacji dwa utwory poetyckie w języku niemieckim (nie będące przekładami na j. niemiecki z innych języków). Jeden ze specjalnie przygotowanego przez organizatora Kompendium - zbioru wierszy dostępnego na stronie: www.tskn.vdg.pl, zakładka konkursy oraz drugi dowolny utwór poetycki w języku niemieckim.
Zapisy do 31.01.2011 r. przyjmują nauczyciele j. niemieckiego. Eliminacje szkolne odbędą się w na początku marca 2011r.



W dniu 04.02.2011 r. (piątek) po drugiej lekcji w sali 114 odbędzie się zebranie przewodniczących klas III w sprawie pamiątkowego tablo.
Katarzyna Zając



W dniu 03.02.2011 r. o godzinie 16:30 w sali nr 7 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.



W poniedziałek 7 lutego 2011 r. w godz. 11:30 - 13:20 w świetlicy odbędzie się spotkanie z Panem Rafałem Praisem pt. "Wspomnienia z czasów II wojny światowej".



W ostatnim dniu stycznia odbył się turniej finałowy Mistrzostw Opola w siatkówkę chłopców. Nasza reprezentacja pokonała w półfinale PLO VI 2:0 , w finale Zespół Szkół Elektrycznych również 2:0 i tym samym zdobyła złote medale w tym turnieju. Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni Maciek Bieszczad i Piotr Lechowicz.
Skład zespołu: Tomasz Bielecki /3e/, Maciej Bieszczad /2b/, Piotr Lechowicz /3e/, Michał Wiśniewski /3g/, Marek Paluch /3i/, Arek Krapa /1i/, Andrzej Knapiak /2a/, Mateusz Babicki /3d/, Igor Zarzycki /3g/, Marcin Ochman /2a/, Artur Bryś /3d/.
Opiekun: Małgorzata Franek



Do zawodów okręgowych IX Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej zakwalifikowali się:
  • Dubaj Magdalena z klasy II e
  • Gruca Paweł z klasy III a
  • Jacheć Mateusz z klasy III e
  • Stasiński Roman z klasy III e
Zawody okręgowe odbędą się w dniu 5 III br. we Wrocławiu.
Serdeczne gratulacje!



Aleksandra Cieśla z III D zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbędzie się w dniach 17-19 marca 2011 w Krakowie.
Gratulacje!



Karolina Prus z II D 29 stycznia 2011 r. zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Biologicznej. Tym samym Karolina dołączyła do Oli Jaroń z III D - finalistki III Olimpiady Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji i Bartka Kubala, który 15 stycznia 2011 r. zakwalifikował się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Serdecznie gratulujemy.



Fabian Sałatkiewicz i Paweł Szlachetko z I H zakwalifikowali się do następnego etapu Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego".
Gratulujemy.



Dominika Wocław, Izabela Zapisek z III B, Kuba Wójcik z III H, Karolina Gałażewska z III i oraz Joanna Baranowska z I E zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Artystycznej, która odbędzie sie w dniach 7-8 lutego 2011 we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy.



Grzegorz Wingert z III B, Romualda Jeziorowska i Krzysztof Kowalski z III H, Marcela Jankowska z II B, Magdalena Juda, Ivo Garstecki i Marek Janeczek z II H oraz Fabian Sałatkiewicz z I H zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXIII Olimpiady Filozoficznej, które odbędą się 12 lutego.
Gratulujemy.



Marta Jończyk z III G i Adam Musiński z II E zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Geograficznej, które odbędą się w dniach 12 -13 lutego 2011 roku.
Gratulujemy.



UWAGA!

Termin rejestracji do "OLIMPIADY z wiedzy na temat PLANOWANIA i ZARZˇDZANIA KARIERˇ ZAWODOWˇ" został przedłużony do dnia 15. lutego 2011 roku.



Michał Stroka z II E zakwalifikował się do zawodów okręgowych LIV Olimpiady Astronomicznej, która odbędzie się 17 stycznia 2011 r. w Katowicach.
Gratulacje!



Uwaga!

Już tylko do 31 stycznia br. można wziąć udział w "Olimpiadzie z wiedzy na temat planowania i zarządzania karierą zawodową". Przechodząc do drugiego etapu olimpiady możesz pozyskać cząstkową ocenę celującą z przedsiębiorczości, a do 3 etapu-podniesienie oceny końcoworocznej z tego przedmiotu o jeden stopień! Na zwycięzców olimpiady czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (np.iPad 32 GB wi-fi 3G). Szczegóły o doradcy zawodowego (pok.110) oraz na stronie internetowej www.olimpiada.sdsiz.pl.



Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu organizuje podczas ferii zimowych powtórkę dla maturzystów z matematyki i języka angielskiego (poziom do wyboru - podstawowy i rozszerzony) za symboliczną złotówkę. Zapisy na zajęcia trwają od 17.01.2011 do 04.02.2011. Kto pierwszy ten lepszy! Informacje o powtórce znajdują się na stronie www.wsb.opole.pl.



Do etapu wojewódzkiego XLIII Małej Olimpiady Matematycznej zakwalifikowali się:
  • Roman Stasiński z klasy 3e
  • Michał Smreczak z klasy 2e
  • Wojciech Kuzyszyn z klasy 3e
  • Marek Mika z klasy 2e
  • Michał Stroka z klasy 2e
  • Karolina Łagoda z klasy 1e
Serdecznie gratulujemy.



Szkolny Konkurs Angielsko - Niemiecki wygrał Kamil Niesłony z kl. II i. Wyróżnieni zostali uczniowie: Anna Dyga z kl. III H i Thomas Pinkawa z kl. III J.
Gratulujemy.



I miejsce w województwie i IV miejsce w kraju w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej zajął zespół w składzie: Jakub Bartosiewicz z III A oraz Mateusz Przybyła i Michał Wiśniewski z III G.
Gratulujemy.



Roman Stasiński z III E zakwalifikował się do zawodów okręgowych Olimpiady Matematycznej
Serdecznie gratulujemy.



Serdeczne gratulacje dla Marka Miki z II E oraz Bartosza Olszanowskiego i Michała Tomańskiego z III E, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH".



Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik".

W konkursie uczestniczyło 1279 uczniów klas III. Laureatem tej grupy został Roman Stasiński z III E zajmując I lokatę w województwie i II w kraju.
Spośród 2014 uczestników uczniów klas I i II najwyższy wynik uzyskał Marek Mika z II E (I miejsce w województwie i VIII w kraju) oraz Karolina Łagoda z klasy I E (III miejsce w województwie).
Gratulacje!



Uwaga! Uwaga! Uwaga!
Zapraszam uczniów biorących udział w wymianie polsko-niemieckiej z Kilonią na obowiązkowe zebranie 20 stycznia - czwartek, godz. 12:15 sala 08.
Sonia Waindok



Do zawodów okręgowych XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej które odbędą się 28.02.2011 r. zakwalifikowali się:
  • Aleksandra Jaroń III D
  • Sonia Stroka III E
  • Łukasz Jabłoński III E
  • Michał Bernet III G
  • Mateusz Przybyła III G
  • Krzysztof Kowalski III H
  • Katarzyna Matuszek II E
  • Karsten Kotyś II G
  • Mateusz Mizio II G
  • Mateusz Baciński I E
Gratulujemy.



Serdecznie gratulujemy Bartoszowi Kubalowi z klasy 3c, który zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Życzymy powodzenia w zawodach centralnych, które odbędą się 12-13.03. br. w Warszawie.



Alicja Siemianowska z klasy 3c, Krzysztof Kowalski z klasy 3h i Szymon Żywicki z klasy 3h zakwalifikowali się do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Są to oficjalne wyniki rozwiązania kazusu.
Serdecznie gratulujemy.



Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 19 lutego 2011r.(9.00) w ZSM przy ul. Omańczyka 22 w Opolu awansowali:
  • Karolina Adamowicz - klasa III C
  • Rafał Stężała - klasa III C
  • Romualda Jeziorowska - klasa III H
  • Weronika Żylińska - klasa III H
  • Adam Banach - klasa II B
  • Karolina Chabasińska - klasa II C
  • Natalia Opacka - klasa II C
  • Julia Świstuń - klasa II C
  • Weronika Walo - klasa IIC
  • Agata Karbowicz - klasa II H
  • Barbara Tybura - klasa II H
  • Karolina Kulińska -Ćwiertnia - klasa IIi
  • Marta Mochniak - klasa I A
  • Grzegorz Fedorowicz - klasa I A
  • Emilia Szewczyk - klasa Ii
Gratulacje!



Wyniki etapu pisemnego Szkolnego Konkursu Angielsko-Niemieckiego:
  1. Walecko Damian- II D
  2. Dyga Anna-III H
  3. Osiewacz Oliwia- I J
  4. Pinkawa Thomas- III J
  5. Komorowska Marta-II H
  6. Walecko Martin-III F
  7. Nimpsz Sandra- III G
  8. Niesłony Kamil-II I
  9. Pinkawa Michael- III J
  10. Marguła Alicja- III J
  11. Wocław Dominika- III B
  12. Krywalska Aneta- III J
  13. Macha Weronika-I J
  14. Lustig Nicola- I F
  15. Bronek Daria- III J
  16. Kuznik Judyta- II H
  17. Czykieta Natalia- I G
Uczniowie, którzy uzyskali powyżej 40 punktów przechodzą do części ustnej, która odbędzie się dnia 21.01.2011 (piątek) o godz. 815 w czytelni.
Gratulujemy.



W dniu 10 stycznia br. odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie:
  • Piotr Okoń z klasy IId
  • Marko Broma z klasy IIIk
  • Jasmin Kubotsch z klasy IIIk
Serdecznie gratulujemy.



W dniach 3.01 - 7.01.2011 r. przeprowadzono w naszej szkole próbne matury. Wszyscy uczniowie klas trzecich pisali na poziomie podstawowym maturę z języka polskiego (03.01) i matematyki (05.01). Maturę próbną z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym uczniowie pisali w tych samych dniach w póĽniejszych godzinach. We wtorek (04.01) uczniowie próbowali swoich sił pisząc maturę (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym) z historii, biologii i geografii. Piątek (07.01) przebiegł pod znakiem chemii, wosu i fizyki, które to przedmioty uczniowie mogli zdawać na jednym z dwoch poziomów. Warto zaznaczyć, że dzięki dużym nakładom logistycznym zajęcia klas pierwszych i drugich odbyły się zgodnie z planem. Poniższa tabelka przedstawia ilość arkuszy wydanych z poszczególnych przedmiotów:
PrzedmiotPoziomIlość arkuszy
Język polski R108
BiologiaP12
BiologiaR86
Historia P21
HistoriaR44
GeografiaP8
GeografiaR38
MatematykaR149
Chemia P9
ChemiaR78
WoSP7
Wos R95
Fizyka P34
Fizyka R92



Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, który odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Konkurs przeprowadzony zostanie we wtorek 1 marca 2011 roku - początek o godz. 800. Regulamin konkursu i zadania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.fox.wombb.edu.pl.
Opłata za udziałw konkursie wynosi 8 zł od uczestnika. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do 26 stycznia (środa).



W kolejnym etapie VI Olimpiady Przedsiębiorczości wystartuje aż 12 naszych reprezentantów! Będą nimi:
  • Łukasz Jabłoński z klasy 3e
  • Mateusz Przybyła z klasy 3g
  • Katarzyna Matuszek z klasy 2e
  • Karsten Kotyś z klasy 2g
  • Mateusz Mizio z klasy 2g
  • Michał Bernet z klasy 3g
  • Michał Baciński z klasy 1e
  • Krzysztof Kowalski z klasy 3h
  • Piotr Pezdek z klasy 2g
  • Krzysztof Jastrzębski z klasy 3f
  • Sonia Stroka z klasy 3e
  • Roland Suchy z klasy 3g
Kolejny etap już 03.03.2011 r. we Wrocławiu.
Życzymy powodzenia!



W etapie okręgowym XXXVII Olimpiady Historycznej reprezentować naszą szkołę będą uczniowie:
  • Krzysztof Kowalski z klasy IIIh
  • Piotr Maluszczak z klasy IIIb
  • Barbara Tybura z klasy IIh
  • Weronika Górska z klasy IIIc
  • Aleksandra Leszczyńska z klasy IIc
Gratulacje!



Do etapu okręgowego 60. Olimpiady Fizycznej zakwalifikowali się:
  • Aleksandra Grzelak z klasy IIe
  • Marek Mika z klasy IIe
  • Filip Kiałka z klasy IIIa
Część teoretyczna zawodów okręgowych odbędzie się 09.01 br., a część doświadczalna 20.02 br. w Częstochowie.
Gratulujemy.



We wtorek 11 stycznia 2011 r o godzinie 1700 zebrania z Rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniu zostanie omówiona klasyfikacja semestralna uczniów.



We wtorek 04-01-2011 roku odbył się finał mistrzostw m.Opola w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły pokonały w półfinale 22-6 ZSZ im.Staszica. W drugim półfinale ZSZ nr 4 wygrał z PLO nr 5. W bardzo zaciętym finale nasze dziewczęta pokonały po dogrywce 19:16 (14:14 we właściwym czasie gry)reprezentację ZSZ nr 4 Opole. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Paulina Kuchczyńska z kl.IIIh.
W dniu 26.01.2011 o godz.10 na Hali Gwardii odbędzie się ćwierćfinał wojewódzki, którego jesteśmy organizatorem. Skład reprezentacji ZSO nr II w Opolu:
  • Paulina KUCHCZYŃSKA KL.III H
  • Daria BARTOCHA KL.II B
  • Kamila BARTOS KL.II i
  • Kamila GRZESIK KL.II i
  • Joanna KOŁOMUCKA KL.II B
  • Agata JOKIEL KL.II B
  • Agata SUPROŃ KL.II F
  • Martina BRYSCH KL.II J
  • Weronika STILER KL.III H
  • Agnieszka OLEJNIK KL.I F
Opiekunem zespołu jest Barbara KANIUKA



Siódmy i ósmy etap III Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończony

Wyniki kolejnych edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.
K. Zając



Uwaga maturzyści!

Próbna matura z języka angielskiego wyłącznie poziom rozszerzony odbędzie 20 stycznia (czwartek) o 1235. Obecność obowiązkowa!



Wyniki etapu rejonowego Szkolnej Ligi Strzeleckiej:
  • Bendkowska Natalia - IIi - I miejsce
  • Chrabąszcz Alicja - IIIe - II miejsce
  • Łakomska Anna - IIi - III miejsce
  • Siano Maria - IIf - IV miejsce
Dziewczęta zajęły drużynowo I miejsce.
Natomiast II miejsce drużynowo zdobyli chłopcy, którzy indywidualnie uzyskali wyniki:
  • Jastrzębski Krzysztof - IIIf - I miejsce
  • Turowski Mikołaj - IIa - II miejsce
  • Filipowicz Agata - Ia - III miejsce
  • Stec Marcin - IIa - IV miejsce
Gratulujemy!



Zapraszamy do udziału w Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowanego przez NKJO w Opolu dnia 20 stycznia 2011.
  • 900 - język angielski
  • 1030 - język niemiecki
miejsce: świetlica szkolna.
Regulamin na stronie NKJO.
Zgłoszenia u nauczycieli uczących.



Szkolny konkurs Angielsko-Niemiecki o Nagrodę Dyrektora ZSO Nr II w Opolu

Zapraszamy do udziału osoby biegłe w obu językach. Konkurs składa się z części pisemnej i ustnej. Proszę zapisywać się u nauczycielek j. niemieckiego lub u organizatorek p. B. Jaros i B. Owczar. Etap pisemny 13.01.2010 r. Czwartek godz. 8:45-10:30 - świetlica szkolna



Konkurs o krajach niemieckojęzycznych o Nagrodę Dyrektora ZSO Nr II w Opolu
Test pisemny jest w j. polskim
10.12.201 - piątek - świetlica szkolna 9:45-10:30.



Z okazji "Walentynek" zapraszamy do udziału w II Szkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej. Konkurs odbędzie się 10 lutego 2011 r. (czwartek) o godz. 10:00 w świetlicy szkolnej ZSO Nr II w Opolu.
Do udziału zapraszamy solistów, zespoły małe (2-4 osoby) oraz grupy większe (5-10 osób). Wykonawcy będą mieć możliwość próby występu na scenie w godz. 8:30-9:45.
Jury ocenia interpretację utworu o miłości lub przyjaĽni w j. niemieckim, akompaniament muzyczny, wykonanie i choreografię.
Zwycięzcy otrzymują nagrodę Dyrektora Szkoły w swojej kategorii.

Zgłoszenia do 11 stycznia 2011 r. przyjmują nauczycielki j. niemieckiego:
Bożena Owczar s. 202
Sonia Waindok
Karina Sawulska
Barbara Zając-Drozdek s. 101
Renata Kluska s. 220



Wystartował II Szkolny Triathlon Fizyczny
Do startu w rywalizacji zaproszeni są wszyscy uczniowie ZSO Nr II (zarówno liceum jak i gimnazjum). W konkursie można się zmierzyć z nieszablonowymi zadaniami z fizyki, uzyskać szanse na podwyższenie oceny rocznej oraz zdobyć nagrodę lub dyplom. Szczegóły TUTAJ.



Wewnątrzszkolna matura próbna z j. niemieckiego odbędzie się 19.01.2001 r i 21.01.2001 r.
19.01.2011 r. wtorek w godz. 15:00-17:00 poziom podstawowy sala 202.
21.01.2011 r. piątek w godz. 15:00-17:00 poziom rozszerzony sala 101.
Obecność obowiązkowa!!!
Nauczyciele j. niemieckiego



Uwaga! Zdaj zaległe quizy!

Z okazji nadchodzących Świąt mamy dla Was specjalny prezent. W dniach 28 grudnia 2010 - 5 stycznia 2011 możecie zaliczyć zaległe quizy (zarówno te przez Was pominięte jak i te, których nie udało się pomyślnie zaliczyć). W tym okresie dostępne będą testy z modułów od 1 do 9. Pamiętajcie jednak, że punkty zdobyte za zaległe quizy nie będą doliczane do bonusów w Grze natomiast pomogą być bardzo pomocne w zaliczeniu całego Kursu.



Mamy już pierwszą finalistkę zawodów centralnych! Aleksandra Jaroń z klasy 3d w dniu 15.12.2010 została finalistką III Olimpiady Wiedzy o Finansach Banki w Akcji.
Gratulujemy!



Magicznych, szczęśliwych, rodzinnych, pachnących choinką, pełnych ciepła i zrozumienia Świąt Bożego Narodzenia.
W nadchodzącym Nowym Roku dużo radości i miłości, samych sukcesów, inspirujących pomysłów, determinacji w dążeniu do wyznaczanych celów, a przede wszystkim zdrowia i życzliwości ludzkiej wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzinom życzy

Dyrekcja Szkoły




Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, będące kwalifikacją do zawodów na szczeblu miejskim. Reprezentacja PLO II wystąpiła w składzie: dziewczęta - Paulina Melanidu /2f/, Kasia Matuszek /2e/, Dominika Kowalczyk /2a/ i Daria Gromotka /1h/; chłopcy - Mateusz Przybyła /3g/, Łukasz Lotz /1b/, Grzegorz Kowalczyk /1a/, Adam Hałon /3g/.
Najlepsze 7 miejsce, na 45 startujących zawodników, zajął M. Przybyła. Opiekun drużyny: Małgorzata Franek.



Szkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych o nagrodę Dyrektora ZSO Nr II w Opolu wygrała Anna Dyga uczennica klasy III H.
Gratulacje!



Po raz pierwszy w Olimpiadzie Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji osiągnęliśmy sukces! Aleksandra Jaroń z klasy 3d została finalistką.
Serdecznie gratulujemy!



Do zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowali się: Ania Jabłonka z klasy III B oraz Ola Zając, Filip Kiałka i Michał Czeszejko - Sochacki z klasy III A.
Gratulacje!



Do zawodów regionalnych XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowała się Karolina Adamowicz z klasy III C.
Serdecznie gratulujemy



Do zawodów okręgowych XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu zakwalifikowały się Daria Grund z klasy III K i Karolina Prus z II D.
Gratulujemy!



Kasia Maj, Krzysztof Kotysz, Michał Smreczak z II E oraz Robert Piechaczek z II H zostali laureatami ogolnopolskiego konkursu "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Polski" zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Serdecznie gratulujemy!



Mateusz Babicki z klasy IIId zakwalifikował się do etapu okręgowego LVII Olimpiady Chemicznej.
Serdeczne gratulacje!



Patryk Wójtowicz z klasy 2a i Maria Siano z klasy 2f otrzymali dyplomy za aktywny udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Bocian".



Alicja Siemianowska z klasy IIIc i Karolina Eszik z klasy IIIj zakwalifikowały się do etapu okręgowego IX Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
Gratulacje.



W dniu 19 listopada 2010 r. odbyla się konferencja naukowa Stosunki polsko-niemieckie (1990-2010). W konferencji wżięli udział nauczyciele i uczniowie.
Wykłady wygłosili:
  • Prof. dr hab. K. Tarka Traktaty polsko-niemieckie z 1990 i 1991r.
  • Prof.dr hab. B. Kubis Na styku losów Polaków i Niemców po II wojnie światowej - w świetle wspomniej mieszkanców Opola.
  • Pełnomocnik Wojewody Opolskiego ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych Marek Mazurkiewicz Stosunki polsko-niemieckie w latach 1990-2010 a ochrona praw mniejszości narodowych.



Warsztaty dekorowania bombek!
13 grudnia (poniedziałek) na lekcji 7 i 8 odbędą się warsztaty dekorowania bombek.
Zapisy u p.Grażyny Buńkowskiej do dnia 08 grudnia 2010r.



Etap szkolny XV Opolskiego Turnieju Informatycznego odbędzie się w środę 8 grudnia br. od godz. 8.30 w sali 116.

Wszystkie zgłoszone osoby proszę o kontakt we wtorek w sali 116.
K. Żyta



We wtorek 7 grudnia 2010 r o godzinie 1700 zebranie dla Rodziców uczniów wszystkich klas. Przypominamy, że oceny na pierwszy semestr w naszej szkole wystawiane są do 20 grudnia.



3 grudnia 2010 r. w "Dwójce" odbyły się wybory do szkolnego samorządu. Przy 80% frekwencji zwycięzyła drużyna F11.
Gratulujemy!



Do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka zakwalifikowali się: Alicja Siemianowska i Bartosz Kubal z klasy III C oraz Krzysztof Kowalski i Szymon Żywicki z klasy III H.
Serdecznie gratulujemy!



2 grudnia reprezentacja naszych siatkarzy wzięła udział w turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych. Nasi siatkarze wygrali z PLO VI i Zespołem Szkół Elektrycznych po 2 :0 i zajęli I miejsce. Tomek Bielecki został uznany MVP turnieju, a Maciek Bieszczad odebrał nagrodę indywidualną. Reprezentacja PLO II wystąpiła w składzie: Tomek Bielecki /3e/, Maciek Bieszczad /2b/, Piotr Lechowicz /3e/, Arek Krapa /1i/, Marek Paluch /3i/, Artur Bryś /3d/, Mateusz Babicki /3d/, Andrzej Knapiak /2a/, Michał Wiśniewski /3g/, Igor Zarzycki /3g/. Opiekun zespołu - Małgorzata Franek



TWÓJ PODPIS ZNACZY WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ!

Twoje słowa mają siłę.
Twój podpis może ocalić życie.
Wykorzystaj to, aby pomóc więĽniom sumienia
i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka.


MARATON PISANIA LISTÓW 10-11 grudnia 2010 r. w PLO II.

Od godziny 12:00 w piątek, do soboty, do godziny 12:00, trwać będzie maraton. Szkoła będzie otwarta do 22:00 dla osób nie będących uczniami naszego liceum. PrzyprowadĽ rodzinę, znajomych, wspomóż nas swoim podpisem. Na nocny maraton zapraszamy uczniów, zapewniamy poczęstunek, miejsce do spania oraz dwie sale filmowe. Osobom niepełnoletnim, które chcą brać udział w nocnym maratonie potrzebna jest zgoda rodziców.
Więcej informacji u uczniów klasy II B.


Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy uzyskali stypendium w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych", a są nimi:
  1. Adamski Mateusz - klasa 1a
  2. Broniszewska Pamela - klasa 1i
  3. Cepil Rafał - klasa 1e
  4. Czok Natalia - klasa 1d
  5. Gałażewska Karolina - klasa 3i
  6. Koszyk Karolina - klasa 1b
  7. Martynowicz Aleksandra - klasa 1f
  8. Potyka Gabriela - klasa 3k
  9. Sałatkiewicz Fabian - klasa 1h
  10. Stasiński Roman - klasa 3e
  11. Stiler Weronika - klasa 3h
  12. Stroka Sonia - klasa 3e
  13. Strona Karolina - klasa 1i
  14. Strzyż Dominik - klasa 1e
  15. Szlachetko Paweł - klasa 1h
  16. Szwed Karolina - klasa 1i
  17. Waliczek Tomasz - klasa 1e
  18. ŻmudĽ Elżbieta - klasa 1d
  19. Żywicki Szymon - klasa 3h



Młodych Chemików - uczniów klas pierwszych i drugich, zapraszamy do wzięciem udziału w Szkolnym Turnieju Chemicznym. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli chemii do dnia 15 grudnia 2010 roku. I Etap Turnieju odbędzie się 20 grudnia. Bliższe szczegóły dotyczące godziny odbywania się zawodów oraz sale zostaną podane w póĽniejszym terminie.
Nauczyciele chemii



W LII Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
  1. Szymon Żywicki - klasa 3h
  2. Fabian Sałatkiewicz - klasa 1h
  3. Bartosz Kubal - klasa 3c
Serdecznie gratulujemy!



W etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej naszą szkołę reprezentować będą:
  1. Karolina Prus - klasa 1d
  2. Dominika Śliż - klasa 2d
  3. Marta Świerczyńska - klasa 2d
  4. Amanda Barysz - klasa 3d
  5. Dorota Gawlik - klasa 3k
  6. Jasmin Kubotsch - klasa 3k
  7. Marko Broma - klasa 3k
Gratulujemy i życzymy powodzenia!



Wyniki etapu szkolnego 34. Olimpiady Języka Niemieckiego - lista osób zakwalifikowanych do etapu okręgowego:

LPImię i NazwiskoKlasaLiczba punktów
1.Martin Walecko3F96,5
2.Martina Brysch2J93
3.Amanda Mykita3D93
4.Michael Pinkawa3J91
5.Alicja Marguła3J89
6.Anna Dyga3H88,5
7.Thomas Pinkawa3J88,5
8.Anna Sowada1J86,5
9.Damian Walecko2D86
10.Karina Szymaniec3J82
11.Dominik Spałek3A81,5
12.Weronika Pańczyk2J81
13.Monika Wieszała3J80
14.Marek Matuszek3J80
15.Patryk Matuszek3J77
16.Andrea Hampel2J77
17.Julia Miklis2D76,5
18.Nikola Mocha2G76
19.Rafał Bochen3H75
20.Karolina Eszik3J75

Gratulujemy wyników!



Do etapu okręgowego III Olimpiady Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji zakwalifikowali się Katarzyna Matuszek z kl. 2e i Aleksandra Jaroń z klasy 3d.
Gratulujemy.



W etapie okręgowym XXXVII Olimpiady Geograficznej naszą szkołę reprezentować będzie Martyna Jańczyk z klasy IIIg i Adam Musiński z klasy IIe.
Gratulujemy.



Aż osiem osób zakwalifikowało się do etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego. Są to:
  • Adamowicz Karolina z klasy 3c
  • Świerczyna Anna z klasy 3c
  • Stefanko Paulina z klasy 3i
  • Sidorska Agnieszka z klasy 2c
  • Polus Marcin z klasy 3i
  • Farasiewicz Aleksandra z klasy 2d
  • Rega Natalia z klasy 2c
  • Gałażewska Karolina z klasy 3i
Serdecznie gratulujemy!



Próbna matura z chemii dla zainteresowanych uczniów klas trzecich odbędzie się 26 listopada (piątek) 2010 roku na 7,8 i 9 lekcji w sali 109 lub w świetlicy. Wszyscy piszą w tym samym terminie.
Ze względów technicznych proszę zgłosić się do nauczycieli chemii prowadzących zajęcia międzyoddziałowe do środy 25. 11. 2010 roku.
Nauczyciele chemii



W XXI Olimpiadzie Teologii Katolickiej "Mieć wyobraĽnię miłosierdzia" do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
  • Aleksandra Cieśla z klasy 3d
  • Zofia Olechnowicz z klasy 1f
  • Paweł Kołek z klasy 1h
  • Wojciech Kuzyszyn z klasy 3e
Gratulacje!



Finalistami pisemnej części konkursu z wiedzy o mitologii i kulturze antycznej zostali:
  1. Rafał Ćwik 1c
  2. Agnieszka Słowik 1c
  3. Kamila Nagoda 1f
  4. Karolina Chmiel 1b
  5. Nicola Lustig 1f
Etap ustny odbędzie się 25 XI o godz. 10:35 w świetlicy.
Klasy 1 b, c, f prosimy o kibicowanie swoim przedstawicielom.



Dnia 23 listopada(wtorek) na 8 godzinie lekcyjnej w świetlicy odbędzie się III spotkanie z serii spotkań z przedstawicielami zawodów - spotkanie z fizjoterapeutą. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych maturzystów!
E.Michalska, K.Grzyb



W dniu 26 listopada 2010 r. (piatek) o godz. 8.45 (2 lekcja) odbędzie się konkurs geograficzny GEO-PLANETA. Uczniowie, którzy wpłacili 8 zł spotykają się w sali 14.

Krystyna Ozon



Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w XV Opolskim Turnieju Informatycznym proszę o zgłaszanie się w sali 116 do dnia 10 XI 2010 r.
[Regulamin Turnieju]
Krzysztof Żyta



W dniu 4 XI br. Roman Stasiński z klasy IIIe wziął udział w spotkaniu Ministra Edukacji Narodowej z przedstawicielami Stypendystów. Roman reprezentował stypendystów województwa opolskiego.



Uwaga pierwszo- i drugoklasiści!
Szkolna wycieczka do Anglii: CANTERBURY - LONDYN - WINDSOR - OXFORD.
5 noclegów u rodzin. Cena: od 1250 zł.
Więcej informacji u organizatorów: pani Marzena Szadzianiec (sala 08) i pani Beata Jaros (sala 07)



Z przyjemnością informujemy, że miano laureatów I Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego otrzymują Alicja Marguła (3J), Karina Szymaniec (3J) oraz Rafał Bochen (3H).
Gratulujemy!



UWAGA!

Gratulujemy zwycięzcom II etapu szkolnego konkursu gramatycznego języka angielskiego.

  1. Waszczuk Ida - III h
  2. Jabłonka Anna - II b
  3. Hałon Adam - III f
  4. Pachałek Marek - III f
  5. Kocot Monika - III g
  6. Adamowicz Karolina - III c
  7. Farasiewicz Aleksandra - II d
  8. Pezdek Dominika - II i
  9. Tomański Michał - III e
  10. Kwolik Marta - II a
  11. Kiałka Filip - III a
  12. Łagoda Karolina - I e
  13. Mykita Amanda - III d
  14. Wierzbicki Rafał - III d
  15. Dejnek Anna - III k
  16. Jacheć Mateusz - III e
  17. Musiński Adam - II e
  18. Rup Katarzyna - III d
  19. Dubaj Magda - II e
  20. Pawłowski Paweł - II i
  21. Dziurzyńska Magda - I b
  22. Korzanowski Łukasz - II c
  23. Juściński Paweł - I h
  24. Magiera Agata - II d
  25. Chmiel Michał - III e
  26. Kuzyszyn Wojciech - III e
  27. Czeszejko-Sochacki Michał - III a
  28. Malik Karolina - I b
  29. Filipowicz Agata - I a
  30. Zając Aleksandra - III a
  31. Stadnik Aleksandra - I f
  32. Niemczyk Aleksandra - I f
  33. Kubik Małgorzata - III c
  34. Majchrak Jakub - III h
  35. Mazur Katarzyna - III a
  36. Praczuk Mikołaj - III f
  37. Tabora Paweł - I h
  38. Janosz Agnieszka - III k
  39. Kowalski Michał - III e

Wszyscy chętni spośród wyżej wymienionych mogą wziąć udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego 15 listopada 2010 r. o godz. 8.45 w PLOII.



Zapisy do I Oficjalnego Turnieju Piłkarzykowego trwają do piatku, 5 XI 2010 r. Złoszenia prosimy wysyłać na adres krzysholo@op.pl.

S.U.



Wakacyjne etapy III Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończone

Wyniki kolejnych edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

K. Zając



W dniu 26.10.2010r. odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu uroczyste wręczenie certyfikatów wolontariuszom Klubu Ośmiu - uczniom naszego liceum za wieloletnią bezinteresowną pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy. Nagrody wręczane były przez wiceprezydenta miasta Opola p. Janusza Kwiatkowskiego i dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu p. Zdzisława Markiewicza. Wyróżnieni za wspieranie idei wolontariatu zostali dyrektor szkoły pan Aleksander Iszczuk i pedagog szkolny Elżbieta Siłka opiekun Klubu Ośmiu.

Nagrodzeni wolontariusze:
Bihun Mateuszmedalabs. 3e
Kropelnicka Nataliamedalabs 3h
Byczkowska Aleksandracertyfikat3a
Barczik Magdalenacertyfikat3b
Grzesik Jessikacertyfikat3b
Kostyra Klaudiazaświadczenie3b
Szczepańska Katarzynazaświadczenie3b
Szerement Różacertyfikat3h
Gawlik Dorotacertyfikat3k
Kuczyńska Halinacertyfikat3k
Ludwikowska Annacertyfikat3k
Myślińska Agnieszkacertyfikat3k
Skrzetuska Magdalenazaświadczenie2a
Grund Karolinazaświadczenie2h
Zuber Agatazaświadczenie2h
Franczok Agnieszkazaświadczenie2i
Krok Aleksandrazaświadczenie2i
Kurzyca Katarzynazaświadczenie2i
Soboń Dariazaświadczenie2i
Gratulujemy!



UWAGA!
W piątek, 29.10, po szóstej lekcji zapraszam wszytskich pasjonatów fotografii na kółko do sali 114. W planie krótki instruktaż podstawowych zasad fotografii (dla początkujących) następnie plener pt. portret i liście.

Katarzyna Zając


W dniu 28 paĽdziernika b.r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2009/10. W tym roku w naszej szkole stypendium to otrzymały następujące osoby:
  • Katarzyna Bobińska - absolwentka klasy J
  • Michael Kotlorz - absolwent klasy J
  • Emilia Roziewska - absolwentka klasy J
  • Roman Stasiński - klasa 3E
  • Szymon Żywicki - klasa 3H
Serdecznie gratulujemy!



W dniu 20 paĽdziernika w Filharmonii Opolskiej nastąpiło wręczenie nagród Marszałka Województwa Opolskiego. Uroczystość odbyła się z okazji Regionalnego Swięta Edukacji.
  • Pani Profesor Jolanta Toll otrzymała nagrodę marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji.
  • Szymon Żywicki - uczeń klasy III h, Roman Stasiński z klasy IIIe, Katarzyna Łagoda (absolwentka PG 5) z klasy Ie i Joanna Baranowska z klasy Ie (absolwentka PG 8) otrzymali nagrodę "Prymus Opolszczyzny" za wyróżniające wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.
  • W tym roku marszałek województwa opolskiego przyznał także dwie nagrody specjalne. Jedną z nich otrzymał uczeń naszego liceum - Roman Stasiński z klasy III e za zdobycie brązowego medalu w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Sztokholmie.
Laureatom serdecznie gratulujemy!



II etap Szkolnego Konkursu Gramatycznego Języka Angielskiego odbędzie się 27.10.10 r. w świetlicy, na trzeciej lekcji .
Lista zakwalifikowanych na stronie szkoły w dziale: aktualności.



We wtorek 19 paĽdziernika, o godzinie 1700 odbędą się zebrania rodziców uczniów liceum i gimnazjum z wychowawcami. O godzinie 1800 w świetlicy odbędzie się zebranie Rady Rodziców.



Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniach do święta 65-lecia "Dwójki", które odbyło się w dniach 17 i 18 września 2010 roku.
Szczególnie chcielibyśmy osobom, które przyczyniły się do powstania i przeprowadzenia następujących elementów tych wyjątkowych dni:
[czytaj całość]



W wojewódzkim konkursie "Syriusz zakłada firmę" zorganizowanym przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki I miejsce zajęła drużyna w składzie: Klaudia Henek, Stefanie Kraczkowski, Weronika Pańczyk, Angelika Bulak, Paulina Zych i Justyna Urbatzka z klasy II J (opiekun p. Sonia Waindok).
Wyróżnienie dla drużyny w składzie: Krzysztof Jastrzębski z III F, Katarzyna Matuszek z II E, Denis Buchta, Karsten Kotyś, Mateusz Mizio i Piotr Pezdek z II G(opiekun p. Ewa Michalska).



Kółko z języka niemieckiego
Zapraszamy w środę od godz. 1500, sala 201.
Wszyscy chętni chcący wszechstronnie przygotować się do olimpiad i konkursów z j. niemieckiego są mile widziani. Tutaj pogłębisz swoją wiedzę na tematy społeczne, polityczne, gospodarcze i geograficzne dotyczące krajów niemieckojęzycznych.



Odbył się I etap Szkolnego Konkursu Gramatycznego Języka Angielskiego.
Oto Nasi Najlepsi:
  1. 1A
    1. Filipowicz Agata
    2. Wójcik Kacper
  2. 1B
    1. Dziurzyńska Magdalena
    2. Kłębek Dagmara
    3. Chmiel Karolina
    4. Szczepańska Barbara
  3. 1C
    1. Palmer Magdalena
  4. 1D
    1. Skrzypczyńska Agata
    2. Malik Karolina
  5. 1E
    1. Łagoda Karolina
    2. Żołud Sebastian
  6. 1F
    1. Balsewicz Anna
    2. Niemczyk Ola
    3. Niemczyk Kasia
    4. Wiśniewska Jagoda
  7. 1G
    1. Okrzesa Jakub
    2. Iskierka Grzegorz
  8. 1H
    1. Juściński Paweł
    2. Juściński Przemysław
    3. Tabora Paweł
  9. 1I
    1. Hołobut Bartosz
    2. Kobyłczyk Bartosz
    3. Kizemiński Tomasz
    4. Sokół Kinga
    5. Krapa Arek
    6. Tracz Kuba
  10. 2B
    1. Jabłonka Anna
    2. Bieszczad Maciej
    3. Morawiec Paulina
  11. 2C
    1. Łukasz Korzanowski
  12. 2D
    1. Łukasz Olszanowski
    2. Małgorzata Kaszczyszyn
    3. Agata Magiera
    4. Ola Faranewicz
  13. 2E
    1. Musiński Adam
    2. Grzelak Ola
  14. 2H
    1. Soppa Małgorzata
    2. Nowak Małgorzata
  15. 2I
    1. Pawłowski Paweł
    2. Pezdek Dominika
  16. 3A
    1. Czeszejko-Sochacki Michał
    2. Zając Aleksandra
    3. Kiałka Filip
    4. Mazur Katarzyna
    5. Gruca Paweł
  17. 3B
    1. Wolnicki Marcin
  18. 3C
    1. Kubik Małgorzata
    2. Adamowicz Karolina
  19. 3D
    1. Wierzbicki Rafał
    2. Mykita Amanda
    3. Rup Kasia
  20. 3E
    1. Jacheć Mateusz
    2. Kuzyszyn Wojciech
    3. Tomański Michał
    4. Prandzioch Dorota
    5. Olszanowski Bartosz
    6. Chmiel Michał
    7. Kainka Paweł
    8. Kowalski Michał
  21. 3F
    1. Hałon Adam
    2. Pachołek Marek
    3. Praczuk Mikołaj
  22. 3G
    1. Kocot Monika
  23. 3H
    1. Majchrak Kuba
  24. 3K
    1. Barbara Zalasińska
    2. Agnieszka Jasnosz
    3. Anna Dejnek



W dniu 12 paĽdziernika br. będą robione zdjęcia kolejnym klasom wraz
z wychowawcami. Harmonogram:

LekcjaKlasy
12j
22f
33e, 3f, 1c, 2h
41i, 2d
52i, 3b, 3c, 3k
6-
71h
81a

Ponadto w środę (13 paĽdziernika) na drugiej lekcji następujące klasy: 1j, 1e, 3h
oraz w czwartek (14 paĽdziernika) na drugiej lekcji następujące klasy: 3i, 3j, 2e.
Nauczycieli prosimy o wyrozumiałość ;-).
K. Zając



Wyniki szkolnego konkursu "W świecie finansów":

I miejsce -Mateusz Przybyła, klasa 3g
II miejsce -Tomasz Walecki, klasa 3e
III miejsce - Łukasz Jabłoński, klasa 3e

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję wysokiego poziomu wiedzy z tematyki finansowej i zapraszam do udziału w olimpiadach ekonomicznej, finansowej i przedsiębiorczości!
Ewa Michalska



W dniu 8 paĽdziernika br. będą robione zdjęcia klasowe. Harmonogram:

LekcjaKlasy
11d, 2g
21b, 1c
32b
41g, 2c, 3d
5 -
6Gimnazjum
71f, 2a, 3h
82j, 3c, 3g

Nauczycieli prosimy o wyrozumiałość ;-).
K. Zając



Od 11 X (poniedziałek) ruszają warsztaty teatralne dla młodzieży z "Dwójki". Zajęcia prowadził będzie aktor Teatru im. J. Kochanowskiego pan Leszek Malec.
Zainteresowanych zapraszamy w pn o 1415 do świetlicy szkolnej.



Galeria zdjęć z obchodów 65-lecia II Liceum Ogólnokształcącego.




Potrzebna KREW OD ZARAZ!

Dla Ali z 3d - prosimy o oddawanie krwi bezpośrednio w stacji krwiodawstwa przy ul. Kośnego na hasło "dla Ali" lub w "okrąglaku" w dniu 2.10.2010 od godziny 1130 do 1500 na hasło j/w.



Uwaga osoby zapisane na konkurs - ten z laptopem do wygrania!!!

"W świecie finansów-konkurs szkolny z tematyki finansowej" odbędzie się w środę 6.10.2010 na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej.
Ewa Michalska



W czwartek 7.10 spotkanie organizacyjne w sprawie Olimpiad Religijnych (Znajomości Afryki, OTK i innych) o godzinie 1505 w świetlicy.
M. Denisiewicz




ZAPROSZENIE
do udziału w wymianie szkolnej
z uczniami Max-Planck-Schule z Kiel - Kilonia (nad M. Bałtyckim)

Jeśli chcesz:
  • poznać ciekawych rówieśników z Niemiec
  • gościć jednego z nich w swoim domu
  • sprawdzić w rozmowach swoje umiejętności komunikowania się w j. obcym
  • odwiedzić w czerwcu 2011 r. Kilonię i zwiedzić Hamburg, Lubekę oraz pojechać nad Morze Północne
  • zobaczyć jakie warunki do nauki mają Niemcy i jak wyglądają lekcje w ich szkole
  • przeżyć wiele niezapomnianych wrażeń
Serdecznie zapraszamy Cię do udziału w wymianie, której pierwsza część odbędzie się w Opolu w dniach 6-13.04.2011 r. Planowany koszt 300 zł (wymiana będzie dofinansowana z organizacji Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży z Warszawy, a więc ostateczny koszt będzie mniejszy).
Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele j. niemieckiego. Zgłoszenia kierować do nauczycieli języka niemieckiego.



Ogłaszamy szkolny konkurs na opowiadanie w języku angielskim, pt.
"If you could live in any other epoch, which would you choose and why?"
Długość: 250 - 300 słów (zalecana wersja drukowana).
Termin oddawania nauczycielom j. ang.: 30.10.2010 r.



Już ruszają Szkolne Igrzyska Języka Angielskiego. Regulamin i inne informacje dotyczące języka angielskiego znajdują się na naszej stronie ang.lo2.opole.pl.



Od 1 paĽdziernika rusza akcja "zawodowe piątki" - cykl spotkań z przedstawicielami zawodów. Pierwsze spotkanie odbędzie się z psychologiem dnia 01.10.2010 (piątek) na lekcji 7 w świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy uczniów klas III!
Ewa Michalska
Katarzyna Grzyb




W czwartek na 8. godz. lekcyjnej w świetlicy odbędzie się spotkanie organizacyjne Szkolnego Chóru.
Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno gimnazjalistów, jak i licealistów.
Dołącz do nas!



Uwaga maturzyści!

Upływa termin składania deklaracji maturalnych. Proszę zgłaszać się do pokoju nr 18 lub do czytelni celem wypełnienia deklaracji w wersji elektronicznej.
B. Sokół




SprawdĽ swoją pisownię w j. niemieckim
i weĽ udział w DYKTANDZIE!!!

W roku 2010 obchodzimy Rok Języka Niemieckiego pod hasłem "Deutsche Sprache - Sprache der Ideen" / "Język Niemiecki - Językiem pomysłów".
Nawiązując do hasła zapraszamy do 1. Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Opolu oraz Publiczne Gimnazjum w Walcach, które odbędzie się 18.10.2010 roku w Walcach.
Patronat honorowy nad dyktandem objął Marszałek Województwa Pan Józef Sebesta i Wójt Gminy Walce Pan Bernard Kubata.
Zapisy do dnia 30.09.2010, bliższe informacje u p. Soni Waindok.



Informacje o projekcie edukacyjnym z zakresu edukacji ekonomicznej "W świecie finansów-konkurs szkolny z tematyki finansowej" dofinansowanym ze środków Narodowego Banku Polskiego można znaleĽć [tutaj]






SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZJAZDU:

Piątek, 17.09.2010 r.
930 - Msza Św. w kościele oo. Jezuitów.
1100 - 1330 - Akademia rocznicowa w Teatrze im. J. Kochanowskiego.
1330 - 1700 - Spotkania koleżeńskie, poczęstunek oraz zwiedzanie szkół i wystaw okolicznościowych.
[czytaj dalej]



Uwaga - rozkład zajęć w dniu 17.09.2010




Dotychczasowych członków szkolnego koła LOK oraz chętnych z klas pierwszych do udziału w nauce strzelania zapraszamy w środę tj. 15.09.2010 na 7 lekcji do sali 06.
Zarząd SK LOK


Chętnych do działalności w ruchu czerwonokrzyskim zapraszamy w czwartek tj. 16.09.2010 r. na lekcji 7 do sali 06.
Zarząd SK PCK




We wtorek 14 września, o godzinie 1700 w świetlicy odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy o przybycie rodziców-przewodniczących trójek klasowych.



Stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie
za II sem. roku szkolnego 2009/2010
można odebrać w księgowości.



Uwaga rodzice!

Wrześniowe spotkanie z rodzicami uczniów LO i gimnazjum odbędzie się 7 września br.
Rodzice uczniów klas pierwszych godzina 1630 - sala gimnastyczna.
Rodzice uczniów klas drugich godzina 1700 - sale lekcyjne.
Rodzice uczniów klas trzecich godzina 1800 - sala gimnastyczna.
Rodzice uczniów gimnazjum godzina 1700 - sala 201.



Trzeci i czwarty etap III Szkolnych Igrzysk Fotograficznych zakończony

Wyniki kolejnych edycji konkursu można zobaczyć na stronie kółka fotograficznego, zapraszam do galerii wyróżnionych prac.

K. Zając



Uwaga licealiści!

Spotkanie pierwszoklasistów z wychowawcami rozpocznie się 31.08.2010 o godzinie 800.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2010 r. o godz. 900.

Msza święta z okazji nowego roku szkolnego odbędzie się o godz. 800 w Xaverianum.


Uczniowie klas drugich i trzecich kontynuują naukę z podręczników, z których korzystali do tej pory.



Uwaga gimnazjaliści!

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2010 r. o godz. 830w sali 101.




Średnie wyniki maturalnych egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów w roku 2010:

Przedmiot Średni wynik procentowy
PLO Nr IIMiastoWojewództwoKraj
PRPRPRPR
J. polski73,560,668,256,763,955,157,260,0
J. angielski90,073,880,770,672,666,862,368,4
J. niemiecki94,285,886,086,678,277,763,569,9
J. francuski81,571,578,371,683,178,672,374,6
Biologia54,067,654,364,550,056,745,554,6
Chemia64,075,945,170,745,262,948,361,5
Fizyka i astronomia67,868,056,661,346,755,643,558,8
Geografia55,153,154,053,149,548,545,849,1
Historia67,560,360,658,555,550,254,351,3
Informatyka-86,0-65,6-51,1-47,2
Matematyka79,965,172,660,366,950,858,549,3
WOS67,957,161,752,458,445,354,250,8
Historia muzyki86,080,078,380,078,380,052,566,9




W dniu 06.07.2010 o godzinie 1600 na dolnej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych liceum.

Lista podręczników dla klas pierwszych liceum w roku szkolnym 2010/2011.



WsteczStrona główna
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.